Hoe nu verder? plannen Er zijn drie >Médium< de nieuwe fWWTrmwi ÏQOr „e, persoonhjke wooncom-forl vaï werkt in een zogenaamd programma sterkte, d.w.z. met o.a. leider en multi- tie bevolking maken van Nederland een van eisen en schetsontwerp voor het instrumentalist Peter Schilperoort (de land met een ,zeer gevarieerd en inter- gehele gebied. Een programma van ei- enige van de huidige bezetting, die deel nationaal gericht meubelaanbod De sen geeft de randvoorwaarden aan uitmaakte van de hierboven genoemde meubelafzet op de Nederlandse Markt bedroeg in 1978 in totaal 3,5 miljard Meepraten over inrichting Gouwebos w PLAN 2 Plan 3 Plan 2 Planl Dutch Swing College Band in Zoetermeer I I I Volgeboekte meubelbeurs zeer gevarieerd Donderdagavond 17 mei, half acht, in gemeentehuis i £3 iïrf&iie/ )or- Gouwe Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN v i ft 0^8 Kinderboerderij 8 Bewegings- -^Jt^recreatie i WATERSPEELPLAATS SPEELTERREIN ÓPEN TERREJN RECREATE TUINEN aCSCÖMPLEX FACEN' EN ROUTES OPSTAL HARKEE R.VCOR.Z4 EH I M< SOL. TA! R BOMEN ur I, 5, WADDINXVEEN/ZOETERMEER en fietsers. p nd- Dit zal gebeuren in een openbare vergade ring op donderdag 17 mei a.s. De verga- WADDINXVEEN De plannen voor een recreatieve inrichting van het Gouwe- bos beginnen gestalte te krijgen. Er zijn nu een aantal structuurmodellen opgesteld die de mogelijke toekomstige ontwikke ling van het Gouwebos weergeven. Deze geschetste modellen vormen een eerste stap naar het uiteindelijke inrichtingsplan sport, zoals zomeravondvoetbal korfbal, gebruik kan maken. Nabij dit terrein kan kleedaccommodatie wor den geboden, eventueel samen met een horeca voorziening. Hengelsportmoge- haalbaarheid van dit model ten op zichte van plan 3, geeft het dagelijks bestuur er sterk de voorkeur aan om te komen tot de keuze van dit plan. WVKPARK FUHCT<£ 6UURrfWR.K FUNCTIE AGRARISCH BEHEER BOSKOOPSE CULTURES »ge; nk- ok; tap- T 4 In dit model ligt de nadruk op inten sieve recreatievormen. Deze vormen van recreatie zijn vooral gericht op ge zelligheid en sociale contacten in spe- OTTGL U rn HGS PUNTEN voor, nér lArkSZA.KE. v. 1 ’’ware” uitgeschreven in aantallen en soorten VUUlZJllllllgVII, UV uppvi VIC1IM.U, Ut JJV- wenste situering, enz. Hierbij is eve neens meer gedetailleerd onderzoek noodzakelijk, met name naar bodem en waterhuishouding. De gegevens die daaruit voortkomen, zijn samen met het programma van ei sen bepalend voor het definiteive ont werp. Een dergelijk ontwerp zal wor den gemaakt voor het gebied tussen de ,^..w Voorofsche Polder bij de Gouwe en de de extensieve recreatie spoorlijn. Het concert begint om 20.15 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. De toe gangsprijs bedraagt voor niet-leden van Jazzclub Zoetermeer f 12,50. Leden van de Jazzclub kunnen tegen sterk ge reduceerde prijs van f 7,50 kaarten kopen, maar dan wel op vertoon van hun lidmaatschapskaart. In dit model ligt de nadruk op exten sieve vormen van recreatie. Dit zijn vormen van recreatie die vooral zijn ge richt op de natuur (fietsen, wandelen, vissen, enz.). De recreatie is hoofdza kelijk gebiedsgebonden, wat inhoudt dat voor eventuele voorzieningen Gouwebos LEGENDA De D.S.C. zal aantreden op sterkte, d.w.z. met o.a. leider en multi- instrumentalist Peter Schilperoort (de enige van de huidige bezetting, die deel uitmaakte van de hierboven genoemde Swing Papa’s), de gebroeders Ray en Dick Kaart op trompet en trombone en meesterbassist Henk Bosch van Dra- kenstein. WADDINXVEEN/UTRECHT - De Internationale Meubelbeurs Utrecht 1979, die van maandag 10 tot en met zondag 16 september 1979 zal worden gehouden, trekt een enorm gevarieerd aantal exposanten. Het komplete aan bod van de Nederlandse Meubelindus trie en een grote verscheidenheid uit de ons omringende landen zal gedurende zeven dagen worden uitgestald. De be langstelling van potentiële deelnemers- zijde blijkt uit het feit, dat er inmiddels aanvragen zijn ontvangen voor een op pervlakte van ruim 60.000 m2, terwijl 52.000 netto m2 expositieruimte be schikbaar is. Werd in 1977 voor het eerst gebruik ge maakt van de vernieuwde Bernhardhal, thans in 1979 is de uitbouw van de Margriet-en de Julianahal gerealiseerd, waardoor een representatieve entree- partij is ontstaan, zodat het Utrechtse Jaarbeurs-complex over moderne en goed geoutilleerde hallen beschikt, waar de bezoeker op uiterst overzichte lijke wijze zijn weg kan vinden. De Internationale Meubelbeurs 1979 is voor de vakhandel geopend van maan dag tot en met vrijdag. Zaterdag en zondag zijn publieksdagen. De ope ningstijden zijn van maandag 10 tot en met vrijdag 14 september van 09.00- 17.00 uur. Op zaterdag 15 en zondag 16 september heeft het publiek van 10.00- 17.00 uur toegang tot de beurs. HUISELIJKHEID Het gevoel voor huiselijkheid, de hoge levensstandaard en de belangstelling Het verschil met plan 2 is dat een groot deel van de Voorofsche Polder ten be hoeve van c_ wordt ingericht. Dit betekent dat de gronden in deze polder aangekocht zui len moeten worden. Naast de op na tuurbeheer gerichte maatregelen kun nen aldus in deze polder extensieve re creatievormen ingepast worden, zoals bijvoorbeeld wandelen, fietsen, natuur beleving en vissen. Voorzieningen welke daartoe ten dienste kunnen staan, zijn bijvoorbeeld paden, routes. meubelgeneratie IIIIWI1 opent de weg tot mobiel wonen eurohome zijde 36, boskoop, tel. 01727-4550 WADDINXVEEN Waddinxveners en Boskopers vragen zich al een poosje af hoe het nu zit met alle plannen voor het Gouwebos. In het verleden is reeds een plan gemaakt voor het gebied tus sen de Voorofsche Polder bij de Gouwe en de spoorlijn en bestond een be paalde zienswijze voor de ontwikkeling van de rest van het gebied. Het recrea tieschap heeft toen contact opgenomen met het rijk en de provincie Zuid- Holland voor een eventuele subsi diëring van de inrichting van het Gou webos. Het blijkt in principe mogelijk te zijn om subsidie te krijgen, maar om hiervoor in aanmerking te komen is het noodzakelijk dat een inrichtingsplan wordt gemaakt voor het gehele gebied. Bovendien moet dit plan aan bepaalde voorwaarden voldoen en volgens een bepaalde procedure tot stand komen (de Procedure Project Ontwikkeling van het Ministerie van van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk). Dit betekent dat de toenmalige inzich ten aangaande de ontwikkeling van het Gouwebos enigszins zijn gewijzigd en dat een totaal nieuw plan voor het ge hele beheersgebied van het Gouwebos wordt gemaakt. In dit verband is in sep tember 1978 door het Recreatieschap Bospark aan Grontmij N.V. opdracht verstrekt tot het opstellen van een re creatief deelproject voor het gehele Gouwebos. Voor de tot standkoming van het deelproject is een begeleiding scommissie samengesteld waarin verte genwoordigd zijn de gemeenten Wad dinxveen en Boskoop, het ministerie van C.R.M. en de Provinciaal Planolo gische Dienst Zuid-Holland. Centraal in de fase van het deelproject staat het opstellen van structuurmodel len die ieder afzonderlijk ruimtelijke ontwikkelingsmogelijkheden weerge ven voor het Gouwebos. Op grond van bepaalde criteria zijn een drietal mo dellen in globale schetsen uitgewerkt. Deze schetsen moeten echter niet wor den gezien als een onderwerp. De daarop voorkomende voorzieningen, losaanplant, routes, enz. zijn slechts voorbeelden, die de ’’sfeer” van de af- lijkheden worden in alle drie de deelge- waarbinnen het definitieve ontwerp bieden geboden. Spelevaren is beperkt (deelplan) tot stand moet komen. Het mogelijk in het westelijk deelgebied, gekozen model wordt als het ’’ware” Door en langs de deelgebieden is wan- uitgeschreven in aantallen en soorten delen en fietsen op paden en routes voorzieningen, de oppervlakte, de ge mogelijk en op beperkte schaal voor ponyrijden nabij de eventueel te reali seren kinderboerderij en ponymanege. met schoolwerktuinen, tot stand ge bracht. De inrichting van de deelgebie den ’’midden” en ’’west” is gelijk aan die van plan 2. De hierboven beschreven modellen zijn reeds behandeld in het dagelijks bestuur van het Recreatieschap Bo spark. Gezien het feit, dat plan 2 meer verschillende recreatiemogelijkheden Ook het middengebied wordt verder niet speciaal ingericht. De open ruimte tussen de bestaande en de te realiseren bosaanplant kan worden gebruikt voor activiteiten als bijvoorbeeld beweging- srecreatie, wandelen, luieren, enz. Der gelijke open ruimten ontstaan ook in het westelijk deelgebied, welke aldaar deels bestemd kunnen worden als pluk- en dierenweide. In het gebied zijn en kele overdekte ruimten gesitueerd voor beheer en onderhoud en als schuilgele- genheid. Hengelsportmogelijkheden zijn aanwe zig zowel in het middengebied als in het westelijk deelgebied. De toegankelijkheid van het gebied blijft beperkt tot het langzame verkeer. De hoofdontsluiting wordt gevormd door de huidige Wilgenlaan en een tweede ’’Wilgenlaan” langs de west grens van het gebied. Het fietsen in het gebied blijft beperkt tot enkele paden. Wandelen is in principe overal moge lijk, ook buiten de paden, behalve in de Voorofsche Polder. De deelgebieden midden en west worden onderling dierenweiden en een natuur- educatie- verbonden door een tweetal doorgan- centrum. Aan de noord- en zuidzijde Zaterdagavond 5 mei zal in het wijk centrum Meerzicht te Zoetermeer een concert worden gegeven door een van ’s werelds meest vermaarde dixieland- orkesten: The Dutch Swing College Band. Dit concert is een co-productie van de Stichting Wijkcentra Zoeter meer en Jazzclub Zoetermeer. Door talloze concerten en tournee’s over de hele aardbol en door evenzo veel grammofoonplaten heeft de D.S.C. zich een naam verworven, die ...U meer is weg te denken uit de jazz scene. Opgericht direct na de oorlog is het Swing College een voortzetting van het legendarische orkest The Swing Papa’s, dat in de duistere jaren 1940-1945 zo- VOLGENDE STAPPEN vee] lichtpuntjes op clandistiene wijze gulden. De omzet, door de deelnemers behaald op de Meubelbeurs 1977, komt neer op 200 miljoen gulden, gereali seerd in 5 beursdagen. Nederland wordt door binnen- en buitenlandse meubelfabrikanten als meubeltest- markt beschouwd, de Meubelbeurs te Utrecht als een testbeurs. Ook buiten landse bezoekers kennen in toene mende mate de Nederlandse situatie, gezien de konstante belangstelling van inkopers uit de ons omringende landen. verbonden door een tweetal doorgan- zonderlijke modellen wat nader aange- genonder de spoorlijn voor wandelaars WOrden recreatietuinen, gecombineerd ven. Pas als een bestuurlijke keuze is “‘,core gedaan uit de gepresenteerde model len, zal worden begonnen met het schetsontwerp voor het gekozen mo del. Welke voorzieningen dan een plaats krijgen in het schetsontwerp is afhankelijk van bestuurlijk overleg, mogelijke reacties van de bevolking, financiën en het beheer. liggen de studierapporten vanaf heden ter van Bos koop, Raadhuisplein 3 en op de gemeente secretarie van Waddinxveen, Raadhuisp lein 1 WEEKB LAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 2 MEI 1979 voor het gehele Gouwebos. Uit deze mo dellen moet door het algemeen bestuur van het recreatieschap Bospark, waaraan de gemeenten Waddinxveen en Boskoop deelnemen, een keuze worden gedaan. schap nodig zijn. Aan de noord- en zuidzijde van het Gouwebos worden mogelijkheden ge schapen voor de intensieve recreatie (wijk- en buurtparkjes), uitgezonderd waterspeelplaats, een ruig speelterrein aan de noordzijde van de Voorofsche en een terrein waarvan naast de geor- Polder bij de Gouwe. In het westelijk ganiseerde sport (bewegingsrecreatie) deelgebied worden aansluitend op deze tevens de georganiseerde wedstrijd- voorzieningen recreatie-tuinen aange- sport, zoals zomeravondvoetbal en legd, aan de noordzijde gecombineerd met schoolwerktuinen. In de Voorof sche Polder worden verder geen re creatieve voorzieningen getroffen. dering vindt plaats in het gemeentehuis komt op basis van reacties van de bevol- hand van gekleurde schetsen kunnen de van Waddinxveen en begint om 20.30 uur. king. modellen nogmaals worden toegelicht en Daarom is het zaak dat zoveel mogelijk eventuele vragen beantwoord. Bovendien Dan zal dus een principiële uitspraak wor- mensen deze openbare vergadering van 1'2,2'J 2. den gedaan over de gewenste ontwikkeling het recreatieschap bijwonen en zijn of inzage op de gemeentesecretarie van het Gouwebos. Om echter tot een zo haar mening naar voren brengen. Hiertoe verantwoord mogelijke keuze te komen is is gelegenheid vóór de aanvang van de ver- het van belang dat deze mede tot stand gade ring en wel vanaf 19.30 uur. Aan de ciaal daartoeingerichte ruimten. Vooral biecjt dan plan 1 en gezien de financiële n:’ in het westelijk deelgebied zijn hier- j. lllcl voor nogal wat ingrepen in het land- schap noodzakelijk. In de Voorofsche Polder bij de Gouwe worden aan de randen enkele recrea tieve voorzieningen getroffen, zoals re creatietuinen en wandel- en zitgelegen- i..::. richt voor bijvoorbeeld dieren- en pluk- zal het gekozen model worden uitge- weiden, een kinderboerdeij en J voor eventuele voorzieningen ponymanege. slechts geringe ingrepen in het land- Verder kan de open ruimte worden be nut voor de bewegingsrecreatie. In het westelijk deelgebied wordt bij de in richting gedacht aan bijvoorbeeld een rommel- en avonturenspeelterrein, een t I. l V •s\

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3