rommel- markt Voorwaarts Bouw Mavo/Lto vordert flink Populair concert van Stuurman BV tekent vierde raadhuis Zatmtu> rxT^fxTx/xzr?r?xT tt-x vlak na de Tweede Wereldoorlog ge- kers, ook buiten de re^io steeds meer reeds diverse malen via zo n selectie- Gunstige ontwikkeling bij Spaarbank Maart-cijfers van het GAB 102 WADDINXVENERS HEBBEN GEEN WERK 99 99 The last detail in De Bonkelaar Vergadering van schoolraad A. Ooms BV The Old Classic danst en verloot I 100 Kinderen paas-actief in 't Ketelhuis I 1 T 4 I I i r vlak na de Tweede Wereldoorlog ge- op deze wijze geselekteerd te worden. tor raadhuisbouw. Ons bureau mocht ”dat wij als bureau met 60 medewer- n- Een beeld van de paasactiviteiten in het buurtcentrum 't Ketelhuis. (Foto: V I, I, worden 10. Sluiting. complex aan de Sniepweg gereed. van 4,6 iouw ge- kers, ook buiten de regio steeds meer 1 genieten. Vermeldens waard hierbij is, dat de laatste opdrach- en Tiel) via selectie- met zijn grondthema Ikslied Rule Brittannia, Britannia Rules Away, welk meer een flinke knokpartij en een be zoek aan een bordeel. De kater van de volgende dag wordt nog versterkt, al? Larry in een laatste wanhoopsdaad, zijr. tracht te WADDINXVEEN/GOUDA Waddinxveen telde volgens gegevens van het Gewestelijk Arbeidsbureau (GAB) in Gouda in maart 103 werk zoekende inwoners. Een maand eerder waren dat er 112. Waren het vo rige maand 65 mannen en 38 vrouwen, in februari waren dat 76 mannen en 36 vrouwen. het aantal werkloze mannen daalde in maart in de Goudse streek naar 1035 (- *i Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Zaterdag 21 april is het zover. Dan wordt in een tent van ongeveer 500 vierkante meter aan de Nesse door de evan- gelisatiecommissie van de Centrale Hervormde Gemeente een rom melmarkt gehouden, die zich dit- 'de maal uitstrekt naar het jongerenon derkomen ”De Schaapskooi” ach- WADDINXVEEN Het Wad- dinxveense architectenbureau Stuur man BV aan de Brugweg heeft voor de vierde maal de opdracht gekregen een raadhuis te ontwerpen. Ditmaal is het voor de gemeente Tiel. Eerdere op drachten aan Stuurman werden vers trekt door de gemeentebesturen van Oud-Beijerland, Waddinxveen en Monster, waarbij we gemakshalve de betrokkenheid van dit bureau bij het. JEUGDIGEN Van de 1035 werkloze mannen behoren er 184 bijna 18%) tot de leeftijdsca tegorie t/m 22 jaar. Van de 452 geregis treerde werkloze vrouwen behoren er 196 ruim 43%) tot deze leeftijdscate gorie. (Er wordt op gewezen dat het laatste percentage-cijfer een betrekke lijke waarde heeft, omdat niet alle werkloze vrouwen bij het GAB staan geregistreerd). In de verslagmaand deden zich weinig spectaculaire ontwikkelingen voor op de Goudse arbeidsmarkt. Verwacht wordt dat het aantal werklozen verder zal dalen. Tegelijk wordt verwacht dat de vraag naar personeel zal stijgen als gevolg van de gestarte enquête naar va- katures. In het gewest Gouda zijn ruim 1500 bedrijven en instellingen aange schreven met het verzoek om vakatures op te geven en tegelijk aan te geven of er mogelijkheden zijn om schoolverla ters op te nemen. 1. Opening. 2. Verslag van de vergadering op 15 fe bruari 1979. 3. Ingekomen en uitgegane stukken. 4. Mededelingen. overleg met de wethouder, stand van zaken ambtelijke assistentie secreta riaat, stand van voortgezet onderwijs en stand van za ken bergruimte scholen. 5. Aanwijzing Db-leden. en W. inzake wijzi- WADDINXVEEN De Wad- Inlichtingen over de rommelmarkt, die dinxveense dansvereniging The Old vooraf is gegaan door uitermate drukke Classic houdt komende zaterdagavond in het Anne Frank-centrum een dansa vond met verloting. De muziek wordt verzorgd door de eigen discotheek. WADDINXVEEN/GOUDA Het za kenadres van Automobielbedrijf A. Ooms BV, Gouda, gevestigd in Rijs wijk, is gewijzigd in Noordkade 44, Waddinxveen. Dat blijkt uit een wijzi ging in het handelsregister van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken. Het corre spondentie adres luidt: Haagweg 153, Rijswijk. 23). De daling van de werkloosheid bij de mannen is voornamelijk terug te vin- 64). Het aantal werkloze vrouwen bleef den in de bouw. nagenoeg gelijk (452). De vraag naar mannen bleef op hetzelfde peil (1070), terwijl de vraag naar vrouwelijk perso neel opnieuw daalde tot 114 (-26). Naast deze cijfers staan die van de partti mers (aanbod mannen en vrouwen: 186; vraag naar mannen en vrouwen: WADDINXVEEN/ROTTERDAM De Spaarbank Rotterdam, met ook een vestiging in het winkelcentrum ”i Passage”, heeft ook in 1978 weer een gunstig jaar afgesloten. Volgens het ter de Nesse, jaarverslag is het spaartegoed bij deze Op de rommelmarkt die, zolang de bank met een bedrag van 211 miljoen -J -J-- 263 miljoen) ofwel 9,34% toegeno men tot f 2.469 miljoen 2.258 mil- WADDINXVEEN Bijna hon derd kinderen hebben de vorige week woensdag- en vrijdagmid dag gehouden paasvakantie- activiteiten in en om het buurt centrum ’t Ketelhuis bezocht. Woensdag zijn er allerlei paasver- sieringen gemaakt en vrijdag was er een grote eierenspeurtocht door de wijk Groenswaard 3. In deze speurtocht waren allerlei leuke opdrachten verwerkt. Na tuurlijk ontbrak het eieren schil deren ook niet. Van lege eierdop- pen zijn er kweekbakjes gemaakt met tuinkers daarin. Net als van de andere activiteiten is ook van deze activiteit een diaserie ge maakt, die op 1 september op de open dag vertoont zullen worden. WADDINXVEEN Met de bouw van de protestants-christelijke scho lengemeenschap voor MAVO/LTO ’’Koningin Wilhelmina” aan de Sniepweg worden flinke vorderingen gemaakt. In het komend school jaar zullen de twaalf onderkomens in Waddinxveen ingeruild kunnen worden voor het nieuwe schoolcomplex achter de samenwerkings- er worden uitgeweken naar een depen- 1J. uitge breid met een LTS-afdeling. Dat ge beurde drie jaar geleden en sindsdien gestart groeide de school van zo’n 360 leerlin- (Onder- gen naar 510 nu, van wie er 150 de LTS- opleiding volgen. Volgend jaar zal de school ’’volgroeid” zijn (vierde jaar LTS). De oorspronke- WADDINXVEEN Donderdag 19 ao lijke voorspelling van 630 leerlingen zal april vergadert de schoolraad voor het den kosten. De bouwer van dé tweede dan in 1980 waarschijnlijk worden openbaar onderwijs in het gemeente- overtroffen. De behoefte aan een LTS huis om acht uur over deze agenda: gelegen tussen Gouda en Alphen is hiermee aangetoond. school zit al sinds jaar en dag krap in de De school wordt bezocht door leerlin- gen uit Zevenhuizen, Moerkapelle, Boskoop, Hazerswoude en Wad dinxveen. Tot voor kort werden de leerlingen van de Wilhelminaschool ondergebracht in twaalf verschillende gebouwen. Nu de vleugel voor de prak tijklessen reeds wordt gebruikt, is dit aantal teruggebracht tot negen. Verla ten zijn ondermeer de barakken bij het gemeentehuis (de voormalige praktij kruimten). reeds diverse malen via zo’n selectie procedure opdrachten verwerven, het geen slechts mogelijk is dank zij een team van goede medewerkers”. Architektenburo Stuurman is o.m. ac tief op het gebied van woningbouw, winkelcentra, recreatieve projekten, onderwijs, bedrijfs- en kantoorpanden, op dit moment heeft men bijv, aan ont werpen totaal 17.000 m2 kantoorruimte in opdracht. De marinemannen Buddusky en Mul hall moeten de jonge matroos Larry Meadows naar de gevangenis in Port smouth brengen. Larry is veroordeelt wegens een poging tot diefstal van 40 dollar. Het is hem niét gelukt, maar het was wél het poliobusje dat beheerd werd door de vrouw van ’De Ouwe’., dus 8 jaar en oneervol ontslag. Bud dusky en Mulhall zijn van plan hem ze snel mogelijk af te leveren en de rest van de week de bloemetjes buiten te zetten. Tijdens hun reis raken zij echter steeds meer gesteld op die arme Larry, zodat zij besluiten hem een plezierig schoeisel, lederwaren, kinderspeel goed, verlichtingsartikelen, radio’s, te levisies, meubilair en allerlei ongere- joen tot f 1.217 miljoen. In de spaar- geld goed. Maar er is ook een restaurant met snel- buffet (in ”De Schaapskooi”) en er kunnen oliebollen gegeten worden, ter wijl er verder nog bloemen, planten en siroopwafels gekocht kunnen worden. Voor de kinderen zijn er attracties aan- WADDINXVEEN Vrijdagavond 27 april om acht uur verzorgt de Waddinxveense brassband ’’Voorwaarts” onder leiding van dirigent A. Bosch een populair concert in het Gereformeerd Verenigingsgebouw ”Het Trefpint”. Na afloop van dit concert is er een gezellig samenzijn met The Bouquets uit Aalsmeer. Op het programma van de jaarlijkse uitvoering staan optredens van de majorettes, de drumband en de brass band, die zullen kunnen laten zien en horen waarop ze in de afgelopen winter gestudeerd en geoefend hebben. Voor de drumband van'’’Voorwaarts” Bouquets”. De avond begint om 8 uur wordt dit het eerste optreden onder de en is voor donateurs vrij toegankelijk, nieuwe leiding van Jac. Stubbe, evenals Anderen betalenf 3,50 toegang, dat van de majorettes die nu geïns trueerd worden door Diana van Dijk- de Bruin. Het muzikale gedeelte begint met de Second Suite van Gustave Holst. Van dit mooie, maar tevens moeilijke werk worden 3 delen uitge voerd, mars, lied zonder woorden en een fantasie op een Engels volksliedje. zaken voorlichting POPULAIR ken bergruimte scholen. de pauze een meer populair pro- 5. Aanwijzing Db-leden. ITT m f ïetter,day van de Be' 6. Advies aan B. en W. inzake wijzi- at et] Kintyre van Mc. - J - - r----- Kruinnenj - Algemene Subsidieverordening Cathey-Laine maar ook bet prachtige weekje te bezorgen. Dat omvat onder --- verhufzerdeze leerlingen en de 1979/80. door solo-cornettist H. v. Dijk v MAVO-scholieren naarg de nieuwe 8. Plan van bespreking. Voorwaarst" bewerkt voor Bra: vleugel. Dan is het gehele scholen- 9. Rondvraag. band. Na afloop kan er nog gedar complex aan de Sniepweg gereed. 10. Sluiting. worden op - school voor HAVO/Atheneum. Nadat op 8 januari dit jaar de eerste ruimte. Al zo’n 20 jaar geleden moest praktijkvleugel al in gebruik werd ge- er worden uitgeweken naar een depen- nomen, kreeg het schoolbestuur toe- dance. De situatie werd echter pas on- stemming om op 11 januari te beginnen houdbaar toen de schoo werd uitge- met de bouw van de tweede (theone)- vleugel. Onder de voorwaarde dat me teen met de bouw zou worden gestart, gaf staatssecretaris De Jong wüs) zijn fiat aan het bedrag miljoen gulden dat met de bi moeid is. Het complex gaat aan bouw en grondkosten in totaafl 1 miljoen gul- vleugel is Sporton BV uit Woerden en de architect is Stuurman BV uit Wad dinxveen. De Koningin Wilhelmina- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 18 APRIL 1979 bouwde raadhuis van Bleskensgraaf bekendheid vergeten. De heer T. W. erweij, die sinds 1965 di- ten (Monster recteur is van dit Waddinxveense Ar- procedures met collega- chitectenburo, vindt het een unieke si- architectenbureaus zijn verkregen, tuatie, binnen een tijdsbestek van 3 jaar Voor je bureau is het uiterst waardevol, viermaal de opdracht te krijgen voor op deze wijze geselekteerd te worden, het ontwerpen van een raadhuis. Overigens vinden selectieprocedures ’’Hieruit blijkt”, aldus de heer Verweij, steeds méér plaats, ook buiten de sek- Choral and Rock-out van Ted Hug- c --i - j-js v. Dijk van Brass- nog gedanst vrienden/bewakers de muziek van ’’The ontvluchten. voorraad strekt, geopend is van 9.30 tot 16.00 uur, zijn ook kramen aanwezig met boeken, curiosa, antiek, spullen uit joen). De financiële dienstverlening grootmoederstijd, huishoudelijke arti- vertoonde op het gebied van de hypot- kelen, grammofoonplaten, kleding, heken voor het eigen huis een opmer- J- 1 J kelijke uitbreiding. Het totaal vers trekte bedrag nam toe met 384 mil- i sektor bestond grote belangstelling voor bijzondere spaarvormen tegen hoge rente, waaraan inmiddels het Ju nior Sparen is toegevoegd. Dankzij de specialistische service voor partikulie- ren groeide de Spaarbank Rotterdam naar 862.000 rekeningen met een qmzet wezig als een grabbelton, ballengooien, van f 6.275 miljoen 5.182 miljoen), prijswijzen en een ballonnenwedstrijd. Gezien de gezonde groei in alle sekto- Voor de mensen die niet over vervoer (en en een reservering van rond f beschikken om op de rommelmarkt ko- 155,4 miljoen wordt door de Spaarbank mende zaterdag aan de Nesse gekochte Rotterdam de verdere ontwikkeling SpUHen thuis te krijgen is (tegen beta- ook in het lopende jaar met vertrouwen ling) transport aanwezig. tegemoet gezien. pe verhop Op de rommelmarkt, die naar verwacht twintig tot dertigduizend gulden gaat opbrengen, is in handen van 45 man, die herkenbaar zijn aan het speciale insigne. De opbrengst (in 1978 20.000,-) is bestemd voor het jeugd- en evangelisatiewerk van de plaatse lijke Centrale Hervormde Gemeente. Inlichtingen over de rommelmarkt, die _X* m x» r» A 1*11 Iz lz ophaaldagen, zijn nog te verkrijgen via de telefoonnummers 6119, 7003 of 2574. WADDINXVEEN In het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar wordt o... vrijdagavond 27 april vertoond de film onbekende. Naast enkele composities The last detail van Hal Ashby met Jack tail gaat over het volgende: Vervolgens staat op het programma Rule Brittania van Rimmer. Drake Rimmer is in brassband kringen geen heeft hij vooral bekendheid gekregen Nicholson en Otis Young. The last de- door het bewerken (arrangeren) van bestaande muziekstukken voor Brass bands. De ouverture die ’’Voorwaarts” van hem speelt heeft als het bekende Engelse volkslied Rule Brittannia, Britannia Rules Away, welk thema op verschillende manieren in het werk steeds weer terugkomt. Voor de pauze wordt ook nog het vooral bij ou deren bekende ”In een kloostertuin” van Ketèlby en een mars gespeeld.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3