Waddinxveens nieuwste woonwijk I - in f-, r PI Foto’s: Sjaak Noteboom \.l Br iL l‘ I iËK1 'WW X. fel 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 16 MEI 1979 de Stichting Bevordering Links in aanbouw 60 St. Joseph-woningwetwoningen De eerste 22 landhuizen van Rehorst BV op de hoek Jan D orrekenskade-Oost/Kanaaldijk. Opnieuw in aanbouw de 81 premiekoopwoningen van de Stichting BEWG. WADDINXVEEN Dit najaar trek ken de eerste bewoners in hun nieuwe huizen in Waddinxveens nieuwste woonwijk Zuidkade 1. We hebben het dan over de sociale woningbouw in dit bestemmingsplan, waarvoor op 17 au gustus vorig jaar staatssecretaris mr. G. Ph. Brokx van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening het officiële startsein gaf. Hij deed dat door het slaan van de eerste paal voor de bouw van zo’n 380 woningen: 170 woningwet woningen en 210 koopwoningen. Met het hele plan Zuidkade 1 is zo’n 30 Een sfeervolle kijk vanaf de Kanaaldijk op de binnenkort gereed komende 17 herenhuizen achter de Burgemeester Trooststraat. Een project van het bouwbedrijf Rehorst B V. Zuidkade 1 verdwenen. Wat er nu al in Waddinxveens nieuwste woonwijk staat en komt: 22 landhuizen op de hoek Jan meïiïk 'op^'de^ku^k’VeVo'rm'd'door'dure Dorrekenskade-Oost/Kanaaldijk (reeds J 0 1 17 herenhuizen achter de Burgemee ster Trooststraat (binnenkort bewoond) *81 premiekoopwoningen van de de Alpher "Wetering, in de stichting Bevordering Eigen Woning- - - -■-• bezit Groenswaard. (in aanbouw) 60 woningwetwoningen van de rooms-katholieke woningbouwvereni- Links in aanbouw 60 St. Joseph-woningwetwoningen en rechts in aanbouw 81 premie koopwoningen van de Stichting Bevordering Eigen Woningbezit Groenswaard. Dit gedeelte van Zuidkade 1 ligt achter de Zuidkade. miljoen gulden gemoeid. De rijksbij- bouwproject is de financiële pijn uit drage komt neer op 5,5 miljoen gulden, waardoor de A-fabriek van Eminent kon worden verplaatst naar de Staring- laan. De woningbouw tussen de Ka naaldijk en de Zuidkade drijft voorna- vrije sectorwoningen bij de hoek Jan bewoond) Dorrekenskade-Oost/Kanaaldijk, ach- '7 hprpn ter de Burgemeester Trooststraat en straks op de landtong tussen de ring vaart en buurt waarvan Kats Bouwgroep NV ook nog 18-20 koophuizen gaat bouwen en 16 appartementen. Door het laatste ging St. Joseph, (in aanbouw) *71 premiekoopwoningen van de Stichting Bevordering Eigen Woning bezit Groenswaard. (binnenkort in aan bouw) 63 woningwetwoningen van de chri stelijke woningbouwvereniging Ons Begin, (binnenkort in aanbouw) 54 premiekoopwoningen van de Stichting Bevordering Eigen Woning bezit Groenswaard bij de Schielends- traat naar een ontwerp van het archi tectenbureau Treffers en Polgar. (in ontwerp) Een blik op de in aanbouw zijnde 81 premiekoopwoningen van Eigen Woningbezit Groenswaard. Rechts de Kanaaldijk en op de achtergrond de 17 heren huizen bij de Burgemeester Trooststraat. De 17 herenhuizen van Rehorst B V aan de voorzijde. ra. Ma** Een blik op de 81 premiekoopwoningen van de Stichting BEWG.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 11