Uniek voor Nederland i c Met de ANWB wandelen en fietsen in Boskoop m I i - y r_„ HET PROGRAMMA p a Weekend suggesties samenstelling marijke van schaik I Zonsverduistering door vliegers r le Pinksterdag, 3 juni: Grote afmetingen. 12.00 uur, het eerste grote spektakel begint: Flexifoils (bestuurbare matrassen) zul len over de zee een boot voorttrekken. Hiervoor zijn speciale vliegers ge bouwd van ca. 3 mtr. lengte. Er zullen er 15 achter elkaar gekoppeld worden met een totale trekkracht van 1 ton en meer! De boot zal, afhankelijk van de wind, snelheden bereiken van ca. 40 km. Vroegtijdig telefonisch reserveren is aan te raden. Vlieger-OP, Rijswijkseweg 74, Den Haag, tel. 070 - 88.22.50. Desgewenst kan men een fiets huren bij de volgende firma’s: Aa de: res tie; te de scc éér zit eei Wedstrijdformulieren verkrijgbaar bij Stichting Scheveningen Bad, Fokke- mast 15, Scheveningen, tel. 070 - 54.24.02. Tl Hi co Het gew regi Tite „Di zor; wer ook Esp min mu: geg om De bij De im tre eei op „1 wa erj O< Tc kv sni on da aa pr zei Zi aa hil tel di> he yo ne De vetrekpost is op beide dagen ingericht in de Beurshal naast Hotel- Café-Restaurantr Florida aan de A.P. van Neslaan te Boskoop. Hier kan men van 09.00 tot 14.30 uur de routebeschrijvingen afhalen. Men kan dan genieten van een kleurenfilm over Boskoop en de sierteelt. Na de film krijgt men een demonstratie te zien over het verede len van boomkwekerijprodukten, wat zeker de moeite waard is. Slecht weer is dan ook geen reden om thuis te blijven. G. Maissan, Station NS, Gouda, tel. 01820-19751. P. Groenendijk, Station Ns, Alphen t aan de Rijn, tel. 01720-91400. Mocht de rondvaart-rondleiding door onverhoopt slecgt weer komen te vervallen, dan verzorgt de VVV-Bos- koop een alternatief programma, dat zeer grote Tetra vlieger. Er worden zich grotendeels binnenshuis afspeelt: twee professionele fotosystemen ge- Men kan dan genieten van demonstreerd om uit vliegers foto- 14.00 uur, de vliegwedstrijden beginnen, op het strand ten zuiden van de pier. Klasse 1: De mooiste vlieger, verdeeld in twee groepen: tot 16 jaar en 16 jaar en ouder. Er wordt gelet op: luchtwaardigheid, stabiliteit, vormge ving en originaliteit. Klasse 2: Snelheidsrace. voor stunt vliegers. Er zal heen en weer gevlogen 11.00 uur vanaf dit tijdstip is het vrij vliegeren. Iedereen kan mee doen, raad vragen, verbeteringen aanbrengen en de nieuwste ontdekkingen bekijken. Ver schillende reklame-vliegtuigen zullen langs de kust vliegen met het opschrift Internationaal Vliegerfeest, 3 en 4 juni in Scheveningen. Het internationale vliegerfeest is dit jaar georganiseerd door Vlieger-OP en Stichting Scheveningen Bad, m.m.v. Knoop-vliegers te Nijmegen. Het zal ook dit jaar weer plaats vinden op het strand vóór de gehele boule vard van Scheveningen op 3 en 4 juni, het pinkster weekend. Er zullen frisbee-demonstraties gege ven worden door o.a. de wereldkam pioen. Natuurlijk is er weer de nodige muzikale omlijsting. Op de boulevard zullen een informatiestand en een vlieger verkoopstand staan. Het is dit jaar de grootste vlieger-gebeurtenis in Europa. We verwachten ca. 25.000 bezoekers. Probeer tijdig aanwezig te zijn! Het feest is natuurlijk weer gratis toegangkelijk. prijzen. 17.00 uur, vijf parachutisten landen op het strand. 17.15 uur, meerdere bemande, gemotoriseerde zeilvliegers (hanggliders) zullen vanaf het strand opstijgen en voor de kust laag over zee vliegen. Medewerking wordt o.a. verleend door David Cook, de man die het Kanaal tussen Engeland en Frankrijk is overgesto ken, hangend Onder z’n zeilvlieger! 17.30 uur, opnieuw de zeilvlieger, nu voortge trokken door een speedboot. 22.00 uur, start van het grote avondvliegerfeest. Er wordt begonnen met één van de grootste LASER shows uit Europa, samen met grote vliegers een uniek spektakel. Voor kenners: Een 4 watt multicolor laser show! Hierna wordt iedereen uitgenodigd z’n vlieger, voorzien van verlichting op te laten (geen brandbare vloeistoffen om hoog!). 22.30 uur, er komt eengrote openlucht filmvoor stelling op de boulevard, voor het Kurhaus, met enige slapstick films. Zelfs met een man de lucht in. we speciaal uitgenodigd twee Ameri kanen, onder wie de wereldkampioen Laura Engel. Deze menstin hebben een show die op het laatste wereldkam pioenschap 50.(XX) mensen in verruk king bracht! Einde festiviteiten ca. 19.00 uur. parkeerd hangend onder een enorme vlieger, stuntende vliegers met snelheden van 120 km. en meer, fotograf erende vliegers, de bekende zeil vliegers, nu uitgerust met een klein motortje om van de grond a f te star ten en natuurlijk het grote avond vliegerfeest met lichtjes. Het is een vrij uniek gebeuren, zowel voor de toeschouwer als voor de vliegerbouwer. Voorts zijn er twee wandelroutes van respectievelijk ca. 4'/z en 7 km. lengte, die deels door de bebouwde kom van Boskoop voeren, waar men kan zien hoe de bewoners hun produkten in hun eigen tuinen kweken. Bovendien kan men een fietstocht maken door het „groene hart” van Holland: af en toe rijdt men op wat drukkere verkeerswegen, maar de route voert toch nog wel over heel wat rustige fietspaden. Men heeft de keuze tussen de routes van ca. 23,28,31,37 en 50 km. De kosten voor deelname aan de Azaleaboottocht bedragen: Niet ANWB-leden 7.50 p.p. ANWB leden (die nog niet in het nezit zijn van het Wandel- en Fietsbewijs)/ 6,-- p.p. Houders van het Wandel- en Fietsbe wijs 4,- p.p. Kinderen tot 12 jaar en honden (zij ontvangen geen souvenir) 2,50 p.p. 2e Pinksterdag, 4 juni: 10.00 uur, OOk nu beginnen we met het oplaten van grote en zeer grote vliegers. 11.00 uur, start van het vrij vliegeren op het strand. Tijdens het vliegeren wordt er door tal van windsurfgroepen voor de kust een demonstratie gegeven. 11.30 uur, verschillende stuntvlieger groepen uit Engeland zullen demonstraties geven van aanééngekoppeld vliegeren. Tien tallen vliegers achter elkaar zullen zo volledig bestuurbaar blijven. Er is een kans dat er wereldrekord pogingen plaats zullen vinden. Er komt een formatievlucht van naast elkaar ge koppelde vliegers en er zal een show juni op muziek komen! 12.00 uur, voor de kust zal het Flexifoil team z’n vliegerboot laten varen en de zeilvlie gers zullen weer verschijnen. F moeten worden tussen tWee punten met een verplichte „looping” in het midden. Een individuele race tegen de klok! Twee klassen: normale stunt vliegers en Flexifoil stunters. Klasse 3: Wie maakt de grootste vlieger en laat deze met de grootste groep mensen op. Er wordt gelet op: Spanwijdte van de vlieger, luchtwaar digheid en het aantal mensen die de vlieger oplaten. Voor alle wedstrijden heeft u een inschrijvingsformulier nodig, welke u kunt aanvragen bij: Stichting Scheveningen Bad of Vliege- OP. Het formulier moet u zo snel zelfs de altenatieve voortstuwing vöor voer- of vaartuigen. mogelijk terugsturen. Vóór 31 mei, ’emationale vliegerfeest op pinksteren, 3 en 4 juni, heeft alles van 24.00 uur moet het in ons bezit zijn. en voertuigen die getrokken wor- 16.00 uur, den door vliegen, mensen die op ca. 50 - 75 meter hoogte worden "ge-bekendmaking en uitreiking van de 10.00 uur het vliegerfeest zal, door het oplaten van tientallen grote tot zeer grote vliegers, worden geopend. Er is gelegenheid tot het kennismaken met Amerikaanse, Engelse, Franse, Duit se, Belgische en Nederlandse vliege- raars. Dit jaar is het Scheveningen gelukt om het grootste vliegergebeuren van Europa naar zich toe te halen. De historie van de vlieger is uiterst inte ressant. Er werd nl. al zo n 2500 jaar geleden gevliegerd in China! De Oosterse vliegerperiode is er een vol van mythen, sagen en krijgshaftige handelingen. De Westerse periode bestaat uit twee gedeelten, het speel goedje gedurende de eerste 300 jaar en het hulpmiddel voor techniek en wetenschap gedurende de laatste 200jaar. Het hoogtepunt werd natuur lijk bereikt toen de mens eindelijk kon "vliegen”. Uit de vlieger werd het vliegtuig gemaakt! De laatste 70 jaar is de vlieger een beetje vergeten. De laatste jaren echter is er weer een opkomst in het vliegeren die groter is dan ooit. Veel scholen hebben al de vliegerbouw op het rooster, de recrea tieve junctie is natuurlijk enorm en toepassingen worden steeds verder uitgebreid, zoals: fotografie en video vanuit de vlieger, landmeetkunde, radio-antenne vliegers, visvliegers, reklamevliegers, vliegers als hefwerk tuig en'f Het Internationale vliegerfeest op pin., het voorafgaande te bieden: De vaar- De ANWB organiseert in samenwerking met de VW-Boskoop op 2 en 4 a.s. de Azaleaboottocht door Boskoop. De vaartocht op originele platboomschuiten duurt ongeveer 50 minuten, daarna is er een rondlei ding te voet door een kwekerij, onder leiding van een bekwame schip- per-gids. Deze twee evenementen duren bij elkaar twee uur. Na afloop zullen weer verschijnen. De krijgt men gratis een ’’levend souvenir” in de vorm van een sierplantje gemotoriseerde zeilvliegers starten op aangeboden, een kwaliteitsprodukt van de Boskoopsekwekerijen. eigen kracht, een speedboot zal een zeilvlieger langs de kust trekken. 14.00 uur, het Cody team uit Engeland zal ca. 6 enorme grote vliegers in de lucht hebben staan, waarna de zevende met man en al langs de lijn omhoog zal gaan. 14.30 uur, twee grote parafoil vliegers van ca. 20 en 30 vierkante meter zullen mensen omhoog laten gaan. Het Flexifoil team gaat voor het eerst in de wereld een systeem laten zien van aanéénge- koppelde, bestuurbare, tweelijn vlie gers, waarin één man omhooggetild wordt! 15.30 uur, verschillende grote, kunstzinnige vlie gers zullen omhooggaan, met o.a. een professionele fotosystemen ge- opnamen te maken. 17.00 uur, veijhtvliegerdemonstraties met ver- schihtnde vechtvlieger-experts, ca. 40 man geven een enorme demonstratie van het Frisby spel. Hiervoor hebben

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 26