Route van zes achteruitlopers Vanavond is er wielrennen WEEKBLAD SPORT ’Médium* de nieuwe nvwnxnraM Achteruitlopers Be Fair liepen al 33 km. achteruit 13.40 uur 14.00 uur 17.30 uur 21.00 uur 13.00 uur 18.30 uur 16.00 uur 15.30 uur 17.00 uur 18.00 uur 19.00 uur En dan nog dit De Gouwe niet succesvol in zwemvierkamp Vrijdag 1 juni 20.00 uur 16.30 uur WADDINXVEEN Dorry van de Meent (25), Jannie Zeeman (23), Hans Blokland (26), Ron Hoogendoorn (20), Martin Kooistra (20) en Dick Janmaat (22) zijn de zes leden van de afdeling volleybal van de ch ristelijke sportvereniging Be Fair die vrijdagmiddag en -avond tussen 13.00 en 21.00 uur gaan proberen het wereldrecord achteruitlopen te brengen op 35 kilometer. Dit record staat nu nog op 32,2 kilometer. De Route die men volgt is deze: I WEEKB LAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 30 MEI 1979 iWKKWWWMWMMSVVWWWkMWWWmM- i w Dit zijn de zes achteruitlopers Dwarsweg, geweest op het eiland Texel, waar vrij- Dorpstraat, Kielkade, Onderweg. leplaan, Vijverlaan, Sniepweg, Ijser- manweg, Beijerincklaan, fietspad rijks weg A 12. Zuidkade, Raadhuisplein, Stationss- Finish sportzaal Groenswaard aan de Wadde. Start sportzaal Groenswaard aan de Wadde, Groensvoorde, Groenezoom, Papaperveld, Weidezoom, Wingerd, Groensvoorde, Wadde, Noordeinde. Brederolaan, Koningin Wilhelminasin- gel, Koningin Wilhelminaplein, Willem de Zwijgerlaan-noord, Prinses Bea- trixlaan, Stationsplein, Stationsstraat, Kanaalstraat. en Siep van Dongen uit Middelharnis (winnaar van vorig jaar). Om kwart over acht starten de dames met veel ve detten, zoals Marian Bik uit Lekker- kerk, Petra de Bruin uit Nieuwkoop, Marijke Lagerhöf uit Rotterdam, Anne Möhïman-Riemersma uit Apeldoorn, Truus v. d. Plaat uit Geldermalsen en Betsy van Yken uit Baarn. TOERDERS Na deze wedstrijden voor liefhebbers, veteranen en dames zal er nog een wed strijd voor toerders worden gehouden, begonnen wordt om tien uur ’s avonds. Komen de toerders aan bod na de wie lerwedstrijden, daarvoor zijn de bur gers aan de beurt. Aan deze burger- ronde kunnen meedoen (op gewone fietsen) jongeren tot 14 jaar en volwas senen. Begonnen wordt om zes uur ’s avonds. SPONSORS De sponsors die het wielerspektakel in I De routebeschrijving die het Sport- I weekcomité heeft gekregen omvat on- geveer vier velletjes aan straatnamen. Kanaaldijk, Sniepweg, Esdoornlaan, Chopinlaan, Mozartlaan, Beethovenlaan. Zuidelijke Dwarsweg, Zuidkade, Apol- lolaan, Mercuriusweg, Burgemeester Trooststraat. traat, Stationsplein, Passage, Kerkweg- Oost, tunnel hefbrug, Nesse, Oranje- laan, Kerkweg-Oost. meubelgeneratie llllvill ,l*<ri*l opent de weg tot mobiel wonen eurohome zijde36, boskoop, tel. 01727-4550 1 Groenswaard aan de Wingerd. Rond I het gebeuren wordt een f I gehouden, waarover bij fotograaf Sjaak I Noteboom de nodige inlichtingen zijn I te verkrijgen. De bedoeling van het I hele spektakel is om a.s. vrijdag zo’n I 35 kilometer kris-kras door Waddinx- I veen af te leggen. j ROUTE WADDINXVEEN Komende vrijdag 1 juni is het dan zover. Dan zullen 6 leden van de afdeling volleybal van de christelijke sportvereni ging Be Fair een poging gaan ondernemen om het wereldrecord achter uitlopen, dat op maar liefst 32,2 kilometer staat, te breken. Vorige week woensdag heeft het Boskoopse sporthuis L. Marchant de achteruitlopers in de juiste outfit gestoken om het karwei zo goed mogelijk te klaren. Intussen zijn de volleyballers voor de De start is gepland aan de Wadde ter hoogte van de sportzaal Groenswaard, de ’’thuishaven” van de Be Fair- volleyballers. Achteruitgelopen wordt Herman Heijermanslaan, C. Huygen- slaan, Da Costaweg, J. W. Frisoweg, Willem de Zwijgerlaan-zuid, Willem de Zwijgerlaan-noord, Noordkade, Nesse. burg) deelgenomen aan een zwem- en polo vierkamp. ZWEMMEN Op het onderdeel zwemmen was De Gouwe minder succesvol. De zwemp loeg was onvolledig als gevolg van het Drie Kringen Tournooi in Dordrecht. De voornaamste uitslagen waren: 100 m vrije slag meisjes onder 10 jr. Amanda v. d. Berg 2e in 1.32.1. 100 m vrije slag meisjes onder 10 jr. Martine van Meurs 3e in 1.35.0.100 m school slag jongens onder 12 jr. Jaco v. Duyn 3e in 1.39.3. 100 m vlinderslag jongens onder 14 jr. Marc Faber 3e in 1.20.8. 100 m schoolslag heren Niek de Leeuw 3e in 1.22.3. 4 x 100 m wisselslag heren De Gouwe 3e in 5.04.9. POLO In het polo tournooi waren De Gouwe zeventallen succesvol. De dames en de adspiranten jongens wonnen de eerste prijs, terwijl de heren combinatie een tweede prijs behaalde. inlichtingen bij G. Los, tel. 3215 en T. de nodige zoenen uit te delen, v. d. Wal, tel. 3629) zullen de laatste an derhalf uur van het parcours ingezet worden. Voor het meerijden met een volgwagen moet f 50,- worden betaald als bijdrage in de organisatiekosten. Er wordt vrijdag 1 juni achteruitge lopen tussen 14.00 en 21.Ó0 uur. De I start en finish zijn bij de sportzaal Dit zijn de zes achteruitlopers van Be Fair: Jannie Zeeman (23), Dorry van der Meent (25), Hans Blokland (26), Martina Kooistra (20), Dick Janmaat (22) en Ron Hoogendoorn (20). Cocky Smits is afgevallen wegens een knie blessure, maar als begeleidster het evenement toch meemaken. Dat die afstand niet zonder training is af te leggen zal een ieder kunnen be grijpen en daarom zijn de volleyballers die het karwei willen gaan klaren - Dorry v. d. Meent, Janny Zeeman, Dick Janmaat, Hans Blokland, Martin Kooistra en Ron Hoogendoorn alvast in training gegaan. En wel sinds november vorig jaar. De leiding van deze training is in handen van Ton Baars. Voor de medische begeleiding van de volleyballers is Hans Dicker aangetrokken. Juliana van Stolberglaan, Koningin Wilhelminaplein, Koningim Wilhel- minasingel, Brederolaan, Staringlaan, Bosboom Toussaintsingel, Nic. Beet- slaan, Herman Heijermanslaan, Staringlaan. Kanaaldijk, Zuidelijke Zuidkade. WADDINXVEEN Over het achteruitlooprecord dat de zes Be Fair-volleballers willen gaan bre ken nog een paar bijzonderheden: Doel: Het verbeteren van het reeds bestaande wereldrecord achteruitlopen ter verbetering van de naambekendheid van de volleybalvereniging ”Be Fair” en vooral gericht op het jeugdwerk van de vereniging. Financieel: Alles dient self supporting te zijn. Er leeft zelfs de hoop dat een gering bedrag in de kas van Be Fair zal kunnen wor den gestort voor het jeugdwerk. De firma Marchant te Boskoop stelt de trainingspakken beschik baar, terwijl via volgauto’s - net zoals bij een wielerspektakel - ook nog inkomsten worden ver kregen. Deze volgauto’s rijden al leen het laatste gedeelte mee en liefhebbers kunnen zich tegen een vergoeding van f 50,- hier voor nog aanmelden bij Gerrit Los, tel. 3215. Finish: Om ongeveer 21.00 uur bij de sportzaal Groenswaard, waar een bekende Nederlander de hul diging zal verrichten. Uiteraard zal deze poging worden aange meld bij het Guinness Record Book, waardoor alles een offi cieel tintje krijgt. Reclame: Naast een aantal publi- katies in het Weekblad voor Waddinxveen worden ook affi ches opgehangen en zal een sten cil huis-aan-huis worden ver spreid. Ook is een geluidswagen geregeld, die op 1 juni a.s. nog meer ruchtbaarheid aan het ge heel zal geven. Stuntjes: In samenwerking met een aantal plaatselijke winkeliers worden een aantal stuntjes gere geld om het geheel een feestelijk aanzien te geven. En ook een ronde-miss zal het geheel ple zierig voor de deelnemers beslui ten. Foto-wedstrijd: Door Foto Sjaak Noteboom (Passage 47) wordt een fotowedstrijd gehouden. Het gaat hierbij om de leukste foto van het achteruitlopen. De foto’s kunnen worden ingeleverd van 1 tot en met 20 juni, waarna op 1 juli in de etalage van Foto Note- boom en via een aanplakbiljet in de sportzaal Groenswaard de winnaars worden bekendge maakt.Het formaat van de foto’s is maximaal 13 x 18 cm van een negatief in kleur of zwart/wit. De eerste prijs is een maxi-poster van een eigen negatief (kleur of zwart/wit) van het formaat 50 x 60 ter waarde van f 50,-. De tweede prijs is een foto/filmbon ter waarde van 25,-. De derde prijs is een miniposter van uw eigen negatief met een formaat 28 x 35 ter waarde van 20,-. WADDINXVEEN De Wad- dinxveense zwem- en poloclub De Gouwe heeft met AZL (Leidschen- er in Groenswaard 3, Groenswaard 2, dam), Triton (Weesp) en KZXT (Voor- Dorpstraat gebied, Bomenwijk, IJser- manweg, fietspad langs rijksweg A 12, Tweede Zuidelijke Dwarsweg, St. Vic- torwijk, Kanaaldijk, Sniepweg, Grens waard 1, Oranjewijk, Vondelwijk, Noordkade, Nesse, Zuidkade en ver volgens nog een hele route dwars door Waddinxveen. Als men start om 13.00 uur de verwachting dat rond negen uur de gewenste 35 kilometer zullen zijn afgelegd, als alles goed gaat tenminste. (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging-TOOS (basketbal). witte mi:™, ALTIJD VERS! f met de nodige moeite en blaren 33 km. lang achteruit is gelopen. Voor het Waddinxveense evenement in het ka- I der van de 34e Sportweek Wad dinxveen is een volgwagenactie op I touw gezet. Deze volgauto’s (hierover miss aan te pas om straks bij de finish Want één ding staat ook vast: als het lukt 35 kilometer achteruit te lopen dan zal er ook sprake moeten zijn van een grootse huldiging, die zeer veel Wad- dinxveners op de been doet brengen. De entourage van het geheel zal het ka rakter krijgen van een wielerevene- ment, compleet met reclamekaravaan en dergelijke. Het Sportweekcomité fotowedstrijd heeft zich voorlopig belast met de taak de wedstrijd achteruitlopen geheel in legale banen geleid te krijgen. Nesse, Noordkade, Staringlaan, Groensvoorde, Beethovenlaan, Peu- leyen, Wadde, Groensvoorde, Beetho venlaan, Peuleyen, Wadde. Chopinlaan, Kerkweg-Oost, Prinses Beatrixlaan, Willem de Zwijgerlaan, voetpad langs rioolwaterzuiveringsin stallatie, Vondellaan, Tesselschade- laan, Bilderdijklaan, Brederolaan, Staringlaan. I De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior B’ I (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoe- I keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht I (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad- dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen Intussen zijn de volleyballers voor de De organisatoren hebben een finan- i wereldrecordpoging al druk in training ciële-, sponsor- en publiciteitscommissie geweest op het eiland Texel, waar vrij- in het leven geroepen om al het werk in dag 18, zaterdag 19 en zondag 20 mei goede banen te leiden. Tijdens het ach teruitlopen zullen er diverse stuntjes worden georganiseerd in overleg met de winkeliers in de winkelcentra die worden gepasseerd. En natuurlijk komt er ook nog een WADDINXVEEN Vanavond (woensdag) is er op het parcours Dorp straat, leplaan, Esdoornlaan, Chopin laan, Beethovenlaan wielrennen in het kader van de 34e Sportweek Wad dinxveen. Daarover allereerst dit: Voorwaarde voor een goed verloop van een wielerronde is een ’’schoon” par cours. Het Sportweekcomité doet dan ook bij deze een dringend beroep op uw medewerking om langs de bovenge noemde route geen auto’s te parkeren. In samenwerking met de Haagse ren nersclub ’’Hollandia” worden vana vond ronden voor burgers, liefhebbers, veteranen, dames en toerders gehou den. De afstanden variëren van 60 tot 100 kilometer. Voor het Waddinxveense wielerspekta kel - een jaarlijkse traditie - hebben zich 114 liefhebbers en veteranen opge geven en 47 dames. Onder deze insc- grijvers bevinden zich de namen van de Waddinxveners D. den Adel, J. Hor- bach, P. W. Kloet, H. Rehorst, C. Steen- de Groenswaarden/Dorpstraat/Bomen- land en Th. van Veke. Voor de wedstrij- wijk mogelijk hebben gemaakt zijn: den bestond zoals gewooniijk weer veel Winkelcentrum Groensvoorde, Vivo meer belangsteling dan het aantal ren- zelfbediening, Gert Huizer, Bouma ners dat kon worden ingeschreven. drogisterij, Frans Versluis, Audicon De om kwart voor zeven van start BV, Garage Berkoni, Cees Tijsterman, gaande wielerwedstrijd voor liefheb- Dansschool studio swing, garage Boon- bers en veteranen bevat een aantal pro- stoppel, Verzijl sport, Formido, Mia en minente deelnemers, zoals (bij de vete- Wim Rip, Glasbeek Finish, P. Glas- ranen) Jan van der Horst uit Haarlem beek, Sjaak snackbar, Mulleman meu- (Nederlands kampioen 1978), Harry beltoonzalen, Roubos transporten, van leeuwen uit Den Haag (ex-Tour de Café sport, Inge Rehorst, H. B. Min- France), Leen Poortvliet uit Dirksland nes, Horeca service Joop v. d. Zwaard, (ex-Tour de France), Hans v. d. Over Rijwielhandel Gijs Krayesteijn en fam. uit Wassenaar, Kees Bokma uit Soest Zwanenburg, tandtechnici.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 19