t Weegje is bestemd voor rustige recreatie Rhowax BV breidt uit Lezers schrijven Recreatiekrant Zuid-Holland: Opbrengst van AVO-collecte nieuwe statuten Bibliotheek- nota later door UITDAGING AAN Mr. A. G. SMALLENBROEK m w n -1 Su. combi fOTO ilij Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. *r blnnI>tB,n^Fn- lil lil lil lil ■U8 !ijq ik.- middag). ROTTEMEREN In de driehoek Rotterdam-Den Haag- den. den/Vettenbroek. Hier kunt u al op be- 'an De eerste paal voor de uitbreiding van Rhowax B V aan de Dorpstraat. Rechts staat directeur U. F. Bierma (41(Foto: Weekblad i witte mimi ^A^GOED EN GOEDKOOP! reven het Sportweekcomité en de Gouwe- Rijders deze brief: per traditie onderdeel van het sportweek- programma - krachtens besluit van B en W niet kan doorgaan. Naar aanleiding hiervan heeft nog deze - het "uitzetten spanning, tijd rit. Tenslotte verzoekt het bestuur van de deur liggende Reeuwijkse Plassen en Rottemeren. dat nog met de hand wordt bediend. Daar kunt u ook roeibootjes huren om de plas op te gaan. Het Koornmolengat is een klein natuurreservaat langs de Rotte, even ten westen van Zevenhui- Buitelaar aan de Oranjestraat, omdat de oorspronkelijke vestiging met de grond is gelijk gemaakt. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland nen doorgaan van de rit in te lichten vo rige week is de rit als onderdeel van het Rotte verder naar het zuiden gaat, komt u langs de Zevenhuizerplas. De oevers hiervan worden nog voor re creatie ingericht. zen. Het is voor vogels een waar para dijs. In de zomer kunt u het reservaat Het Waddinxveense bedrijf, waar 20 mensen werken en dat sinds 1975 aan de Dorpstraat is gevestigd alwaar de vestiging vier jaar geleden door oud- burgemeester C. A. van der Hooft op een veegmachine officieel geopend werd, levert het materiaal voor groot schoonmaakonderhoud aan schoon maakbedrijven, industrieën, ziekenhui- van Bleiswijk. In de Bleiswijkse Zoom waar u met de auto tot vlak bij het water kunt rijden. Hier vindt u ook een trim- parcours. Woensdag 23 mei 1979 werd voor ons (200 mensen) een zeer teleurstellende avond. Wij hadden zo naar de autopuz- zelrit in het kader van de 34e Sport week Waddinxveen uitgezien, hetgeen wel moge blijken uit het aantal mensen dat naar het sportpark ”de Sniep” was gekomen en weer naar huis moest (energieverspilling?) Wat is er eigenlijk gebeurd? van Rotterdam. U vindt hier een oer- Hollands landschap, rijk aan natuur schoon, planten en dieren. Het oude riviertje de Rotte is de rugge- graat van dit omvangrijke recreatiege bied. Er zit hier heel wat vis. Een beste stek voor sportvissers. Op de Rotte is ontstaan, heeft het mooie plassen- landschap geen goed gedaan. De Reeu- die trapsgewijs het polderwater naar de wijkse Hout is een gebied van 150 ha. In de polders Vettenbroek en Broek- velden heeft de laatste jaren zandwin- een fraai gerestaureerd oud sluisje, is ning plaatsgevonden. Hierdoor is een ook de moeite waard. U kunt het berei- nieuwe plas ontstaan: de plas Broekvel- ken via de Langevaartweg ten noorden --1. i 1-_1 l r>! i. f i - U. l m<zi JA., - r - - - -- ~j- toestemming scheiden schaal plankzeilen. Langs de zijn grote speelweiden aangelegd, WADDINXVEEN In de voorlaatste vergadering van de gemeenteraad heb- meente schrappen van de autopuzzelrit in ben B. en W. de raad de toezegging ge daan, dat de ontwerp-bibliotheeknota binnen enige weken zou verschijnen, waarna deze aan de daarvoor aan te wijzen commissies van advies en bij stand ter bespreking zou kunnen wor- Stapt U maar eens binnen bij één van de méér dan 200 speciaalzaken op foto- en filmgebied Daar heeft de Combifoto vakman nog écht tijd voor U en daar vindt U alle kwaliteitsmerken gemeenten waar zij doorheen gaan. Zij hebben dit maanden van te voren ge daan. Van de omliggende gemeenten hadden zij reeds na enkele weken toe stemming. Van de gemeente Wad dinxveen hadden zij pas enkele weken mondelinge toestemming en wel voor: a) de Koninginnerit (gelukkig wel gere den), b) de Sportweekrit (helaas afge keurd) en c) de Najaarsrit (voor ons een groot Waarom dan nu onder het mom van nutteloze energieverspilling opeens deze weigering en dan ook nog zo laat geweigerd? Het gaat nog niet eens om een druppel besparing, want men zal er een zeer sterke microscoop bij moeten halen om die hoeveelheid te zien. Dan nu de uitdaging Mr. A. G. Smallenbroek, bij deze da gen wij u uit om aan de eerst volgende puzzelrit uw toestemming te verlenen, deze mee te rijden en te blijven tot de prijsuitreiking. Als u die avond om u heen kijkt, luistert naar hoe de mensen op zo’n avond reageren en als u dan eerlijk en sportief bent, dan kunt u nooit meer weigeren. Sterker nog, u zult de volgende keer mee willen doen. Namens alle leden van de ’’GOUWE RIJDERS” p/a Burgemeester Trooststraat 98. P.S. De vereniging die anders na 22 jaar, draaiend zonder subsidie, ge doemd is te verdwijnen. Het Hoge Bergse Bos ligt aan de kant van Bergschenhoek. Dit gebied is nog in aanleg. Er komt een bos met water- j wor_ den gemaakt van puin van afgebroken gebouwen. Bij Rotterdam-Hillegersberg ligt het Lage Bergse Bos. Het is gemaakt om plaats te bieden aan grote aantallen be zoekers uit de nabij gelegen stedelijke gebieden. De grillig gevormde water partijen bieden gelegenheid tot spelevaren. plas richt men een strook van 7 ha in voor de oeverrecreatie. Er is een pol- derbos aangelegd van ongeveer twintig ha. Binnenkort gaat men beginnen met Öp alle gazons van de Rottemeren mag u de tent opzetten, maar die mag daar alleen overdag staan. Als u wilt kampe ren kunt u terecht op het kampeerter rein bij het zwembad "De Koornmo- len” in Zevenhuizen. Hierbij ligt vlak- WADDINXVEEN - De jaarlijkse col lecte in Waddinxveen van de AVO (ge- T een bedrag op gebracht van f 3.678,14. De AVO wil hierbij graag alle gevers hartelijk bedanken. huis gestuurd worden en bleken voor niets deze avond vrij te hebben gehou den. De organisatoren zitten nu met de prij zen in hun maag (wie moet dit beta len?), en zij hebben er vele uren werk voor verzet, wat nodig is om een rit tiveerde schriftelijke beslissing, waarbij goed uit te zetten. i De "Gouwe Rijders” moeten voor zo’n welke termijn tegen deze beslissing beroep rit een vergunning aanvragen voor de kan worden aangetekend. Hierop antwoorden B. en W. "In antwoord op uw brief d.d. 2 mei j.l.. ingekomen op 4 mei j.l. om i tot het houden van een plaatselijke auto- oriëntatierit op woensdag, 23 mei a.s.de len wij u het volgende mede. Wij zijn van mening dat puzzel-, behendigheids- en waarbij het wedstrijdelement in het geding is, zowel uit het oogpunt van verkeershin- der als op grond van veiligheidsoverwe gingen, niet dienen plaats te vinden. In het bijzonder gelet op de reeds be staande hoge verkeersintensiteit en de daaruit voortvloeiende overlast voor om wonenden, achten wij het ongewenst dat dit soort ritten met een groot aantal deel nemers in de bebouwde kom wordt gehou den. Derhalve hebben wij besloten geen onthef fing ingevolge artikel 24 van de Wegenver keerswet te verlenen. Op grond van de Wet administratieve rechtspraak overheidsbeslissingen kan te gen dit besluit binnen dertig dagen na de dag van verzending ervan een gemotiveerd bezwaarschrift worden ingediend bij ons college. voor het doen plaats vinden van een inter lokale nachtrit eerst op 2 mei telefonisch afwijzend werd gereageerd: b. dat op 2 mei schriftelijk een meer be zen, gezondheidsinstellingen en scho len. Met deze activiteiten startte direc teur U. F. Bierma, die kortgeleden van de gemeenteraad toestemming heeft gekregen tot het neerzetten van een be drijfswoning achter het pand aan de Dorpstraat, in 1964. Men zat toen nog aan de Brugweg. De bouw van de nieuwe bedrijfsruimte van Rhowax wordt gedaan door aanne mer Verbey uit Reeuwijk naar een ont werp van architekt Doorduyn uit Opij- nen. hand van tekst, kleurenfoto’s en een overzichtskaart informatie over buiten stedelijke openluchtrecreatie in Zuid- Holland, en dan vooral voorzover het W voor het mogen organiseren - onder provinciaal bestuur daar mee van doen heeft. Het accent in de Recreatiekrant Zuid- Gouda ligt het recreatiegebied De Rot- Holland 1979 ligt op het recreëren in temeren, totaal 900 ha groot. U kunt er het Zuidhollandse landschap. Er staan komen via Bleiswijk, Zevenhuizen, Be- het programma had laten schrappen. Een enkeling haalde het bericht uit het Weekblad voor Waddinxveen, maar kon het eigenlijk niet geloven (een mi- programma van de sportweek gepubli- splaatste grap werd gedacht). Velen kwamen dan ook naar het startpunt, WEEKB LAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 30 MEI 1979 soortgelijke ritten, het aanleggen van jachthavens en par- keerterreinen. De Goudse Hout, zo’n 100 ha groot, ligt bij de bebouwing van Gouda. Langs het weidegebied lopen kleine wegen, geschikt voor fietsen en wandelen. Er is bij een jachthaven bij een oud sluisje, vijf ha polderbos aangeplant. Men is nog bezig met het inrichten van dit ge bied. 't Weegje is een klein natuurgebied. Het is bekend om zijn weidevogelstand. voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom- WADDINXVEEN Woensdag voor een week is bij Rhowax BV (reinigings- machines) aan de Dorpstraat 118 de t van een nieuw pand, waarin magazijnen, technische ruim ten, kantoren, produktie- en kantine met instruktielokaal van het groeiende Waddinxveense bedrijf ondergebracht zullen worden. Deze bouw, op 1050 vierkante meter van de aanwezige 2400 vierkante meter, duurt tot eind van dit jaar. Tot zolang heeft Rhowax onder dak gekregen bij het schildersbedrijf dinxveen wordt er i jaar) een autopuzzelrit georganiseerd door de "Gouwe Rijders". Deze rit is bij velen in trek, mede door dat hij zo goed is uitgezet en geliefd bij vele niet- Waddinxveners. Nu bereikte ons, net voor het begin van deze rit, het droe vige bericht dat de gemeente de rit van f, dat weliswaar getracht zal worden om gemeente Waddinxveen en VVV- de "pers" nog tijdig omtrent het niet kun- kantoren in Zuid-Holland, wordt de re creanten ook gewezen op de naast onze (aan de kant van Zevenhuizen) ”De Koornmolen”. In dit recreatiegebied kunt u wandelen en fietsen en tegelijk ceerd) maar dat noch het Sportweek- genieten van het mooie polderland- comité noch het bestuur van de Gouwe REEUWIJKSE PLASSEN schap. Er is ook gedacht aan ruiterpa- maar moesten toch teleurgesteld naar Rijders zich aansprakelijk achten voor de Het plassengebied bij Gouda en Reeu- evt. gevolgen van het niet-doorgaan van de wijk bestaat uit twaalf plassen, onder- Van het noorden tot het zuiden van het ling gescheiden door smalle wegen en gebied lopen langs de Rotte fietspaden, kaden. De lintbebouwing, die op veel Via de Molenweg bij Zevenhuizen kunt Gouwe Rijders u - waar het in feite gaat plaatsen langs de wegen en de plassen om het al dan niet voortbestaan van deze nu 21 jaar oude vereniging - om een gemo- 'j'ju tevens gelieve aan te geven, hoe en binnen Dit gebied is bestemd voor de rustige recreatie. Daarom is volstaan met het heeft een Recreatiekrant Zuid-Holland aanleggen van een voet-fietspad rond onder geleide bezoeken (op woensdag- voor 1979 uitgebracht. Het acht pa- de plas, een parkeerplaats en een op- middag). met een mondelinge toelichting op 11 mei gina’s tellende krantje geeft aan de haalbrug over de ringvaart. Er is ook aan de wethouder v. Gent. hand van tekst, kleurenfoto’s en een een roeibotenhaventje. Bij’t Praathuis Wa.?neer_u,„_ _00S_ cl. c. dat bij die gelegenheid tevens namens overzichtskaart informatie over buiten- kunt u een bootje huren om de plas op het bestuur van de Gouwe Rijders is ge- stedelijke openluchtrecreatie in Zuid- te gaan. vraagd om een principe-beslissing van B en voorbehoud van een goed te keuren route - van 3 lokale puzzle-ritten per jaar nl. op Koninginnedag, tijdens de sportweek en een "najaarsrit"; - ------- - - d. dat op het onder b. vermelde verzoek gegevens over onder meer recreatiege- rgschenhoek en de noordelijke wijken partijen. De heuvels in dit gebied In verband met de Sportweek Wad- pas op donderdag 17 mei - ook weer tele- bieden in deze provincie, landschap en „-..-j„«„.„it 21ieder jaar (reeds 22 fonisch - is gereageerd; landschapszorg, de hygiënische kwali- „i-:» e ja[ de organjsaiie van een puzzle-rit teit van het buiten(zwem)water en over veel voorbereidende werkzaamheden vergt provinciale fietspaden. van een rit kost veel in- In de Recreatiekrant Zuid-Holland en kilometers - er zijn 1979, die gratis verkrijgbaar is bij het voorts voor 500 gulden aan prijzen inge- provinciehuis aan de Koningskade I in kocht: Den Haag, en voorts onder meer bij de kunt u zeilen en roeien. Als u wilt gemeente Waddinxveen en VVV- zwemmen kunt u het best terecht in de zwembaden de "Bleiswijkse Kooi” en O j 1 u het fraaie landschap bij de molenvier gang (vier bij elkaar behorende molens, handicapteTz^rg)’heeft Hia t r'jncop\i,i k hpf nnlHpni/Qfpr naar rip Rotte maalden) ook per auto bereiken. Een bezoek aan de Bleiswijkse Verlaat, een f ook de moeite waard. U kunt het berei- Naschrift redactie: Over het door de ge- het kader van de 34e Sportweek Wad dinxveen is er tussen het Sportweek comité en het bestuur van de Gouwe- Rijders enerzijds en het college van Bur gemeester en Wethouders anderzijds een levendige correspondentie geweest. Zo sh- den voorgelegd. reven het Sportweekcomité en de Gouwe- Door de omstandigheid, dat in de laat- Rijders deze brief: stgehouden bestuursvergadering van de "Ondergetekende ontving één dezer da- Stichting Christelijke Openbare Bi- gen (t.w. lómei) een telefonische medede- bliotheek ’’Waddinxveen”, waarbij ook ling van de heer Zondag van uw secretarie de gemeentelijke vertegenwoordigers dat de op 23 mei a.s. geplande avondrit - aanwezig waren een concept is aange- boden van statuten voor de oprichting van een nieuwe stichting met de opzet de gebruikers van de openbare bibliot heek rechtstreeks bij het bibliotheek- avond (16 mei) overleg plaats gevonden werk te betrekken, heeft het college ge- tussen het bestuur van "de Gouwe Rij- meend de afronding van de nota te ders" en het SportweekcomitéMij werd moeten opschorten. In dat verband laat verzocht u namens beide besturen te be- ook een achtergehouden verhaal over richten dat zij het volstrekt oneens zijn de bibliotheek nog even op zich wach- met de genomen beslissing alsmede met ten. de daarbij gevolgde procedure. Gemelde concept-statuten zullen voor In dit verband brengen beide besturen het de eerste keer worden behandeld in navolgende onder uw aandachteen bestuursvergadering van de bibliot- a. dat op een verzoek van de Gouwe Rij- heek, die gehouden zal worden op 1 ders gedateerd 29-3-'79 om toestemming juni 1979. B. en W. zijn voornemens deze statuten na vaststelling daarvan door het biliot- heekbestuur inhoudelijk te toetsen en mede te betrekken in de uit te brengen bouw gestart perkte (lokale) rit werd voorgesteld zulks nota. Ml III!'—

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 15