nu verbaliseren Politie gaat verkeerszondaars antro- de slaapkamer show nwysjjnfflwsj Lang napraten over het stuk ’’Indian Tours” Bootvluchtelingen” en Zuid-Amerika in de raad VVH-bazar op 6 april in AF-centrum Klaverjassen voor bejaarden in Af-centrum Verplichte opleiding vervoer gevaarlijke stoffen voor wegchauffeurs GAB-cijfers over februari 112 WADDINXVENERS ZIJN ZONDER WERK POLITIENIEUWS WADDINXVEEN 99 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 MAART 1979 WADDINXVEEN - De door de Wad- Ook werd medegedeeld dat fietsers in de Passage hetzelfde lot beschoren zal zijn. Het komt veelvuldig vpor dat in het winkelcentrum gefietst wordt. Te ken over de inhoud ervan worden ge daan. het laatste cijfer moet worden aan getekend dat het aantal reëel werk loze vrouwen - naar wordt aangeno men - aanzienlijk hoger ligt dan het welk op het arbeidsbureau bekend is, zodat het percentage - cijfer voor jeug digen zeer betrekkelijk is. genoeg gelijk blijft. Het aantal werk loze vrouwen daalde opnieuw. De vraag naar mannelijk personeel daalde lenden enthousiast ontvangen. Als de orchideeën, die door de gastvrouwen werden aangeboden aan de spelers, na j_ iii __1 en het uniek-zijn symboliseren, was dit confronteerd. De oplettendheid van de politie zal op dit punt voorlopig niet verslappen. WADDINXVEEN Er wordt voor ving werd aangenomen had, zoals alle Waddinxveense bejaarden weer ge- burgemeester mr. Smallenbroek nog uitlegde, ook nog te maken met het Het betreft hier 76 mannen en 36 vrouwen. In januari waren er 121 VOORUITZICHTEN In verband met de weersverbetering wordt een daling van de werkloosheid onder de mannen verwacht. Binnen en kele weken zal het arbeidsbureau op nieuw ruim 1600 bedrijven aanschrij ven met het verzoek om bestaande va- Jammer dus, zoals de radio-reporter van de AVRO, die het stuk en de di scussies opnam, terecht opmerkte, dat degenen die onbekend zijn met deze problematiek, afwezig waren. Een echte, uit de V.S. afkomstige Zwartvoet-Indiaan, vervulde een zwij gende en daarom treffende rol als speelbal voor de neerbuigend be schermde Amerikanen van nu, van de harde bekeringsdrang van de kerk van de vorige eeuw, van de onbeschrijflijke martelingen door de Spanjaarden uit nog vroeger eeuwen. Het begin van het stuk gaf een beeld van de grootse Indiaanse cultuur, door de snelheid en de begeleidende muziek, voor sommigen wat verwarrend. Het slot liet zien op welk een kille wijze men zich nu, glimlachend van de India nen verwijdert, hem tot een museum stuk laat worden. Zijn cultuur in de vi trine, zijn lichaam op de foto, zijn stem op een bandje. Een spelmoment uit het begin van het stuk Indian Tours van het Zoetermeerse beroepsgezelschap Splien. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). tage overtredingen van de wet ver voer gevaarlijke stoffen was vólgens Druijff toen zeer gering. Druijff vindt dan ook dat het vervoer van gevaar lijke stoffen op de Nederlandse we gen op een veilige manier gebeurt. In de komende tijd zullen meer van dergelijke controles worden gehou den op de Nederlandse wegen, maar dan gedurende een kortere periode. Ook toont het bedrijfsleven volgens Druijff goede medewerking bij de na leving van de wet vervoer gevaarlijke stoffen. Maar dat is wel logisch vol gens hem omdat de financiële con- sequnties voor bedrijven bij onge lukken waarbij sprake is van overtre ding wet vervoer gevaarlijke stoffen enorm kunnen zijn. Als voorbeeld van een flagrante over treding van die wet uit de afgelopen tijd noemde Druijff een ongeval bij Badhoevedorp met een tankwagen die vast kwam te zitten onder een viaduct. ’Die chauffeur was al ette lijke malen borden tegengekomen, waarop te zien was dat de viaducten te laag waren voor zijn tankwagen. Toch reed hij door. Ook mentaal maakte die chauffeur een zware over treding’, aldus Druijff. Druijff merkte nog op dat zowel in Duitsland, Oos tenrijk en Frankrijk het voornemen bestaat om een dergelijke opleiding verplicht te stellen voor wegchauffeurs. gebaar zeker op zijn plaats. De voorstelling bracht nogal wat di scussies op gang en er werd met de schrijver-bewerker Fons Eickholt en met de spelers lang nagepraat over de inhoud van het stuk ’’Indian Tours” en over de voorstelling zelf. De strekking van het stuk, namelijk de door blanken veroorzaakte ondergang van de India nen, bevatte voor de meeste aanwezi gen wel een bekende problematiek. WADDINXVEEN De rijkspolitie in Waddinxveen heeft aangekon- digd in de komende tijd strenger te gaan optreden tegen verkeersover- treders. Enkele weken geleden werd gewaarschuwd dat wie niet het derde deel van het kentekenbewijs in orde heeft, onherroepelijk op de bon gaat. Enkele automobilisten zijn inmiddels al met deze realiteit ge- A. G. Smallenbroek er over dit soort ook geregeld contact is met plaatselijke vertegenwoordigers van Amnesty International. Tot nu toe heeft de gemeente de gevraagde huisvesting voor twee tot drie vluch telingen per jaar altijd kunnen hono reren en dat zal zo kunnen blijven mits het aantal aanvragen - zo zei hij - passend blijft voor een woon kern met beperkte groei als de onze. worden ingelicht. omhoog. GEVAARLIJKE STOFFEN Het aandeel van de jeugd t/m 22 jaar VERWIJDERD blijft relatief hoog. Bij de mannen (totaal 1099) 214 jeugdigen ca In samenwerking met de rijkspolitie 19,5%). Bij de vrouwen (totaal 453) heeft de gemeente enkele vaten met ge- 198 jeugdigen bijna 44%). Bij vaarlijke stoffen uit een loods van Rou- *- - bos verwijderd. De vaten zijn afge voerd naar het Botlekgebied. tuig getrapt. Verder werden twee cara vans op een caravancentrum aan de Piasweg opengebroken en zijn hieruit kachels gestolen. Van de dader(s) ont- vens wordt onder auspiciën van de Cen breekt ieder spoor. trale Politie Verkeerscommissie een ac tie gehouden met als thema het wegge bruik op kruisingen. Dit is een lande lijke actie die de rijkspolitie in Wad dinxveen er toe aanzet extra oplettend te zijn t.a.v. het weggebruik op kruisin gen, het geven van voorrang, ook bij voetgangersoversteekplaatsen c2 Tenslotte is in het verleden meermalen geconstateerd dat in de spitsuren regel matig door het rode stoplicht bij de hef- brug wordt gereden. Ook hier zullen zonder pardon bekeuringen worden uitgedeeld. GEEN RIJBEWIJS De Waddinxvener A.C.G. werd op i4. 11TV bleek niet in het bezit van een rijbewijs dat hem door de rechter onvoorwaar- delijk tot maart 1980 ontzegd was. In tegenligger n gooide zijn stuur om. dergelijke gevallen is het gebruikelijk D n~~' dat het voertuig in beslag wordt geno- de aanrijding. men. zx" Ook een aangehouden motorrijder was niet in het bezit van een rijbewijs of oe fenrijbewijs en een 15-jarige jongen óp een bromfiets moest zonder zijn voer tuig naar huis. DRONKEN MAN TE WATER Een te watergeraakte auto werd op vrij dag 23 maart naast de Onderweg aan getroffen. Een chauffeur was niet te vinden maar in het voertuig werden pa pieren aangetroffen op naam van de Waddinxvener W.B. Kort na de vondst arriveerde een takelwagen met daarin de bestuurder van de te water geraakte personenauto. Bij het zien van de poli tie ging hij er ijlings vandoor maar kon even later worden aangehouden. Toen bleek de reden van zijn overhaast ver trek, de man had te diep in het glaasje gekeken. VERNIELINGEN Enkele, op de Chopinlaan gepar keerde, auto’s werden door onbeken den beschadigd. Onder meer werden antennes verbogen en werd schade aan ruiten toegebracht. In de nacht van maandag 19 op dinsdag 20 maart werd van een geparkeerde auto de motorkap opengebroken en een deuk in het voer- WADDINXVEEN Vrijdag 6 i Ij! april van twee tot negen uur houdt j jj de afdeling Waddinxveen van de ;J Federatie Vrijwillige Vrouwelijke ;j Hulpverlening in het Anne Frank- :j S centrum een grote bazar. Deze ba- 5 5 zar, waarvan de opbrengst geheel I ten goede komt van het plaatselijk '1: bejaarden werk, zal worden ge- t ;x opend door de echtgenote van de burgemeester, mevrouw A. H. Smallenbroek-van Eek. WADDINXVEEN Staatssecretaris drs. N. Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat heeft bij de vaste vervoers commissie adviezen gevraagd over de verplichting voor wegchauffeurs voor het bezit van een diploma vervoer gevaarlijke stoffen. Dit advies wordt binnen enkele weken verwacht. Dit heeft mr. C. van de Wetering, direc teur algemene zaken van het direc- toraat-generaal van het ministerie van Verkeer en Waterstaat gezegd tij dens een bijeenkomst in de garage van de brandweer in Waddinxveen. Daar kregen, zoals bericht, vijftig brandweermannen uit vijftien ge meenten uit Midden-Holland het ge tuigschrift uitgereikt van een op leiding ’vervoer gevaarlijke stoffen’ over de weg’. Deze opleiding wordt verzorgd en gecoördineerd door de EVO, de algemene verladers en eigen vervoer organisatie, en de werkgroep opleiding van de regio Midden-Holland van de brandweer. In de opleiding worden de brandweermannen bekend gemaakt met de gevaren van het ver voer en de verwerking van gevaar lijke stoffen. Ook wordt hun de spe cifieke bestrijdingsmethoden uit brandtechnisch oogpunt onder ogen ge bracht. Op de bijeenkomst vertelde secretaris C. D. A. Mouwen van de EVO dat tot nu toe ongeveer drie duizend van deze getuigschriften zijn uitgereikt. Volgens Mouwen betekent dat, dat naar schatting de helft van de tankwagenchauffeurs in Nederland nu een dergelijke opleiding heeft af gerond. Volgens mr. H. J. Druijff, hoofd van de afdeling gevaarlijke stoffen van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, is uit een onderzoek dat in september 1978 op de Nederlandse wegén is ge houden, gebleken dat de wegchauf feurs zich ruim houden aan de voor schriften die gesteld worden in de wet vervoer gevaarlijke stoffen. Ge durende weken is toen vrijwel iedere vracht- en tankwagen op de Neder landse weg aangehouden. Het percen- ZUID-AMERIKA Behalve de Vietnamese ’’bootvluchte lingen” kwam in de raad van vorige week ook nog de verbetering van het lot van politieke gevangenen in dic tatoriaal geregeerde Zuidamerikaanse landen ter sprake. De raad van Helle- voetsluis had daarover een motie naar 1 WADDINXVEEN De ministeries van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk en van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening krijgen van het Waddinxveense gemeentebestuur een brief dat dit dorp bereid is zo nodig en waar mogelijk Vietnamese ’’bootvluch telingen” een huis te geven. Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek zei dat in de gemeenteraadsvergadering van vorige week woensdag. Over de ’’bootvluchtelingen” werd gesproken omdat de gemeenteraad van Zierikzee de Waddinxveense raads leden een 1 over de bevordering van de huisves ting van deze mensen. Dat het met het opnemen van vluchtelingen in onze gemeenschap wel goed zit, benadrukte treffen. Daarom werd de Hellevoet- de heer Ch. A. A. Wijnen (PvdA), sluise motie voor kennisgeving aan- In dezelfde geest sprak ook drs. G. genomen. Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek ^"™ntkel!jk gaf de heetr P',Barth vertelde nog dat er over dit soort (D’66) te kennen voorstander te zijn zaken ook oeretreld contact is met van afwijzing van de gevraagde ad- de plaalseluke vertegenwoordigers t lijke huishouding gerekend kan wor den. Bovendien wordt alleen gespro ken over de aantasting van de men senrechten in Zuid-Amerika, terwijl daar helaas ook elders in de wereld sprake van is. Met deze eenzijdigheid van de motie waren ook ing. C. van ’t Hoog (CDA), de heer M. Boere (PvdA) en de heer F. H. de Ruijter (VVD) het eens. Dat de motie uiteindelijk voor kennisge- prijsklaverjast in het Anne Frank- centrum en wel op woensdagavond 4 feit dat op die manier geen uitspra- april om half acht. De deelnemers kun nen zich hiervoor opgeven in het AF- centrum tot en met dinsdag 3 april. Waddinxveen gestuurd met het ver zoek hieraan adhesie te betuigen. Het is hier niet van gekomen, omdat de besiuit" had toegezonden raad op verzoek van het college niet wilde afwijken van de regel zich niet uit te spreken over zaken die de lan delijke en internationale politiek be- en advies: III1WI1 J 1*1'1 eurohome zijde 36. boskoop, tel. 01727 - 4550 WADDINXVEEN Vorige maand stonden bij het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda H2 Waddinxveners als werkloos ingeschre ven, plaatsgenoten zonder werk. Uit de GAB-cijfers over de maand fe- baal opgemaakt. Diezelfde dag werd werkloze mannen regionaal gezien na- permarkt iets probeerde te stelen. De zaak te vinden^ bij winkeldiefstallen te enigszins, die naar vrouwen liep iets katures op te geven. Tevens zal worden gevraagd naar mogelijkheden voor de A.S.schoolverlaters. AUTO TOTAL LOSS Een automobilist vloog, rijdend op de afrit van rijksweg A12, uit de bocht en knalde tegen een lantarenpaal. Resul taat: de auto total loss. Als verklaring voor zijn capriolen gaf de bestuurder e~d. op dat het glad was. De politie houdt het er op dat de man te hard ging. Op de Henegouwerweg, ter hoogte van een benzinestation, botste een vrachtauto op een personenauto. De vrachtauto kwam uit een uitrit en verleende de na derende personenauto geen vrije door- dinxveense film- en theaterwerkgroep gang. Niemand liep hierbij verwondin- De Spintol zaterdagavond naar de B on gen op. kelaar gehaalde toneelproduktie van de _r Ook bij een aanrijding op het Koningin Zoetermeerse beroepstoneelgroep Sp- dinsdag 20 maart aangehouden. Hij Wilhelminaplein vielen geen gewonden iien werd door de tientallen belangstel- .i--te betreuren. Een automobilist reed de 11--Al- kruising op, schrok van een naderende Deze reflexbeweging veroorzaakte juist de voorstelling, inderdaad schoonheid Op de Henegouwerweg kwamen twee bromfietsers in botsing. Op het mo ment dat één van hen een fietser wilde passeren begon deze te slingeren. De bromfietser moest hierdoor sterk afremmen waarna een tweede brom fietser er tegenop reed. Tenslotte ver oorzaakte een bromfietser op de Noordkade een aanrijding toen hij een auto wilde passeren op het moment dat deze afsloeg. Beide voertuigen liepen schade op. WINKELDIEFSTAL In een supermarkt in de Passage werden twee personen betrapt op win keldiefstal. De buit was echter mini maal maar niettemin werd de politie in- geschakeld. Er werd geen proces ver- februari bïïjkt’J verder ’dat’ het "aantal ook een jongen betrapt die in dezelfde sui - politie heeft laten weten het een goede

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 9