WEEKBLAD - SPORT o Sportweekgebeuren staat voor 34e maal te beginnen 34e Sportweek Waddinxveen Start op woensdagavond om zeven uur Zaalvoetbal- Bedrijfs- tournooi van voetbal- Verzijl Sport tournooi plezierig Wielrennen op woensdag 30 mei Vrijdag 1 juni Donderdag 31 mei Maandag 21 mei Vrijdag 25 mei Woensdag 13 juni Maandag 28 mei Zondag 2 7 mei Dinsdag 29 mei Woensdag 30 mei Zaterdag 26 mei Dinsdag 22 mei Woensdag 23 mei j Wereldrecord achteruitlopen Donderdag 17 mei Vrijdag 18 mei Zaterdag 19 mei Demonstraties TOOS- gymnastiek Zaterdag 2 juni 7-11 augustus Woensdag 16 mei Sniep” (dinsdag 7 tot en met zaterdag 08.30 uur - Schoolvoetbal. WSE-sportpark De Lansbrekers. 17.45 uur - Bedrijfsvoetbal. WSE-sportpark De Lansbrekers. WADDINXVEEN - In het kader van de 34e Sportweek Waddinxveen houdt Verzijl Sport voor de tweede maal een mini-voetbaltournooi in de Sporthal ”De Sniep” op vrijdagavond 18 mei. De deelnemende verenigingen zijn: Verzijl Sport (Gouda), Odijk Stars (Alp- hen aan den Rijn), Ceverbo Nederland (Zwijndrecht), BHT Rucanor (Haar lem), selectie Gouda (Gouda), selectie Waddinxveen (Waddinxveen), selectie Belgisch Limburg (Maasmechelen) en het kampioen-studententeam Tilburg (Tilburg). Het mini-voetbaltournooi op vrijdag 18 mei begint om zeven uur. De Prijzen zijn afkomstig van Verzijl Sport. 13.00-21.00 uur - Wereldrecordpoging achteruitlopen over 35 km. Start en finish: Wadde, bij sportzaal Groenswaard. 19.00 uur - Bedrijfsvistournooi. Plaats: De Gouwe. 21.30 uur - Prijsuitreiking bedrijfsvistournooi in de kantine van het WSE-sportpark De Lansbrekers. 5 19.00 uur - Prestatiezwemmen 400 en 800 meter. Openluchtzwembad De Sniep. 18.30 uur - Bedrijfsvoetbal. WSE-sportpark De Lansbrekers. 18.30 uur - Bedrijfsvoetbal. WSE-sportpark De Lansbrekers. 20.00 uur - Bridgen. Plaats: Gereformeerd Verenigingsgebouw ”Het Trefpunt”. 20.00 uur - Klaverjassen. Kantine WSE-sportpark De Lansbrekers. 11.00-16.00 uur - Open wedstrijden badminton voor de jeugd. Sporthal De Sniep. 20.00 uur - Biljarten voor65-plussers. Anne Frank-centrum. 18.00 uur - Wielrennen burgerronde. Parcours. 19.15 uur- Wielrennen liefhebbers, veteranen en dames. 18.00 uur - Finales bedrijfsvoetbal, danesvoetbal, schoolvoetbal. WSE-sportpark De Lansbrekers. bald wordt er verder op zaterdag 19 mei, maandag 21 mei, woensdag 23 mei en vrijdag 25 mei. De finalewedstrijden worden verspeeld op zaterdag 26 mei. en op veel belangstelling van de kant van het publiek en de deelnemende winkelierscombinaties en bedrijven. SCHOOLVOETBAL Het schoolvoetbaltournooi wordt, eve nals het damesvoetbaltournooi, gehou den op het WSE-sportpark De Lans brekers. Ook dit jaar is er naast het tournooi voor jongens ook een meisje- stoumooi. Het schoolvoetbaltournooi, Willem van Oranjeschool, mr. A. de Roosschool, De Savornin Lohman- school. In poule C zitten: Mgr. Bek kersschool, St. Paulusschool, Groen van Prinstererschool, Theo Thijssen- school, Klaas de Vriesschool, De Sa vornin Lohmanschool. In poule D zit ten: Jan Ligthartschool, St. Jozef school, mr. A. de Roosschool, Leon van Gelderschool, Willem van Oranje school. In deze opsomming ontbreken dus de hervormde Rehobothschool, Eben Haézerschool en Bethelschool, evenals de Gereformeerde school. De school die na afloop van de voor rondes de meeste punten heeft verza meld, krijgt de sportiviteitsprijs. Er is zowel een jongens- als meisjesprijs. De prijzen voor het schoolvoetbaltournooi worden beschikbaar gesteld door VIVO-Super Van der Sluijs in het win kelcentrum Groensvoorde. De speel tijd bedraagt 2 x 7,5 minuten zonder rust. Er wordt volgens het zogenaamde 6-klassen systeem gespeeld. Dit houdt in: ten hoogste 2 spelers/sters van 13 jaar, terwijl de rest van de spelers/sters met ouder dan 12 jaar mogen zijn. Dit geldt zowel voor jongens als meisjes. Bij overrteding wordt de wedstrijd met 1-0 verloren verklaard. poules: poule A en B voor de jongens en poule C en D voor de meisjes. De finalewedstrijden zullen worden ver speeld op zaterdag 26 mei. In poule A zitten: St. Jozefschool, Theo Thijssenschool, St. Paulusschool, Kon ingin Julianaschool, Groen van Prinste rerschool, Jan Ligthartschool. In poule B zitten: mgr. Bekkerschool, Leon van leman, Sliedrecht Speelgoed, PTT, Gelderschool^ Klaas de Vriesschool, Dorpstraat, 19.00 uur - Damesvoetbal. WSE-sportpark De Lansbrekers. 20.00 uur - Bingo voor 65-plussers. Anne Frank-centrum. 18.00 uur - Schoolzwemmen. Ooenluchtbad De Snieo. 18.30 uur - Bedrijfsvoetbal. WSE-sportpark De Lansbrekers. 21.00 uur - Autopuzzelnt van de Gouwe Rijders. Inschrijven vanaf 20.00 uur. Kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen in het Sportpark De Sniep. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN Leden van de ai- deling volleybal van de christelijke sportvereniging Be Fair zijn van plan op vrijdag 1 juni vanaf 13.00 uur een ;j; poging te wagen het wereldrecord ach- teruitlopen, dat op maar liefst 32 ki- I? lometer staat, te breken. Er zal dan ook kris-kras door Waddinxveen zo’n 35 ki- lometer moeten worden afgelegd. 18.30 uur - Bedrijfsvoetbal. WSE-sportpark De Lansbrekers. 19.00 uur - 20.30 uur - Demonstratie Gymnastiekvereniging TOOS plus mini-korfbalwedstrijd. Sporthal De Sniep. 18.30 uur - Wandelen. Start: WSE-sportpark De Lansbrekers. 19.00 uur - Mini-voetbal. Sporthal De Sniep. 20.00 uur - Klaverjassen voor 65-plussers. Anne Frank-centrum. WADDINXVEEN - Het Sport- weekcomité heeft geprobeerd van het bedrijfsvoetbaltournooi weer een gezellig gebeuren te ma ken met de nadruk op het recrea tieve plezier. De organisatoren: ”De laatste jaren leek het er soms op, dat winnen belangrijker is dan het elkaar in een gezellige, spor tieve sfeer te ontmoeten. Er wer den soms ongeoorloofde maatre gelen genomen om een zo sterk mogelijk elftal op de been te brengen. Andere bedrijfsteams, die niet op talentenjacht gingen, werden hierdoor duidelijk bena deeld en klachten zijn dan ook niet uitgebleven. Daarom zal er - hoe vervelend ook - dit jaar streng op worden gelet of er zich onder de spelers buitenstaanders, d.w.z. niet aan het bedrijf waar voor zij uitkomen verbonden spe lers, bevinden. Bij overtreding van deze voorwaarde zal het be trokken team - hoe verschrikke lijk vervelend ook - van verdere deelname aan het tournooi moe ten worden uitgesloten. Uiteraard zal het voor de bedrijven, die geen volledig team op de been kunnen brengen, toegestaan blij ven een zinvolle combinatie met een aanverwant bedrijf tot stand te brengen”. WADDINXVEEN - In het kader van de Sportweek 1979 demonstreert TOOS-gymnastiek op 16 en 17 mei in de sporthal ”De Sniep”. Op deze twee avonden demonstreert geheel TOOs - zo’n kleine 1300 leden - haar prestaties in een boeiend, 16 punten omvattend schouwspel. Enkele bijzonder interes sante onderdelen zijn o.a. Hot Shot jazz, volksdansen, tafelspringen en keurploegdemonstraties. Bij elk onder deel zal Klaas Zwijnenburg enige toe lichting geven, zodat ook voor niet- turners het geheel uitstekend te volgen is.. PROGRAMMA: 1. Hot Shot jazz oefening, meisjes; 2. Ballenregen, kleuters; 3. Volksdansen, meisjes en jongens; 4. Behendigheidswedstrijd, jongens; 5. Vrije Oefening, meisjes; 6. Toestelbaan, meisjes en jongens; 7. Jazz-Gym, jazz oefening, dames; 8. Lange mat, keurploeg; 9. Hockey, heren trimploeg (alleen wo.) 10. Vrije Oefening, adsp. dames (alleen do); 11. Mini trampoline, dames, adsp. da mes, heren; 12. Lichtjes oefening, dames trimgroep (alleen do); 13. Kring oefening, meisjes; 14. Toestel demonstratie, keurploeg; 15. Jazz oefening, meisjes; 16. Tafelspringen, heren; 17. Mayim, alle leden. 09.00 uur - Vistournooi voor de jeugd. Plaats: Kanaal tussen de Bur gemeester Trooststraat en de Apollolaan. 18.00 uur - Finalefeest op het WSE-sportpark De Lansbrekers met diverse attracties, zoals parachutespringen, paalklimmen, muziek, dans. Lunapark op het parkeerterrein bij het openluchtzwembad in het Sportpark ”De Sniep”. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEENWOENSDAG 9 MEI 1979 (tennissen) Be Tair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS basketbal WADDINXVEEN De 34e Sport week Waddinxveen kent ook weer een wielersportgebeuren dat het Sport- weekcomité op woensdag 30 mei houdt met de Haagse Rennersclub Hollandia. Aan de wielrenwedstrijden zullen kun nen deelnemen amateurs, liefhebbers, veteranen en dames. Rijden de ama teurs 100 kilometer maximaal, voor de overige categorieën gaat het om 60 ki lometer. De wedstrijden in Wad dinxveen zullen bijzonder aantrekkelijk zijn. Niet alleen door het deelnemers veld, maar ook door de premies en de geldprijzen. 19.00 uur - Damesvoetbal. WSE-sportpark De Lansbrekers. j 19.00 uur - Demonstratie gymnastiekvereniging TOOS. Sporthal De Sniep. Waddinxveen zijn ook ditmaal weer de bedrijfsvoetbal-, damesvoetbal- en schoolvoetbaitournooien. De door de heer H. Bresser voorgezeten bedrijfs- voetbalcommissie is er in geslaagd weer sportweekgebeuren een tournooi op poten te zetten met 20 plaats is voor de recreatieve ontspan- elftallen, die zich als winkelierscom- ning, in de tweede plaats voor de beoe- binaties en bedrijven - hetzij alleen, fening van sport en spel en in de derde hetzij gecombineerd - hebben opgege- plaats voor de prestaties wordt gere ven. kend op een sportieve strijd, mooi weer sportactiviteiten die al brengen. Soms duurde de sportweek eerder bijna drie weken, dan twee. Toch zijn de organisatoren weer terug gekeerd naar het uitgangspunt dat alle evenementen in een tijdsbestek van zo’n twee weken moeten zijn te hou- derdagavond 17 mei van start. Gevoel den. En dat onder het motto dat één l week te kort is en drie weken te lang. BEDRIJFSVOETBAL De hoofdmoot van de 34e Sportweek Voor het Waddinxveense bedrijfsvoet baltournooi is toestemming verleend door de afdeling Gouda van de KNVB, dus gelden in de eerste plaats de regle menten van de voetbalbond. Omdat het er in de eerste WADDINXVEEN Volgende week woensdagavond 16 mei gaat de 34e Sportweek Waddinxveen van start, die dit jaar zal duren tot en met zaterdag 2 juni. Dat betekent dat er 16 dagen wat te doen zal zijn in het WSE-sportpark De Lansbreker in de Oranjewijk, de sporthal ”de Sniep” aan de Sniepweg of in het openluchtzwembad in het sportpark ”de Sniep”. Het sportweekcomité onder leiding van Henk van Geloo- ven blijkt er opnieuw in te zijn geslaagd om de Waddinxveense bevol king een attractief en sportief gebeuren voor te schotelen, dat op de eer ste zaterdag in juni met een geweldig finalefeest zal worden besloten. De Sportweek Waddinxveen, die in het Het tournooi is ingedeeld in 3 poules, dat op zaterdag 19 mei begint, kent vier voorjaar al begint met de traditionele In poule 1 zitten: Houtindustrie De dam- en schaaktournooien en dit jaar Gouwe, Roubos Transporten, Winkel- nog een vervolg krijgt met bridgen centrum Groensvoorde, NKF Produk- (woensdag 13 juni) en een lunapark op tie, Gemeente Waddinxveen, Van den het parkeerterrein in het sportpark ”de Berg Molenbouw, Hogenelst. In poule Sniep” (dinsdag 7 tot en met zaterdag 2 zitten: Glasbeek Finish, Stuur- 11 augustus), omvat al sinds jaar en dag man/TABO, Alblas, Eminent, Boon- een reeks van sportactiviteiten die al stoppel/Glasbeek, Houtex-Tokion, De lang niet meer in één week zijn onder te Waardt. In poule 3 zitten: J. Baas, Mul- Winkelcentrum Dorpstraat, NKF Montage. Het in het WSE-sportpark De Lansbre kers te houden tournooi gaat op don-

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 26