I Vorige week werd wél gevaarlijke zeemijn uit de Gouwe opgevist heropent vernieuwde zaak Wielaard-voor-de-fiets foto sjaak noteboom Zeven volleyballers Be Fair houden deze zomer wedstrijd achteruitlopen Heemskerk (Dorpstraat) verstopte 23 eieren Een jarige? In totaal zijn nu 5 projectielen op het droge gebracht Open haard en kleine bar tussen fietsen ;r verschillend formaat in exclusief album 'W I n it la Y i- m mg r t. Geprobeerd gaat worden wereldrecord van 32 km. te verbeteren 1, I n i Een deel van het vernieuwde interieur van Wielaard-voor-de-fiets aan de Dorpstraat, waar het zo gezellig winkele 7; I :n GEEF EENS EEN BOEKENBON Dat geeft pas blijde gezichten! BOEKHANDEL VELDWIJK Passage 53 - Telefoon 01828-2620 WADD1NXVEEN Bij heems kerk BV in de Dorpstraat waren in de etalage 23 eieren verstopt. Zeer velen hebben rond Pasen aan de actie van deze zaak mee gedaan en een poging gedaan om het juiste aantal verstopte eieren te vinden. Door de vele goede in zendingen moest het lot beslissen. De winnaars van de door Heems kerk BV gehouden paaswedstrijd zijn geworden: le Prijs cassetterecorder: Robert Hildebrand(l 1), Wingerd 127. 2 e Prijs draagbare radio: Daniëlle Terpstra (4), Linden- gaarde 34. De portable radio’s zijn gewon nen door: Coen v. d. Pol, Klei- kade 37; René de Jong, Chopin- laan 6 en Carolina Helsloot, lep- laan 131. getoond”. AANBIEDINGEN De heropening van Wielaard gaat ge paard met diverse aanbiedingen, terwijl de hele week vanaf dinsdag iedereen wordt uitgenodigd een kijkje te komen nemen in de vernieuwde en uitgebreide Dorpstraat-winkel. "We willen de men sen een beetje op visite krijgen en graag en hoe de verbouwing geslaagd is. We beschikken tenslotte nu over zo’n 300 vierkante meter verkoopruimte”, aldus mevrouw Wielaard die met haar zaak 10 jaar in de Dorpstraat is gevestigd en daar in die twee decennia al zo’n negen flinke verbouwingen heeft meege maakt. De ruim veertig jaar in Wad- dinxveen gevestigde fietsenzaak stond eerst aan de Kerkweg-West, op de plek waar nu de bejaardenflats zijn ge bouwd. Behalve alles voor de fiets wordt er aan de Dorpstraat ook al een poosje met groot zakelijk succes speel goed verkocht, maar dit blijft ’’slechts” een onderdeel van de veelheid van acti viteiten die mevrouw Wielaard, haar zoon en hun medewerkers sinds jaar en dag in één van de oudste kernen van Waddinxveen ontplooien. Gouwe geworpen, met als doel de brug te vernietigen. Het is nl. gebleken dat de projektielen op de plaats van de ont stekers een z.g. ’’overdrachtslading” bezaten, waardoor alleen het plaatsen van een slagpijpje voldoende zou zijn om het projektiel te laten ontploffen. In dit licht bezien wordt het ook zinvol onder en naast de brug aan de andere zijde een onderzoek in te stellen. Ofschoon het een onverklaarbare zaak is dat de vondsten tot op heden plm. vijftig meter van de brug af lagen. Men vermoedt dat door het baggeren, waar bij zeker een meter grond is afgegra ven, de projektielen bloot zijn komen te liggen. De duikers betwijfelen of zij op plaatsen waar nog niet is gebaggerd nog meerdere explosieven zullen vin den. Zij vermoeden echter dat die er wel zijn, maar door de jaren dieper in de grond zijn komen te zitten. Mochten onder en naast de brug nog meer explosieven gevonden worden dan rijst de vraag of andere bruggen en waterwerken in de Gouwe ook niet on- dermijnd zijn, omdat deze waterweg tij dens de Tweede Wereldoorlog evenals nu gebruikt werd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen tussen Amsterdam en Rotterdam. Doch, hoe het ook zij, het blijft een riskante zaak met al het intensieve vervoer van gevaarlijke stof fen te land en te water, zo dicht in de buurt. PASSAGE 47 WADDINXVEEN TELEFOON (01828) 2477 WADDINXVEEN Zeven leden van de afdeling volleybal van de chri stelijke sportvereniging Be Fair gaan in samenwerking met het Sportweek- comité Waddinxveen deze zomer pro beren het wereldrecord achteruitlopen te verbeteren. Op die manier wil men de activiteiten van de plaatselijke vol leybalvereniging wat meer in de be langstelling plaatsen, omdat de resul taten van de topteams het afgelopen seizoen wat minder zijn. In het Be Fair orgaan "Sportschakels” van deze week wordt alvast de nodige in formatie gegeven over die wedstrijd achteruitlopen over 35 kilometer kris kras door Waddinxveen. Dat moet wel, die afstand van 35 kilometer want het huidige wereldrecord staat op maar liefst 32 kilometer. Dat die afstand niet zonder training is af te leggen zal een ieder kunnen be grijpen en daarom zijn de volleybal lers die het karwei willen gaan klaren - Dory v. d. Meent, Cocky Smits, Janny Zeeman, Dick Janmaat, Hans Blokland, Martin Kooistra en Ron Hoogendoorn - alvast in training ge gaan. En wel sinds november vorig jaar. de leiding van deze training is in handen van Ton Baars. Er wordt over gedacht om een trainingskamp te houden, zodat iede reen in uitmuntende vorm steekt als ren? Waar komt de doe-het-zelf fiet senmaker zoveel onderdelen tegen met duidelijke gebruiksaanwijzingen, die het zelf maken zo doen stimuleren? 300 FIETSEN U raadt het al: Wielaard in de Dorps traat. Temidden van zo’n 300 fietsen is daar alles te krijgen voor de fiets. Maar daar heeft de verbouwing in de afge lopen maanden dan ook het nodige toe laten zien wat we hier allemaal hebben bijgedragen. Mevrouw Wielaard en 11 1 1 1 haar zoon Lindert beschikken daar niet alleen meer over de ruimte van de oor spronkelijke winkel, maar ook over de ruimte van het woonhuis ernaast (de vader en moeder van de fietsenmaak- ster zijn naar boven verhuisd) en een deel van de eerste etage. Wielaard-voor-de-fiets zvindt het be- wonderenswaardig dat de verbouwing- stijd zo goed door de klanten is geac cepteerd. ”Ik heb tegen die tijd ver schrikkelijk opgezien", vertelt ons me vrouw Wielaard. ”Ja, ik houd ervan ie dereen correct te helpen in een fijne omgeving. En dat lukte wel eens niet. Er moest soms over verschillende toe standen heen worden geklommen, maar de mensen hebben het allemaal geweldig opgevangen. Er is veel begrip WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 18 APRIL 1979 WADDINXVEEN Volgende week dinsdag heropent Wielaard-voor-de- fiets een vernieuwde en uitgebreide zaak aan dé Dorpstraat. Vanaf maan dag 5 februari is er druk verbouwd en geschilderd om de tweewielerzaak van mevrouw J. Wielaard in een nieuw jasje te steken. En hoe dat is gelukt kan de Waddinxveense bevolking begin vol gende week pas goed zien, omdat dan alles de juiste plaats heeft gekregen en bloemen voor een gezellige sfeer zullen gaan zorgen. Hoewel, die gezelligheid is er nu al te vinden. Bij Wielaard zorgt de sfeervolle inrichting met de daarbijbehorende kleuren ervoor dat bezoeker en klant zich op hun gemak zullen voelen. Want waar vindt u eigenlijk een fietsenzaak met een open haard in de winkel en een kleine bar waar allerlei zaken op fiets- gebied onder het genot van iets lekkers besproken kunnen worden? Waar vindt u eigenlijk de grootste voorraad groot rollend speelgoed, zoals skelters en driewielers in de streek? Waar treft u een complete afdeling racefietsen aan compleet met paskamer om allerlei racefiets- en regenkleding te kunnen passen? Waar vindt u eigenlijk een hele afdeling met fietsspullen voor kinde- tig boven water worden gebracht om dat één van de ontstekers nog in tact was. Nadat het weg- en scheepvaartver keer door, over en langs de Gouwe was stilgelegd kon met het gevaarlijke kar wei worden begonnen. Centimeter na centimeter kwam de ka bel omhoog totdat het projektiel zicht baar werd, een aan één kant bolle, bruine cylinder van plm. 1.75 m lang en met een diameter van ongeveer 60 cm, die behoedzaam op het dek van een zolderschuit werd neergelegd._ Bij na der onderzoek bleek dat het staartdeel van de mijn ontbrak en ook de klok met telmechanisme en achterste ont steker. Aan één der zijkanten bevond zich echter nog een intact zijnde ont steker; ook vermoedde men nog een tijdklok daarnaast. Daar dit type op het maritieme vlak behoorde werd de kon inklijke marine gewaarschuwd, die het gevaarlijke souvenir wat een omhulsel van pertinax bezat en een aluminium achterdeel, heeft afgevoerd. SPLINTERBOMMEN In de week van 1 tot 7 april haalde een daar ter plaatse werkende baggermolen twee splinterbommen op. Later volg den, nadat duikers van de genie in sa menwerking met de explosieven oprui mingsdienst een onderzoek instelden, nog een bom en een zeemijn. De bag geraars hebben inmiddels besloten het werk nabij de Gouwebrug op te schor ten totdat men zeker is dat er zich geen explosieven meer op de bodem bevin den. Nadat nu weer een gevaarlijk stuk oorlogstuig in de Gouwe is gevonden, vinden leden van de explosieven oprui mingsdienst deze vrees van de bagge raars niet ongegrond en zal waarschijn lijk worden overgegaan tot onderzóek van het hele gebied rond de Gouwe brug. Vanaf de loswal van Rijkswater staat tot aan de bouwput van het nieuwe viadukt in de Gouwe. Door verklaringen van mensen die tij dens de tweede wereldoorlog in deze omgeving woonden, bestaat het ver moeden dat zich nog meer explosieven in het water rond de brug bevinden. Twee van de gevonden bommen zou: den afkomstig zijn van een aangescho ten vliegtuig dat in de mei-dagen van 1940 zijn bommen in de Gouwe depo neerde, alvorens in de polder een nood landing te maken. Daarbij blijft de vraag waarom er zich geen ontstekers het moment daar is om 35 kilometer lang achteruit te gaan lopen. Een spektakel dat langs alle Wad- dinxveense winkelcentra voert en zo 'n acht uur in beslag gaat nemen. Voor de medische begeleiding van de vol leyballers is Hans Dicker aangetrok ken. De organisatoren hebben een finan ciële sponsor en publiciteitscommissie in het leven geroepen om al het werk in goede banen te leiden. Tijdens het achteruitlopen zullen er diverse stunt- jes worden georganiseerd in overleg met de winkeliers in de winkelcentra die worden gepasseerd. De bedoeling is ook met een fotowedstrijd op de proppen te komen. En natuurlijk komt er ook nog een miss aan te pas om straks bij de finish de nodige zoenen j uit te delen. Want één ding staat ook vast: als het - lukt 35 kilometer achteruit te lopen WADDINXVEEN Vorige week dinsdag is de eerste gevaarlijke, op scherp staande, zeemijn bij baggerwerkzaamheden in de buurt van het in aanbouw zijnde Gouwe-aquaduct uit het Gouwe-water gehaald. Een week eerder hadden de werkers daar al vier bommen-zonder-ontsteking op het droge gebracht. De vijfde ”bom” betrof een magnetische mijn van Amerikaanse makelij. Deze vondsten betekende dat in de afgelopen dagen de duikschool van de genie onder leiding van sergeant-majoor P. van Haaften de Gouwe ter plaatse minitieus heeft onderzocht op ge vaarlijk oorlogstuig. De vijfde zeemijn moest heel voorzich- in de bommen bevonden, daar het- tig boven water worden gebracht om- zelfde vliegtuig nog twee bommen af wierp die enige huizen nabij de brug verwoestten. Een andere lezing over de herkomst van het oorlogstuig is, dat zij van een gekapseeisd vaartuig, wiens la ding bestemd was voor de toenmalige fabriek ’’Holland-Nautic” (thans Bri tish Leyland), in de Gouwe terechtkwa men. Een derde lezing zegt dat de explosieven ter ondermijning van de Gouwebrug te water zijn gelaten om, wanneer dit nodig zou zijn, de brug op te blazen. Deze laatste lezing is de meest aannemelijke en zou ook het (nog) ontbreken van de meeste ontste kers verklaren. OORLOGSBUIT Daar de bommen en mijnen die tot nu toe zijn gevonden van Amerikaanse makelij zijn, zijn zij waarschijnlijk door de Duitsers als oorlogsbuit meegevoerd en tijdens de laatste oorlogsdagen in de dan zal er ook sprake moeten zijn van een grootse huldiging, die zeer veel 1 Waddinxveners op de been doet bren- gen. De entourage van het geheel zal het karakter krijgen van een wielere- venement, compleet met reclamekara- vaan en dergelijke. Het Sportweek- i comité heeft zich voorlopig belast met de taak de wedstrijd achteruitlopen geheel in legale banen geleid te is. Foto. Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboomj. krijgen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 7