ZUIDPLAS-WINKELS SCHUIVEN NIET OP WITTE PRUZENUAL VOLOP KWALITEIT! Twistpunten rond Zuidplas Zuidplas later in Dr. C. A. de Geus de raad ondervraagd in NOSJoumaal Koffieconcert zondag 10 juni in De Bonkelaar Groep Verkeer Waddinxveen-N. Assistent- Max Havelaar in De Bonkelaar Jan J. v.d.Berg concerteert in Zoetermeer Wijkgebouw Zuid bekijkt verhuur aan particulieren Verhuizen Sniep-winkeliers? nu aan de slag Stemmen tellen op 11 juni accountant f 100,- boete - -A- WADDINXVEEN Het winkelgalerijtje Zuidplas blijft in het centrum van deze nieuwe woonwijk gesitueerd. Dat betekent dat de midden- standsvereniging Waddinxveen tevergeefs heeft gestreden voor een plaats vlak achter het sportpark ”de Sniep”, welke lokatie de steun 10 juni om drie uur. Het toegangsbewijs van smaragd” bezitten. Max Havelaar is een bijna drie uur durende speelfilm, die de kijkers een indruk biedt van ons koloniale verleden in al haar facetten. Het is een film die zowel een bepaalde band met de ’’gordel WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 30 MEI 1979 kreeg van het door de winkeliers in de arm genomen Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (C1MK). Voor het Waddinxveense gemeentebe stuur vormen de verzoeken van de mid denstanders en het CIMK-rapport - dit alles behoorlijk ondersteund door VVD en SGP/HKV/GPV - geen enkele aan leiding om in Zuidplas de te bouwen dagwinkels meer naar het noorden op te schuiven. Wel zal worden gepro beerd het winkelgalerijtje, dat al wat meer naar het centrum is verplaatst, in het noordelijkste deel van het gebeuren in het hart van de nieuwe wijk te krijgen. SNIEP-WINKELIERS Discussie over de plaats van de Zuidplas-winkels lijkt nu niet meer mo gelijk, omdat het college van B. en W. van mening is dat het galerijtje thans op een goede plaats is geprojecteerd. Uit mededelingen van wethouder P. F. J. van Schie (CDA) is gebleken dat en- WADDINXVEEN - In het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar sluit de Waddinxveense film- en theaterwerk- groep De Spintol het seizoen 1978/1979 af met een koffieconcert op zondag middag 10 juni om drie uur. Aan dit concert, dat voor volwassenen toegan kelijk is tegen betaling van vijf gulden en voor kinderen tot 13 jaar tegen beta ling van één gulden, werken mee en kele leden van het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest en enkele leerlin gen. Zij bespelen allen blaasinstrumen ten en zullen werken ten gehore bren gen van verschillende componisten o.a. Hoffmeister, Rosetti, Danzi, Mahler en Porter. WADD1NXVEEN - Argeloze kijkers naar het NOS-journaal op vrijdagavond zagen plotseling vrij uitvoerig de wad dinxveense huisarts dr. C. A. de Geus in beeld. Hem werd als woordvoerder van het Nederlands huisartsengenoot schap door verslaggever Peter Meijers het een en ander gevraagd over de stel ling van de gezamenlijke huisartsen dat een actief vestigingsbeleid in de toe komst van belang is voor het handha ven van een goede kwaliteit in de hui- sartsengeneeskunde. Het huisartsenge nootschap had in het blad Medisch Contact geschreven ongerust te zijn over de groeiende problemen bij de ve stiging van jonge huisartsen. Dr. de Geus van de Mozartlaan kon voor de tv-camera zijn verhaal goed kwijt. Weloverwogen en goed formule rend zei hij dat het steeds moeilijker lijkt te worden voor pas geregistreerde huisartsen een geschikte vestigingsp laats te vinden. De hoge overnamebe dragen voor praktijk (goodwill) en huis leiden vaak tot een grote schuldenlast bij jonge huisartsen, verduidelijkte de Waddinxveense huisarts. Om dergelijke schulden te lenigen zijn een grote omvang van de praktijk, dan wel betaalde nevenwerkzaamheden no dig. De vraag is volgens het huisartsen genootschap gewettigd of onder derge lijke omstandigheden voldoende kwali teit van het werk kan worden gegaran deerd. Het bestuur van het genootschap acht het risico groot dat aanstaande huisart sen worden opgeleid naar het model of een ideaalbeeld, waaraan zij in deze si tuatie niet kunnen voldoen. Toetsing, na- en bijscholing, het ’’pra ten met patiënten” en de samenwer king met andere hulpverleners zijn za ken, die veel tijd vergen. De gemid delde omvang van de praktijk moet dan ook kleiner worden. Het huisartsengenootschap wijst er op, dat tegenwoordig andere eisen aan de huisarts worden gesteld dan vroeger. Er is een actief vestigingsbeleid van de art sen zelf voor nodig om aan deze eisen tegemoet te kunnen komen. KLEINE WONINGEN Van de SGP/HKV/GPV mogen de hui zen in de vrije sector dichter op elkaar gebouwd worden om een lagere grond prijs te krijgen. Dat effect kan overi gens ook met kleinere kavels bereikt worden. Voor een verdichting voelt D’66 niet veel. "We zien het liefst zo veel mogelijk goedkope vrije sectorka- vels”, vindt fractievoorzitter H. P. Barth. Daarentegen mogen de huizen in Zuidplas best wat dichter bij elkaar van de PvdA als op die manier de voet balvelden groen kunnen blijven, een zaak waar ook de VVD voorstander van is. 0 WADDINXVEEN Voor de raadsle den vormen in het nieuwe bestemming splan Zuidplas nog altijd twistpunten de bebouwing van de voetbalvelden in het sportpark ”de Sniep”, de hoeveel heid huizen die er van elke soort moe ten worden neergezet en de vraag hoe dicht de woningen op elkaar moeten staan. Op dit moment is de gemeente een stel alternatieve berekeningen aan het maken om te bekijken of er wellicht meer woningwetwoningen neergezet kunnen worden. Deze huizen gaan dan ten koste van de vrije sectorwoningen. Vooral de PvdA wil dat er in de Zuidp las 35 procent woningwet-, 45 procent premie- en 20 procent vrije sector woningen komen. Op dit moment wordt er echter gedacht aan 30 procent woningwet-, 45 procent premie- en 25 procent vrije sector-woningen. ”Ons beleidsuitgangspunt is in ieder geval minimaal 30 procent woningwetwonin gen en maximaal 25 procent vrije sec torwoningen”, aldus wethouder P. F. J. van Schie (CDA). Het CDA vindt het niet strikt nodig dat er in Zuidplas meer woningwetwonin gen komen dan de gedachte 30 pro cent. Waar de christen-democraten wel zwaar aan tillen zijn de garantiewonin- gen in de vrije sector, terwijl ook de hu ren in de woningwetsfeer acceptabel moeten blijven. Misschien dat wel ge probeerd zou kunnen worden het aan tal beschutte sfeerwoningen op te voeren. Ook de VVD acht het - mede gelet op de financiëlle gevolgen - niet nodig om meer woningwetwoningen in het nieuwe plan te bouwen. WADDINXVEEN - Het bestemmings plan voor de nieuwe woonwijk Zuid- plas (tussen de Beijerlincklaan en dg Piasweg achter het sportpark ”De Sniep”) zal later dan steeds in de be doeling heeft gelegen in de Wad dinxveense gemeenteraad behandeld worden. Was eerst gedacht aan de be handeling van dit plan in de laatste week van juni toe te komen, nu blijkt dat ook woensdag 4 juli niet haalbaar is. Dat komt omdat het vooroverleg met de Provinciale Planologische Com missie (PPC) niet is afgerond. Zuidplas staat nu op de agenda van 28 juni van die PPC-commissie. WADDINXVEEN - In Waddinxveen- Noord is het verkeer op verschillende punten erg gevaarlijk. Dit blijkt uit een enquete, die door buurtcentrum ”’t Ke telhuis” in juni 1978 is gehouden onder de buurtbewoners. De werkgroep die zich daarmee bezighoudt wil daar wat aan gaan doen. Zij wil een inventarisa tie maken van alle verkeersonveilige si tuaties in de wijk. Signalen over diverse verkeersonveilige situaties zijn door de werkgroep geregi streerd. Als de werkgroep goed haar werk wil doen is het nodig dat bewo ners bepaalde wensen en/of klachten kenbaar maken. De informaties van de bewoners zullen letterlijk in kaart ge bracht worden. De werkgroep wil dan met deze kaart naar B. en W. om dan te kijken wat er verbeterd kan worden. De werkgroep wordt gecoördineerd en begeleid door buurtcentrum ’t Ketel huis. Bewoners die wensen of klachten hebben kunnen contact opnemen met Corrie de Knikker, Wingerd 111, tele foon 7634 of buurtcentrum ’t Ketelhuis, telefoon 6860. kele winkeliers uit de Bomenwijk graag een winkel willen hebben in Zuidplas. Een aantal wil gezien hun leeftijd niet. Bij verplaatsing van de Bomenwijk winkels zou de woningbouwvereniging Waddinxveen er mee moeten instem men dat de leegkomende winkels niet meer als zodanig verhuurd worden. Na een gehouden enquete onder de Sniep- bewoners is de woningbouwvereniging hiertoe echter niet bereid. WADDINXVEEN Gezien de toe stand waarin somtijds het wijkgebouw Zuid aan de St. Victorstraat wordt ach tergelaten zal nader worden bekeken of in het nieuwe seizoen verhuur van deze ruimte aan particulieren sterk moet worden beperkt. De commissie wijk- werk Waddinxveen-Zuid, waar deze zaak in één der laatste vergaderingen aan de orde is geweest, heeft dat beslo ten. Van kracht blijft in ieder geval het eerder genomen besluit, dat verhuur aan particulieren slechts kan plaatsvin den op avonden waarop geen eigen programma’s zijn gepland. De commissie, die wordt voorgezeten door wethouder A. H. van Gent. (PvdA), heeft uit haar midden de heer Hij heeft J. Lam als vice-voorzitter aangewezen. Hij heeft die functie overgenomen van 1 wijlen de heer J. Koster. Als nieuw lid minator bij organisten-examens en als is namens de speeltuinvereniging Zon- jurylid bij orgelconcoursen. Zijn des- nig Zuid toegetreden de heer M. J. de kundigheid op het gebied van orgel- viseursschappen bij restauraties en nieuwbouw. Naast uitvoerend kunste naar is Jan van den Berg ook compo nist, in wiens werken de invloeden van zijn oude leermeester Schuurman on miskenbaar naar voren komen. In Zoe termeer is hij al lang geen onbekende waardige concerten in de Oude kerk, kent en de vele mogelijkheden van dit fraaie instrument optimaal weet te be nutten. Voor het concert op 2 juni heeft Van den Berg, zoals gebruikelijk, weer een boeiend programma samengesteld: Fantasie over ’’Geest des heren, kom van boven”, van Schuurman, Toccata in F gr.t. van Bach, Koraalbewerking ”Komm Schöpfer, Heilige Geist” van Pachelbel, Suite in A gr.t. van Tuma, Andante in D gr.t. van Mendelssohn- Bartholdy, twee koraalbewerkingen van eigen hand en de Finale uit Symp honic nr. 1 van L. Vierne. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 4,-, terwijl houders van een Pas 65 of een C.J.P., alsmede personen, jonger dan 16 jaar slechts 3,- hoeven te betalen. Een knelpunt voor de SGP/HKV/GPV is verder nog het aantal kleine wonin gen, waarom met name jongere bevol kingsgroepen blijken te schreeuwen. ”Het percentage van dit soort huizen is te hoog”, meldt fractievoorzitter D. Uitbeijerse, waaraan drs. D. Lont (PvdA) nog heeft toegevoegd dat wer kende jongeren geen koophuis willen, maar een goedkopere kleinere huurwoning. ZOETWATERKANAAL Waar de besprekingen nog steeds over voortduren is de ondergrondse aanleg van het betwiste zoetwaterkanaal Waddinxveen-Voorburg ter hoogte van de nieuwe wijk Zuidplas. Dit karwei gaat zo’n zes miljoen gulden kosten en de vraag is wie dat gaat betalen. Burge meester mr. A. G. Smallenbroek noemt het ’’volstrekt onredelijk” als deze meerkosten door Waddinxveen op tafel gelegd zouden moeten worden. Ten slotte moet het kanaal er niet voor onze gemeente maar voor het Westland ko men, zodat het rijk best een financiële bijdrage kan leveren. Intussen is het kokertracé wat verlegd om het zoete water straks beter te kunnen laten doorstromen. Verder zullen er twee Waddinxveense musici medewerking verlenen aan het concert. Elly Nieswaag en Bertha van de Kolb, zij zullen de dwarsfluit bespe len. Het concert zal een educatief, doch lichtvoetig karakter hebben. In de pauze zullen leden van het orkest gaarne uitleg geven over de te bespelen muziekinstrumenten. Volwassenen, jeugd en ook jonge kinderen zijn na- tuurlijk van harte welkom op dit kof- meer, als gevolg van zijn vele, gedenk- fie(familie)concert op zondagmiddag zodat hij het orgel aldaar als geen ander is tevens bon voor 1 x koffie of lx ranja. WADDINXVEEN Volgende week donderdag hebben ongeveer 13.800 stemgerechtigde Waddinxveners tussen acht uur ’s morgens en zeven uur ’s avonds in twaalf stembureaus de gele genheid voor de eerste maal in hun le ven te stemmen voor een Europees Parlement. Hoe de resultaten daarvan zijn zullen we pas in de loop van maan dag 11 juni kunnen vernemen, want af gesproken is dat de Nederlandse ver kiezingsuitslagen vier dagen lang opge borgen zullen worden voordat met het tellen wordt begonnen. Vorige week namelijk heeft de Tweede Kamer het wetsontwerp tot uitstel van de stemmentelling bij de verkiezingen voor het Europese Parlement aangeno men. Volgens dit ontwerp zullen de in Nederland op donderdag 7 juni uitge brachte stemmen pas worden geteld op maandagochtend 11 juni; de stembu reaus zullen die ochtend om tien uur met hun werk beginnen, nadat de stem bussen sinds donderdagavond verze geld zijn geweest. Verworpen werd een amendement- Patijn (PvdA), waarvan de strekking was met de telling van de stemmen reeds te beginnen op zondagavond om tien uur, wanneer de stembussen in Ita lië - de lidstaat waar de kiezers het laatst hun stem voor het Europese Par lement uitbrengen - worden gesloten. De kamermeerderheid meende echter dat de gevoelens van hen die de zon dagsrust in acht willen nemen, moeten worden ontzien. Wel aangenomen werd een amende ment op grond waarvan de thans ge volgde procedure voor het tellen van de stemmen maar voor één keer zal gel den. Het wetsontwerp als zodanig kreeg vorige week slechts steun van de fracties van CDA, VVD, SGP, GPV en DS'70. De rest van de Kamer was tegen. Dr. C A. de Geus. WADDINXVEEN/GOUDA - Een fc Waddinxveense assistent-accountant F heeft van de plaatsvervangend Goudse kantonrechter mr. G. Chr. Kok hon derd gulden boete gekregen. Hij werd schuldig bevonden aan een botsing op de Brugweg vorig jaar Juli. De aanrei- ding was het gevolg van een parkeer- manoeuvre. De Waddinxvener was schuin de weg opgereden om daarna WADDINXVEEN - Zoals al aangekondigd draait op initiatief van de film- en achteruit een inrit te kunnen inrijden, theaterwerkgroep De Spintol donderdagavond 7 juni om half negen in het Haaks op de rijbaan staande werd hij jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar Fons Rademakers’ film Max Have- gegrepen door een van links naderende laar. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden. CJP-houders en 65-plussers betalen automobilist. Volgens de verdachte had f 3,50. deze behoorlijk hard gereden, hetgeen wel bleek uit een remspoor van 22 me ter Verkeersschout A. M. Durieux jong als oud zal boeien, zeker degenen die maakte echter duidelijk dat daaruit niets valt af te lezen over de werkelijk gereden snelheid. deze behoorlijk hard gereden, hetgeen ter. Verkeersschout A. M. WADD1NXVEEN/ZOETERMEER Zaterdagavond 2 juni om acht uur geeft de bekende Delftse organist Jan J. van den Berg een concert op het orgel van de Oude kerk aan de Dorpsstraat te Zoetermeer. Jan van den Berg (geb. 1929) studeerde aanvankelijk bij de "koning van het kerklied”, Adriaan C. Schuurman en later aan het Amster dams Conservatorium, onder leiding van wijlen Dr. Anthon van der Horst, bij wie hij het einddiploma behaalde. Hij werd in 1945 organist van de Gere formeerde Kerk te Amersfoort, in 1946 in de Hervormde Emmakerk te Soest- dijk en in 1953 organist van de Nieuwe Kerk te Delft. Van den Berg heeft geconcerteerd op vrijwel alle belangrijke orgels in Neder land en was vele malen te horen en te zien op de radio en de televisie. In Delft zijn zijn concerten niet meer weg te denken uit het openbare muziekle ven, waarbij vooral zijn Bachconcert een jaarlijks hoogtepunt vormt. Ook was hij de organist bij de begrafenis dienst van Prinses Wilhelmina op 8 de cember 1962. "t diverse belangwekkende grammofoonplaten op zijn naam staan. Voorts bekleedt hij de functies als exa- is namens de speeltuinvereniging Zon- jurylid bij orgelconcoursen. Zijn des- Heer. Dinsdagavond 29 mei is er in het bouw heeft geresulteerd in diverse ad- wijkgebouw een afsluitende bijeen komst gehouden voor de vrijwilligers, administrateur, bestuur en dergelijke.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 13