Kwartoverelf in De Bonkelaar De oude geschiedenis van Cees van Es’ winkelpand P. Glasbeek haalt herinneringen op Cantate in Concert van De Driestar muziekensemble in Remonstrants kerkgebouw Kuntu binnen tien minuten al uw lopende verzekeringen opnoemen? Met de namen van de maatschappijen? Enkele onderwerpen uit de rondvraag gemeenteraadsvergadering: Slechte verwarming Passageflats en kinderspeelplaats Akkerwinde I N.de Rooy- van der Loo assurantiën, spaarsystemen, financieringen, administraties, hypotheken, belastingzaken De kastenwand met zwevende deur msmaga eurohome zijde 36, boskoop telefoon 01727 4550 1 u-wa Waarschijnlijk niet! Kom daarom eens met ons praten over de Pakketpolis. Dat is één verzamelpolis die al uw schadeverzekeringen omvat met de daarbij behorende premie bedragen. In één oogopslag geeft deze moderne polis u een duidelijk overzicht en inzicht in al uw assurantiezaken. Een betere methode bestaat niet. Bel 01828-4630 voor het maken van een afspraak. heer C. J. M. Seelen uit Nootdorp, r Dit verhaal moest mij even van net I de wanden waren betegeld met gro- P. GLASBEEK Li Pakketpolis broek zal in het college van B. en W. bespreken of de raadsleden meer surde humor, soms zelfs neigend naar pure flauwekul. Dan ineens wat kriti- De cantate is geschreven voor koor, so listen, 2 blokfluiten, 2 gamba’s en con tinuo. Vóór de uitvoering zal de cantate zowel naar vorm als naar inhoud wor den toegelicht. Verder zullen op deze avond enkele orgelsoli en een sonate voor blokfluit en continuo ten gehore worden gebracht. Assurantiekantoor Noordkade 183, 2741 GA Waddinxveen ”Er bevindt zich nog een zeer oud pand aan de Zuidkade en dan bedoel ik het pand dat toen de familie Glas beek het kocht bekend stond bij het kadaster als D nummer 960 Zuid Wad- dinxveen of beter nu bekend als de kapsalon van C. van Es. Daar ik vroe ger in dit huis heb gewoond zijn mij nog enkele dingen bekend. Eens werd de vloer gerepareerd bij de voorste schoorsteen. Onder vloer vond ik toen een dikke ijzeren haardplaat met als jaartal 1657 als ik me nog goed her inner. Op oude foto’s kan men zien dat dit huis vroeger aan de voorzijde rechts een koepel had. Het huis is vroeger boerderij ge weest, het linkse gedeelte was eigen lijk een apart huis waarschijnlijk be woond door de arbeider. Naast het huis links stond een houten stal. De ze stal is enkele tientallen jaren gele den door Baan’s meubelen afgebroken. Achter het huis was het boeren erf en misschien wel de koebocht. Deze werf was hard gemaakt met ontelbare WADDINXVEEN In het, Weekblad voor Waddinxveen zijn foto- reconstructies verschenen van het Coördinatie Comité Belangen Brug- centrum Waddinxveen (CCBBW) over het Brugcentrum in vroeger tijd. In beeld kwamen panden aan de Zuidkade, die als zeer oud werden gekenschetst. Maar er is nog meer ouds te vinden in dit bijna-oudste deel van Waddinxveen, zo weten we van de heer P. Glas beek. De Waddinxvener schreef ons hierover deze brief: Medewerkenden: sopraan: Sara Nent- jes, alt: Myra Kroese, bas: Chris ver hoog, orgel: Bram Beekman, blokfluit: Kees Kramp en Driestar-koor onder leiding van Ruud Buitink. De toegang tot dit concert is vrij; bij de uitgang zal een collecte gehouden worden. matorische grondslag De Driestar heeft het initiatief genomen tegen het eind van de koopavond een cantate van Jo han Sebastiaan Bach uit te voeren. Een speciaal voor dit doel geformeerd koor wil op donderdag 5 april om 20.30 uur de kantate „Gottes Zeit ist die allerbe ste Zeit” uitvoeren. Daarbij komt dat Gouda beschikt over een unieke plaats om werken als deze uit te voeren: het koor van de St. Janskerk. WADDINXVEEN Zaterdag avond 7 april om acht uur concerteert een muziekensemble, bestaande uit le den van de Rijnlandse Orkestvereni ging, versterkt met enkele zangeres sen en een drietal koperblazers, in het kerkgebouw van de Remonstrant se Gemeente aan de Zuidkade 59 in Waddinxveen. Een zeer gevarieerd pro gramma is samengesteld, waar een ie der iets van zijn gading zal kunnen vinden. Zoals gewoonlijk is de toe gang vrij, en zal er na afloop aan de uitgang een collecte worden gehouden ter bestrijding van de kosten. Voor voldoende parkeergelegenheid is ge zorgd. de opnieuw het plaatsen van een ver- keersspiegel op die plek een zinnige zaak te vinden. KINDERSPEELPLAATS De gemeente werkt aan plannen voor het herinrichten en opknappen van de tussen Akkerwinde en de Wadde. In een in gezonden brief had een verontruste ouder in het Weekblad voor Waddinx veen van twee weken geleden al op tussen de Kerkweg-West en de lep- laan uitvoert te verzoeken bij deze werkzaamheden zoveel mogelijk het omliggende plantsoen en bosschages te ontzien. Hij noemde de manier waarop straatstenen en tegels nu wor den opgeslagen een aantasting van het milieu, die er niet om liegt. ”Er wordt daar onzorgvuldig omgespron gen met het groen (milieu)”, vond hij. Betracht als gemeente soepelheid bij het afkeuren van voetbalvelden. Die raad gaf de heer M. Boere (PvdA) aan het slot van de rondvraag aan het college van B. en W. Vorige week zondag kon namelijk de door de voet balvereniging ’’Waddinxveen” geplan de voetbalwedstrijd in het sportpark ”de Sniep” niet doorgaan, omdat de grasmat dit nog niet zou toelaten. ’’Afkeuringen gebeuren in goed over leg met de KNVB en de betrokken verenigingen”, lichtte wethouder A. H. van Gent (PvdA) voor de duide lijkheid nog maar eens toe, daarmee ook duidelijk makend rekening te houden met eventueel wensende com- petitiewensen. de onverkwikkelijke situatie ge wezen en had hij er terloops op ge attendeerd nog steeds geen antwoord van het college van B. en W. gehad te hebben, hoewel het schrijven over deze zaak al in september was ver stuurd. De kwestie werd in de raad aanhangig gemaakt door de heer Ch. A. A. Wijnen (PvdA). Hij noemde het een onjuiste zaak dat de brieven schrijver nog steeds niets van de ge meente had vernomen.. Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) lichtte nog toe dat de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven al een verbete ringsplan voor de kinderspeelplaats in Groenswaard 2 had gemaakt, maar dat de voorgestelde werkzaamheden te kostbaar bleken te zijn. Er wordt nu gewerkt aan een goedkopere op lossing, die misschien nog met een aantal omwonenden besproken zou kunnen worden. De heer Van Schie is van plan zich ook ter plaatse op de hoogte van de situatie te stellen. PvdA-fractievoorzitter M. Boere heeft wethouder P. F. J. van Schie (CDA) gevraagd het bedrijf dat de reconstructie van de Esdoornlaan De leden van het Delftse beroepscabaret "Kwartoverelf'. Van links naar rechts Kees Bos, Emilie Ehlhart en René van Zanten. tendeels witte tegels bovenaan en onder aan blauwe tegels met bloemmotieven en nog enkele blauwe randen tussen de witte tegels. Aan de tegels zou men ook ongeveer de oudheid van het huis kunnen vaststellen, maar helaas toen Rehorst het huis verbouwde tot kapsalon is de kelder volgestort met zand en daar is weer een betonvloer opgegoten. Toch zijn er ondanks de vele verbouwingen nog kenmerken waar de ouderdom mee te bepalen is. Het huis moet nu nog een bij zondere mooie kapconstructie hebben vooral op de rechter achter zolder van prachtig grenenhout. Het dakbe schot en de vloerdelen van de zol der eveneens van puik grenen zijn nog niet genormaliseerd. Dus alles heeft verschillende breedte’s. Ik weet niet wanneer men het hout is gaan standariseren, maar dis is denk ik al enkele eeuwen zo. De nu afgebroken houten stal naast het huis was jaren WADDINXVEEN In het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar treedt zaterdagavond 7 april om half negen op de Delftse cabaretgroep voor het verkeer van de autosnelweg, Doorn (SGP/HKV/GPV) had hier- dat naar Waddinxveen of Zevenhuizen/ Moerkapelle wil, extra te beveiligen. In antwoord op een herhaalde vraag van ir. T. Drost (SGP/HKV/GPV) zei wethouder van Schie (CDA) dat moet worden afgewacht wat het resultaat ties betreft wilde onze eerste burger hiervan zal zijn. Het raadslid betoog nadrukkelijk op de privacy-kanten er van letten. De klachten die de bewoners van de Passageflats hebben over de ver warming zullen binnenkort zijn ver holpen. Burgemeester mr. A. G. Smal- lenbroek kon dit tegen ir. T. Drost (SGP/HKV/GPV) zeggen, omdat hij (vervuilde) kinderspeelplaats van beheerder Kok Beheer BV de toe zegging had gekregen dat er aan de oplossing van de problemen - waar over men hem ook op het weke- WEEKB LAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 MAART 1979 WADDINXVEEN In de rondvraag van de vorige week woensdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering kwamen de volgende zaken aan de or de: Er wordt gewerkt aan een plan om het terrein aan de voorzijde van de samenwerkingsschool voor HAVO/ Atheneum een beter aanzien te ge ven. Dat zei wethouder A. H. van Gent (PvdA) op een vraag van de heer J. B. Borger (VVD) of er van de plek bij de hoek Sniepweg-Kanaaldijk nog iets leuks gemaakt zou worden. Mis schien dat de plannen die hiervoor in de maak zijn al in de april-ver- gadering van de gemeenteraad be sproken kunnen worden. WD-raadslid F. H. de Ruijter heeft B. en W. gevraagd naar de meerkos ten van de gladheidsbestrijding deze winter, het programma van wegher stel en de gevolgen van een en an der voor het normale herstraatpro- gramma. Deze zaken zullen in de raadscommissie voor openbare wer ken en -bedrijven van vanavond (woensdag) aan de orde kunnen ko men. WADDINXVEEN/GOUDA De 111 17 10 3iaa.K,k»v ixnanwvivH in v-ziu de kroon op het werk te zetten door op Goudse scholengemeenschap op refor- Cameretten ditmaal de eerste prijzen weg te slepen, hetgeen weer resul teerde in radio- en televisiewerk. Voor 1978 mikt Kwartoverelf op de Kwartoverelf-wisselbeker. Een prijs die groep zelf beschikbaar heeft gesteld voor personen/of instellingen die zich, op wat voor manier dan ook, meer dan verdienstelijk hebben gemaakt voor de groep. In 1977 kwam de beker voor het derde achtereenvolgende jaar in het bezit van mr. G. G. M. Johannes, jurist. Kwartoverelf denkt veel te kunnen toe voegen aan wat er in Nederland al te vinden is op kabaretgebied. Vaak ab- Goudse stelen en pijpenkoppen. Het boerenland lag achter over de sloot die uitmondde op de Alfer Wete ring. Later was dit land de tuinde rij van A. Oudijk. Voordat het pand in handen kwam van de familie Glas beek was het eigendom van Herfst. In mijn jeugd waren er nog 2 bed steden in met deurtjes er voor. De sloten op de buitendeuren waren met de hand gemaakte zware sloten. De bui tendeur achter links had een slot zo scheef gemaakt en onregelmatig dat de smid die dag zijn duimstok kwijt ge weest moet zijn. Ik dacht vroeger ten minste dat de smid zomaar een stuk ijzer gepakt had en zonder meten dit kunstgewrocht had geschapen. Het pand is verder niet onderheid; men zei vroeger het staat op koeien huiden. Wat dit wel mag betekenen is mij nu nog niet duidelijk, maar desondanks staat het nog fier recht op de tijd trotserend. In de kelder bevonden zich op de vloer plavuizen, hart. Ik hoop dat er nu nog een foto bij de wanden waren betegeld met gro- zou kunnen van dit pand, om te la- ten zien hoe mooi het eigenlijk vroe- ger wel was om te wonen langs de Gouwe in de parel van de Gouwe.” Burgemeester mr. A. G. Smallen- lijkse spreekuur had benaderd - wordt broek zal in het college van B. en gewerkt. De barre winter die we ach- W. bespreken of de raadsleden meer ter de rug hebben zou voor vertra- informatie kunnen krijgen over de ging hebben gezorgd(l). heer C. J. M. Seelen uit Nootdorp, Het Waddinxveense gemeentebe- die per 1 juli is benoemd tot chef stuur heeft Rijkswaterstaat een brief van het nieuw te vormen bureau al- gestuurd met het verzoek de onder- gemeen maatschappelijk welzijnswerk doorgang in rijksweg 12 (Den Haag binnen de daartoe te reorganiseren Utrecht) ter hoogte van de Bredeweg afdeling sociale zaken. De heer A. van r om gevraagd, omdat de raadsleden middels het besluitenlijstje van het college allen de naam van de nieu we man hadden doorgekregen. Wat het verstrekken van meer informa- Kwartoverelf. De toegangsprijs hiervoor bedraagt 6 gulden, CJP- houders en 65-plussers betalen vijf gulden. - Het landelijk bijzonder in het oog die misschien later wel gesloopt is springende Delftse beroepscabaret, dat bestaat uit Emilie Ehlhart, René van sche tonen. Rare liedjes, mooie liedjes, Zanten en Kees Bos, komt naar Wad- croostalks, conférences en vooral aan- dinxveen met het avondvullende pro- dacht voor het publiek. Geen hinderlijk gramma ’’LIVE”. Emilie, opvolgster geoliede show. LIVE, drie mensen die van Billy Slaapknaap, begeleidde het spontaanzich zelf blijven, in een pro- vorig seizoen Marijke Hoving en haar gramma dat werd geregisseerd door echtgenoot op de piano. René speelt af Fred Florusse. en toe gitaar, Kees soms fluit. Kwarto verelf verwierf reeds enige bekendheid door in 1974 op het Camerettenfestival in Delft twee tweede prijzen te vero veren (publieks- en juryprijs) en had bovendien de winnaar van de persoon lijkheidsprijs binnen zijn gelederen. In 1975 haalde Kwartoverelf lovende kri tieken op het Belgische humorfestival. In 1976 slaagde Kwartoverelf er in om in gebruik bij de Fa. Herfst Chardon en Co die er lijnkoeken en dergelijke in opslag hadden. Op de zolder van de stal lag wat oud boerengereedschap en nog een juweel van een arreslee of aan Rip verkocht.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 11