Be Fair-tennis WEEKBLAD - SPORT Huzarenstukje van WSE rust 1-3, einde 4-3 is halverwege Waddinxveen ontkomt aan degradatie P. v. d. Laan Herman Simons heeft WSV-titel wint handicap- binnen bereik tournooi Kwiek Gouwe-leden zwommen in Schoonhoven FLORIDA-TOURNOOI MET 128 DEELNEMERS Eerste leden- vergadering TOOS-korfbal Waddinxveen haalt uit tegen Woerden WADDINXVEEN - Er is niet alleen het afgelopen weekeinde competitie- voetbal gespeeld. Zo speelde Wad dinxveen tegen het jubilerende Woer den, afgelopen donderdagavond. De Waddinxveners wonnen met 2-4 door begint serieus aan een kampioenschap doelpunten van Cees Bonefaas (2x) en te denken en kan dat ook doen door J -r'* i 1 19 20 20 20 20 19 20 20 20 20 19 19 27 25 25 20 20 20 19 20 20 20 19 19 20 19 20 27 23 22 21 21 21 21 19 18 16 14 13 'k-'h 'k-'k ■'■iü 'k-'k 0-1 XX7--Ri,G^nS^ 20 Starre en Hamming aan de leiding. van team 1 op Oostvoorne dat zich niet PRIJZEN o eerste game over te spelen en bij een zege van Henk er nog een derde van te maken. Herman bleek toch de betere met 21-16. diverse kansen werd er niet gescoord. Na de rust zette VELO Waddinxveen finale, met 15-7 10-15 15-3 verdiend voor de Rotterdammers. Het damesenkel werd gewonnen door Monique Diepstraten van de vereni- en waterpoloclub De Gouwe deelgeno men aan hoven. De meest in het oog lopende resultaten waren: 100 m. wisselslag dames: le Alma v. d. 19 19 21 21 19 20 20 20 19 19 19 26 21 21 15 13 Donk BMT Hierna bleef het spel op en neer golven maar de ruststand werd bereikt met 1- 1. Fair er helemaal niet meer aan te pas en het werd uiteindelijk 1-4 door twee treffers van Arie den Uil. Verdiende overwinning in een enorm aantrekke lijk duel. Gouda (florida buiten mededinging). Woorden van dank en bloeme waren er voor bondsgedelegeerde/hoofdscheid- srechter K. Korporaal uit Capelle aan STAND 2B: Rijnsburgse Boys Heerjansdam Nieuw Lekkerland Rijsoord Be Fair Spirit Jodan Boys Ter Leede Katwijk Lisser Boys SV’35 Bolnes ASWH WADDINXVEEN De afdeling korf bal van de multisportvereniging TOOS heeft haar eerste algemene ledenverga dering achter de rug. In zijn openings woord sprak voorzitter Frits van Amen dan ook over de snelle ontwikkelingen van de vorig najaar opgerichte korfbal- waren deelname van TOÓS-korfbal aan de i en het voortreffelijke verloop van dit tweede open Florida-tournooi waren. Gezien de is Waddinxveen bepaald geen witte vlek op de badmintonkaart meer; een mooi resultaat twee jaar na de opening van de sporthal. WADDINXVEEN - Het begon dit weekeinde allemaal wel goed. WSE stond al na een kwartiertje spelen tegen VVP al met 1-0 voor en ook Be Fair nam tegen Rijsoord na twintig minuten de leiding. Wat Be Fair be treft pakte het anders uit: er werd uiteindelijk met 1-4 verloren. WSE haalde een huzarenstukje uit door de rust in te gaan met een 1-3 achter stand en de wedstrijd tenslotte te winnen met 4-3. Waddinxveen speelde gelijk (1-1) tegen VELO uit Wateringen en ontworstelde zich daarmee aan degradatiezorgen. was een gehjkopgaande strijd waarin Be Fair na twintig minuten spelen de leiding nam via een treffer van Koert van Rijn. Eerder had Wout Roskam al een kans om te scoren gemist. Vijf minuten daarna bracht Sjaak Stip de STAND 3B: Hollandiaan VELO Woerden RFC Groeneweg PDK Haastrecht Waddinxveen 22 Quick 2! -- - 19 RK AVV Celeritas 19 Scheveningen 18 18 15 14 13 gewonnen games (best of three). De ene 1 roo en Henk Vermeulen; de andere tus sen Herman Simons en Wim de Wit. Henk Vermeulen begon wel met een 2- 0 voorsprong en had daar voldoende aan om zich ten koste van Cor Schar- roo te plaatsen voor de finale. Wim de Wit begon ook met een 2-0 voorsprong. Een kleine, voor Wim een te kleine voorsprong: Herman Simons won in drie games. De finale werd voorafgegaan door de strijd, om de derde en door Wim en Cor. Wim bleek de sterk ste. Cor Scharroo dus een vierde en Wim de Wit een derde plaats. De finale werd aanvankelijk gewonnen door Herman Simons met 21-19 en 21-15, maar toen bleek dat er toch weer pro- WADDINXVEEN Dames 1 van Be staat er goed voor. Heren 4 won de op Fair-tenniswist dit weekeinde ook de 21april afgebroken wedstrijd tegen derde wedstrijd te winnen (4-1). Het staat er nu dus goed voor met 7 punten. ingebruik genomen eigen korfbalveld in het sportpark ”de Sniep 2”, waar door deelname aan de veidcompetitie mogelijk werd. De belangrijkste punten van de agenda waren: 1. bespreking bestuursbeleid, 2. WADDINXVEEN - Het handicap- tournooi van de Waddinxveense tafel tennisvereniging Kwiek is gewonnen door Herman Simons. Op dinsdag 8 mei waren de voorrondes geweest waarbij in 7 poules gestreden werd door 35 deelnemers. Per poule van 5 spelers en/of speelsters gingen er drie over naar de finale-avond op vrij dag. De handicap voor de betere spelers be staat uit een achterstand waarmede ze moeten beginnen. Deze achterstand varieerde van 2 tot 17 punten. Er waren negen groepen gemaakt naar sterkte, naar i Herman Simons, die dit tournooi weer goed organiseerde. De middelsterke spelers moesten we- leens met voorsprong beginnen maar ook met achterstand. Hierdoor was het vaak een uitzoekerij, mede doordat er nogal wat mutaties waren. Gingen er dinsdag van de 35 spelers er 21 over naar de finale-avond; vrijdag ATV met 3-2 maar verloor nu de return met 4-1Heren 6 ligt nu definitief uit de race door weer met 4-1 van Alexandria woerd) een sterker Rijsoord dat al na van Plaswijk won. te verliezen en zeer zijn best moeten vijf minuten op een voorsprong kwam, Dames 3 verloor ondanks het bieden doen om uit de volgende twee wedstrij- door een treffer van Arie Wildschut van veel tegenstand ook de derde weds- den nog wat puntjes te behalen. (broer van Peter). Hierna kwam Be trijd; nu met 3-2 van Rozenburg, terwijl dames 4 een record vestigde door na 4 partijen welke in 3 sets moesten wor den beslist toch nog met 4-1 wist te ver liezen. Dames 5 behaalde een royale en gemakkelijke 5-0 zege op Dash ’35. Bij de senioren mixed teams verloor het derde team na een spannende strijd met 3-setters met 3-2 van Schiebroek en behaalde zodoende toch nog een ko stbaar puntje. Mixed 4 stelde niet te leur en won met 5-0 van Hoogvliet en mixed 5 wist de voordien behaalde 3-2 zege op Berkenrode niet te herhalen en verloor nu de return met 3-2. Mixed 6 "p Rotterdam Zuid en staat met 11 punten ongeslagen bovenaan. Mixed 4 kon het tegen Bergvliet niet redden en zag alleen kans de gemengd dubbel te winnen zodat een 4-1 verlies het resul taat was. HEREN Het eerste herenteam begint het moei lijk te krijgen en zal moeite hebben om in de drie nog resterende wedstrijden genoeg punten te halen om degradatie te ontlopen. Heren 2 behaalde een vrij gemakkelijke 5-0 zege op Be Quick en zal in de nog komende twee wedstrij den zijn kans moeten grijpen. Heren 3 wees Zevenhuizen met 5-0 terug en ‘ó-’ó 0-1 1-0 0-1 1-0 WADDINXVEEN In de sporthal ”de Sniep” werd afgelopen weekeinde door de badmintonclub ’’Florida" een groot open tournooi voor C-spelers en - speelsters georganiseerd. 128 Deelnemers uit alle delen van Zuid-Holland had den ingeschreven, zodat er meer dan 200 partijen nodig waren om in alle vijf spelsoorten de winnaars te kunnen huldigen. (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS (basketbal Puttershoek naar een regelmatige 4-1 nederlaag te spelen. Puttershoek kreeg den nota bene met behalve in de dames enkel geen voet aan de grond en behaalde in de overige 4 partijen slechts 13 games. Met 10 punten en een riante bovenste plaats in de groep ligt het kampioenschap voor de het grijpen. WSE Ondanks dat VVP toch iets sterker was heeft WSE zondagmiddag de beide punten in de Oranjewijk kunnen hou- inzicht van de competitieleider, den. Na een kwartiertje spelen scoorde .o j i.. André Moons 1-0 voor WSE doch VVP kwam sterk terug: vrij snel achtereen tekende het 1-2 aan door goede af standsschoten. Op slag van rust scoorde VVP de naar het leek beslis sende treffer 1-3. Na de pauze scoorde WSE echter na een kwartiertje spelen 2-3 door middel van een o~--r- gingen er van de 20 spelersJvier poules Martin Moons doelpuntte. Vrij kort hierna kwam WSE zelfs op voorsprong. Door een doelpunt van Leo Wesseling, die met een voorzet het doel ingleed werd het eerst gelijk en Disseldorp die op het randje van bui tenspel staande doorging op een diep- Vermeulen, Liesbeth v. Bergeijk en sluijs hadden wel het geluk, dat zij door Gerard Cats, die voor de vele voorbe- loting met de door hen geprefereerde reidingen snelle nylon shuttle in zowel de halve J finale als de finale konden spelen. Inge- verantwoordelijk steld op tragere veren shuttles gingen deelname titelverdedigers v. Nes/Sip (Florida) en ook de finalisten Struys/Kuyf ten on der. Desondanks wel een boeiende gelijk te maken, maar een speler vai Woerden haalde de bal van de lijn. Na de rust probeerde Waddinxveen de i en na eer® kwartier spelen maakte Cees Bonefaas' uit een strafschop er 1-1 van. In de vij fentwintigste minuut nam Cees Bone faas op de rand van het strafschopge bied een vrije trap en knalde het leer hard achter de keeper van Woerden 1- 2. Woerden begon risico's te nemen om de gelijkmaker te forceren, maar Adriaan Hogervorst maakte van de ruimte die hij kreeg gretig gebruik en maakte er 1-3 en 1-4 van. Dat Woer den in de laatste minuut van de weds trijd er 2-4 van maakte kon de vreugde bij Waddinxveen niet verminderen en namen zij verdiend de punten mee naar huis. voorsprong. Henk had vier punten ge kregen in plaats van de zes die hij mocht hebben. Beslist werd daarom de gelijk onder druk maar paal en lat en eejj goed keepende Arie Plaisier hiel- de.p VELO van een treffer af. In de vijf- Na rust (in welke periode Cor van Triet tiende minuut was echter een kopbal werd vervangen door Fred Schoonder- evenals dames*2 trouwens dat met 5-Ó van Aat Winkels ok Arie Plaisier te woerd) een sterker Rijsoord dat al na van Plaswijk won. Dames 3 verloor ondanks het bieden van BE FAIR De eerste helft van Be Fair-Rijsoord gelijkopgaande strijd waarin WADDINXVEEN In een enerverende wedstrijd VELO- Waddinxveen waren voor de rust beide blemen waren geweest met de te geven ploegen aan elkaar gewaagd. Ondanks ploegen alweer op gelijke hoogte: 1-1. WADDINXVEEN Met nog twee ronden te spelen in de onderlinge schaakcompetitie van de Wad dinxveense Schaakvereniging WSE kan 20 20 P. v. d. Laan het kampioenschap nau- 20 27 welijks meer ontgaan. Na winst op J. v. Oort zag hij de nummers 2, 3 en 4 van de ranglijst niet verder dan remise ko men. Het achtervolgende trio: v. 20 Vuuren (goede prestatie van Burger), v. 19 Alphen en Philipse (7e remise in suc- 17 cessie!) zagen hun achterstand groter 17 worden. 16 In groep B is hevige strijd wie met Joo- 15 sten zal promoveren. Fournier lijkt via een overwinning op rivaal Smitskamp de beste papieren te hebben. W. v. Oort blijft door een zege op Besemer ook in de race om de 2e plaats. Burger, koploper in groep C, deed van zich spreken door v. Vuuren een remise af te dwingen. Daar de achervolgers v. d. Hoek (tegen de Vries) en v. Grieken (tegen Verhammen) ook remiseerden, veranderde er niets in de stand. In groep D viel het eerste punt voor het nieuwe lid Muit te noteren, dit ten ko ste van Torenbeek. Ponsioen, zelf nog niet zo lang lid, versloeg het kersverse lid Verlooy. In deze groep gaan v. d. Adriaan Hoogervorst (2x). De vier doelpunten vielen na de rust, die Woerj t een 1-0 voorsprong was ingegaan. Het laatste kwartier van de wedstrijd was zonder twijfel sensaj tioneel te noemen, zij het met pijnlijks, kanten. Erik Plaisier liep namelijk eeri sleutelbeenbreuk op en ook zijn broe Arie raakte geblesseerd. In een wedstrijd waarin beide ploeger ifitcn hard werkten voor een goed resultaat is het Waddinxveen dus gelukt om d< De mixed jeugd tot 14 jaar deed het volle winst bij Woerden te behalen. N; mic'roko7fi)alto'üm^ weer goed getuige de 3-2 overwinning twintig minuten spelen van team 1 op Oostvoorne dat zich niet een 1-0 voorsprong. zo maar gewonnen gaf en de 5-0 winst kreeg Waddinxveen een goede kans on van team 2 tegen Ridderkerk die op ge makkelijke wijze werd behaald. Bij de jeugd tot 17 jaar behaalde mixed 3 een toch wel zwaar bevochten zege van 5-0 gelijkmaker te forceren financieel jaarverslag, 3. vaststelling af- °P delingsreglement, 4. bestuursverkie zing. Het bestuur dat het komende jaar het reilen en zeilen van TOOS-korfbal gaat bepalen is als volgt samengesteld: Frits van Amen (voorzitter in functie gekozen), Dick Visser, Minie Noomers, Noorland en zijn commissieleden Mary Arie Leenheer, Sjaak Dool, Cees Visser en Wim Domburg. Na de rondvraag sprak de voorzitter de wens uit op een goed verloop van het komend seizoen en reikte Fred v. Leeuwen de aanvoerder van het TOOS-korfbalteam de medaile uit die men gewonnen had met het behalen van de le plaats in de micro- korfbalcompetitie. van vijf) er slechts 4 verder naar de halve finales. Het gehele tournooi wer den er twee games gespeeld, waardoor er gelijke spelen konden ontstaan. Deze waren er veelvuldig, vooral als de betere speler de eerste game verloor. De halve finales gingen welkom twee üpass 4-3"vVP liet heter niet'bij zitten ~r *l en drong aan, doch verder dan een halve finale ging tussen Cor Schar- fraaj schot tegen de lat vermochten ze niettekomen. STAND 4C: Tonegido Unio GSV DSO VVP Moerkapelle Moordrecht WSE RK SVM de vierde plaats Concordia Vooral zaterdag was het bijzonder ge zellig. Iedereen was toen nog in de strijd, maar het afvalsysteem is onver biddellijk en ondanks vele lange en spannende partijen waren het uiteinde- ging Rotterdam. Titelhoudster Betsy ’t ptu *- I r- Z«—1 x i i t 1 die zondag voor de kwartfinales moch ten uitkomen. Van de B.C. Florida had den 26 leden ingeschreven. Zondag wa ren er nog 11 over. Deze groep beheer ste echter wel het strijdtoneel. De halve finales waren voor 50% en de finales voor 70% "Floridiaans”. In het herenenkel bereikte Bert Wijn bergen (Florida) moeiteloos de finale en liet daarin zulk een scherp en geva- routine en variatie tekort om ook de rieerd spel zien, dat Ronald Struys sterkste Floridadubbel een minder- (Florida) zijn titel niet kon behouden waardigheidscomplex te bezorgen. 15-4 (15-7 8-15 15-4). 15-12. In het gemengddubbel sloeg het nood lot voor Ronald ook al toe. Hij had we liswaar drie finales bereikt, maar hier aan gingen drie slopende ‘/2 finales WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 16 MEI 1979 u7«nT- Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) - Ijsclub :Sooit Gedacht i Xatsen) - Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissenTennisvereniging Waddinxveen lijk toch bijna uitsluitend de favorieten, Hart (Florida) schakelde zij in de halve finale uit en Florida kampioene Ilona Groeneveld in de finale (3-11 11-4 11- 7). In het damesdubbel speelde een ver moeide Ilona haar derde finale. Met en vooral door Betsy ’t Hart echter toch nog een eerste prijs. Monique de Waal en Edith Guérin, twee 14-jarige meisjes vereniging. Hoogtepunten uit resp. Leidschendam en Wassenaar, speelden geweldig maar kwamen nog micro-korfbalcompetitie (waarin prompt routine en variatie tekort om ook de het kampioenschap werd binnengé- sterkste Floridadubbel een minder- haald), de organisatie van het school- Hiema reikte Florida-voorzitter J. W. vooraf en dat was ook voor hem te veel. Stelling de prijzen uit. De vereniging- In de GD is hij met Ilona Groeneveld sprijs, aangeboden door Van den Bosch binnen de club al jaren ongeslagen, Sportvelden B.V., ging naar G.B.C.- maar nu toch verrassend ten onder te- gen de zeer gemotiveerde en buitenge woon hard slaande clubgenoten Ria v. d. Zijden en Martien Kuyf (17-14 15-9). Het herendubbel werd gewonnen door den IJssei en voor wedstrijdleider Arie twee energieke vrienden van’’Asterix" (Rotterdam). G. v. Rooijen en C. Voor- i nam Woerdet 1-0 voorsprong. Net voor rus machtig zodat VELO verdiend een voorsprong nam: 1-0. bïa vijfentwintig minuten spelen bij een uitval van Waddinxveen Zette Ron Coppejans de bal zo scherp voor zodat door goed storen van Cees Bonefaas de keeper van VELO de bal in eigen doel sloeg: 1-1. Hierna zette VELO de Waddinxveen-verdediging onder druk, maar met Arie Plaisier als goed sluit stuk hield de verdediging stand en be haalde het elftal een kostbaar en ver diend puntje weg in Wateringen (1-1). terecht toegewezen strafschop. Donderdag 17 mei ontvangt Waddinxveen het Rotterdamse RFC. Aanvang 19.30 uur. Sportpark ”De Sniep Zondag 20 WADDINXVEEN Zaterdag werd mei speelt Waddinxveen zijn laatste thuis- door verschillende leden van de zwem- wedstrijd tegen het Haagse Quick. Aan- c7 door André vang 14.30uur. Sportpark "DeSniep". men aan zwemwedstrijden te Schoon- De uitslagen luiden: Philipse-v. Gils v. Os-Kardol v. d. Laan-J. v. Oort Meer, tijd 1.21.2°; 2e Boukje Engelsma, v. Randwijk-v. Alphen tijd 1.23.5. Burger-v. Vuuren 100 m. wisselslag heren: le Niek de Besemer-W. v. Oort Leeuw, tijd 1.13.6. Fournier-Smitskamp 100 m. vrije slag jongens onder 14 jaar: v. d. Hoek-de Vries le Mark Faber, tijd 1.04.4; 2e Jan v. Haaren-Ket Both, zelfde tijd. Verhammen-v. Grieken 100 m. vlinderslag jongens onder Muit-Torenbeek 16 jaar: 2e Arjan v. Duyn, tijd 1.25.7; 3e v. d. Starre-Ellers Ton Bouwens, tijd 1.36.5. Verlooy-Ponsioen

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 19