1 Gouwebos is Dick Baelde nu Gesloten Een zonnebril is óók een bril. I Mr.Opticien J.Grit |g Optiek Gedipt Optometrist O.V. Noorlander BV begint in Hardenberg nieuw leven Bloemenboetiek aan de Kerkweg noodzakelijk a Oud Waddinxveens bedrijf is verhuisd Provincie Zuid-Holland: Vrijdag 11 mei de gehele dag I sjaak noteboom PICK BAllD! 11111 IJ dfirriüh Imiiiiiiiiiii Denkt u maar eens aan de laagstaande zon in voor- en najaar. En aan de wintersport. Kortom, onze zonnebrillen bieden werkelijk comfort (o.a. zelfkleurende glazen!) en beschermen uw ogen écht. Tot kijk dus. V Een zonnebril moet u i niet alleen staan, hij moetu Ij ook passen. Daarom 1/ verkopen wij u een zonnebril r als een gewone bril. Compleet met bijbehorende service. Als u een goed zittende zonnebril hebt, gaat u die ook vaker gebruiken. En terecht. Gedipl. Contactlensspecialist A.N.V.C. Gedipl. Audicien F.I.D.A. BRILUII\IN» Gouda, Korte Tiendeweg 12, Tel.: 01820 -1 30 33. Gouda, Kleiweg 108, Tel: 01820 -1 60 33. Gouda, Winkelcentrum Bloemendaal 41, Tel.: 01820 -1 84 92. Waddinxveen, Winkelcentrum de Passage 220, Tel: 01828 - 43 03. Nieuwerkerk a/d IJssel, Winkelcentrum Dorrestem 21, Tel: 01803 49 75. WÏrh WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 MEI 1979 Dit is het oude vertrouwde adres van Noorlander BV aan de Zuidkade 215. van het tekort aan landrecreatieve mo- LLtt' *1 'I Het pand aan de Oranjelaan, waar bloemenboetiek Dick Baelde uitbarstte. Bloemboetiekhouder Dick Baelde. FotoArchief Weekblad voor Waddinx veen als regel dus ook direct aan de rand van de stad, met uitlopers zowel de stad in als naar buiten toe. Onder parkgebie- den verstaat de nota opvanggebieden, die in hoofdzaak ten dienste staan van de landrecreatie, waarbij in de eerste plaats gedacht wordt aan drukbezochte landgebieden met bospartijen en speel weiden. In het streekplan Zuid-Holland wordt ten aanzien van het deelgebied Gouda e.o. gesteld, dat uit vraag- en aanbod- berekeningen voor dit deelgebied een duidelijk tekort aan mogelijkheden voor de intensieve landrecreatie naar voren komt. Volgens het streekplan Oranjelaan gevestigd sinds juwelier J. den Haag zich in het winkelcentrum ”de Passage” vestigde. Waddinxveens nieuwe winkelhart werd in november 1975 geopend. Bloemenboetiek Dick Baelde geeft het Brugcentrum weer nieuwe inhoud door de zaak in het hartje van deze oudste plek in Waddinxveen te vestigen. En dat dat door collega-winkeliers wordt gewaardeerd zal duidelijk zijn. Te meer oaar deze bloemenboetiek geregeld van zich laat horen als er in binnen- en buitenland prijzen worden uitgereikt voor het arrangeren van bloemen. Het nieuwe pand van Noorlander B V aan de Nijverheidsstraat 7 in het Overijsselse Hardenberg. WADDINXVEEN - Bloemenboetiek Dick Baelde is vandaag (woensdag) overgestapt van de Oranjelaan naar de Kerkweg-Oost. Met een receptie tus sen 5 en 9 uur zal het nieuwe en rui mere pand, waarin tot dit voorjaar de Brugboetiek was gevestigd, officieel worden geopend en verwacht mag wor den dat velen er zullen komen rondkij ken en tevens een toast zullen uitbren gen op een bloem- en kleurrijke toe gerund door Bep Baelde. De bloemen boetiek in Hazerswoude (Dorpsstraat) is voornamelijk het domein van Dick Baelde. Zijn bloemenboetiek is aan de WADDINXVEEN - Maandag 14 mei zal machinale houtdraaierij en houtbewerking Noorlander BV definitief de banden met Waddinxveen hebben doorgesneden. Het bedrijf begint dan aan de Nijverheidsstraat 7 in het Overijsselse Hardenberg een nieuw leven. Het oude vertrouwde adres Zuidkade 215 in Waddinxveen is dan voorgoed verleden tijd. De panden daar zullen worden overgenomen door een Rijswijkse aanne mer, die de boel wil gaan afbreken om er woningen te kunnen gaan bou- Passage 47-Tel. 2477 Het plangebied, waarvoor de Grontmij reert, ter opvang van recreanten zo NV in De Bilt dus dat basisplan heeft dicht mogelijk by de steden; zij liggen opgesteld, kan men in drieën onderver delen: Ook zaken in Zwijndrecht (2x) en IJmuiden. I WADDINXVEEN De provinciale staten van Zuid-Holland gaan in hun vergadering van donderdag 17 mei het voorstel van Gedeputeerde Staten behandelen om het recreatieschap Bospark subsidie te verlenen in de kosten van het opstellen van het basisplan voor het Gouwebos tus sen Boskoop en Waddinxveen. Het gaat hier om 15 procent van de be grote kosten f 58.646,- ofwel rond 8.800,-. Van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk (CRM) zal 75 procent subsidie afkomen. Het bedrijf, dat wordt geleid door de broers Arie en Jan Noorlander en fami lielid Fred Cederhout, ging zich ruim een jaar geleden bezinnen op de toe komst. Geruime tijd was al gebleken dat de panden aan de Zuidkade drin gend aan vernieuwing toe waren. Nieuwbouw op die plek zou echter een kostbare plek zijn en bedrijfsstagnatie geven, terwijl bovendien meer ruimte aan de Zuidkade niet beschikbaar zou komen. Daarnaast mag ervan worden uitgegaan dat een bedrijf tussen wonin gen toch een zekere mate van overlast geeft. ANDERE LOKATIE Gegeven het feit dat het in deze streek ook nog bijzonder moeilijk is aan per soneel te komen, betekende dit dat de directie redenen genoeg had om uit te zien naar een andere lokatie. Die werd uiteindelijk gevonden in het Overijs selse Hardenberg, waar men tegen veel lagere grondprijzen dan in het westen het geval is een flink stuk grond in het industrieterrein Nieuwe Haven kon kopen en bovendien gebruik kon ma ken van aantrekkelijke vestigingspre mies. Bij Noorlander BV werken nu 8 tot 10 man, die in het oosten binnen de korst mogelijke tijd konden worden aangetrokken. ”We hadden zelfs keus”, aldus de heer A. Noorlander (63), die nu als commissaris aan het door zijn vader gestichtte bedrijf is ver bonden na er 48 jaar lang in gewerkt te hebben, samen met wijlen zijn broer J. C. Noorlander. Arie en Jan Noorlander zijn z’n neven. Zij wonen nu al in Har denberg. Van ’t Waddinxveense personeel is nie mand meeverhuisd. In het afgelopen jaar werd geen personeel meer aange nomen, sommigen stapten over naar een andere baas of bereikten de pen sioengerechtigde leeftijd. Twee mede werkers komen op dit moment in aan merking voor een werkeloosheidsuitke ring, omdat de zestig jaar al zijn gepas seerd en mede daarom moeilijk aan de slag kunnen komen. Dat betekent dat delsregister van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Gouda en omstreken ingeschreven Wad dinxveense bedrijf en thans met afne- mers door het hele land, in Hardenberg ieder geval de voorrang heeft boven met nieuw personeel aan een nieuwe toekomst is begonnen. isBJl De ploder Putte: 1. het gedeelte tussen de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn en de dijk (ca. 16 ha); II. het ge deelte ten westen van genoemde spoor lijn (ca. 40 ha); De Voorofsche polder: III. het boezem- gebied (ca. 40 ha). De bedoeling van het op te stellen plan is het totstand- brengen van een ’’groene buffer” tus sen de woongebieden van Wad dinxveen en Boskoop. In de provin ciale nota „Openluchtrecreatie in Zuid-Holland" wordt onder regio IV (Rijn en Gouwe) het Gouwebos als één dienen de projecten bij voorkeur in de van de opvanggebieden genoemd, met omgeving van de sterkst verstedelijkste als omschrijving „parkgebied tussen delen van het gebied te liggen. Als be- Boskoop en Waddinxveen”. Ter infor- langrijk voor het deelgebied Gouda Noorlander BV, het in 1920 in het han- matie zij hierbij nog vermeld, dat in ge- e.o. wordt o.m. het Gouwebos ge noemde nota onder opvanggebieden noemd, dat omschreven wordt als een wordt verstaan gebieden voor inten- parkgebied tussen Waddinxveen en sieve recreatie, waar derhalve recreatie Boskoop, waarvan de functie bovenlo- de enige vorm van grondgebruik is of in caal is. Het project dient ter aanvulling komst. In Waddinxveen wordt de zaak tan- van het tekort aan landrecreatieve mo- 1 J n— dere vormen van grondverbruik. Deze gelijkheden in het onderhavige deelge- gebieden dienen, zoals de naam sugge- bied. De provincie: ’’Gezien het toch wel zeer geringe draagvlak van dit recrea tieschap - namelijk twee gemeenten met samen ca. 35.ÖOO inwoners - dat ui teindelijk een gebied van ca. 10 ha wil gaan inrichten, achten wij subsideis van zowel rijk als provincie alleszins ge rechtvaardigd. Bovendien neemt Wad dinxveen ook deel in het Recreatie schap Reeuwijkse Plassen e.o. Wij be schouwen het Gouwebos-project als een noodzakelijk recreatie-object voor de twee direct aangrenzende kernen Boskoop en Waddinxveen. In voor noemde recreatienota en het streekp lan Zuid-Holland Oost blijkt zulks al duidelijk. Bovendien liggen enige an dere gemeenten er op fietsafstand vanaf, zodat de betrokken inwoners er eveneens goed gebruik van kunnen ma ken. Tevens is er in die omgeving grote behoefte aan een dergelijk groenele- ment van flinke omvang.” ruimte, expeditie, houtloods en andere afdelingen. Hierdoor wordt het ook mogelijk efficiënt te werken, hetgeen aan de Zuidkade evenmin meer moge lijk was. Noorlander BV is voorname lijk een toeleveringsbedrijf voor speel goedfabrieken, metaalwarenfabrieken en meubelfabrieken. Ook worden er wen. Dan is er niets meer wat herinnert aan de 60 jaar die Noorlander gerede produkten gemaakt. Wagens BV in Waddinxveen gehuisvest is geweest. van dit aloude Waddinxveense bedrijf zullen nog wel in onze gemeente te zien Aan de Nijverheidsstraat 7 is een grote zijn, maar de ’’thuishaven” is niet meer hal neergezet, waarin alles is onderge- dezelfde. Dat is nu voorgoed Harden- bracht: kantoren, slijperij, machine- berg geworden. q-4 I

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 21