t WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters Zwemdiploma’s voor 22 leden Zwemvereniging Geen ontvangsten in het raadhuis van voetballers ife Be Fair verliest, WSE gelijk voor tennissers van Wad rixveen 10e Ronde WSV Uitgereikt door dokter P. van der Linde sr. Slecht weekeinde Ratjetournooi van hockeyers U .1111 iLÜ 26 25 22 20 19 19 18 14 14 Tonegido 13- 13 13 11 S o TlnA rrnnFfm uit- eens°pdesc^°enendooreenscherm A-'IK •JJUlllVl.l UIL van spelers trof hij onhoudbaar de roos dubbelprogramma Dertien minuten moest Heerjansdam, van hockeyers WEEKB LAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 2 MEI 1979 h handen van Heerjansdam. V actieve hockeyers of ouders en uite raard alle leden die hiervoor inschrij ven. Dit alles wordt ieder jaar mogelijk 19 18 16 19 18 19 17 17 17 16 17 18 17 18 18 17 18 18 19 17 18 19 18 16 16 25 24 23 21 19 19 18 16 16 12 10 9 DSO VVP Moordrecht Moerkapelle WSE RK SVM Concordia Donk BMT gend bij de hoge voorzetten van links en van S WADDINXVEEN Ook het tweede weekeinde slaagde Waddinxveen 1 (tennis) er niet in zich te herstellen van de eerste nederlaag. Nu werd tegen het sterke Zandvoort II verloren. Aan staand weekeind volgt tegen het Am sterdamse DDV III de sleutelwedstrijd. Waddinxveen II speelde 4-4 tegen me- deconcurrent Overburg III en behoud de leidende positie. Team III krijgt het erg moeilijk na de nipte nederlaag te gen Breukelen II. Waddinxveen IV zette de zegetocht voort. Nu werd Roc keteers het slachtoffer met 6-2. Zondag tegen ’s Gravenzande I zal gestreden worden om de eerste plaats. Ook Wad dinxveen V hield de kansen in eigen hand tegen Never Out VIII 4-4-, De herenteams speelden beide met 3-3 ge lijk. Grote spanning in de competitie derhalve. De belangrijkste zaterdaguitslagen ga ven geen schokkende gebeurtenissen te zien. De nederlaag van herenteam I te gen het Dortse CC was ingecalculeerd. Het derde team won wederom met grote cijfers. Nu tegen Holy 14. De snor van captain Jan Huisman stimu leert kennelijk het gehele team. Dat dit geen loos verhaal is blijkt uit het feit dat ook captain-met-snor Leo Wempe zijn team naar de zege voerde. De da mesteams wisten met uitzondering van het derde team alle de overwinning te behalen. Een goede start dus. Hier reikt dokter P. van der Linde, voorzitter van de Waddinxveense Vereniging Zwemrevalidatie en -recreatie, de van een kop koffie met de gebruikelijke traktatie, werden tenslotte de dip loma’s met een herinneringstegel en bloemen uitgereikt door dokter P. van der Linde sr, de voorzitter van de Vere niging Zwemrevalidatie en -recreatie. In zijn speech werden alle vrijwilligers in het zonnetje gezet. Hij benadrukte nog eens, dat hier een groot stuk so ciaal werk, iedere zaterdagmorgen weer, tot stand komt. De geslaagden zijn: Dipïöma A Marloes Draak, Angelique da Graca, Andre Helmstrijd, Ellen Molenaar, Nel Trouwborst, Elisabeth Baak-v. d. Toorn, M. P. Delissen-v. Os, Catharina van Groningen, Jan Oostendorp. Diploma B Hugo de Rooy, Gerard Hogenelst, T. Kleinja'n-Zijderhand, Ans Schippers, Jóop de Lange, P. J. Lindhout, Jan van Velde, Piet Kik, Hendrik Slappen del,Maria van Mourik, Teun van Mou- rik, Gre Rupke, Truus Cederhout. heeft Be Fair DLTNO met 1-2 geklopt. De Waddinxveners bereikten daardoor de derde ronde. De Haagse derdeklas ser werd gevloerd door doelpunten van Koert van Rijn en Wim Bron. de in een gelijkspel (0-0) geëndigde voetbalwedstrijd tegen Celeritas. In deze gelijkopgaande inhaalwedstrijd kwam Waddinxveen in de eerste minuut al goed weg. Na een solo van Barry Wiggeraad ketste zijn schot af op de paal. Waddinxveen kreeg na een kwartier iets meer vat op het spel van Celeritas en zette de verdediging onder druk. Maar de keeper van Celeritas stak in goede vorm en als deze eens ge passeerd was, dan stond er wel een spe ler die de bal van de doellijn afhaalde. Na de rust probeerde Celeritas een voorsprong te forceren, maar ook Arie Plaisier was goed in vorm. Na een minuut of twintig nam Waddinxveen het heft weer in handen, maar de ver dediging van Celeritas hield met kunst en vliegwerk stand. En zo bleef de wed-' strijd zoals hij begonnen was en werden de punten gedeeld, wat de juiste ver houding was. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen Toch een voetbalkampioen: Be Fair 2. Dit elftal werd kampioen van de re serves 3e klas en promoveert. De Wad dinxveners legde beslag op de kam pioenstitel een ronde voor het einde door Katwijk 4 in eigen huis met 0-3 te verslaan. Gefeliciteerd met de titel en de promotie. ln „de^st.rÜd KNVfi-beker WADDINXVEEN Voor de Waddinxveense voetbalclubs is het sei zoen bekeken. Ontvangsten op het gemeentehuis zitten er ditmaal niet in. Be Fair verloor zaterdagmiddag met 1-2 van Heerjansdam. WSE speelde gelijk tegen BMT (1-1). Waddinxveen kwam vanwege het en kinderen waren, die al enkele jaren be zig zijn om het zwemmen op een ple zierige manier onder de knie te krijgen. Dat dit is gelukt bewijst het doorzet tingsvermogen van de minder validen in de eerste plaats, en ten tweede de be geleiders van deze mensen om hen zo ver te brengen. De groep diploma zwemmers werd ge completeerd door mensen die op aan raden van hun dokter moesten zwem men, maar nog niet in het bezit waren van een A of B diploma. Het diploma zwemmen werd afgeno men door de heer W v. Minnen en mevr. N. Kooyman, terwijl de heer G. Scholten als afgevaardigde van de KNZB aanwezig was. Onder het genot bij wie Ger van Driel voor Theo Dor sman was gewisseld, wachten op de ge lijkmaker. Die kwam met een afstands schot van Sjaak van den Berg. Hij kreeg van de Waddinxveense defensie alle tijd om aan te leggen en maakte keyers van Waddinxveen afgelopen daar dankbaar gebruik van (1-1). Weer tien minuten later bracht Jan Visser met een achterwaartse kopbal na een vrije trap van Arie van den Berg de stand op 1-2 en dat betekende voor Heerjansdam loon naar inzet. Intussen was het speelveld op sommige plaatsen voor voetbal ongeschikt ge worden. Praktisch elke schijnbeweging slaagde omdat de tegenstander uitglij dend zich niet kon herstellen. Be Fair wisselde Evert Mahwin voor Cees Ver- bree en maakte de slotfase voor alle Heerjansdam-supporters tot een be hoorlijk spannende aangelegenheid. Arie van der Plas draafde nog op voor Theo Vlasblom maar stompend en van- (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). STAND 2B Heerjansdam Rijnsb. Boys Nw. Lekkerland Be Fair Rijsoord Spirit Jodan Boys Katwijk Ter Leede Bolnes SV35 Lisser Boys ASWH WSE WSE-BMT was een wedstrijd met twee gezichten. Voor rust was WSE duidelijk de sterkere ploeg. Na rust kwamen de den van de scheidsrechter. Uit buiten- spelpositie kon de BMT-spits de gelijk maker scoren. STAND 4C Unio GSV Hagenaars echter meer opzetten, zodat de 1-1 eindstand toch wel terecht was. Peter Janssens bracht de thuisploeg een voorsprong, toen hij een doorloopbal keurig verzilverde. Met een 1-0 voor sprong gingen de Waddinxveners dan ook de rust in. rechts bleef Cock Meijer Ook na de hervatting kreeg men van overeind en hield daarmee de zege in beide ploegen geen geweldig voetbal te - -J- -zien. Vooral WSE liet zich in de tweede helft van zijn slechte zijde zien. De spe lers praatten teveel in het veld. Dit was vooral te wijten aan het zwakke optre- WADDINXVEEN De uitslagen van de 10e ronde voor de onderlinge com petitie van de Waddinxveense Schaak vereniging WSV zijn als volgt: v. d. Laan-v. Gils 1-0; Fournier-W. v. Oort 1-0; Broer-J. v. Oort 0-1; Smitskamp-v. Randwijk ‘/2-‘/2; Joosten- Ellers 1-0; Ponsioen-de 2 Versluis-Ket 1-0; Verlooy-Torenbeek 0- wijzigen maar dat lukte niet Wel acht 1Basjes-Littooy 0-1Muit-v. d. Starre 0-1Hamming-v. d. Ree 0-1v. Vuuren- Besmer '/2-'/2, Burger-v. Alphen l/2-'/2, v. d. Hoek-Philipse 0-1; v. Grieken- Kardol 0-1v. Haaren-de Roodt l/2-‘/2- ruststand. In de 2e helft waren de Bad- hoevedorpers iets sterker, maar kon den dit niet direkt in doelpunten uit drukken. Ze misten zelfs twee strafbal- len. Hierdoor lieten zij zich echter niet als afsluiting van het seizoen door het al ontmoedigen en kwamen in de 25e eerder gememoreerde jeugdbestuur die minuut op gelijke hoogte. Hierin zou ieder jaar weer kans zien om een gewel- ondanks de vele kansen van beide par- dige dag in elkaar te zetten voor zowel tijen geen verandering meer komen, oud als jong”, aldus de organiserende waardoor de eindstand 1-1 bleef. hockeyclub. WADDINXVEEN Zaterdag 12 mei houdt de hockeyclub Waddinxveen weer het bekende familietournooi. Dit staat onder de clubleden bekend onder 1 de naam Ratjetoetournooi. Op deze zwemdiploma s uit. {Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). spelers tegen elkaar uit. De teams zijn WADDINXVEEN Een week voordat het overdekte zwembad in het -p van alle leeftij- sportpark ”de Sniep” werd gesloten is er weer traditiegetrouw gezwom- den met eventueel vrienden, vriendin- men voor de KNZB-diploma’s. Het betrof hier een bijzondere gebeurte- nen of andere bekenden. De teams nis, omdat 22 gehandicapte leden van de Waddinxveense Vereniging worden samengesteld door het organi- Zwemrevalidatie en -recreatie afzwommen. Negen behaalden het A- serende jeugdbestuur en wel op zulke diploma en 13 het B-diploma. wijze dat ze ongeveer van gelijke hoevedorp hadden de Waddinxveners sterkte zullen zijn. Verder wordt er die Voor het zover kon komen, is er een dag een ouderwedstrijd gehouden, seizoen aan voorafgegaan, waarin mee- waarvoor de ouders in kunnen schrij- rdere groepen mensen zich bijzonder ven. Na dit festijn wordt de dag beslo- hebben ingespannen. In de eerste 1 van de vereniging zelf, die iedere zaterdag weer de moed en de kracht kunnen opbrengen om aan dit uurtje zwemmen of revalideren te kun- groepen mogen ook niet vergeten worden en wel de Waddinxveense Reddingsbri gade en het team fysioterapeuten. Vooral de brigade-mensen met hun enorme inzet en enthousiasme mogen hier ook wel even op de voorgrond gep laatst worden. Het verschil met voorgaande jaren was wel, dat er nu een aantal volwassenen de ouders in kunnen schrij- ten met een barbecue en aansluitend plaats de leden feest met disco. ”Wij verwachten dat dit weer een zeer slechte weer niet binnen de lijnen. Vorige week speelde Waddinxveen BE FAIR In het Burgemeester Warnaarplant- soen was er sprake van een waar mod- derballet. Niettegenstaande dat wist ti telkandidaat Heerjansdam met een 1-2 score de lastige klip Be Fair te omzei len. Be Fair, dat qua techniek niet maar qua inzet wel voor Heerjansdam onderdeed, moest in de top definiteif afhaken. Het eerste kwartier van dit sportieve duel was praktisch volledig voor Be Fair. De Waddinxveners kwa men vlot uit de startblokken en maak ten het keeper Cock Meijer op zijn tijd flink lastig. De witzwarten hielden de bal knap in de ploeg, plaatsten in die periode beter dan de Heerjansdammers deden maar vergaten de afwerking vol ledig in het spelpatroon op te nemen. Het ging allemaal nogal gemakkelijk en dat suste het team van Cor van Triet een beetje in slaap. Daaruit werd het wat hardhandig ge wekt toen na een half uur Jan Visser de bal uit een voorzet van Ger van Driel maar rakelings over de kruising mikte en hij een paar tellen later uit een cor ner van Arie van den Berg slechts een paar decimeter over de lat kopte. Be Fair liet zich zien via een vrije trap van Evert Mahwin en een gevaarlijke voor zet van Wout Roskam die maar ternau wernood door Jan Rijken kon worden onderschept. Sjaak van den Berg en Jan van Rijn Vries 0-1; probeerden de score nog voor rust te j x iix x ii/^i i_x minuten na de hervatting die plaats vond ondanks bezwaren van arbiter Van den Engel tegen de belasting van het veld dat al twee wedstrijden had verwerkt. Voor staken van de wedstrijd voelde men echter niets. Een herhaalde e e voorzet van Leo Pol nam Aart Bos in- WADDINXVEEN Vanwege de ach terstand in de competitie waren de hoc- weekeinde genoodzaakt zowel op za terdag als op maandag te spelen. Dit waren voor de Waddinxveners 2 thuis wedstrijden, namelijk zaterdag tegen Krimpen en maandag tegen Badhoeve- dorp.. De wedstrijd tegen Krimpen ging zater dag ondanks de zware regenval toch door. Het veld was goed bespeelbaar. De eerste 20 minuten van de wedstrijd kwamen de Waddinxveners onder zware druk te staan van de Krimpense ploeg, maar deze had hier geen rende ment van. De thuisploeg kreeg meer vat op het spel maar wist hier geen ge bruik van te maken, waardoor de rust bereikt werd met een 0-0 stand. In de tweede helft zetten de Wad dinxveners Krimpen onder druk en kregen ze enkele goede kansen, welke echter niet benut werden. In de 7e minuut mocht Ben de Jonge dan veran dering in de stand brengen via een strafbal (1-0). De Waddinxveners gingen onverdroten door met hun of fensief, maar de vele kansen werden niet benut, tot de 20e minuut toen Her man Gruiters de stand op 2-0 bracht. De Waddinxveners speelden hierna dag komen verschillende teams van 7 een gewonnen wedstrijd, maar konden - niet voorkomen dat Krimpen de achter- samengesteld uit spelers stand terugbracht tot 2-1, hetgeen te- J vens de eindstand werd. BADHOEVEDORP Maandag in de wedstrijd tegen Bad- beduidend meer moeite met de tegen stander. Beide ploegen waren ongeveer even sterk, met van beide zijden zeer gevaarlijk aanvalsspel. De Waddinxve ners wisten als eersten de score te ope nen, namelijk al in de 20e minuut via Robert-Jan Maassen. Dit was tevens de geslaagde dag zal worden met veel hoc- keyplezier en belangstelling van niet- nen'deelnemen. De andere mogen ook niet vergeten worden -r Y h A I ft

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 15