Er is ook een Verkeerstroep bij de Hefbrug foto ihn sjaak noteboom Dick Baelde in ’t nieuw Lezers schrijven Meepraten over inrichting Gouwebos kattenprobleem w Morgenavond (donderdag) om half acht in het gemeentehuis Leden van het Sportweek- comité Eind mei Goudse fietsvierdaagse F EnmhifOrO Garantie Verzekering 2 jaar exclusieve Combdoto- garantieèn all-risk verzekering met wereld- dekking tegen nieuwwaarde '3' 1 PRISMAKIJKERS PRAKTICA MTL3 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. 11 1’iXSW WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 16 MEI 1979 ki Hebt u wel eens voor de Hefbrug ge- Heur^van bloemenboetiek Dick Baelde aan de Kerkweg-Oost. Foto: Weekblad voor Waddinxveen! Sjaak In het organisatie-team is thans ook op- de inspreekbijeen- veel verkeersdeelnemers onvoldoende ge bruik van de uitvalsweg Beijerlincklaan om in Gouda te komen of naar Utrecht te gaan. Een route zonder verkeerslichten. Maar ja, zo lang iedereen meent de hef- haar taak meent te moeten zien tevens de ochtendspit in goede banen te leiden, ze ker nu er een maand lang herbestratings- werkzaamheden worden uitgevoerd aan de tenregeling wat beter af te stemmen op de verkeersstromen. Dat dat werkt blijkt wel uit de situatie rond de hefbrug in de na- 7x35 ƒ77,50 8x40 ƒ79,50 7x50 ƒ88,50 alles kompleet met tas en natuurlijk twee jaar garantie Tel. 2477 Passage 47 Waddinxveen WADDINXVEEN - Het Sportweek- comité wordt sinds jaar en dag voorge zeten door de heer H. van Gelooven. De andere leden zijn: F. J. van der Steen, (secretaris); C. H. Kramp (pen ningmeester); H. Bresser (lid); C. van Kooten (lid); C. Tijsterman (lid) en P. van Gelooven (lid). helft rijden dus 25 kilometer, starten een half uur later en hebben dan even tueel nog een uur de tijd moed te verza melen. De routes waaieren alle winds treken uit en zullen een fraai beeld ge ven van hetgeen het Goudse aan land schappelijk schoon te bieden heeft. Nieuw is ook het inzetten van twee ma- teriaalwagens op de parcoursen. Zij zullen gedurig patrouilleren op het af te leggen traject. Het interieur van- Noteboom). ten ter inzage op de gemeentesecretarie van Boskoop. Raadhuisplein 3 en op de van Waddinxveen. WADDINXVEEN/GOUDA De tweede Goudse fietsvierdaagse in sue- cessie wordt gehouden^op maandagJ28, genomen de heer P. Tuinenburg. Be stuurslid van wielervereniging Excelsior en voorzitter van de ’’touraf- deling” van deze vereniging. Hij tekent voor het werk op de parcoursen en ver werkt de administratie van de N.R.T.V. leden. Als geheel coördinator treedt op ambtenaar Sportstichting, Jos Kokke. Organisatorisch staan de zaken der halve goed op een rijtje. Een geslaagd buitengebeuren kan echter niet zonder en wel morgenavond (donderdag) om half negen, eveneens in het Waddinxveense ge meentehuis. Dan zal dus een principiële uitspraak worden gedaan over ste ontwikkeling van het Gouwebos. Om COMBI FOTO SPECIAALPRIJS - Eenkomplete. spiegelreflex kleinbeeld 5E systeemcamera in I halfautomatische B uitvoering. j Een eersteklas camera, waarmee 3 de hobbyist vele kanten uit kan zónder dat het al teveel "in de papieren gaat lopen"... Lenst 1.8/50 Sluitertijden: 1 tot 1/1000 sec. en BAfstandinstelling van 33 cm tot oneindig Gekoppelde belichtings- meter, lichtmeting door de lens. Verwisselbaar objectief, zelfontspanner, flitssynchronisatie 1/125 sec. Diverse controlemogelijkheden in zoeker. dinsdag 29, woensdag 30 en donderdag 31 mei. Eenvoudig van opzet gestart blijkt nu reeds er een niet geringe orga nisatie aan vast te zitten. De medewer king is verkregen van de technische staf van de Avondvierdaagse van de wande laars, onder leiding van de heer W. Dekker. Men draagt een jarenlange er varing mee in de ransel van zaken van start tot aankomst. van de vergadering en wel vanaf 19.30 uur. Aan de hand van gekleurde schetsen kunnen de modellen nogmaals worden toegelicht en eventuele vragen beant- voor zou gaan. Als wij dat in het ver keer niet zouden doen, dan lagen er elke week nog meer mensen in het zie kenhuis. Politie: Is het nu echt zo moeilijk om op spitsuren een agent het verkeer bij de hefbrug te laten regelen? Bij voorbaat onze dank. structuurmodellen opgesteld die de moge- lijke toekomstige ontwikkeling van het Gouwebos weergeven. Deze geschetste modellen vormen een eerste stap naar het uiteindelijke inrichtingsplan voor het ge- hele Gouwebos. Uit deze modellen moet door het algemeen bestuur van het recrea- tieschap Bospark, waaraan de gemeenten Waddinxveen en Boskoop deelnemen, een WADDINXVEEN - Vorige week woensdag is - zoals wij al hadden aangekondigd - met een drukbezochte receptie de nieuwe zaak van Bloemenboetiek Dick Baelde aan de Kerkweg-Oost officiéél in gebruik genomen. Deze van de Oranjelaan afkomstige zaak wordt gerund door Bep Baelde (23), een broer van Dick, die ook in Hazerswoude een bloemenzaak heeft. In het nieuwe pand, waarin tot voor kort de Brugboetiek was gehuisvest, wordt beschikt over behoorlijk meer ruimte dan aan de Oranjelaan het geval was. Uiteindelijk zal op deze plek nieuwbouw worden gepleegd in het kader van de sanerings- en verbeteringsplan voor het Brugcentrum, maar voorlopig heeft de Waddinxveense bloemenboetiek alle mogelijkheden het bedrijf verder uit te bouwen en wortel te laten schieten in het Waddinxveense. Tijdens de open dag van afgelopen don derdag was er zowel voor de kinderen als voor de volwassenen een leuke attentie. Iedereen kon zien dat er niet alleen bloe men en planten worden verkocht, maar ook aardewerk, droogbloemen, decoraties, rieten manden en potten, klein meube len, antiek en curiosa. medewerking van de weergoden. De inschrijving van dit evenement waar voor naar mag worden verwacht grote belangstelling zal bestaan begint op maandag 14 mei en wel in de sporthal ”De Springers”, Het Spaardersbad. zwembad De Trefkuil en voor Bloe- mendaal, Rietzoom 107. De starttijd van de afstand van vijftig kilometer tijdens de fietsvierdaagse ligt tussen 18.00 en 19.30 uur. Zij die de ^ADDINXVEEN - Morgenavond (don derdag) om half acht is het zover. Dan kan de Waddinxveense bevolking in het gemeentehuis meepraten over de twee we ken geleden in het Weekblad voor Wad- ainxveen gepubliceerde plannen voor een recreatieve inrichting van het Gouwebos tussen Waddinxveen en Boskoop. Door de rontmij in De Bilt zijn nu een aantal Sportweekcomitévoorzitter Henk van Gelooven. (Foto: Archief Weekblad voor Waddinxveen). keuze worden gedaan. keuze te komen is het van belang dat deze Dat zal gebeuren na de inspreekbijeen- mede tot stand komt op basis van reacties komst met de Waddinxveense bevolking van de bevolking. Daarom is het zaak dat zoveel mogelijk woord. Bovendien liggen de studierappoi Waddinxveners deze openbare vergade- 'de gewen- r'ng van het recreatieschap bijwonen en Z..i zijn of haar mening naar voren brengen, gemeentesecretarie echter tot een "zo verantwoord mogelijke Hiertoe is gelegenheid vóór de aanvang Raadhuisplein 1. katten in de buurt moet je hiervan een tenbelasting zou moeten gaan in voeren, zoals er ook hondenbelasting bestaat. Overigens is mijn probleem net zo erg als de veelbesproken ’’hondepoep” H. N. VAN HAREN, Nassaulaan 3 komen. Dat is waar. Maar dat heeft wel- staan ’s morgens om ongeveer acht licht ook te maken met het feit dat nog te uur? Vooral in de periode dat er voor het rijkspolitiebureau aan de Kerkweg- Oost herstraatwerkzaamheden worden uitgevoerd, was het gewoon een troep. Een voorbeeld: Het tijdelijke verkeer slicht bij de Oranjelaan springt op rood, brug niet te kunnen missen - en dat kan Verkeersdeelnemers uit de Oranjelaan - denken: Kom, ik kan daar mooi achte raan. Terecht, anders lukt het nooit om op de Kerkweg-Oost te komen. Maar het spitsuur 's avonds het brugwachters- v ,’-rl - >- L J- '■-L staat het licht weer op rood. Dus een volle rij tot aan de hoek Kerkweg- Oost/Kanaalstraat/Juliana van Stolber- glaan. En ook stond er een rij vanaf de middag, die stukken beter is te noemen hefbrug tot aan het politiebureau. dan in de ochtendspits. Ook vinden wij het En wat doet de brugwachter? Hij doet niet begrijpelijk dat de politie het niet als de slagbomen naar beneden, waardoor alle verkeer muurvast kwam te staan. Mijn vraag is (en ik denk van velen): Brugwachter, stap af en toe eens van het punt af dat het scheepvaartverkeer voet van de hefbrug, En dat de brugwachter de scheepvaartbe- langen goed in het oog houdt is een van zelfsprekende zaak. Misschien dat te weinig mensen stil staan bij de problemen die hij ondervind om in goede harmonie zowel scheepvaartbelangen als de ver- keersbelangen te behartigen. Het is hem vaak niet mogelijk schepen bij de hefbrug MFNIK VANfRk’ le ^a,en afmeren, omdat de ruimte daar- HtNK VAN r.Kh, voor altijd aanwezig is en omdat een Burgemeester Trooststraat 62. schip dat weer op gang moet komen een (Naschrift redactie: In verband met de uit- langere openingstijd van de hefbrug nood- voering van de herbestratingswerkzaam- zakelijk maakt. Daarbij komt dat een heden van de Oranjelaan en de Kerkweg- vaartuig met zand bijvoorbeeld vergeleken Oost, die daarvoor tot en met half juni in kan worden met tientallen vrachtwagens, gedeelten zuleen worden afgesloten, is het We moeten er niet aan denken als die ook geen eenvoudige zaak de hefbrug over te nog eens de hefbrug over zouden moeten). best een paar keer - zal men vertragingen voor lief moeten nemen. Het is plezierig dat politiemensen tijdens wat was nou het geval: Bij de Hefbrug huisje binnenstappen om de verkeerslich- Na brieven in deze rubriek over de kooi en een hongerige panter er om- ’’hondepoep” wil ik het nu eens hebben heen en bovenop. Dat gevoel hebben over het ’’kattenprobleem”. U moet de vogels in een volière nu ook. Het is weten dat ik een volière in de tuin heb geen rustig gevoel. Misschien dat het met diverse kostbare vogels. Maar met gemeentebestuur anders ook eens kat- burcht maken. Met dubbel gaas, prik keldraad en dergelijke. Omdat de lieve poezen ’s avonds aan het gaas gaan hangen en bovenop de volière heen en weer gaan springen is het resultaat hier van elke ochtend een paar dode vogels. Door de jaren heen heb ik al voor 500,- weggegooid. Maar je zit wel te kij ken met wrok in het hart en de ge dachte om een groot mes te kopen om al die vogeldoders de nek af te snijden. Je doet dat niet, omdat je toch ook weer dierenliefhebber bent. Als vogel liefhebber word je direct veroordeeld als er in de buurt een poes weg is of wat heeft opgelopen. Maar onze poezenliefhebbers moeten zich wel kunnen indenken, dat als ze hun dieren ’s avonds en ’s nachts buiten laten die een hoop ellende kunnen ver oorzaken in de volière, vijver of tuin van de buren. Laten de poezenliefheb bers hun dieren in huis houden als hen dat wordt gevraagd. De kat is toch een huisdier? Men mag er best even aan denken dat er mensen zijn die vissen en vogels hebben als hobby, evenals tuinieren bijvoorbeeld. Hebt u van deze mensen last, kom dan even pra ten. U moet zich eens voorstellen: u in een

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 13