Heeft Be Fair tennis wel titeladspiraties? WEEKBLAD SPORT P. Swart kampioen Damdub Exce&or De zon gaat doorbreken voor Waddinxveen-tennis Ton Ververs beste schutter op Schiet In Reigersburgh prille beginners Hockeyers verliezen laatste wedstrijd Herbert v. d. Geer en Cora de Visser jeugdkampioenen van Excelsior Clubwedstrijd «X «X «X ■t 18 21 37 42 17 32 18 17 30 36 32 20 41 41 32 31 WEEKB LAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 MEI 1979 867 MAN SJOELDE vooruitgespeelde wedstrijd (3-2 en 5-0). DE UITSLAGEN perc. 82% 71% I Poule 2 G. Dankers-J. de Heer T. Driesse-J. v. d. Eist H. den Outer-J. Both J. v. d. Elst-J. Both C. J. Barelds-T. Driesse J. de Heer-C. Rietveld G. Dankers-H. den Outer Poule 4 Th. v. Bueren-D. Heeren A. C. Crone-D. v. Willigen M. C. v. Willigen-D. Heeren J. Borsboom-D. v. Willigen op CC blijkt. Team 1 van de dames herstelde zich van de vorige nederlaag door nu met 4- 1 te winnen. Dames 2 verloor ondanks setters werden beloond, toch met 3-2 van Triomf. Dames 3 verloor met 5-0 van Bergvliet en dames 4 moest na de 18. Paul Hendriks 19. Pieter Uilenbroek 20. Bart Molenaar 18 33 17 15 25 24 20 11 7 16 5 0 Poule 1 R. v. Dijk-A. Blom P. Swart-G. Heeren T. Twigt-G. v. d. Zijden A. Blom-C. H. Kramp G. Heeren-T. Twigt 27% 24% 10% 0% 0-2 2-0 0-2 1-1 0-2 2-0 0-2 2-0 2-0 1-1 0-2 2-0 0-2 2-0 2-0 0-2 1-1 2-0 1-1 1-1 0-2 2-0 tijd genoten de baas met 94% scöre. Henry van Oostrom stevende op het al lerlaatste moment Hans Visser voorbij 58% 57% 53, 52% 47% 44% 42% 33% 31% 28% Scuttersver. Trefpunt 127. D. Klasse 1. Mw. Louter’’Schutterver. Zuid” 125, 2. G. Pasmanns ’’Schietver. Alphen” 123, K. Hoogerwerf Schietver. Schie dam 120. perc. 73 89% 64 78% 45 70% 26 42% B. Klasse 1. W. Vollehouw ’’Gouwe Schutters” 134, 2. John Angent ’’Schutt, ver. ’’Waddinxveen” 133, 3. D. v. Bokkum ’’Schietver. Schiedam” 133. C. Klasse 1. K. Nieuwendijk Schietver. Alphen 134, 2. Rob v. Dijken Schuttersv. ’’Waddinxveen” 128, 3. P. Kuypers gewonnen. Team 4 voert hiermee de ranglijst aan. Het laatste damesteam heeft dezelfde instelling als het laagste herenteam: erg gezellig, maar geen winst. Misschien zijn deze teams in de toekomst te combineren tot twee teams in de gemengde zaterdagcompetitie. Alhoewel MUIDERBERG Maandag 30 april nam ponyruitervere- niging Reigersburgh deel aan het con cours in Muiderberg. In de klasse B dressuur ring 2 won Evelyn Aries met Prins Arthur de derde prijs, terwijl in WADDINXVEEN De schutters van de schuttersvereniging Waddinxveen kunnen terugzien op een grandioos schuttersfeest, dat werd gehouden en op Koninginnedag 1979. Zeker enkele duizenden hebben gedurende die paar dagen de ’’Schiet In” in het schuttersgebouw aan de Al- berdingk Thijmlaan bezocht. Mochten de schutters reeds enkele suc cessen boeken bij de gehouden weds trijden voor schuttersverenigingen (in de klassen B en C, eersten John Ange- nent en Rob van Dijken beiden de tweede op), tijdens de ’’Schiet In” - open kampioenschappen was het eve nals vorig jaar de jeugdige Ton Ververs, die iedereen weer versteld deed staan. Doodgemoedereerd leverde hij bij de telcommissie een kaart met het maxi male aantal punten in, waarmee hij niet alleen deze ’’Schiet In” won, maar van zelfsprekend ook beslag legde op de wisselbeker voor de beste Wad- dinxveense schutter. Nummer 2 werd Rein Lourens van de ’’Gouwe Schut ters” en 3 Gerrit Spek van Schietver. ’’Alphen”. Bij de dames was de strijd niet minder interessant. Daar was het Helma de Bruin die op het laatste moment toch WADDINXVEEN - Het eerste heren team van de hockeyclub Waddinxveen moest zijn laatste wedstrijd van dit sei zoen s burgh. De Waddinxveense ploeg trad ir'.Z1 tregel van het bestuur van de vereni- zoals vaak bij sportwedstrijden ge- Dit keer werden moeilijke drie-setters in Waddinxveen’s voordeel beslist en het uiteindelijke resultaat was een De tweede helft van de competitie wordt nu optimistisch tegemoet gezien, mede gezien de terugkeer uit Amerika van de sterkste dame van het team: Henriëtte Laan. Verdere zeer gunstige resultaten werden geboekt door de teams die hun ranglijst aanvoeren. Excelsior telt thans vier arbiters in haar midden. De heren J. Both, R. v. Dijk, G. Dankers en C. Slolker slaag den voor bondsarbiter, zodat ze nu offi cieel door de dambond worden aange wezen om wedstrijden te leiden. Een mooi resultaat. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten)Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen Mixed 2 staat er wel goed voor dank zij een 5-0 overwinning op Triomf. Mixed 3 behaalde in een prettige wedstrijd een enigszins geflatteerde 5-0 overwinning (tennissen) Be Eair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). Poule 3 P. v. Es-C. Blonk B. v. Eijk-A. Zwanenburg A. A. Rietveld-P. v. Gils B. v. Eijk-P. v. Es A. Zwanenburg-P. v. Gils C. Stolker-A. A. Rietveld PROBLEEMGEVAL Team 2 overwon Bosheim 6 gemakke lijk met 6-2. Team 5 overklaste NMC 6 om te bepalen wie zich hier kampioen mocht noemen. Nadat de wedstrijden, vorige week 'behaalde zegë deze "keer die vjanaf september t.m. januari tegen met 4-1 tegen de Hartel het onderspit delven. tatie van de tegenstanders. Tenslotte boekte het zesde team een kloeke over winning met 7-1 tegen Tennessee 4. Een goede ruggesteun voor het verdere competitieverloop van dit jeugdige en enthousiaste team. WADDINXVEEN - Ponyruitervereni- ging Reigersburgh hield vorige week zondag een clubwedstrijd slalom en springen voor de prille beginners in de ponysport. Winares in het springen werd Ingrid van Steenis, tweede Jolette Meyer, derde Patrick Bavius, vierde Carolina Helsloot, vijfde Jacqueline v. d. Kant, zesde Ageeth van Es, zevende Wouter Krom en de achtste prijs ging tenslotte naar Petra van Leeuwen. Bij de slalom won Sigrid Lokhorst de eer ste prijs, tweede Jacqueline v. d. Kant, derde Jolette Meyer, vierde Petra van Leeuwen, vijfde Vincent Appeldoorn, zesde Elma Lucas, zevende Hedda Re nooi en achtste Patrick Bavius. OSS Ilse de Meer was op deze dag met haar pony Kebry in Oss voor de derde en te vens laatste N.P.C. selectie springcon cours klasse Z voor de a.s. Europese WADDINXVEEN Met nog een ronde te spelen is P. Swart dit seizoen reeds zeker van de titel van damclub Excelsior. Jammer is het dat T. den Ou den zich moest terug trekken (wegens ziekte) uit de finale poul e. mistische verwachtingen, nu werd met 5-0 verloren! De teams 3 en 4 behaalden dezelfde re sultaten als team 2, doch hier werd wel Dat de schutters goed in de belangstel- -- t„a ling staan blijkt ook dit jaar weer uit het aantal deelnemende bedrijven en vere nigingen. In de competitie voor vereni gingen, werd winkeliersvereniging ’’Dorpstraat” nummer één met 430 punten, tweede werd winkeliersvereni ging ”De Passage” 363 en derde werd muziekvereniging ’’Concordia”. Ook in de afdeling ’’bedrijven” werd hevig ges treden om de eerste drie plaatsen, hier werd nummer één ’’Bistro Bibelot” (359), 2 ’’AUDICOM” en 3 ’’BRUWA” BV Meubelfabriek. SJOELEN Naast dit schietgebeuren, hebben de schutters altijd al het ’’Sjoelkampioen- schap van Waddinxveen” georgani seerd en dat daar belangstelling voor is blijkt wel uit het aantal deelnemers, nl. 867, waar uit maar blijkt dat door goede organisatie er heel wat valt te be reiken. Bij dit onderdeel van de ’’Schiet In” behaalden de nummers 1 en 2, J. Kersbergen en P. Sliedrecht, beiden het maximaal te behalen aantal punten. Nummer 3 C. P. Kuypers volgde met 143. Alle deelnemers kregen waarde volle prijzen als beloning. UITSLAGEN Sjoelen 148 148, 1. J. Kersbergen,’2. P. Sliedrecht, 3. C. P. Kuypers 143, 4. Hr. Deidt 140, 5. Hr. Cozijnse 140, 6. Hr. Heikamp 131, 7. Hr. Schonewille 130, 8. Hr. H. v. d. Leeden 129, 9. B. Smit 128, 10. B. Schild 128, 11. R. Kuypers 128. Open kampioenschap schieten 1. Ton Ververs 50 pnt., 2. Rein Louren HEREN ZATERDAG De zaterdag-heren-teams bivakkeren voorafgaande allen in de middenmoot van hun afde- ling, met uitzondering van het eerste en i sloot de wedstrijd af met een achter stand van 2-0. Di worden nog ingehaald. A.s. zaterdag moet gewonnen worden tegen Westrak om uit de gevarenzone te geraken. Het vijfde team behaalde de derde overwinning in successie en dingt mee naar het kampioenschap. Het tweede team handhaafde zich op de tweede plaats middels een 5-0 zege, team 3 en 4 verspeelde hun mogelijkheden door een nederlaag van 1-4 en het laagste herenteam zette de traditie voort: erg gezellig, maar geen winst. Degradatie is gelukkig niet mogelijk! DAMES Van het damesfront, wisselend, doch overwegend gunstig nieuws. Het meest in het oog springend zijn de resultaten van het eerste damesteam. Prolongatie van de titel behoort wederom tot de mogelijkheden, zeker na de overwin ning van deze week, waaronder een vooruitgespeelde wedstrijd (3-2 en 5-0). Bij het tweede team verstomde de opti- nog even de eerste plaats wist te berei- -l*.----- ken met een kaart van 40 punten, ge volgd door Ella Voskuilen en Linda de Winkel, met resp. 38 en 36 punten. WADDINXVEEN In tegenstelling tot vorig seizoen ziet het er voor de afdeling tennis van de christelijke sportvereniging Be Fair niet zo plaats in de competitie. Er wórdt op het gunstig uit wat het aantal te behalen titels betreft. pony kampioenschappen in Engeland, ring 3 Colette Bavius met White Dan- - 1 ----CJ M-4 r>~ f Z» X— I de drie selectie wedstrijden moeten dan de L dressuur ring 6 was voor Cora v. d. pupillen: Valk met Shyla. Wilma Bloemkolk met Perle was in de M dressuur goed voor de 5e prijs. Bij het springen klasse B won Jennifer v. d. Berg met Duco de 4e prijs. Cora v. d. Valk met Shyla was in door de behaalde resulta- zonder springfouten. In de klasse Z springen eindigde na bar rage Diëgo Frankel met Lady Mabel op de tweede plaats, terwijl Patricia v. d. Plasse met Isolda genoegen moest nemen met de derde prijs. Naast de springprijs kreeg Jennifer v. d. Berg tot haar verrassing nog een prijs met bijbe horende lint. Deze prijs was in het na jaar uitgeloofd aan de combinatie met de beste resultaten uit drie wedstrijden in de dressuur en springen in de klasse B Gesp. pnt. 16 30 94% 25 21 35 33 WADDINXVEEN - Letterlijk en figuurlijk was het zondag een zonnige dag voor de tennisvereniging Waddinxveen. Na de twee nederlagen te- gen Bosheim 1 en Zandvoort 2 werd aangetreden tegen mede-rode- spelen in Alblasserdam tegen Sou- lantaarndrager DDV 3 uit Amsterdam. incompleet aan. Door een nieuwe maa- Zeer geconcentreerd werd er gespeeld ging werden twee spelers geschorst. De beurL het gehJk werd afgedwongen, maatregel houdt in dat een speler die een gele of rode kaart krijgt door het bestuur geschorst kan worden. ---- -- Door de bovengenoemde maatregel en schitterende overwinningjnet 7-1. een aantal afzeggingen speelden de r'~ 'r' Waddinxveners met 4 invallers, waar onder de coach, Hans van ’t Sant, die een goede partij keepte. Verder speel den de vaste kernploegspelers in een fantasie-opstelling om eens de eigen voorkeursplaats uit te kunnen probe ren. Dit pakte ondanks de 4-0 neder laag goed uit. De eerste helft was nauwelijks begon nen toen de Waddinxveners op ’n 1-0 ach terstand werden gezet, uit een discuta bele rebound van een strafcorner. Daarna kwamen de Waddinxveners sterk terug. De organisatie klopte steeds beter en er kwamen een aantal goede kansen. Onder andere een straf- bal, maar deze werd gemist door Robert-Jan Maassen. De tweede helft werd door de Wad dinxveners slecht gespeeld, een aantal misverstanden in de achterhoede le verde voor de Alblasserdammers nog drie doelpunten op waardoor een gef latteerde 4-0 zege voor hen bij het eind signaal op het scorebord stond. De Waddinxveners die voor dit seizoen het streven hadden het handhaven in de derde klasse, kunnen op een geslaagd seizoen terugblikken, omdat deze opzet volledig is geslaagd, namelijk een 6e i ogenblik alweer gedacht aan het vol gende seizoen waarin de Waddinxve ners willen proberen te promoveren naar de 2e klasse en dat moet mogelijk zijn met het huidige spelersmateriaal. was goed voor een tweede plaats. I iTTQI A lYUllliJlvvilüvi.wjyfyw.. X.» llllg -» KzVlttlAS DdVlUd 111VL VV UILV LZCL1I- e De beste vijf van de Ned. Pony Club uit eer de 2e prijs won. Een derde prijs in De volledige uitslag bij de 1 1 1 X JX.J - - - J J nog nationaal strijden tegen de beste vijf van de twee andere pony- organisaties t.w. Kon. Ned. Federatie van landelijke rijverenigingen en Ned. Kath. Bond van landelijke rijvereni- r__j__v__ gingen. Ilse won in Oss het springcon- de barrage van de L klasse de snelste cours, maar J - ten uit de twee voorgaande concoursen eindigde zij op de zevende plaats en viel dus buiten de plaatsing. Ook won zij nog een zevende prijs in de klasse L dressuur op deze dag. 1Cora de Visser 2. Henry v. Oostrom 3. Hans Visser 4. Dirk Verweij 5. Kees v. d. Berg 6. Janneke Terpstra 7. Peter Brouwer 8. Elbert v. d. Berg 9. Gunnar Niels 10. Vincent Idelenburg 11. Bert Kooiman 12. Wilma van Wijk 13. Edwin Idelenburg 14. Siebe Verweij 15. Rob v.d. Zalm 16. Jaap Bremmer 17. Perry de Leeuw Bouter 13 34 25 9 41 33 79% 50 71% 47 - 23 27 59% Spek’’Schietver. Alphen” 136. alle inspanningen, welke met drie 3- Bij de pupillen 8 t.m. 11 jaar kostte het jeugdleider P. Swart enig rekenwerk 49 pnt., 3. Gernt Spek 49 pnt. Dames 1. Helma de Bruin 40 pnt., 2. Ella Vos kuilen 38 pnt., 3. Linda de Winkel 36 pnt. ’’Verenigingen” 1Winkeliersver. Dorpstraat 430, 2. Winkeliersver. Passage 363, 3. Muziek- ver. concordia 317. Bedrijven 1. Bistro ’’B'belot” 359, 2. Audicom ge luid 345, 3. ’’Bruwa” meubelfabriek 332. Schietwedstrijden voor schuttersver. H. Klasse I. Rien Lourens ’’Gouwe Schutters” 142, 2. L. de Jong ’’Schietv. Zoeter- meer” 140. A. Klasse 1. J. Dekkers Gouda 140, 2. P. de Wilde Schietver. Zoetermeer 137, 3. Gerrit de adspiranten gespeeld, vervallen wa ren, moest een behaald winstpercen tage aanwijzen de kampioen of kam- pioene van de club. De altijd goed ge- concentreerd spelende Cora de Visser en de beide zondag herenteams bluften de tegenstanders Vredenburgh 1 en Na aldwijk 2 af met 5-1. Vooral van het eerste herenteam een goede prestatie in de nieuwe afdeling (2e klasse). Het team voert nu trots de ranglijst aan. Het derde gemengde team is het enige het vijfde herenteam Het eerste team probleemgeval nog in de zondagcom- petitie. Als slachtoffer van vele muta ties door examens en blessures van di verse spelers en speelsters wordt steeds in een andere samenstelling gespeeld. Het wachten is nog steeds op de eerste overwinning. Het water staat tot aan de lippen. Het vierde team ging in en tegen ’s- Gravenzande ten onder tegen <fe aan staande kampioen, hetgeen niet geheel en al onverwacht was, gezien de repu te resterende partijen WADDINXVEEN Herbert v. d. zijn zegekar.Bij Heren 5 verloor de Geer en Cora de Visser zijn de nieuwe hij scoorde meer games dan Cees v. Rijswijk in 3 jaar! Resultaat: 4-1 winst tegen Challenge. Bij Heren 6 wis selt men elkaar af met een op Laatjeslaai, terwijl mixed 4 met 0-5 de meerdere in TC’73 moest erkennen. Mixed 5 verloor met 4-1 van Phoenix. Het 6e mixed team bleef ongeslagen en leverde met een 4-1 winst op TC’73 een uitstekende prestatie waarbij good old Gerard Venmans in een spannende strijd zijn tegenstander met 7-5 en 7-6 de baas bleef. Heren 1 verloor met 4-1 van Holy waarbij het ijzeren duo Hoeke/v. Doorn de enige winstpartij boekte. Heren 2 verloor wat ongelukkig met 4- 1 van Krimpen. Heren 3 deed het ook weer uitstekend en bond KSVV met 4-1 aan ingezette joker (Peter Huisman), doch damkampioenen bij Excelsior-jeugd. Herbert v. d. Geer is damkampioen van Excelsior bij de adspiranten geworden. In de loop van het afgelopen seizoen zodat Reijerbos met 3-2 kon winnen, de Vlieger opgebouwd, dat hij zich kon permiteren in de laatste rondes van de twee jongsten van de club, te verliezen. Voor deze stunt zorgden Elbert v. d. berg en Gunnar Niels. De eindstand bij de adspiranten 12 t.m. 15 jaar: slechte dag had hij zo’n grote voorsprong op Emiël Van de jeugd won mixed I met 4-1 van RLTC waarvoor ze drie 3-setters nodig hadden. Mixed 2 heeft zin om kam pioen te worden en bewees dat door ook nu weer te winnen met 3-2 ten ko ste van Maas VL. Als mixed 3 zo door gaat worden ze zeker kampioen wat nu Gesp. pnt. weer door een duidelijke zege van 5-0 Herbert v. d. Geer 2. Emiel de Vlieger 3. Jacco de Boer 4. Niek Stolker

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 29