Bad- en tennismode De Bron geshowd in De Unie Collecte Dag-Havo voor volwassenen in Gouda van start Ouderavond van St Victorscholen Modieus van stijl en uitvoering Ideeën gevraagd voor eeuwfeest Hou ze in de gaten! 1 -^1 Kinderen zijn kinderen.Waarschuwen is niet genoeg. O I 1 «i >4 2^ II W». iw ■ifg -IS? •Ji l‘ bestaan, mede gezien het grote succes van de dag-mavo voor volwassenen. WADDINXVEEN In de St. Victor- kerk is een ideeënbus neergehangen waar de parochianen van de rooms katholieke St. Victorparochie hun sug gesties kwijt kunnen voor de viering van het 100-jarig bestaan van het Gods huis aan de Zuidkade op 27 oktober 1980. Binnen de rooms-katholieke kerkgemeenschap buigt men zich nu al over de plannen voor dit eeuwfeest rond het bouwsel van architect Margry. De ideeënbus in de St. Victorkerk zal er - zo is de bedoeling - gedurende en kele weken hangen. Het is vrijwel zeker dat er kinderop vang aanwezig zal zijn, zodat de kinde ren geen belemmering hoeven te vor men om deze opleiding te volgen. Het cursusgeld voor de havo-opleiding bedraagt het eerste jaar f 150, (tweede jaar 120,Dit is wat meer dan bij de mavo-opleiding, maar toch nog zodanig laag, dat het voor de mee sten geen belemmering zal zijn. Even tueel kan men bij het gemeentelijk stu diefonds informeren naar de mogelijk heid voor een tegemoetkoming in de ding bewezen wel de door de vraag gratis verkrijgbaar bij dejidminis- hense kunstzwemster Marjan van den ------ Broek bevond), die Teun Bron had we- Het is ook mogelijk om met minder dan 6 vakken (een volledig pakket) te be ginnen. Eén vak is zelfs mogelijk, zodat men zijn kennis van dat ene vak op havo-niveau kan brengen. Een com binatie van dag- en avond-opleiding be hoort eveneens tot de mogelijkheden. Het aantal vakkenpakketten dat zal worden aangeboden hangt af van de belangstelling voor deze opleiding. Er wordt naar gestreefd een zo goed mo- mavo voor volwassenen te verkrijgen. Het is vrijwel zeker, dat er geen kinde ropvang aanwezig zal zijn, zodat de kin- d woon te dragen zijn. Lila, turquoise, zwart/wit, rood/wit en bruin zijn de kleuren voor de badmode. De bikini’s en zelfs de badpakken lij ken steeds kleiner te worden. Maar de meer ’’normale” badkleding is natuur lijk ook genoeg voorradig bij Sporthuis De Bron, waar ’’inkoopster” Corrie Bron verantwoordelijk is voor de aan leg van een werkelijk exclusieve collec tie zeer actuele bad- en tenniskleding, samengesteld uit het beste dat er maar is te vinden. Of het nu van katoen is of polyester, of het nu schoenen, sokken of polsbandjes zijn. Teun Bron heeft het allemaal en ook nog bijzonder mo dieus van stijl en uitvoering voor man nen en vrouwen WADDINXVEEN Vorige week maandagavond werd in de gemeen schapsruimte van de rooms-katholieke mgr. Bekkersschool (Peter Zuidlaan) een informatieavond gehouden voor de ouders van de vijfde klassen van de rooms-katholieke scholen St. Jozef (wijkschoól), (St. Paulusschool (Jacob Catslaan) en mgr. Bekkersschool (Pe ter Zuidlaan). Op deze avond werd door de heer Zijle- man van de Stichting Nederlands Insti tuut voor Studie- en Beroepskeuze het een en ander verteld over de test die dit schooljaar in de 5e klas wordt afgeno men en die medebepalend is voor de schoolkeuze na de lagere school, Heel duidelijk werd gesteld dat behalve de intelligentie ook concentratie, zelfstan digheid en persoonlijke inzet daarbij een grote rol spelen. Vervolgens besprak hij, aan de hand van een overzichtelijk schema, de ver schillende schooltypen, waaruit straks een keuze gemaakt kan worden en de doorstromingsmogelijkheden. Na de pauze werd de avond voortgezet met een forum, waarin vertegenwoor- digers(sters) van verschillende typen van voortgezet onderwijs uit Wad- dinxveen en naaste omgeving zitting hadden. Er waren afgevaardigden van De Rank (l.h.n.o.) uit Waddinxveen, De Wegwijzer (scholengemeenschap l.t.s. - l.h.n.o. - l.e.a.o.) uit Gouda, de Tuinbouwschool uit Boskoop, De Don Bosco Mavo uit Boskoop en de Samen werkingsschool uit Waddinxveen. Nadat ieder van de forumleden in een kort tijdsbestek het karakter en de mo gelijkheden van zijn/haar school had geschetst, werd de ouders de kans ge boden om vragen te stellen, waarvan dankbaar gebruik werd gemaakt. ’’Hopelijk zal deze avond, die zeer goed werd bezocht, voor veel ouders verrijkend hebben gewerkt wat betreft hun ideeën en inzichten i.v.m. het voor tgezet onderwijs”, aldus de organise rende oudercommissie van de mgr. Be kkersschool, die deze avond op voor treffelijke wijze had voorbereid. WADDINXVEEN Het Gouwe Col- en d^ opleiding dag-mavo voor volwasse nen organiseert, komt met een voor Gouda en omstreken nieuwe onder wijsvorm: een dag-havo voor volwasse- nen. Men verwacht, dat er voor deze Omdat het recht op gezondheid essentieel onderwijsvorm goede belangstelling zal deel uitmaakt van de voorwaarden tot een toekomst zonder levensbedreigende situa ties vraagt de Nederlandse Hartstichting, vanuit haar specifieke opdracht tot ge- zondheidsbewaking, aandacht voor het WADDINXVEEN In café-restaurant De Unie heeft Sporthuis De Bron vorige week woensdagavond een geslaagde sportmodeshow van bad- en tenniskleding gehouden, waaraan medewerking werd verleend door kapsalon Dick Voshol van de leplaan en bloemsierkunstenaar Dick Baelde van de Oranjelaan. Voor deze modeshow leende zich de nieuwe zaal van het befaamde café-restaurant aan de Kerkweg-Oost bij zonder goed. De ruimte heeft dan ook meegewerkt aan het welslagen van de eerste sportmodeshow van Sporthuis De Bron. Wat allamaal op het plankier werd ge- Was de tenniskleding tot voor kort al- toond was niet gering. Hoe de mode 1i_, L_. betrokkenis bij de bad- en tenniskle- wat fleuriger. Rokjes man studiekosten. Een prospectus js op aan- nequins(waaronder zich ook de Alp- .1 11- J 1 tratie van de school, tel. Ó1820-16778. In mei zullen er twee informatieavon den worden gehouden waarop een en ander uitvoerig zal worden toegelicht. kind met een aangeboren hartafwijking. Samen met het - onder auspiciën van de Hartstichting functionerende - Ouder comité Kinderhartenfonds heeft de orga- resultaten het officiële havo-dipfoma. nisatie in de voorbije jaren reeds het no dige gedaan voor de belangenbehartiging van de gezinnen met een hartekind. Daar voor is o.m. de Hartenark in Bilthoven ge sticht. Jaarlijks worden daar therapeuti sche recreatie-aktiviteiten voor zo’n 400 hartekinderen georganiseerd, naast an dere dienstverlening in de strijd tegen het hart- en vaatlijden. Meer kennis van de mogelijkheden voor de preventie en op het gebied van de behandeling van het aange boren hartgebrek kan slechts worden ver kregen door wetenschappelijk speurwerk genjkVTansfuiting^bij~dë huidige” dag en door de vergelijking van resultaten ---■■ daarvan met die van onderzoekers elders. Voor de financiering van al deze activitei ten heeft de Nederlandse Hartstichting ook in 1979 zeer veel geld nodig. Geld, dat tot dusverre spontaan werd bijeenge bracht door de Nederlanders. Voor de or ganisatie van de jaarlijkse geldinzameling stellen zich steeds meer landgenoten, jong en oud, beschikbaar, die de ernst van de hart- en vaatziekten van nabij hebben waargenomen. Dit jaar willen de Vrien den van de Hartstichting, die zich ook in Waddinxveen hebben belast met de orga nisatie van de collecte een speciaal be roep doen op de jeugd, op jonge mensen vanaf 14 jaar. Het gaat immers ook om hun gezonde toe komst. En er is ook de vraag naar hun so lidariteit met de 1500 kinderen met een aangeboren hartafwijking, die er gemid deld elk jaar worden geboren in ons land. Daar zijn er bij die nooit operatief kunnen worden geholpen, maar die toch een onze kere toekomst tegemoet moeten gaan. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 MAART 1979 - mi leen maar wit, het wordt nu allemaal en shirtjes, afge zet met rode, blauwe, paarse of groene biezen, is nu het modebeeld van de ten niskleding. De trainings- en vrijetijds- kleding zijn ook zeer gevarieerd. Som- ten te strikken. Het geheel werd leuk mige zijn zo mooi, dat ze heel goed ge- gepresenteerd door NOS-omroepster Noortje Roll, die zich wat de kleding betrof helemaal had aangepast aan het modegevoelige gebeuren; dat duidelijk MAVO maakte dat de lente is begonnen en de Hoewel de dag-mavo voor volwassenen zomer er werkelijk aankomt. in Gouda al drie jaar funktioneert (dit jaar zijn er voor het eerst examenkandi daten) zijn er nog steeds nieuwe ont wikkelingen, wat betreft de uitbreiding van de studiemogelijkheden. Dit cur susjaar werd er begonnen met de vak ken Maatschappijleer en Tekenen, be ide als keuzevak. Het komende cursus jaar zal Spaans als examenvak worden ingevoerd en zal men Tekenen in de klassen 1 en 2 waarschijnlijk ook als examenvak kunnen kiezen. Bij vol doende belangstelling zal Spaans ook op alle afdelingen avond-mavo van het Gouwe College gegeven worden. Voor de afdelingen dag- en avond-mavo kan men eveneens een prospectus aanvra gen bij de administratie: 01820-16778. De dag-havo is een zgn. ”top”-havo, dat wil zeggen, dat men een mavo-4 voorkómen van hart- en vaatziekten vanaf diploma of een gelijkwaardige voorop- de vroege jeugd. leiding moet hebben. De opleiding Tegelijkertijd wil de Hartstichting de aan- duurt drie jaar. Men volgt dan gedu- dacht vragen voor de problematiek van het rende deze drie jaar op drie morgens de lessen, op elke morgen voor 2 vakken. Na drie jaar legt men het school examen havo af en krijgt men bij goede Volgende week 2 tot en met 8 aprilstaat de Nederlandse Hartweek weer voor de deur. Ook in Waddinxveen zal daarom de collectebus weer van huis tot huis gaan. Duidelijk zal zijn dat de Nederlandse Hartstichting en de Vrienden van de Hart stichting niet voorbij zullen gaan aan het nu drie maanden oude Jaar van het Kind. Dit jaar van het kind is ingezet met heel veel publiciteit. Er is gewezen op de ver klaring van de rechten van het kind. Er is gewezen op de achterstand in ontplooiing- lege, dat reeds de avond-mavo/havo skansen in grote delen van de wereld en J-,“:j:«oiu/oc met name in kinderrijke ontwikkelingsge bieden. De Nederlandse Hartstichting on derschrijft graag de noodzaak om heel veel te doen voor de rechten van het kind. organiseert, komt met -v T «•ft# so f - ',’r

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 5