medewerkers leidt Ydo BV Bibliotheek een in de streek Directieteam van drie Lezers schrijven Projecten van Waddinxveners Tegenstanders laten het I afweten op HV-avond vriendelijk oord groep V oorlichtingsavond van Waddinxveense Humanistisch Verbond op 26 april in De Bonkelaar ’’ACHTERSTELLING VAN Nieuwe dienst regeling van Westnederland in september ’’Laat Leven” Volksdansen door bejaarden voor bejaarden BUITENKERKELIJKEN” Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van net recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J n G. C. SLIEDRECHT woonark ’’Wetterwille” St. Victorstraat WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 18 APRIL 1979 WADDINXVEEN In tegenstelling tot eerdere berichten voert NV Vere nigd Streekvervoer Westnederland in rrtei 1979 geen nieuwe dienstregeling in. De geldigheidsduur van de bestaande dienstregeling wordt verlengd tot 2 sep tember 1979. Op deze datum zal er een nieuwe dienstregeling in werking tre den met het voor de reizigers plezierige gevolg dat op een groot aantal lijnen de frequenties worden verhoogd. Een aan tal hiermee verband houdende factoren maken het uitstel echter noodzakelijk. Het was voor ondergetekende een grote teleurstelling in de Wad dinxveense krant te lezen, als zou de bi bliotheek niet goed functioneren. Al de jaren dat de bibliotheek bestaat is ons gezin er lid van geweest. Wij ervaren de bibliotheek altijd als een vriendelijk oord en een bezoek als een gezellige verpozing. Vele malen zijn er aparte boeken gevraagd en waren ze niet aan wezig, geen probleem, binnen enkele weken waren ze beschikbaar, zonder kosten. Onze conclusie is: Ze hebben WADDINXVEEN/GOUDA Het Humanistisch Verbond (werkgroep Waddinxveen van de gemeenschap Gouda en omstreken) heeft drie ter zake deskundige humanisten uitgenodigd om op een donderdagavond 26 april in het jeugd- en vrijetijdscentrum ”De Bonkelaar” te houden grote informatie- en discussieavond te komen praten over de achterstel ling van buitenkerkelijken in Nederland en in het bijzonder in streekzie kenhuis Bleuland in Gouda. Tevens zal aandacht worden besteed aan de bibliotheekvoorzieningen die nog beheerd worden door gesubsi dieerde stichtingen, waarvan de doelstelling in strijd is met de wet. ACHTERSTELLING Het Humanistisch Verbond meent, dat de welzijnsvoorzieningen, zoals zieken huizen, bejaarden- en verzorgingstehui zen ieders welzijn moeten dienen. Dat gebeurt volgens de humanisten helaas niet altijd. Zeker niet of onvoldoende in de welzijnsvoorzieningen in Gouda. Rob Tielman, landelijk voorzitter van het Humanistisch Verbond, heeft de humanistische opvatting over zieken huizen eens als volgt getypeerd: ”Er be staat geen katholieke blindedarmont- WADDINXVEEN Woensdag 25 april wordt er in het Hervormd Wijk- gebouw De Hoeksteen aan de Esdoornlaan een voorlichtingsavond ge houden door de sinds mei vorig jaar in Waddinxveen werkzaam zijnde werkgroep ’’Laat Leven” (per adres De Ge nestetlaan 3, tel. 7666), uit gaande van de Vereniging ter bescherming van het ongeboren kind” te Leiden. Deze avond begint om acht uur. Ben Zijl, medewerker van de Leidse vereniging, zal een film en dia’s vertonen. Tevens wil hij iets vertel len over de hulpverlening. Natuurlijk is er ook gelegenheid voor discussie. Daartoe is een forum samengesteld, dat bestaat uit de volgende personen: ir. T. Drost, gemeenteraadslid voor de SGP/HKV/GPV,, ds. W. Verboom, herv. predikant, C. N. Vreeken, huisarts, H. van Wijngaarden, maat schappelijk werker (forumleider) en B. Zijl, medewerker V.B.O.K.. WADDINXVEEN BODEGRAVEN Reh-Bex Projectontwikkeling BV uit Rotterdam, welk bedrijf geleid wordt door de Waddinxvener A. P. C. Re- horst, en de Waddinxveense architect L. Roggeveen zijn betrokken bij de eind april beginnende bouw van dertien geschakelde villa’s aan de Kerkstraat en Buitenkerk in Bodegraven. De wo ningen komen Jangs de oever, van de Oudé Rijn op een terrein waar voor heen een transport- en smederijbedrijf waren gevestigd. Deze hebben inmid dels hun activiteiten verlegd naar ter reinen buiten de binnenstad. De villa’s worden gebouwd in opdracht van Reh-Bex Projectontwikkeling BV, die het bouwprogramma in goede sa menwerking met de gemeente reali seert. Zowel de gemeente als de bewo ners van de tegenoverliggende bebou wing zijn blij met deze oplossing, waar bij bedrijfsgebouwen plaatsmaken voor huizen. Omdat in een oude wijk van Bodegra ven wordt gebouwd, heeft architect L. Roggeveen BNA uit Waddinxveen zijn ontwerp voor de villa’s aangepast aan het karakter van de omgeving. Hij heeft daartoe een levendig gevelfront getekend, dat in bruine mangaansteen zal worden uitgevoerd. De geheel ge ïsoleerde vijfkamerwoningen krijgen de tuin aan het water, waarvan drie meter wordt afgenomen voor een verbreding van de Oude Rijn ter plaatse, zodat ei gen aanlegsteigers kunnen worden ge realiseerd. De bouw zal in totaal onge veer een jaar in beslag nemen. BLEISWIJK Een garagecomplex in het centrum van Bleiswijk zal worden omgebouwd tot winkelcentrum. Gemeentebestuur en middenstand staan welwillend tegeno- Om de nieuwe dienstregeling te kunnen rijden zijn 60 chauffeurs extra nodig die ondanks een intensieve wervingscam pagne nog niet allemaal in dienst zijn getreden. De vereiste extra bussen kunnen niet op tijd aan Westnederland worden ge leverd. In diverse gemeenten zijn infrastruc- tuele werken door de lange winter niet tijdig gereed gekomen. Als gevolg van deze omstandigheden moet ook tot onze spijt de reiziger lan ger wachten op de verbeterde vervoers voorziening. De enige uitbreiding die in mei zal ingaan is de volledige uurdienst op de lijn Alphen-Woubrugge-Leiden. De Waddinxveense werkgroep stelt zich ten doel het leven van de onge boren mens te beschermen vanaf het moment van de bevruchting. Ze tracht dit doel te bereiken door een zo goed mogelijke begeleiding en praktische hulp bij ongewenste zwangerschap, en met het geven van voor lichting over het ongeboren leven door middel van films en dia’s. moeten worden gevormd uit de kring van de aanwezige medewerkers. Bo vendien werd het wenselijk geacht, dat directeuren hun funktie na een aantal jaren weer zouden opgeven om dan weer geheel als opdrachtleider werk zaam te kunnen zijn. Dit schept ruimte voor andere medewerkers om de direc tietaak op zich te nemen. Deze overwe gingen hebben in de vergadering van aandeelhouders geleid tot benoeming per 1 april van een eerste directieteam, bestaande uit drie medewerkers. Over de leden van het nieuwe Ydo- directieteam nog de volgende persoon lijke gegevens. Drs. W. F. Brilstra (38) is sinds 1975 aan Ydo BV verbonden. Daarvoor was hij als intern adviseur werkzaam bij een grote landelijke instelling op het gebied van de sociale verzekeringen. Zijn aan dacht gaat vooral uit naar de mogelijk heden en gevolgen van veranderingen in samenwerkingspatronen binnen be drijven en instellingen. In samenhang hiermee heeft hij grote belangstelling voor opleiding en training van funktio- narissen van verschillende niveaus in de organisatie. Ing. G. Kuijper (54) is sinds 1952 bij Ydo BV werkzaam. Hij heeft zich vanaf het begin aangetrokken gevoeld tot de problematiek van de produktie- organisatie en -besturing. In talloze op drachten in deze sfeer is hij werkzaam geweest, de laatste jaren veelal als op drachtleider. Drs. A. van der Ree (50) was reeds in de periode 1955-1960 aan Ydo BV ver bonden als junior-adviseur. Hierna was hij veertien jaar werkzaam in een indu striële onderneming, waarvan de laat ste tien jaar als financieel-ekonomisch direkteur. In 1974 is hij opnieuw bij ons bureau in dienst getreden. Zijn belang stelling richt zich, naast de algemene problematiek van de leiding, vooral op zaken als management-informatie en het funktioneren van zogenaamde indi- rekten in de organisatie. Aan de informatie- en discussieavond zal o.a. worden deelgenomen door: drs. N. Ginjaar-Maas, humaniste, lid van de Tweede Kamer voor de V.V.D.; de heer C. J. van der Hulle, centraal gee stelijk raadsman voor de zieken-, verpleeg- en bejaardenhuizen en me vrouw E. van Eijk, raadsvrouwe in het Havenziekenhuis in Rotterdam, die ook actief is als zodanig in de gevange nis. Vergeefs is gepoogd tegenstanders van de humanistische opvatting aan de rij van sprekers en discussianten toe te voegen. Van de avond worden radio- opnamen gemaakt. Als voorzitter zal optreden de heer J. K. de Vries, huma nist, uit Gouda. Een opmerkelijk feit is, dat ieder die in een ziekenhuis wordt opgenomen, voor geestelijke zorg betaalt. Buitenkerkelij ken en vrijzinnigen die ’’geen bood schap” hebben aan de in Bleuland functionerende dominee of pastoor, worden gedwongen voor iets te beta len, dat hun specifiek welzijn niet dient. Wanneer zij om een geestelijk raad sman of raadsvrouwe van het Humani stisch Verbond vragen, is deze er niet. Want als er voor patiënten in Bleuland een raadsman nodig is, dan moet er - volgens de directie van het Bleilandzie- kenhuis - gebruik worden gemaakt van vrijwillige hulp van humanisten. Deze hulp kan uiteraard alleen maar mondje smaat zijn. Daarom vindt het Humani stisch Verbond dat aan het ziekenhuis Bleuland een humanistische geestelijk raadsman of raadsvrouwe verbonden moet zijn, die betaald wordt uit de zelfde financiën die dienen voor andere geestelijke bijstand. BEU De buitenkerkelijken en humanisten (dat zijn de georganiseerde buitenker kelijken) zijn het beu om nog langer als tweede-rangsburgers te worden be schouwd en behandeld in welzijnsvoor zieningen. Of deze instellingen nu een christelijk of een algemeen bestuurlijke signatuur hebben. Zij menen dat de achterstelling in strijd is met het demo cratisch fatsoen. Dat het Humanistisch Verbond zijn activiteiten serieus opge zet heeft, blijkt niet alleen uit de kwali teit van de sprekers op de 26e april, maar ook uit de persconferentie, die het Humanistisch Verbond heeft aan- gekondigd voor de regionale en lokale pers over de doelstellingen en de activi teiten van hun organisatie in het alge meen en in de omgeving van Gouda in het bijzonder. Geïnteresseerden, die slecht ter been zijn en de bijeenkomst willen bijwonen, worden gratis opgehaald en thuisge bracht. Een telefoontje (6267 of 3431) is voldoende. steking. Wat wél bestaat is dat mensen behoefte kunnen hebben aan een ge sprek, aan geestelijke bijstand. En dat niet ieder ziekenhuis, enz. daar voor ie dereen, naar eigen levensbeschouwe lijke behoefte, de mogelijkheid biedt”. Zo zijn de buitenkerkelijken in het Goudse Bleulandziekenhuis, dat een streekfunktie heeft, uitsluitend aange wezen op een dominee of een pastoor. Terwijl deze door hun levensbeschou welijke opvatting en kerstenende taak niet bij uitstek de meest geschikte men sen zijn om gesprekken met buitenker kelijken en vrijzinnigen te voeren. Dominee en pastoor gaan er - volgens de humanisten - per slot van rekening van uit, dat buitenkerkelijken mensen zijn met een of ander geestelijk tekort. Eigenlijk veronderstellen ze dat buiten kerkelijken geen waardevol geestelijk leven kunnen hebben, en dat zij niet op hun eigen wijze zin kunnen geven aan hun bestaan. Wanneer buitenkerkelij ken geplaatst worden voor moeilijke vraagstukken, huiselijke problemen, een ernstige ziekte, een sterfgeval, dan kunnen zij behoefte hebben aan men sen uit hun eigen denksfeer. Humani stische raadslieden vinden dat zij deze sfeer meer dan een dominee of pastoor kunnen benaderen. De plaatselijke middenstand heeft het recht van voorkeur bij het huren van ruimte in het nieuwe winkelcentrum. Voor de eventueel resterende winkel ruimte bestaat inmiddels al grote be langstelling van buiten Bleiswijk. De exploitatie na het gereedkomen van het winkelcentrum blijft in handen van Reh-Bex Beleggingen BV, een zuster bedrijf van de opdrachtgever. Opdrachtgever Reh-Bex Projectont wikkeling BV behoort tot een groep van bedrijven, die zich bezighouden met de beleggingen en exploitatie van onroerend goed. Onder de paraplu van Reh-Bex Beheer BV te Rotterdam (di rectie de heer A. P. C. Rehorst) opere ren de werkmaatschappijen Reh-Bex Projectontwikkeling BV, Reh-Bex Be leggingen BV en Reh-Bex Vastgoed BV. De groep werd in 1975 opgericnt. zo’n negatieve publiciteit, als er ge weest is, beslist niet verdiend. Wij hopen dat de schrijvers van dat artikel dit lezen. Wat ons spijt is, dat wij niet eerder een waarderend ingezonden stuk voor de Waddinxveense krant hebben ingestuurd, voor de aktiviteiten van de bibliotheek. WADDINXVEEN Het aan het Beukenhof gevestigde organisatie adviesbureau Ydo BV wordt sinds 1 april van dit jaar geleid door een di rectieteam, bestaande uit de drie medewerkers van het bedrijf, drs. W. F. Brilstra (38), ing. G. Kuijper (54) en drs. A. van der Ree (50). Het driemanschap neemt de plaats in van de eind vorige maand afgetreden directeur ir. G. A. Bakker, die als algemeen directeur in dienst is getre- ver deze metamorfose, die eveneens in opdracht van Reh-Bex Projectontwik- kelin BV te Rotterdam wordt uitge voerd. Het betreft de Citroëngarage op de hoek Dorpsstraat/Plaats, die naar men verwacht nog vóór-de decemberfeest- dagen van dit jaar in een levendig win kelcentrum zal zijn veranderd. Het be staande pand is nog vrij nieuw en blijft in grote lijnen gehandhaafd. De voor gevel wordt echter vervangen door een winkelpui met luifel en uiteraard zullen binnen de nodige verbouwingen plaats vinden om op 1050 vierkante meter vloeroppervlak een negental winkels te realiseren. De bouw wordt uitgevoerd door aannemingsbedrijf V. d. Lecq Droogers BV naar een ontwerp van ar chitectenbureau L. Roggeveen uit Waddinxveen. De gemeente zorgt voor de aanleg van een parkeerterrein voor 12 auto’s. den van het Nederlands Maritiem Instituut. Het ligt in de bedoeling dat ir. Bakker nog wel als commissaris aan Ydo BV verbonden blijft. In verband met het vertrek van ir. Bak ker hebben de medewerkers en com missarissen van Ydo BV zich gezamen lijk beraden over de wijze waarop de directiefunktie het beste zal kunnen worden vervuld. Daarbij is naar voren gekomen, dat een nieuwe directie zou WADDINXVEEN Op donderdaga vond 26 april om 8 uur zal in de toneel zaal van het Anne Frank-centrum een volksdansavond gehouden worden voor alle bejaarden en gehandicapten in Waddinxveen. Op deze avond zullen drie dansgroepen voor u optreden, en wel: I De bejaarden volksdansgroep ’’Dans U fit”, onder leiding van mevr. Jaring. II De Volksdansgroep ,,’t Ketel huis” onder leiding van de heer Wort man. Ill Een Indische Dansgroep on der leiding van mevr. Norina. De toegangsprijs voor deze avond be draagt 1,- per persoon. Zij, die slecht ter been zijn, kunnen zich in verbinding stellen met het Anne Frank-centrum, tel. 5555, vanwaar hun vervoer koste loos geregeld kan worden. Maquette van de door Reh-Bex Projectontwikkeling B. V. in Bodegraven te realiseren woningen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 5