Toi-Toi in’t land Geen tweede huis aan de Pias weg I Successen voor A9i - W MClillOV UVU11J1 Ö1U1[JV1 WVg 111VL V1V 111VUV GemeenteWeg met Bols 20 jaar oude De Gouwebloem op 16 mei naar de Hoge Veluwe beladenboete van 75 gulden Roubos Holding BV Auto te zwaar Mevrouw AE. Salverda-van der Breggen krijgt nul op rekest Geen reclame op luifel A. van Eeuwen i OPENBARE COMMISSIE VERGADERING '.j. T Marian Rog en 2. Behandeling van het door Reja Mieke Bruining. I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 MEI 1979 woning 35a en de overige opstallen met uitzondering van de manege de bestem men, dat er van slingeren sprake was. De opgelegde straf komt overeen met het schikkingsvoorstel dat de Wad- dinxvener voor zijn overrteding had ge kregen. Maar hij heeft de zaak laten 4 4 14 K 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 - 4 4 4 4 4 4 M I I l 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 Mevr. A. J. van Herk-v.d. Eijk, IJsermanweg 3, tel. 4670; Mevr. M. J. van Oosten-Post, Sniepweg 47, tel. 2527; de heer D. Immer- zeel, Acaciastraat 20, tel. 6225 en de heer A. Kersbergen, Sweelinc- khof 41, tel. 7372. Er is ook gelegenheid een bij drage over te maken op rekening 36.68.10.510 bij de Rabobank Waddinxveen t.g.v. ”De Gouwe bloem”, of op postrekening 672635 t.n.v. ”De Gouwebloem”, IJsermanweg 3, Waddinxveen. Wenst u meer inlichtingen, wendt u zich dan tot een der onder staande adressen: daan. Volgens de provincie behoort een wo ning een functie te hebben binnen het bedrijfsgebeuren. Met andere woor den: wonen bij het bedrijfsgebeuren, dat zich op het bedrijfscentrum af speelt, is noodzakelijk wil er sprake zijn van een bedrijfswoning behorende tot het agrarisch bedrijf. Alleen dan kan een woning in het landelijk gebied wor den toegestaan. Van een relatie tussen het wonen en het agrarisch bedrijfsge beuren kan onvoldoende sprake zijn wanneer de woning op zo’n grote af stand als in het onderhavige geval wordt geprojecteerd. Een en ander gaat ook op voor het manegebedrijf, aldus het provinciaal bestuur, dat nog heeft overwogen dat momenteel op het agrarisch- annex manegebedrijf een be drijfswoning (Piasweg 35a) aanwezig is en dat het voorts de bedoeling is dat de woning Piasweg 37 weer ter beschik king van het bedrijf zal komen. WADDINXVEEN/GOUDA Vijfen zeventig gulden boete of drie dagen hechtenis was de straf die de Goudse vaststelling van dit bestemmingsplan kantonrechter mr. J. H. Landwehr op legde aan een 32-jarige Waddinxveense rijksambtenaar. De man was vorig jaar aan- Hans Bandell en Marjon Knie riem. dat het accent van de bedrijvigheid ligt bij het manegebedrijf. Bij de vaststelling van het bestemming splan Landelijk gebied West is aan de tonrechter had gevraagd om een boete woning 35a en de overige opstallen met van 90 gulden of vier dagen hechtenis, uitzondering van de manege de bestem- maar mr. Landwehr hield zich aan het ming ’’agrarische doeleinden” gegeven, schikkingsvoorstel. WADDINXVEEN - De Waddinxveense toneelvereniging Toi-Toi heeft een goede greep gedaan met het op het repertoire nemen van de zich in het Plaza Hotel afspelende eenacters van de bekende toneelschrijver Neil Simon. Na de première eind januari van dit jaar in het Anne Frank- centrum speelde Toi-Toi de eenacters enkele malen met succes elders. En terecht, want vier maanden geleden vonden wij al dat hier sprake was van verfrissend gespeelde en goed geregisseerde stukken, die zich afspelen rond gasten uit Mamaroneck en uit Forest Hills. Met Plaza Hotel deed Toi-Toi mee aan een eenacterfestival in Vlaardingen, ge organiseerd door de toneelvereni gingen daar. In maart werden de Wad dinxveense amateur-toneelspeelsters- en spelers uitgenodigd te spelen in de ’’Kweekbak” te Hoek van Holland. De Kweekbak is een klein theater voor be ginnende artiesten, die voor een klein publiek hun ’’kunnen” willen uitprobe ren. Niet alleen op toneelgebied, maar ook op het muzikale terrein komen daar mensen voor het voetlicht. Naar aanleiding van het optreden in ”De Kweekbak” is Toi-Toi uitgenodigd deze maand in Maassluis een voorstel ling te geven. ZEVENHUIZEN In de zelfde maand staat de toneel groep op de planken op een regio- j -j - - - j - •- ------ Gouwe-streek. Deze avond wordt ge houden in Zevenhuizen en wel op za terdag 19 mei in het dorpshuis ’’Swanla”. Aanvang 20.00 uur. Iede reen is van harte welkom. De toegang is gratis. Het programma van de regio- heeft overigens het Amsterdamse neonbedrijf wel toegestaan twee licht bakken met alcohol-reclame onder de luifel voor de winkel van de heer Van Eeuwen op te hangen. avond ziet er als volgt uit: Voor de pauze: Toi-Toi met de eenacter ’’Plaza Hotel" gasten uit Mamaroneck. In de pauze: Een verloting om de kosten wat te drukken. Na de pauze: Een tweetal improvisaties gespeeld door leden van verschillende toneelverenigingen. Vanaf ongeveer 23.00 tot 01.00 uur is er gelegenheid tot dansen. Toi-Toi heeft natuurlijk ook geweldige toekomstplannen. Zo is de toneelgroep druk bezig met het instuderen van de komedie ’’Schat ik ben er hoor” van de schrijver Jack Popplewell. In septem ber zal het stuk in het Anne Frank- centrum in première gaan. Waddinxveen en Van Duyn’s Beheer maatschappij BV, Waddinxveen. Rou bos Vastgoed BV houdt zich bezig met hetzelfde doel, beschikt over hetzelfde maatschappelijk kapitaal en wordt ge leid door de zelfde directie. Jaap Heukelom geveen. WADDINXVEEN Slijter A. van Eeuwen mag zijn kapotte naam op de luifel van zijn winkelpand aan de Bre- derolaan 4 niet vervangen door een lichtreclame voor jonge genever van Bols. Tegen dit besluit van het college van Burgemeester en Wethouders heeft Reja-Neon BV uit Amsterdam een bezwaarschrift bij de gemeente raad ingediend. Over deze zaak wordt vanavond (woensdag) in de raadscom missie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften beraadslaagd. De Bols-lichtbak op de luifel achten B. en W. ontsierend voor de omgeving. Als norm is namelijk gesteld dat de lichtreclames op de luifel in neon letters dienen te worden uitgevoerd en dat de reclame op de luifel uitsluitend betrekking mag hebben op de firma naam of branche-naam. Het college TONEEL VOOR KINDEREN Eind mei neemt de toneelvereniging een toneelstuk voor kinderen op het re- avond van de toneelverenigingen Regio pertoire. In november hoopt Toi-Toi hiermee ”het land” in te gaan. Dus grootse plannen! Maar eerst aandacht voor 19 mei, de regio-avond in Zeven huizen. Toi-Toi hoopt veel Waddinxve- ners op deze avond te mogen begroeten. In zijn bezwaarschrift stelt de heer E. O. Jacobs van Reja-Neon BV dat het winkelcentrum Luifelbaan ook recla mes op de luifel heeft die niet in neon letters, zoals de voorschriften zouden zijn, zijn uitgevoerd. Hij wijst op de tl- verlichting ”4=6 Markt” van super- marktwinkelier G. van Ringelenstein. Dat een luifelreclame uitsluitend be trekking mag hebben op de firma- of branchenaam wimpelt het Amster- damse bedrijf simpel weg met de mede- Dit is Lucas Bols, de stichter van de deling dat de merknaam Bols zodanig is huidige NV Koninklijke Distilleer- ingeburgerd, dat dit wel degelijk met de deriien Erven Lucas Bols. branche geassocieerd wordt. WADDINXVEEN - De Wa- dinxveense therapieclub De Gou webloem gaat woensdag 16 mei weer het jaarlijkse uitstapje ma ken naar De Hoge Veluwe bij Ot- terloo. Er wort om negen uur uit Waddinxveen vertrokken (Prins Bernhardlaan). WADDINXVEEN/GOUDA - Nieuw ingeschreven in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Bedrij ven voor Gouda en omstreken zijn Roubos Holding BV, Waddinxveen, en Roubos Vastgoed BV, Waddinxveen. Roubos Holding BV houdt zich bezig met de verkrijging, vervreemding en exploitatie van vermogenswaarden enz. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 150.000,-, waarvan geplaatst/gestort f 36.000,-. Directie: J. J. Roubos te Waddinxveen, M. van de Heetkamp te Dit is Lucas Bols, de stichter van de deling dat de merknaam Bols zodanig is WADDINXVEEN Vanavond (woensdag) vergadert om half acht in het gemeentehuis de raadscommissie van advies voor de bezwaar- en beroep schriften over deze agenda: 1. Behandeling van het door de heer N. de Bruin, Bloemendaalseweg 13a in gediende bezwaarschrift. 2. Behandeling van het door Reja WADDINXVEEN Mevrouw A. E. Salverda-van der Breggen van de Neon B.V. te Amsterdam ingediende Prins Bernhardlaan 7 mag geen tweede bedrijfswoning laten neerzetten bezwaarschrift. aan de Piasweg bij nummer 37a (manage Reigersburgh). Gedeputeerde 3. Rondvraag. Staten van Zuid-Holland hebben haar dat dezer dagen laten weten. De Waddinxveense had bij het provinciaal bestuur haar nood geklaagd, omdat Burgemeester en Wethouders vanuit ”Den Haag”geen groen licht hadden gekregen voor de bouw van die tweede bedrijfswoning. Mevrouw Salverda-van der Breggen terwijl aan de woning Piasweg 37 en de voerde aan dat de ongeveer 20 jaar ge- manege de bestemming ’’recreatie” is leden gestichte manege is uitgegroeid gegeven. GS hebben ontdekt dat de be- tot een bloeiend manegebedrijf met drijfsomvang van het agrarisch bedrijf circa 100 paarden en pony’s met daar- nauwelijks voldoende is voor een eerste naast een agrarisch bedrijf van onge- agrarische bedrijfswoning, laat staan veer 30 hectare. Na het overlijden van voor een tweede. Dat tweede huis is haar vader is het totale bedrijf niet al- dus in strijd met het in procedure zijnde leen door haar broer A. J. van der bestemmingsplan. Daar komt overi- Breggen, haarzelf en haar echtgenoot gens nog bij dat het bouwplan niet bij voortgezet, doch tevens enorm uitge- het agrarisch bedrijfscentrum is gepro- breid. Door hen wordt ook gewerkt op jecteerd doch zo’n 700 meter daar van- het aangrenzende land van oom Ph. van der Breggen. Deze oom is 66 jaar, heeft geen kinde ren en geen knecht. Het is de bedoeling om de oude bedrijfsbebouwing te gaan slopen en te vervangen door nieuwe be drijfsgebouwen. Eventueel wordt ook het huis op nummer 35a gesloopt wan neer andere woonruimte is gevonden voor de moeder van mevrouw Salverda-van der Breggen. Deze ont wikkelingen en plannen hangen natuur lijk samen met de gewenste bouw van een tweede bedrijfswoning en hebben tot doel om tot een efficiëntere bedrijf svoering te komen. Nu zij in het dorp woont, geeft dat natuurlijk problemen voor haar en haar gezin in verband met het bedrijfsgebeuren. De echtgenoot van mevrouw Salverda- van der Breggen voert namelijk de ad ministratie en boekhouding en organi seert de nog al wat tijd vergende paar- den/ponywedstrijden. Het bedrijf zou alleen goed kunnen draaien met fami lieleden en niet met niet tot de familie behorend personeel, nog afgezien van de hoge loonkosten, aldus de Wad dinxveense, die destijds tevergeefs een bezwaarschrift had ingediend tegen het ontwerp-bestemmingsplan Landelijk gebied West. Dit bezwaarschrift is toen door de ge meenteraad ongegrond verklaard, om dat met de bouwvergunningaanvrage voor een bedrijfswoning in het bestem mingsplan rekening zou zijn gehouden. Derhalve had mevrouw Salverda-van der Breggen geen bezwaren tegen de 1 1-- met betrekking tot de splitsing qua be stemming. Bovendien is de woning ge projecteerd op eigen grond en niet op door de rijkspolitie op de Piasweg grond van het pluimveehouderijbedrijf gehouden, omdat hij maar liefst 300 ki- van de heer H. de Jong aan de Piasweg logram Belgische keien in de achter- 37a bak van zijn auto vervoerde. Daar- RFACTIFCS door sleepte de trekhaak min of meer over de grond en was de voorkant van Gedeputeerde Staten stellen daar tege- de wagen zodanig naar boven geko- nover dat het manegebedrijf en agrari- sch bedrijf aan de Piasweg 35a als een heid wordt geëxploiteerd door me vrouw Salverda-van der Breggen en haar broers A. J. en J. van der Breggen. Haar echtgenoot heeft echter niet zijn voorkomen, omdat hij wel eens wilde hoofdberoep in het bedrijf, omdat hij weten wat nu wel precies een te zwaar makelaar in assurantiën zou zijn. Bo- beladen personenauto is. De rijksamb- vendien heeft de Waddinxveense in tenaar was namelijk nergens het maxi- haar bezwaarschrift duidelijk gemaakt mumgewicht voor zijn Franse persone nauto tegengekomen. Verkeersschout A. M. Durieux betoogde dat er 80 kilo tezwaar was geladen, zodat hij de kan hoofdberoep in het bedrijf, omdat hij vendien heeft de Waddinxveense in De patiënten van De Gouwe bloem zullen om half elf in De Hoge Veluwe aan komen om daar koffie te drinken. De brood maaltijd zal ook daar gebruikt worden. Daarna gaat men het park bezichtigen. De natuur is er heel mooi. Bij Schaarsbergen ver laat De Gouwebloem het park weer om door te rijden naar Alp- hen aan den Rijn waar het diner zal worden gebruikt in Avifauna. Het fanfarecorps Concordia zal ’s avonds het gezelschap weer aan de Noordkade opwachten om de stoet feestelijk binnen te halen. Het is niet alleen feest omdat er naar gehoopt wordt een ge slaagde reis is geweest, maar ook omdat De Gouwebloem 20 jaar bestaat. Aan de reis nemen dit maal 250 Waddinxveense pa tiënten deel. Zij kunnen op reis omdat het plaatselijke bedrijfsle ven tweederde van de kosten hiervan voor zijn rekening neemt. Om alle kosten te kunnen betalen houdt De Gouwebloem nog een loterij, die dezer dagen voor één gulden per lot aan de Wad dinxveense bevolking zullen wor den aangeboden. i

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 9