1 Lachend aan het rad WEEKBLAD - SPORT Beslissende wedstrijd voor Gouwe-zevental Bij winst op Nereus volgt promotie Be Fair-tennis competitie in met 23 teams Voorjaars vergadering Be Fair-voetbal Tien bot breuken bij Be Fair was met volleybalsters in Ankara Sportagenda van het Weekblad Peuleyen 15 telefoon 2604 Nog meer promotie- kandidaten 1 De Gouwe KLACHTEN BEZORGING Damtitel voor Huug de Vries Wandkasten eurohome Akkerhuis Pupillen- tournooi Be Fair volleybal I I Hou ze in de gaten! 120 120 143 105 109 121 115 87 80 108 108 114 114 103 120 96 121 94 125 83 136 ZAALVOETBAL Keramiek 19 31 20 31 20 29 20 21 20 19 20 19 20 19 20 19 20 17 19 15 20 10 20 8 1 19.45 uur Den Edel Sport 2- Oiympia 3 bij e Gouwe wordt geïllustreerd dinsdag als de dames hun ’’mooiste” Gent PvdAlachend bij het rad van avontuur op de bazar en rommelmarkt van de voetbalvere- Kinderen zijn hinderen. Uharschuwen is niet genoeg. 94 80 92 Verzekeringen 3 WATERPOLO DE GOUWE 19 april in Moordrecht 18.45 uur- pup. jongens BaandersDe Gouwe 21 april in Boskoop 18.30uur-jongens Koudekerk ADe Gouwe A 21 april in Noordwijk 17.30 uur - heren NZ en PC 1De Gouwe 6 21 april in Waddinxveen 16.30 uur - dames De Gouwe 1RWV 1 17.10 uur-jongens De Gouwe BMZV A 17.50 uur - heren De Gouwe 2—SVH 2 18.40 uur - heren De Gouwe 1Nereus 1 22 april in Leiderdorp 15.20 uur - heren Wik Wass. 2De Gouwe 3 23 april in Bodegraven 21.00 uur - heren BZ en PC 1De Gouwe 1 21.45 uur - heren BZ en PC 2De Gouwe 2 23 april in Waddinxveen 20.30 uur - heren De Gouwe 3De Futen 2 24 april in Waddinxveen 21.30 uur - heren Donk 2De Gouwe 4 25 april in Moordrecht 19.30 uur - meisjes MZV ADe Gouwe B 2-Verzijl Sport 2 DZV Polar Bears WADDINXVEEN Veertien dagen geleden leden De Gouwe- x dames een verrassende waterpolo nederlaag tegen de dames uit T Boskoop. Niettemin behoudt de 20.30 uur Huug van Es- Kampioen Afd. Leiden 21.15 uur Mallon Drukwerk 2- Leyland 2 WADDINXVEEN Gezegd kan nu al worden dat de afdeling voetbal van de christelijke sport vereniging Be Fair nog nooit in één seizoen zoveel botbreuken heeft meegemaakt. Het gaat om zo’n tien breuken. Misschien is de grootste pechvogel wel Onno Glasbeek, die in één jaar twee maal een gebroken been opliep. WADDINXVEEN De afdeling voet bal van de christelijke sportverenigin Be Fair houdt vrijdag 20 april in h< clubhuis in het Burgemeester Wa: naarplantsoen haar voorjaarsvergade ring. Begonnen wordt om acht uur me de behandeling van deze agenda: 1. Opening 2. Mededelingen 3. Ingekomen stukken 4. Voorstel nieuw tenue 5. Notulen najaarsvergadering 1978 PAUZE 6. Voorstel contributieverhoging 7. Verkiezing voorzitter 8. Verkiezing bestuursleden 9. Verkiezing reserve-lid ’’Groot Be Fair” 10. Wat verder ter tafel komt 11. Rondvraag 12. Sluiting De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) I.andelijke Rijvereniging De (jouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN De voetbalvereniging Waddinxveen heeft een geslaagde bazar en rommelmarkt achter de rug. Vorige week donderdag, vrijdag en zaterdag kwamen veel Waddinxveners naar de kantine in het sportpark ”de Sniep" om wijze de kas van de voetbalvereniging wat te spekken. Het spektakel werd donderdagavond deopend door wethouder A. H. van Gent (PvdA), die we breeduit lachend bij het rad van avontuur fotografeerden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG I8APR1L 1979 (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden zangvogels) Zwem- en Poloclub De (jouwe zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). Woensdag 25 april reserve 2e klasse 19.00 uur Waddinxveen gen De Gouwe is deze ploeg vrijwel klasse, gezien het nog af te werken pi Nereus moet winnen om haar theoreti sche kans op promotie te behouden. I' - AZ en PC werd 2-2 zodat Nereus vier De Gouwe verliespunten meer heeft dan De LZ ’86 Gouwe. Bij winst voor De Gouwe volgt Nereus promotie, bij een gelijkspel moet De AZ en PC Gouwe uit de resterende wedstrijden nog twee punten halen. Nereus is een tamelijk harde ploeg, die getraind ESCA Wethouder A. H. van C - niging Waddinxveen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Huug als winnaar en werd Wad- dinxveens jeugdkampioen. Hij behoort tot de top van de Waddinxveense schaakjeugd. De acht bekerwinnaars waren: 1. Huug de Vries, 2. Cora de Visser, 3. Paul Wennekes, 4. Peter Brouwer, 5. John den Ouden, 6. Steven Verhagen, 7. Bobby Steenwinkel en 8. Henry Oo- sterom. Dit tournooi, dat financieel mogelijk werd gemaakt door Bakker Meubelen, verdient zonder meer herhaling. Hier aan wordt al gedacht, terwijl er ook wordt gewerkt aan een tournooi voor het voortgezet onderwijs. Over ruim een jaar bestaat de damvereniging Excelsior 75 jaar en is daarmee één van de oudste op dit gebied in Nederland. Ter gelegenheid daarvan zullen diverse activiteiten, zoals een jeugdtournooi, een tournooi voor huisdammers en een simultaan-seance worden georganiseerd. WADDINXVEEN De afdeling ten nis van Be Fair neemt aan de komende dis- WADDINXVEEN De Wad dinxveense gymnastiekleraar en ker korganist Jaap Akkerhuis heeft niet zonder succes met het nationaal volley- baldamesteam deelgenomen aan de strijd om de Lentebeker in het Turkse Ankara. Akkerhuis is coach van dit Oranjeteam, dat het in de finale niet redde tegen West-Duitsland. Met 3-1 werden de Nederlandse dames volledig weggevaagd door hun tegenstandsters. op deze Hoewel de Oranjeploeg duidelijk als fa- voriet voor de eindstrijd was aangetre den kregen de pupillen van coach Ak kerhuis in de eerste set geen be,en aan de grond, 15-4. Nadat ook de tweede set verloren was gegaan, 15-12, kwam pas in de derde set het herstel. West- Duitsland verloor die set met 6-15 en het leek erop dat de strijd weer geheel open was. In de vierde set werd Neder land echter volledig overklast, 15-4. BOMVOL De wedstrijd werd gespeeld in een bomvol Ataturk-stadion, waarin 8.(XX) man zat. Het voor bijna honderd pro cent uit manvolk bestaande publiek had zes uur van te voren in de rij ge staan om een kaartje te bemachtigen, e Turken maakten op de tribunes een vreselijk lawaai, dat niet met samen zang is te vergelijken. Het helse lawaai werd voornamelijk geproduceerd met mond en handen. Er werd gescandeerd en in het wilde weg geschreeuwd. Zo’n schreeuw heeft vaak een sexuele bijbetekenis. Woensdag 18 april Derde klasse 19.00 uur Boonstoppel-Lijntrekkers 19.45 uur Be Fair-Kok’s Bakkerijen 20.30 uur Huug van Es- Kampioen Afd. Rotterdam 21.15 uur Goudse Selectie- Serwebo Dordrecht 22.00 uur WSE-Marchant 22.45 Doeco-De Knipper Maandag 23 april Tweede klasse 19.15 uur Waddinxveen-Stolker 0 20.00 uur J. v. Kersbergen Tim- Gouda Vuurvast 20.45 uur Leyland-Gouda 21.30 uur Spoor Verzeker.- 2 Westl. Utr. Hypotheek Bank 0 22.15 uur Olympia-Den Edel Sport J 23.00 uur Moons Vastgoed-Flora WADDINXVEEN Na de uitstekende waterpoloprestatie van De Gouwe tegen mede-promotiekandidaat LZ '86 uit Leiden, wacht De Gouwe zaterdagavond in ”de Sniep” de moeilijke wedstrijd tegen oud- hoofdklasser Nereus uit Zaandam. Ondanks de nederlaag van LZ ’86 te- r>» to a^-,^ zeker van promotie naar de hoofd- gezien het nog af te werken programma. STAND De inhaalwedstrijd van Nereus tegen le klasse heren (per 14-4-’79) WADDINXVEEN -Huug de Vries (12) is jeugdkampioen van Wad dinxveen geworden. Hij behaalde deze titel tijdens de in het Gereformeerd Verenigingsgebouw ”Het Trefpunt” gehouden damkampioenschappen, die waren georganiseerd door de damclub Excelsior. Aan dit tournooi werd deel genomen door 86 scholieren van de ba sisscholen in Waddinxveen en Moerka- pelle en een LOM-school uit Gouda. Via een selectie per school werden de deelnemers voor dit tournooi inge schreven. Na twee voorronden werden de 16 overgebleven spelers ingedeeld in vier poules van elk vier spelers. De win naars van deze poules speelden om de le t/m de 4e prijs, terwijl de als tweede geëindigde spelers strijd leverden om de vijfde t/m de achtste plaats. De 12- jarige Huug de Vries uit Waddinxveen moest felle strijd leveren met het enige meisje dat in de prijzen is gevallen, nl. Cora de Visser, jeugdlid van de organi- serende vereniging. Uiteindelijk kwam wordt door oud-international Fred van Ravijn Dorp. De Gouwe heeft de uitwedstrijd ZPB/Unico met klein verschil verloren, nl. 7-6. Za- BZ en PC terdagavond 6.40 uur wordt het span- DSZ nend. Er wordt veel belangstelling ver- ZCF wacht en er wordt verzocht tijdig aan- - wezig te zijn. Maandagavond 23 april a.s. om 9 uur treedt De Gouwe aan te gen rivaal BZ en PC 1 uit Bodegraven. De wedstrijd wordt gespeeld in het zwembad ”de Kuil”. BZ en PC ver keerde lange tijd in degradatiegevaar, doch na een trainerswisseling behaalde de ploeg uit Bodegraven elf punten uit zeven wedstrijden. De Gouwe dient BZ en PC niet te onderschatten. oneindig aan elkaar te bouwen en variabel van indeling zijde 36, boskoop tel. 01727-4550 0 ploeg van coach Leo Nieuwen- J huyzen een reële kans om te pro- 2 moveren naar de tweede klasse vandeKNZB. J Het adspïranten B-team jongens is na een zwakke start opgeklom- men naar de top in de 3e klasse van de kring Gouwe-Rijnstreek. 2 Tenslotte hebben de pupillen 0 meisjes een goede kans kring- kampioen te worden. 2 De opgaande lijn in het waterpolo 22.00 uur Westl. Utr. Hyp. B. 2- bij e Gouwe wordt geïllustreerd Vandenend 2 2 door de grote groep waterpolo- 22.45 uur Be Fair 2-Spoor spelers en -speelsters die zijn ge- 0 selekteerd voor kring- en bonds- j 0 training. Zo zijn Jan Both en 0 j Leon van Beek doorgedrongen 0 tot de nationale waterpolo- 0 training (van I4-I6 jaar) van de 2 KNZB. 2 1 NIEUWE LEDEN 0 0 Voor de zwemtraining is er ruimte 0 2 op de trainingsuren, te weten op 2 0 maandag-, woensdag- en donder- 0 dagavond en op zaterdagmorgen. 2 0 Nieuwe leden kunnen zich opge- 2 ven bij de heer C. Kroon, Spar- x rengaarde 31, telefoon 2952. 2 ^♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦00»000* WADDINXVEEN De jeugdcom missie van de afdeling volleybal van de christelijke sportvereniging Be Fair houdt omende zaterdagmiddag van half twee tot ongeveer zes uur in de sport zaal Groenswaard een pupillenvolley- baltournooi. De zaal wordt dan in 6 minivelden verdeeld, waarop de 40 teams die ingeschreven hebben tegen de christelijke sportvereniging elkaar komen. Zowel bij de jongens als dc 2L- bij de meisjes wordt er in 3 leeftijds- trictscompetitie deel met 23 teams. Be groepen gespeeld: Pupillen A; Pupillen Fair: Nu zijn we geen vereniging waar en Pupillen C. de prestatie voorop staat, maar een "Wij hopen dat er zaterdag heel wat paar kampioenen is toch een goede ge- mensen naar de zaal komen om de pu- legenheid om in het clubhuis De Bui- pillen aan te moedigen en dat er wat tenhof de mensen achter de bar tot nog meer jongens en meisjes uit de hoogste grotere activiteiten te brengen. Komt u klassen van de lagere school belangstel- daarom eens langs op zaterdag, of op ling krijgen voor de^ volleybalsport, beentje voorzetten. Zaterdags begin- gebruiken bij Be Fair”, aldus nen de wedstrijden om 13.00 uur. de T J meeste wedstrijden zijn op een zodanig moment afgelopen dat er nog uit voerige nabetrachtingen gehouden kunnen worden en er door de meeste spelers(speelsters) niet op een minuutje gekeken wordt.” legenheid om in het clubhuis De Bui- grotere activiteiten te brengen. Komt u klassen van de lagere school belangstel- want wij kunnen nog best wat pupillen y’ j n mevrouw Truus v. d. Wal-v. d. Zande van Be Fair.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 15