Red het oude notarishuis weer wat armslag Waddinxveen krijgt betere FM Ketelbinkie geeft ’t Ketelhuis ontvangst en 2 tv-zenders extra D’66 vergadert Benoemingen GEMEENTE HEEFT AL VOOR 2 MILJOEN GEKOCHT IN BRUGCENTRUM/DORPSTRAAT Burgemeester ziet meer tv-zenders niet zitten Goudse Bioscopen Prijswinnaars volksspelen aan de Wingerd De tekst die de handtekeningzetter onderwijs 14. Sluiting. Overzicht aankopen Brugcentrum per 1 maart 1979. 700.000,- 1.216.629,- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 MEI 1979 gehele opnieuw TV-ZENDERS De behoefte aan aanpassing en uitbrei ding van het aantal tv-zenders (in Wad dinxveen kunnen nu ontvangen worden twee Nederlandse zenders, twee Duitse en één Belgische) is mede ontstaan door de zenderwisselingen in België 1 en 2 (Nederlandse programma’s), waar door het niet steeds mogelijk is het aan geboden tv-programma België 1 te ont vangen. Omschrijving Jan Dorrekenskade-Oost 108 Kerkweg-Oost 189-191 Jan Dorrekenskade-Oost Omschrijving Onderweg 5 Onderweg 1 Onderweg 3 Onderweg 21 Kieikade 15 Kleikade 2, 6, 7, 10 en 14 Kieikade 13 Dorpstraat 62 en 64 Naam verkoper erven P. de Bruin A. de Bruijn W. H. Hoogendoorn WADDINXVEEN F Waddinxveen van D’66 houdt maanda"- m- let nd •if- iet tie ok ts- /a- ni- ;k. ste en he va- uw ien ing uw Krediet f 200.000,- 134.150,- 164.402,- 125.000,- 109.777,- f 260.000,- 123.300,- f 100.000,-(netto) Krediet 205.000,- f 375.000,- 120.000,- ing de ge- >ni- 57, sed ur- i al en, ien en af- de )n- ge- er- ja- ni- ip- ie- ise or de 6 te, bi- sn. lit- ie- lus de le- :rd iar >in lin ze r sn. in :st. ;n- ul- ÏU- le, en id- ”Het voormalige notarishuis aan de Kerkweg-Oost stamt pit 1859. Het is een van de weinige panden, die Wad dinxveen nog rijk is en bovendien staat het op een zeer karakteristiek plekje. Het restaureren van het pand gaat vol- voor niet in de vacature te voorzien); 4. kosten. Maar misschien kan het ook Overzicht aankopen gebied Dorpstraat per 1 maart 1979. Naam verkoper Ver. prot. chr. onderwijs L. H. van ’t Wout H. van’t Wout H. P. Versluis J. H. van Noort Mevr. Meijs-Steensma C. M. v. d. Meer Th. S. H. H. v. Rooijen WADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen heeft in 1977 en 1978 al voor bijna twee miljoen gulden aangekocht in het Brugcentrum en het gebied Dorps traat (westzijde). Dat blijkt uit een overzicht aan de volgende week woensdaga vond vergaderende gemeenteraad, waarin een voorstel zal worden behandeld inzake de dekking van de kosten van deze aankopen. Van de 1.916.629,- is 700.000,- gestoken in het Brugcentrum en f 1.216.629,- in het gebied Dorps traat. Dit overzicht ziet er als volgt uit: tievelijk 129.250,- (Kleikade 8), 118.620,- (Kleikade 11) en 117.800,- (Kleikade 12). nu nog de streek- c. van de Duitse FM-programma’s in mono doorgeven, wordt een betere ontvangst verwacht t.o.v. de stereo- ontvangst; d. het Engelse programma wordt in mono ontvangen en in FM doorgege ven; e. het geluid van de Nederlandse t.v.- zenders zal via de FM worden doorgegeven. Mr. A. G. Smallenbroek CDA/ARP) gelegen in het feit dat het door de stich ting van w y' huis aan de Busken Huëtlaan te klein is 11-10-1978; 6. Huidige financiële posi- geworden voor al haar activiteiten op tie; 7. Benoeming Kascommissie; 8. sociaal-cultureel gebied ten behoeve Verslag fractie; 9. Ledenwerving; 10. van Waddinxveen-Noord. De aan de Aktiviteiten regio; 11. Ombudswerk; Voorts is nagegaan of in verband met deze aanpassing tegelijkertijd uitbrei ding van het programmapakket moge lijk is, maar gebleken is dat Duitsland 3 minder is te ontvangen dan Duitsland 2, hetgeen ook geldt voor België 2 (Frans programma). Alleen België I (Frans programma) blijkt hier goed te zijn ontvangen. Vandaar dat de deskun digen de gemeente hebben geadviseerd om f 125.000,- op tafel te leggen om het aantal tv-zenders in Waddinxveen uit te breiden met twee: België 1 (Ne derlands programma) en België 1 (frans lijke dienst van Openbare Werken en - Bedrijven tot de conclusie gekomen dat een verbetering van de FM-radio- ontvangst valt te verbeteren. Samenvattend houden deze wijzi gingen, waarmee f 13.500,- zal zijn ge moeid, in: a. de Nederlandse FM-programmaa’s worden omgezet naar andere frequen ties, terwijl het gehele FM- programmapakket opnieuw wordt ingedeeld; b. het omregelen van de Belgische FM-programma’s naar de zender Scho ten; NIEUWE AANKOPEN In de gemeenteraadsvergadering van komende woensdagavond zal doorgegaan kunnen worden met het aankopen van woningen in het Dorpstraat-gebied. Het 1 en 12. Met de eigenaren L. A. Looistra, J. C. N. van der Wolf en W. D. H. la Grand heeft de gemeente namelijk overeenstemming bereikt deze woningen voor de totale koopsom van f 356.670,- (exclusief btw) aan te kopen, omdat zoals bekend voor het gebied ten oosten van de Kleikade 18 en ten oosten van de Onderweg 33 in het kader van de Nota Kernenbeleid van de gemeente een sanerings- en reconstructieplan wordt gemaakt. De inhoud van dit plan zal hoogstwaarschijnlijk zijn dat de be den. In de netgenoemde f 365:670,- zijn mede begrepen vergoedingen voor te lijden vermogensschade en de te maken verhuiskosten naar de door de drie ge noemde gezinnen aan te kopen premiekoopwoningen in het gebied van het be stemmingsplan Zuidkade 1De drie woningen verkrijgt e gemeente voor respec- dit moment nog niet met juistheid te schatten. Dat is ook niet haar taak. Hey notarishuis mag niet gesloopt worden. Voor allerlei culturele doeleinden zou het nog geschikt gemaakt kunnen wor den. Spaar Waddinxveen voor weer een blok beton. Laten wij met z’n allen zuinig zijn op het weinige oude dat Waddinxveen nog heeft. Help mee het notarishuis te redden van de onder gang. Geef ons uw handtekening”. THALIA Do. 8 uur, Vr. en za. 7 én 9.15 uur, Zo. 3.30, 7 en 9.15 uur, Di. en wo. 8 uur REVENGE OF THE PINK PANT HER, a.l. Extra middagvoorstelling om half vier (Do. t/m Wo., behalve Zo.) JULIANA IN ZEVENTIG BEWOGEN JAREN, a.l. Za., zo. en wo. half twee WINNETOU KEERTTERUG, a.l. Vr. en za. 11.30 uur (nachtv.), maan- dagcyclus 8 uur THE LAST WALTZ, 12 jr. SCHOUWBURG do. en vr. 7.30 uur, Zo. 4 en 8 uur, Ma. t/m wo. 7.30 uur THE DEER HUN TER, 12 jr. Za., zo. en wo. 2 uur PETER PAN, a.l. ten worden; b.v. door plaatsing op de mnumentenlijst, alternatieve restauratie-methoden, etc. etc. Een ding is zeker. Het gaat de gemeente geld kosten, dus ook u. Hoeveel is door de werkgroep ’’Red het notarishuis” op WADDINXVEEN - De heer J. S. Bruijnks, hoofdcommies A en waarne mend chef van de afdeling sociale za ken van de gemeente Waddinxveen, is met ingang van 1 augustus 1979 be noemd tot docent maatschappelijke be geleiding aan de streekschool voor be roepsbegeleidend onderwijs in Rotte rdam-Noord Weg gaat ook mr. drs. J. P. Bakker (ruimtelijke ordening en bestuursza ken), die zich gaat verbinden aan de ge meente Capelle aan den IJssel. Het nieuwe Ketelbinkie aan de Tollenslaan. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ Sjaak Noteboom WADDINXVEEN - Het buurtcentrum ’t Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan krijgt er een nieuw onderkomen bij: ’t ketelhuis aan de Tollenslaan, dat Ketel binkie wordt genoemd. De activiteiten in beide onderkomens, de nog zicht bare resultaten van het wijkverwar- mingsavontuur van de gemeente Wad dinxveen in de zestiger jaren, behoren tot die van de Stichting Jeugd- en Jon gerenwerk Waddinxveen. Het ’’hoofd gebouw” van deze stichting is het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonke- laar aan de Beukenhof. programma). Binnen de gemeentegren zen kunnen al ontvangen worden: Ne derland 1, Nederland 2, Duitsland 1, Duitsland 2 en België 2. Volgens een al dit voorjaar genomen besluit van de Waddinxveense gemeen teraad wordt het CAI-tarief met ingang van 1 juli 1979 verhoogd van f 7,92 naar f 8,20.Gezien het saldo van het onderhouds- en vernieuwingsfonds en het exploitatie-overzicht is het niet no dig dat de tarieven extra zullen moeten stijgen, zodat het geld gehaald kan wor den uit het onderhouds- en vernieuwingsfonds. WADDINXVEEN De volksspelen op de speelweide aan de Wingerd, die voor de derde maal werden gehouden door het Oranjecomité Wingerd, zijn een succes geworden. Na op Koningin nedag een hele middag in touw te zijn geweest kunnen de volgende prijswin naars worden gemeld: Doelschieten Er waren bij dit spel 6 jongens die ieder 8 punten wisten te scoren. Na loting is de prijswinnaar geworden: M. Goed hart, Peter Zuidlaan 78. Prijs: een trainingspak. Naam raden paard De juiste naam werd geraden door: In- chela Schenkels, Lindegaarde 38. De betreft hier de woningen Kleikade 8, 11 naam van het paard was: Bruin. De - prijs: het paard met toebehoren. Inhoud raden van de glazen pot Het juiste aantal moest zijn: 8224 stuks. De dichtst bijzijnde 8823 stuks werd ge- raden door: N. Terlouw, Nic. Beetslaan treffende woningen aan de Kleikade en de Onderweg afgebroken moeten wor- Sg Alle prijzen zijn thuisbezorgd. Voor alle medewerkers van de volksspelen in Groenswaard is er komende zaterdag een gezellige avond in het Ketelhuis. WADDINXVEEN De volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad gaat geld op tafel leggen om de kwaliteit van de kabelte levisie in Waddinxveen (Centrale Antenne-Inrichting) te verbeteren en de mogelijkheden ervan te vergroten. Het gaat om 13.500,- om de ontvangstkwaliteit van de FM-zenders te verbeteren en om f 125.000,- om het programmapakket tv-zenders aan te kunnen passen en uit te breiden. Dat is in totaal f 138.500,-, welk bedrag zal worden gehaald uit het onderhouds- en vernieuwingsfonds van het gemeenteijk antennesysteembedrijf. In het meerderheidsvoorstel van Bur gemeester en Wethouders (burgemee ster mr. A. G. Smallenbroek ziet de noodzaak van meer tv-zenders niet zit ten, omdat ze geen werkelijke verrui ming van het aanbod inhouden) consta teert het college dat van een aantal be woners klachten zijn gekomen over de ontvangstkwaliteit van de FM- radiozenders. De al uitgevoerde verbe teringen hebben deze klachten niet he lemaal kunnen wegnemen. Na overleg met het Vlaardingse adviesbureau Jon gen BV en het installatiebureau E.T.B. Vos BV uit Dordrecht is de gemeente- Dit is het uit 1859 stammende oud-notarispand waarin muziekschool Waddinxveen is gehuisvest. WADDINXVEEN - De werkgroep Red het oude notarishuis (contactadres Theo den Boon, Dorpstraat 58) is bezig met het verzamelen van handtekenin gen om het zeer binnenkort vrijko mende karakteristieke pand aan de Kerkweg-Oost, waarin nu nog de naar het oude raadhuis aan de Zuidkade ver huizende streekmuziekschool is geve stigd, voor de toekomst behouden en De afdeling gerestaureerd te krijgen. De verhuur van Ketelbinkie komt aan Waddinxveen van D’66 houdt maanda- E P_. de orde in de volgende week woensda- gavond 14 mei in de bestuurskamer van over deze zaak krijgt voorgelegd luidt penbare als volgt: acht uur begint. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: I. Opening; 2. gavond te houden gemeenteraadsver- de sporthal ”de Sniep” een o] gadering. B. en W. hebben de raadsie- algemene ledenvergadering, die om den voorgesteld het voormalige kete- acht uur begint. Op de agenda staan de luis voor 168,- per week te gaan ver- volgende onderwerpen: I. Opening; 2. huren aan de Stichting Jeugd- en jon- Notulen algemene vergadering d.d. 11- gerenwerk Waddinxveen, die daarom 10-1978; 3. Ingekomen stukken en me- per brief van 6 februari van dit jaar had dedelingen (aftreden Coby van Til- gevraagd. De reden van dit verzoek is borgh als bestuurslid; het bestuur stelt gens de gemeente zo’n 600.000 gulden voor niet in de vacature te voorzien); 4. kosten. Maar misschien kan het ook de gemeente gehuurde ketel- Verslag bestuur; 5. Financiële zaken tot goedkoper. Dat zou onderzocht moe- _p tie; 7. Benoeming Kascommissie; 8. sociaal-cultureel gebied ten behoeve Verslag fractie; 9. Ledenwerving; 10. huur verbonden voorwaarden zijn de- 12. Europese verkiezingen; Rondvraag; zelfde als die voor ’t Ketelhuis. 14. Sluiting.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 23