Bert’s financieel huzarenstukje B. en W. niet elegant Veiling krijgt er 11,5 ha bij I Leerlingen van ’De Rank’ hebben Amsterdam en hun school ’bezet’ Commissievoorzitter W. L. M. Kruijk CD A Voor veilingbedrijven Prachtig resultaat Burgemeester redt 1AM in Zeist van ondergang Dag-mavo telt al 30 inschrijvers Goedgekeurd ploeg van postkantoor 9? N Automatiseringscentrum nieuw VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT j; WAARD! wethouder A. H. van Gent). SLOPEND WERK Het i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEENWOENSDAG 16 MEI 1979 want dit karwei - waarvoor de wethou ders hem twee tot drie dagen in de week ’’vrijgesteld” hebben - zou anders niet zonder gevolgen gebleven zijn voor zijn gezin (dat hem te vaak moet mis- HET WEEKBLAD heeft er veel respekt voor wat die men sen beleefd hebben”. MADAME TUSSAUD Vervolgens werd een wandeling door het centrum gemaakt en het wassen beeldenmuseum van "Madame Tus saud” bekeken. Uiteraard was het daar weer een feest van herkenning; een uurtje van bewonderen en eerlijk ge zegd ook wel een beetje van griezelen. Daarna winkelen in de Kalverstraat, waar vooral de Oosterse winkeltjes erg schitterde daarbij door afwezigheid. In de raadscommissie, waarin naast voorzitter W. L. M. Kruijk (CDA) zit ting hebben de heren H. P. Barth (D’66), J. B. Borger (VVD), ir. T. Drost (SGP/HKV/GPV) en H. van Ek (PvdA), is reeds eerder met ongenoegen ge sproken over de destijds bij herhaling afwezige ’’vertegenwoordiger van het beschikkend orgaan” om gewenste toe lichtingen te kunnen verstrekken en op gestelde vragen te kunnen ingaan. De vragen die de democraat Barth vorige week aan B. en W. had willen stellen moesten nu maar in de notulen worden opgenomen. dinxveense dinxveen. kosten herstel tegelvloer brand- weergarage. kosten bouw tennishal. subsidie streekmuziekschool van wege aanstelling vakleerkracht muzie- WADDINXVEEN De laatste twee echte schooldagen zijn weer voor de 67 leerlingen van de vierde klassen van de protestants-christelijke school voor LHNO ”De Rank” aan de Esdoornlaan plezierig verlopen. Vorige week donderdag werd Amsterdam ’’bezet” en een dag later de school. In Amsterdam werd na een rondrit door de stad het Anne Frank Huis be- dierenverblijf zocht. Met behulp van een plattegrond konden de meisjes een beeld krijgen van de situatie, waaronder de acht Joodse onderduikers gedurende twee jaar in het Achterhuis aan de Prinsen gracht hebben moeten leven. Het ge heel maakte zoveel indruk op hen, dat zij samen na afloop een opdracht heb ben geschreven in het gastenboek: "Wij vonden het erg goed om te zien hoe zij geleefd hebben. Onze school W. L.M. KRUIJK (CDA) kunnen vestigen, die nauw aan deze veiling verbonden zijn. ten blijkt dat Rijkswaterstaat niets moet hebben van lichtreclames, die op het verkeer op de nabijgelegen rijksweg worden gericht. Maar punt is nu een maal dat zaken als hinder voor het ver keer en plaatsing van lichtreclames niet in een bestemmingsplan geregeld kun nen worden. Aspecten als landschaps- schoon horen wat dit betreft thuis bij de provincie. Het Landbouwschap krijgt te horen dat het nieuwe veilingterrein geen 20 hec tare, zoals aanvankelijk de bedoeling was, omvat maar 11,56 hectare, dat het uitsluitend bestemd is voor veilingge- bonden bedrijven, dat het feit dat het huidige veilingterrein aan de Bredeweg is gelegen een gegeven is waaraan niet meer te tornen valt, dat de bedrijven die zich bij de veiling willen vestigen aan vrij strenge eisen dienen te voldoen en dat de wat dit betreft in de voor schriften genoemde toetsingscriteria voldoende geacht moeten worden. rechtkomen. Want ondanks alle roze- geur en maneschijn rond de door mr. Bert Smallenbroek gevonden oplossin gen moeten de deelnemende gemeen ten wel ’’bloeden” voor de in de afge lopen vijf jaar opgelopen verliezen van vijf miljoen gulden. WADDINXVEEN ’’Niet elegant”. Zo beoordeelde de heer W. L. M. Kruijk (CDA) als voorzitter van de raadscommissie voor de bezwaar- en beroepschriften vorige week woensdagavond het wegblijven van een lid van het college van Burgemeester en Wethouders. Gewoonte is dat ”een vertegenwoordiger van het beschikkend orgaan”, zoals dat deftig heet, aanwezig is bij de behandeling van bezwaar- en beroepschriften die tegen besluiten van B. en W. bij de gemeenteraad zijn ingediend. Een week geleden werden de bezwaarschriften van de heer N. de Bruin (illegale overkapping) en Reja-Neon BV (weigering plaatsing Bols- lichtbak) behandeld. Het college van Burgemeester en Wethouders Het nieuwe bestemmingsplan met deze veilingontwikkelingen heeft eind vorig jaar een maand lang voor een ieder ter inzage gelegen. Dat leverde twee bez waarschriften op: één van Rijkswater staat (over het ontbreken van beper kende bepalingen in de voorschriften betreffende lichtreclames) en één van het Landbouwschap (over oppper- vlakte van het veilingterrein, de afstand van dit terrein tot de bebouwde kom, de vrees dat er zich niet strikt veilingge- bonden bedrijven aan de Bredeweg zul- konderwijs. voorbereidingskrediet reconstructie Brugweg. bouw Warnaarplantsoen. VERDAAGD Het provinciaal bestuur heeft verdaagd de volgende besluiten: verkoop van vier percelen bouw grond in het bestemmingsplan Zuid- kade I aan de Stichting Bevordering Eigen Woningbezit Groenswaard te Waddinxveen. verzoek tot aansluiting van de Van Speijkstraat op de Henegouwerweg. MET RIMPELLOOS De vergaderingen van de raadscommis sie van advies voor de bezwaar- en be roepschriften zijn de laatste tijd overi gens minder rimpelloos verlopen dan te doen gebruikelijk. Dat er met stemver heffingen en vuistslagen op tafel werd gesproken hebben we een poosje al niet meer meegemaakt, maar er deden zich wel andere incidenten voor. Zo is er heftig beraadslaagd over het feit dat het Weekblad voor Wad dinxveen dit voorjaar kon citeren uit geheime notulen van deze raadscom missie, als gevolg waarvan voortaan ge schreven verslagen worden gemaakt die niet meer ter inzage zijn voor niet- commissieleden (waaronder dus ook de overige raadsleden). In verband hier mee besloot PvdA-fractievoorzitter M. Boere demonstratief niet deel te nemen aan de besloten beraadslagingen van de raadscommissie. WADDINXVEEN/GOUDA De dag-mavo voor volwassenen, die in Waddinxveen op vrijdag 24 augustus met een bijeenkomst in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw "Het Tref punt” van start gaat, heeft al 30 belang stellenden. Het Gouwe College uit Gouda, waar de dagschool zoals vorige week bericht een afdeling van is, is op timistisch gestemd over het behalen van het minimumaantal van 40 deelne mers, welk aantal als voorwaarde is ge steld om de school een levensvatbare toekomst te garanderen. Bij nader in zien is er van afgezien om - zoals in de bedoeling heeft gelegen - nog een tweede informatie- en inschrijvingsa- vond te houden. De eerste was op dins dag 27 maart in het Anne Frank- centrum. De dag-mavo voor volwassenen in Waddinxveen zal gaan ’’draaien” op maandag-, woensdag- en donderdag morgen van 8.45 tot 11.40 uur. Er zal thuis net zo lang geleerd moeten wor den als het aantal uren dat er les wordt gegeven. Van de 30 inschrijvers hebben er 16 voor een volledig vakkenpakket gekozen. Dat bestaat uit de verplichte vakken Nederlands en Engels en een keuze uit vier vakgroepen, zodanig dat er in totaal zes vakken worden bereikt. Waar de dag-mavo zal worden gehuis vest is nog niet bekend, maar er zijn twee meest geschikte lokaties: de drie- klassige houten noodschool aan de Mo- zartlaan en de Koningin Wilhelmina- school voor MAVO aan de Prinses Beatrixlaan. Beide ruimten zijn nu nog in gebruik door de protestants- christelijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO ’’Koningin Wilhelmina", die dit najaar naar het nieuwe school complex aan de Sniepweg zal zijn verhuisd. WADDINXVEEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben in de afgelopen weken de volgende Wad- dinxveense besluiten goedgekeurd: aankoop van de panden Kerkweg- Oost 189 en 191 van de heer A. de Bruijn te Waddinxveen. aankpop van het pand Kleikade 13 van de heer C. M. van der Meer te Waddinxveen. aankoop van het pand Kleikade 15 van de heer J. H. van Noort te Wad dinxveen. aankoop van het pand Onderweg 3 van de heer H. van ’t Wout te Wad dinxveen. aankoop van het pand Onderweg 1 van de heer L. H. van ’t Wout te Wad dinxveen. verkoop van de panden Dorpstraat 62 en 64 aan mevrouw J. P. C. de Bruijn-van den Bogaerde te Wad dinxveen. verkoop van een perceel grond aan de -Noordkade aan de heer D. de Waardt te Reeuwijk. aangaan van een grondruil in het bestemmingsplan Zuidkade met de heer D. de Waardt te Reeuwijk. verlenen van een recht van opstal op een perceel grond aan de Noord kade aan de Vereniging ”De Wad- Weegbrug” te Wad- o_auto met chauffeur ter beschikking is aarbij 48 gemeenten zijn aangesloten, waaronder gesteld. De tijd die is gemoeid met het -->- *- bezoeken van nogal wat gemeentebe sturen en het heen en weer rijden tus sen Waddinxveen en Zeist kan dan ach terin de auto nuttig worden besteed met het doornemen van allerlei pape rassen of het neuzen in de map voor de wekelijkse vergaderingen van het col lege van Burgemeester en Wethouders. Maar op die manier ontstaan natuurlijk wel dubbele werkweken. De interventie van onze eerste burger in het reilen en zeilen van het IAM is natuurlijk niet zonder resultaat geble ven. Zo kon de jaarlijks stijgende mil- joenenverlies paal en perk worden ge steld, werd een saneringsoperatie op touw gezet om weer een "winstsitua- tie” te krijgen, ontstond een sluitende j voor 1979 met zelfs een klein beetje winst, zijn er aanzetten gemaakt voor een meerjarenbegroting, werden interne verhoudingen en onderlinge re laties verbeterd door betere communi catie en is geregeld dat het IAM niet weer in het financiële moeras kan te- WADDINXVEEN De tuinbouwveiling aan de Bredeweg krijgt er 11,5 hectare bij, zodat het complex daar een omvang gaat krijgen van 20 hectare. Dat wordt geregeld in het nieuwe bestemmingsplan ’’Veiling terrein Bredeweg”, dat de vanavond (woensdag) vergaderende gemeen teraad gaat vaststellen. In het nieuwe plan, dat het huidige ’’Plan in Hoofdzaak West” uit 1961 gaat vervangen, wordt het de veiling van de Coöperatieve Tuiniersvereniging Gouda en Omstreken mogelijk ge maakt dat zich op een steenworp afstand enkele bedrijven zich zullen WADDINXVEEN Dat de Wad- De heer Boere, die als plaatsvervanger dinxveense "postmensen” tot opmer- van de heer H. van Ek optrad, werd kelijke dingen in staat zijn blijkt uit het daar echter na dramatische betogen volgende. De Bedrijfszelfbescherming- van voorzitter Kruijk en commissielid sploeg van het postkantoor Wad- Barth van afgehouden. Maar de socia- dinxveen, bestaande uit de Reddings- len vestigen en het niet in de toelichting list bleef het niettemin onverteerbaar dienstploeg én de EHBO-ploeg, Te- vermelden van de resultaten van het vinden dat raadsleden die geen deel uit- verde afgelopen zaterdag bij regionale ETI-onderzoek). maken van de raadscommissie geen wedstrijden in ’s-Gravenhage een uit- rewvarfn kennis mogen dragen van datgene wat stekende prestatie, door alle ploegen AKEi Deze bezwaren worden door het col lege van Burgemeester en Wethouders - en zoals mag worden verwacht vana- veerde de ploeg van het postkantoor vond (woensdag) ook door de raad - in Waddinxveen naar de "Ereklasse”. in trek waren, en uitrusten in de rond vaartboot op het IJ en in de grachten. De dag werd in Halfweg besloten. Daar leefden leerlingen en docenten zich uit op wippen, schommels, molens en niet te vergeten in het "reuzenrad”. POLONAISE Toch was nog niet alle energie verdwe nen, want vrijdagmorgen namen de vierde klassers plotseling op school het heft in handen. Ze bezetten de school en namen de lessen over. Dat liep uit op een polonaise door de lokalen en een feest in de gemeenschapsruimte. Zo werden in de "huishoudschool” de bloemetjes buiten gezet, alvorens de af sluitende examens een einde maken aan het vrolijke Rank-leventje. BETERE OPBOUW In ieder geval heeft Waddinxveens bur gemeester mr. Smallenbroek het Inter gemeentelijk Automatiseringscentrum Midden-Nederland, dat zich bezig houdt met bevolkings- en personeel sadministraties, belastingaanslagen en bijvoorbeeld de Europese verkiezingen op donderdag 7 juni, van de financiële ondergang gered en een einde gemaakt aan het slechte management door met werkgroepen te gaan sleutelen aan een betere opbouw, een optimaal gebruik van de capaciteiten mogelijk te maken en een vergroting van de bestuurs kracht te bereiken. Half juni zet onze eerste burger een punt achter zijn extra reorganisatietaak bij het IAM. Wie weet wat dat oplevert? mr. A. G. Smallenbroek, die voor de gemeente daarin via algemeen- sen), de gemeente (die niet is gediend met een burgemeester die een halve werkweek buiten de gemeente ver- Wad- begroting maan- kingswerk bij het IAM in Zeist sinds den vol door zijn sterke werklust, zijn Lr -j"“‘ -- 11:-- bezig zijn. Een knap stukje werk in nog brede financieele belangstelling en het Gelukkig maar, telijk list bleef het niettemin onverteerbaar dienstploeg én de EHBO-ploeg, le- maken van de raadscommissie geen wedstrijden in ’s-Gravenhage een uit- t stekende prestatie, door alle ploegen in het besloten deel van de vergadering achter zich te laten en als eerste te ein- aan de orde is geweest. Tijdens de digen met een puntentotaal van 480. rondvraag in de laatste gemeenteraads- Door dit prachtige resultaat promo- vergadering heeft hij dan ook aange- 1 ------- kondigd de verordening op dit punt te willen aanpassen. landelijke hoofdzaak ongegrond verklaard. Uit de beantwoording van de bezwaarschrif- WADD1NXVEEN Om de Interg. Automatiseringscentrum Midden- Nederland (IAM) - w; Waddinxveen - weer een financieel gezonde zaak te maken zal de ge meenteraad ruim 160.000,- op tafel moeten leggen. Van dit geld is bijna 110.000,- bestemd als eenmalige bijdrage in de saneringskosten voor dit jaar, terwijl het restant gestoken zaT moeten worden in de lopende begroting. Dat het IAM weer financieel gezond valt te noemen is zonder twijfel het werk van burgemeester Waddinxveen lid is van dit automatise ringscentrum en - en dagelijks bestuurslid is ’’opgeklom- met eenburgemeester men” tot presidium-lid. En dat ge- v. beurde allemaal vorig najaar nadat wet- toeft) en de bevolking (die het te vaak houder H. Huizer (SGP/Hervormde heeft moeten doen met de vervanger Kiesvereniging) noodgedwongen de wethouder A. H. van Gent), pijp aan Maarten had gegeven. ’’Puinruimer en saneerder” mr. Bert Het slopende werk houdt Smallenbroek verricht zijn gezondma- dinxveens burgemeester in deze 1 t-" 1I A A 4 - 1 1 J1. 1.1.. april en zal daar tot midden juni mee onvermoeibare instelling, zijn zeer bezig zijn. Een knap stukje werk in nog brede financieele belangstelling en het geen drie maanden tijd zal dan tot het feit dat hem vanwege het Intergemeen- verleden behoren. Gelukkig maar, telijk Automatiseringscentrum een

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3