tussen raadsleden CDA en PvdA Christen in politiek thema forum Felle discussies over humanisten met ARP-, VVD- en PvdA-leden Besluiten van B.enW. Prof. dr. B. Goudzwaard, mr.E. H Toxopeus en dr. A. van den Heuvel Jehovah’s waren in Bennekom Edso Toxopeus Filmavond voor zeer goed gevulde zaal OpenDeur- Bob Goudzwaard Dienst in de Ontmoetingskerk Albert v. d. Heuvel I JS den onder leiding van de heer Van der Meijden. Om ongeveer 23.00 uur zal deze regionale forumavond worden besloten. Enkele gegevens over de forumleden humanisten niet kunnen aanvaarden. Verwijten hierover noemden echter de heer A. van Doorn (SGP/HKV/GPV) en ing. Van ’t Hoog (CDA) onjuist. WADDINXVEEN Het interkerke lijk open-deurteam houdt zondagmid dag 1 april om vijf uur in de Ont moetingskerk aan de Groensvoorde weer een open deur-dienst. Deze dienst I i i WEEKB LAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 MAART 1979 ING. C. VAN ’THOOG (CDA) is belast, nadat dit werk op initiatief van het Dienstverleningscentrum door vrijwilligers was begonnen. WADDINXVEEN Afgelopen week einde werd het congrescentrum van Jehovah’s Getuigen te Bennekom be zocht door ruim 1500 personen uit ’s-Gravenhage, Zoetermeer en Wad- dinxveen, zowel jong als oud. Zij wa ren bijeengekomen om te luisteren naar een instructief programma van bijbels onderricht. Het is alom be kend dat Jehovah’s Getuigen veel van hun tijd besteden aan het met ande ren spreken over Gods koninkrjk en de wereldveranderingen welke dat ko ninkrijk met zich zal brengen. Beide dagen waren volgens de Je- hovah’s Getuigen een fijn voorbeeld van christelijke omgang. Er werden 20 personen gedoopt, de jongste was 11 en de oudste 88 jaar. De openbare toespraak, met het thema: ”Aan de toets op christelijke loyaliteit het hoofd te bieden”, vormde zoals ge woonlijk zondagmiddag het hoogte punt. Mr. Edso Toxopeus werd op 19 fe bruari 1918 te Amersfoort geboren. Na zijn rechtenstudie (1942) aan de uni- versiteit van Utrecht werd hij advo- kaat te Breda tot mei 1959. Van sept. 1944 tot mei 1959 was hij tevens lid van de gemeenteraad van Breda en van nov. 1956 - mei 1959 lid van de Tweede Kamer voor de WD. Van mei 1959 - april 1965 was hij minister van Binnenlandse Zaken en van 1965 - 1970 wederom lid van de Tweede Ka mer voor de fractie van de VVD en tevens fractievoorzitter. Ook was hij in die tijd president van de Liberal World Union. Van februari 1970 tot heden commissaris van de Koningin in de provincie Groningen. Olsthoorn. Het thema van zijn me ditatie luidt: „in de pas komen met Pasen”. Het interkerkelijk open deur- team nodigt iedereen van harte uit deze dienst bij te wonen. zetting van de brief van het HV voor naam staan. Enkele van de bekendste zijn wel: Ongeprijsde schaarste en Op het inschrijvingsformulier zal ech ter nu ook het Humanistisch Verbond worden vermeld als instantie welke de bewoners van de onder de Stichting Bejaardenhuisvesting Waddinxveen vallende huizen kunnen opgeven in dien er sprake is van noodgevallen. Ing. Van ’t Hoog (CDA) noemde dat een juiste zaak. Drs. Lont )PvdA) had in dit verband gesproken van een fun damenteel recht dat iedereen heeft om die bijstand te krijgen waaraan men in bepaalde situaties behoefte heeft. Prof. dr. Bob Goudzwaard werd op 4 maart 1934 te Delft geboren. Na zijn studie aan de toenmalige Econo mische Hogeschool te Rotterdam promoveerde hij in de sociale weten schappen aan dezelfde hogeschool. Van 1967 tot 1971 was hij lid van de Tweede Kamer voor de ARP. Momen teel bekleed hij de functie van hoog leraar in de economie aan de sociale faculteit van de Vrije Universiteit te Amsterdam. Tevens is hij rector van de kaderschool van het Christelijk Nationaal Vakverbond. Prof. Goud- Waarschijnlijk is het minder bekend dat zij grote waarde hechten aan het handhaven van christelijke beginse len bij de omgang met andere per sonen. Bij de prediking en de om gang met anderen is loyaliteit aan God en bijbelse beginselen een we zenlijke voorwaarde. Wat loyaliteit inhoudt, hoe deze kan worden aange kweekt, vergroot en versterkt, was in het kort de inhoud van dit twee daagse congres. Kapitalisme en vooruitgang. Tevens is hij de geestelijke vader van het CDA-program ’Niet bij brood alleen’. WADDINXVEEN De gemeente raadsleden ing. C. van ’t Hoog (CDA) en drs. D. Lont (PvdA) raakten vo rige week woensdagavond in een korte en felle discussie verzeild over het Humanistisch Verbond (HV). De plaat selijke humanisten, die in brieven aan de gemeente hun gal spuwden over het uitblijven van gevraagde inlich tingen en de onzorgvuldige wijze waar op leden van het college van Burge meester en Wethouders met HV-cor- respondentie omspringen, werden door de christeri-democraat ’’aange pakt” met uitspraken als ”Wie schrijft, die blijft is kennelijk het motto van het Humanistisch Verbond”, ”Bij het lezen van hun brief over de .behan deling van de correspondentie door leden van het college krijg ik de nei ging dat schrijven te negeren” en ”De doelstelling van het Humanistisch Verbond wordt beter bereikt met een briefwisseling die haar naam wèl eer aandoet”. Die uitspraken nam drs. Lont niet in dank af. Hij was blij dat de CDA- fractievoorzitter niet met zijn hand in de brievenbus van het gemeente huis kan graaien, want dan zouden wellicht nog meer brieven van het Humanistisch Verbond niet ter be stemde plaatse komen, zoals de plaatselijke humanisten hadden be weerd. ”Ik ben verontrust door uw opmerkingen”, zei het PvdA-raads- lid tot ing. Van ’t Hoog, die bij her haling probeerde duidelijk te maken volstrekt niets tegen het Humanistisch Verbond en haar activiteiten te heb ben. Drs. Lont had daar echter zo zijn twijfels over. ”De heer Lont fantaseet”, wierp de christen-demo- Mr. E. H. Toxopeus. WADDINXVEEN Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Anti-Revolutionaire Partij zal - zoals al in het Weekblad voor Wad dinxveen bericht - op donderdagavond 5 april in het Anne Frank- centrum een forumavond worden gehouden. Deze forumavond is een regionale activiteit van de AR-kamer centrale Leiden en wordt ge organiseerd door de AR-kiesvereniging ’’Nederland en Oranje” te Waddinxveen. Het onderwerp dat op deze regionale bijeenkomst centraal zal staan, luidt: ’’Christen in de politiek”. In haar antwoord op de brief van het Humanistisch Verbond over het verstrekken van inlichtingen door de Stichting Dienstverleningscentrum Anne Frank omtrent het aantal per sonen dat via de alarmcentrale ver zocht om geestelijke bijstand, gesplitst naar godsdienst dan wel levensover tuiging, gaf wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester (VVD) uit voerige informatie over de totstand koming en werkwijze van de alarm centrale. Uit een logboek dat is bij gehouden blijkt echter dat deze alarmcentrale nog nimmer werd in geschakeld voor het verkrijgen van welke geestelijke bijstand dan ook. Maar dat kan natuurlijk veranderen. Prof. dr. B. Goudzwaard. Dat over dit thema verschillend wordt gedacht en gehandeld blijkt reeds uit de samenstelling van het forum. In dit forum zullen plaats nemen: prof. dr. B. Goudzwaard van de Anti-Revolu- tionaire Partij, mr. E. H. Toxopeus, commissaris van de Koningin in de provincie Groningen en lid van de Volkspartij voor Vrijheid en Democra- trie, en dr. A. H. van den Heuvel, secretaris-generaal van de Her vormde Synode en tevens lid van de Partij van de Arbeid. De leiding van deze avond berust bij de heren P. van der Meijden, voor zitter van de AR-kiesvereniging te Waddinxveen en ir. T. T. Wind, voor zitter van de AR-kamercentrale Lei den. Na de openingstoespraak van de heer Van der Meijden zal de heer Wind een korte speech houden over het 100-jarig bestaan van de ARP. Daarna krijgen de forumleden de ge legenheid ieder een korte inleiding te houden - ongeveer 10 minuten - over Christen in de politiek”. Daarna zal er een pauze worden gehouden van ongeveer 20 minuten. Hierna zal er een forumdiscussie worden gehou- College, University of South Dako ta. Van 1958 - 1960 was hij secreta ris van de Oekumenische Jeugdraad in Nederland. Van 1960 tot 1963 ver vulde hij het secretariaat van het Youth Department World Council of Churshes en daarna was hij tot 1967 directeur ervan. Van 1967 - 1972 be- kleede hij de functie van directeur van Communication Department World Council of Churches. Sinds 1972 is hij secretaris-generaal van de Hervormde kerk. Dr. van den Heuvel bekleedt vele nevenfuncties. Zo is hij onder andere lid van het dagelijks be stuur van de Raad van Kerken in Nederland, Voorzitter van de Inter kerkelijke Coördinatie Commissie Ontwikkelingsprojecten en voorzitter van de afdeling Werelddiakonaat en Vluchtelingenwerk van de Wereldraad van Kerken. Dr. van den Heuvel heeft vele publikaties op zijn naam staan. Enkele daarvan zijn: ’The new crea tion and the new generation’, Hij zal delen met zijn vrienden’ en ’Om de vrede van de strijd’. Ook is dr. van den Heuvel erg bekend geworden van wege zijn stellingname op het gebruik en in het bezit hebben van kern wapens. WADDINXVEEN In het Anne Frank-centrum werd vorige week woensdagavond voor alle Wad- dinxveense bejaarden een filmavond verzorgd. Aan de zeer goed gevulde zaal werd door de heer P. J. Eijer uit Zaandijk een aantal films vertoond over ’’Natuurgebieden en Folkloristi sche evenementen” in Zuid-Holland. Allerlei plaatsen rondom Waddinxveen werden bezocht, zoals bijv. Gouda met z’n prachtig oud stadhuis, de uit de 17e eeuw daterende kerk te Zevenhuizen, de proeftuinen van de Rijkstuinbouw- school te Boskoop, Bleiswijk met z’n bijzondere houten sluis, die enige hon- Dr. Albert van den Heuvel werd ge- derden jaren oud is, Waddinxveen zelf- zal worden geleid door pastoor P. boren op 24 maart 1932 te Utrecht, met als hoogtepunt een bezoek aan Na zijn theologische studie aan de Huize Souburgh en een indruk van het zwaard heeft vele publikaties op zijn rijksuniversiteit van Utrecht studeer- optredende hervormde Immanuël- de hij aan de Union Theological Se- kerkkoor, en diverse andere interes- minary te New York en de Yankton santé impressies. WADDINXVEEN In de afge lopen weken heeft het college van Burgemeester en Wethou ders weer diverse besluiten ge nomen. Dit zijn ze: 4 MEI 1. Besloten is de 4 mei herden king op dezelfde wijze als in 1978 te doen plaatsvinden; VICTORWIJK 2. Besloten is de mogelijkheden te doen onderzoeken om te ko men tot herinrichting van de Victorwijk naar aanleiding van een verzoek van bewoners uit de Victorstraat om verkeersrem- mende maatregelen te treffen; KIOSK 3. Besloten is geen toestemming te verlenen tot de bouw van een permanente kiosk op het parkeer terrein Groensvoorde ten behoe ve van de verkoop van bloemen en planten; MILIEUBUREAU 4. Besloten is akkoord te gaan met inschakeling - voor zoveel nodig - van het milieubureau Midden-Holland inzake techni sche problemen verbonden aan aanvragen om vergunningen krachtens de Hinderwet; RIOLERINGEN 5. Besloten is het rapport van de dienst openbare werken met betrekking tot die gebieden van de gemeente, waarin nog geen riolering aanwezig is ter kennis te brengen van de commissie voor openbare werken en be drijven; CHEF 6. Besloten is te benoemen tot chef van het nieuw te vormen bureau algemeen maatschappe lijk welzijnswerk binnen de daar toe te reorganiseren afdeling sociale zaken ter secretarie te benoemen de heer C. J. M. See- len te Nootdorp, die per 1 juli 1979 in functie hoopt te treden. Dr. A. H. van den Heuvel. Zowel de wethouders als drs. Lont (PvdA) zeiden zich erover te hebben verbaasd dat deze inlichtingen niet eerder over tafel zijn gegaan. ”Ik ben er niet blij mee, dat de correspon dentie met het Humanistisch Ver bond zo formeel is geweest”, aldus de socialist. ”Ook ik ben verbaasd w over deze vreemde en onduidelijke Waddinxveense humanisten om bijza- gang van zaken en heb er dan ook zelf aan meegeholpen om de gerezen misverstanden uit de weg te ruimen”, aldus mevrouw Oosterbroek-Waag- ow meester, die beroepshalve zowel politieke zaken die aan de orde zijn voorzitter is van de Stichting Dienst en nog zullen komen. Dat niet alle verleningscentrum Anne Frank als brieven van het HV aan de gemeente van de Stichting Bejaardenhuisves- op de tafel van de wethouder zijn ting Waddinxveen, welke laatste instan- gekomen blijft echter een zaak die de tie sinds 1974 met de alarmcentrale D. LONT (PvdA) craat de socialist voor de voeten. ”Wat ik wil zeggen is dat de toon- bij gaat aan essentiële punten”. Op een vraag van de heer H. P. Barth (D’66) zei wethouder A. H. van Gent (PvdA) op donderdag 22 februari een lang gesprek te hebben gehad met de ken voor eens en altijd uit de weg te ruimen. En dat is gelukt, aldus de wethouder, want er is nu weer een goed contact over gemeentelijke en

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 13