Stem Donderdag 7 juni 1979 Europese verkiezingen Morgen e welvaartsverschillen tussen de Europese burgers moeten verdwijnen. Maar de Euro- I) stemmen Originele fotowedstrijd voor Nederlandse jeugd JONGEMAN IN GEVECHT MET POLITIE Ballonnen vinders willen corresponderen Fietsen voor hart- en nier stichting POLITIENIEUWS WADDINXVEEN HuSni VASTE LAGE PRIJZEN! inliet europese pai Aar de Goede iijst4 r tl 'T Meer informatie over D66? Bel 01828 -6605. 7 JUNI a.s. Het Redelijk Alternatief WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 6 JUNI 1979 FOTOWEDSTRIJD Dit is een publikatie van de gemeente Waddinxveen Huisartsen geven goed voorbeeld AANTREKKELIJK PRIJZENPAKKET 31 oktober 1979. Alle ingezonden foto’s zullen worden geretourneerd en de uit slag zal bekend gemaakt worden aan alle inzenders, die hun naam op de ach terkant van de foto hebben vermeld. Het adres van inzending is: Stichting Amateurfotografie, Singel 32, 1015 AA Amsterdam. WADDINXVEEN - Naar aanleiding van de door het jeugd- en jongerencen trum De Bonkelaar op Koninginnedag gehouden ballonnenwedstrijd voor de jeugd zijn er aan de Beukenhof weer heel wat kaartjes teruggestuurd door de mensen die de ballon ergens in het land hebben opgepikt. De mensen die deze kaartjes hebben teruggestuurd deden veelal het verzoek aan de jongelui iets van zich te laten horen. Om dat moge lijk te maken publiceren we de namen van de betreffende jongelui, nadat we eerst nog even hebben verteld dat de ballonnenwedstrijd is gewonnen door Aimée v. d. Lardt Jacob Catslaan 43 en Arjan van Dijk, Kerkweg-Oost 187. WADDINXVEEN Om meer be kendheid te geven aan de Nederlandse hart- en nierstichting organiseert de Waddinxveense afdeling een fietseve- nement op zaterdag 9 juni a.s. Liefheb bers van een mooie fietstocht krijgen de gelegenheid hun hart op te halen want er zijn twee fraaie route’s uitge zet, 25 en 35 kilometer lang. Men is vrij hieruit een keus te maken. De stoet wielrijders zal voorafgegaan worden door de Waddinxveense huisartsen die hierin het goede voorbeeld willen ge- v.en. Wethouder A. H. van Gent zal om 09:00 uur ’s morgens het startsein geven bij het vertrekpunt, de Klaas de Vries- school aan de Heyermanslaan. Oms treeks 14.00 uur wordt het evenement besloten bij ditzelfde gebouw. FOLDER Wie mee wil doen met deze fotoweds trijd voor jongeren tot en met 18 jaar, kan een gratis wedstrijdformulier afha len bij de fotohandel. Deze folder kan ook worden aangevraagd bij de Stich ting Amateurfotografie (adres zie bo ven of telefoonnummer 020-262864). Er zijn twee leeftijdsgroepen; voor elke groep is een serie prijzen beschikbaar. De eerste groep bestaat uit jeugdige fo- WADDINXVEEN/DEN HAAG De fotokamera heeft het gezin vero verd! Het begon bij de man, die zo’n kwart eeuw geleden nagenoeg de enige was, die de kamera hanteerde. Daarna was het de vrouw, die ontdekte hoe waardevol het is om belevenissen van het gezin vast te leggen in foto’s. Maar ook de kinderen beginnen zich steeds meer te interesseren voor de fotoka mera: bij het laatst gehouden markton derzoek bleek, dat in 17 procent van de Nederlandse gezinnen de zoon of de dochter degene is, die de kamera het meest hanteert. tografen tot en met 14 jaar; de tweede kategorie vormen de 15- tot en met 18- jarigen. Het prijzenpakket voor beide leeftijdsgroepen is gelijk en voor jonge ren bijzonder aantrekkelijk. Er is per groep een foto-uitrusting te winnen tot een bedrag van f 1.000,-, een tweetal stereo-kombinaties, zeven kassettere- corders, vijfmaal ”een half jaar de top per van de week” en een aantal foto- en film waardebonnen. In totaal heeft het prijzenpakket een waarde van ruim f 10.000,-. Wie mee wil doen heeft in de komende zomer alle gelegenheid om foto’s te maken, want de inzendtermijn sluit óp ONDERLINGE HULPVERLENING jard gulden beschikbaar. Dat lijkt heel wat meer maar het is in feite weinig; in ons land kennen we sinds kort een soortgelijk programma voor hulpverle ning, de Wet Investeringsrekening. En dat programma heeft alleen' voor ons land een fonds van 13 miljard gulden voor 4 jaar. Het hulpfonds van de Gemeenschap, dat officieel Regionaal Fonds heet, moet eigenlijk als een aardig begin worden beschouwd. De regeringen van de negen landen verkererr sinds enkele jaren alle in een moeilijke situatie als gevolg van de economische teruggang, en vooral de rijke landen die veel aan het Regionaal Fonds moeten betalen en er weinig uit krijgen doen het nu wat zuinigjes aan. Het Europese Parlement is het daar mee in grote lijnen niet eens. Dat par lement vertegenwoordigt de 260 mil joen burgers van de EG-landen en ba- Waddinxveners, kom op voor Europa Doe mee aan de Europese verkiezingen op donderdag 7 juni. seert zich daardoor op de wensen van die burgers. De kritiek die men vaak in het Europese Parlement kan horen komt op twee punten neer: ten eerste, het Regionaal Fonds heeft veel te wei nig geld en ten tweede, het geld dat er in zit wordt niet goed verdeeld. Die verdeling is geregeld door de negen re geringen van de EG-landen, dus door ministers uit die landen. En bij die ver deling hebben ook de rijke landen ge ëist dat ze elk iets krijgen uit het fonds, want elk land, hoe rijk ook, meende iets te moeten vragen voor zijn ach tergebleven gebieden. Zo gaat 6% van het Regionaal Fonds naar Duitsland en 1,58% naar Nederland. Frankrijk, het op twee na rijkste land van de Gemeen schap heeft ook enkele arme streken en krijgt daarvoor bijna 17^ uit hêt fonds. Wat de allerarmste iauUVll treft: Italië ontvangt 39,4% Groot- Brittannië 27% en Ierland 6,5% Ver houdingsgewijs is het aandeel van Ier land ruim want het land heeft maar 3,2 miljoen inwoners. Het lijkt onaanvechtbaar dat het Re gionaal Fonds, dus de ondeïli'nge hulp verlening in de Gemeenschap, pas echt van start kan gaan als het Europese Parlement een stevige greep op de verdeling van het geld krijgt. Men ziet hierin één van de vele aanwijzingen dat het Europese Parlement de motor moet worden voor echte solidariteit tussen de volken van de Gemeenschap en dus de motor van een werkelijke eenwording van West-Europa. Vandaar dat dit parlement verdient dat het straks door een zeer grote meerderheid van de kiezers van de negen landen zal wor den gekozen; dat U en wij allen in juni naar de stemlokalen zullen gaan. pese burger wordt niet gevraagd hoe dat moet gebeuren. In ons land zal geen enkele inwoner van onze rijkste provincie, Zuid-Hol- land, zich boos maken over het feit dat de regering veel geld, dat in die provincies wordt verdiend, gebruikt om armere provincies te' hulp te komen. Dat gebeurt door steun bij de vesti ging van bedrijven in die achtergeble ven provincies, door wegenaanleg ook daar waar het rendement ervan niet meteen aanwijsbaar is en op nog vele andere manieren. In de Europese Gemeenschap waarin negen landen stap voor stap naar elkaar toegroeien en een echte eenheid wil len gaan vormen is het ook hard no dig dat de rijkere gebieden de armere te hulp komen. De welvaartsverschil len tussen de negen landen zijn enorm groot. De Denen - die het rijkst zijn - verdienen gemiddeld 2,8 keer zoveel als de leren. Men kan zich niet goed voor stellen dat in ons land de Zuidhollanders 2,8 keer zoveel zouden verdienen dan b.v. de Limburgers; dat zou in de kort ste keren revolutie tot gevolg kunnen hebben. Aangezien de Nederlanders aanzienlijk langer met elkaar leven en elkaar dus beter kennen dan de vol ken van de negen EG-landen is ook de solidariteit tussen de Nederlanders onderling veel sterker dan die tussen b.v. Nederlanders en Ieren of Italianen. En als Ierland of Italië of het derde arme land Groot-Brittanië om economi sche hulp vragen van de rijke landen, dan kijkt een rijk land als Nederland daar wel een beetje vreemd tegenaan. Maar die onderlinge hulpverlening zal er wel moeten komen want ook tussen Nederlanders en Ieren kunnen niet die grote welvaartsverschillen blijven be staan die er nu zijn. In de eerste plaats leiden grote welvaartsverschillen tot af gunst en onderlinge verwijten waar door samenwerking wel heel moeilijk wordt; en in de tweede plaats zeggen economen dat bij al te grote welvaarts verschillen samenwerking onmogelijk is. In juni 1970 al werd in Brussel een besluit genomen dat de toen nog zes landen van de Europese Gemeen schap in 1980 zo nauw aan elkaar ge koppeld moesten zijn dat men in eco nomisch kon spreken van één geheel. Die landen waren toen: Duitsland, Frankrijk, Italië, Nederland, België en Luxemburg. In 1973 zijn er drie bij gekomen: Groot-Brittannië, Ierland en Denemarken. En op dat moment - in 1970 - werd al duidelijk dat er spoedig een begin moest worden gemaakt met Alle Waddinxveense ingezetenen zijn welkom bij deze tocht, het inschrijfgeld bedraagt 1,50, kinderen tot 16 jaar en 65-plussers betalen f 1,-. Een routebe schrijving krijgt men bij de start. On derweg zullen op verschillende plaat sen consumpties worden aangeboden door de fa. Menken, appels worden uit gereikt door Bonimex en Uniekaas zorgt voor kaas in ’t vuistje. Voor de eerste 500 deelnemers en -sters zijn herinneringsvaantjes. Onderweg wor den EHBO-posten ingericht en een be- zemwagen van de fa. Wielaart sluit de rij. In deze wagen zijn reserve onderdelen aanwezig. Voor inlichtingen: mevrouw I. Verheul- de Wolff, Peuleyen 174, telefoon (01828)5376. De Stichting Amateurfotografie gaat in het ’’Jaar van het Kind” extra aandacht besteden aan het fotowerk van de jon geren tot en met 18 jaar. Dat gebeurt in de fotowedstrijd met de uitdagende ti tel: ’’Laat zien wat je lief is”! In die wedstrijd wordt de jeugd van Neder land gevraagd hun eigen wereld op een originele wijze met foto’s in beeld te brengen. Met dat thema ’’Laat zien wat je lief is”! kunnen jonge mensen, die graag een kamera hanteren, vele kanten op. Want er zijn talrijke onderwerpen, die voor een foto in aanmerking komen: een huisdier of een brommer, een tv- programma of een disco-avond, een vriend(in), een kleiner broertje of zusje of een oma. Er kan iets getoond wor den van een hobby of van een onder werp in de natuur. Samen zullen de fo to’s, die voor deze wedstrijd worden in gezonden, een boeiend beeld geven van wat jonge mensen in deze tijd bezig houdt en waar ze van houden. Een deskundige jury zal alle foto’s be oordelen en daarbij veel aandacht ge ven aan de keuze van het onderwerp en de originaliteit, waarmee het onder werp in beeld is gebracht. De nadruk valt daarbij dus niet zozeer op de tech nische kwaliteiten van de foto, waar door iedereen kan meedoen ongeacht het type kamera, waarover men de be schikking heeft. De namen van de jongelui aan wie is gevraagd te corresponderen zijn: Danniëne, Schielandweg 23; Edwin Kortland, Heggewinde 16; Miranda Versluis, Papaverveld 35; Yphe Bre mer, J. Dorrekenskade 32; Axel Rus- scher, K.W. singel 56; Peter de Wit, W. de Rijkelaan 170; Ellen Koemans, Peu leyen 142; Marijke Binken, J.D.kade 104; Martijn Sol, Sweelinckhof 9; Mi chel Noorden, W. de Rijkelaan 9; Mi chel Kortland, Heggewinde 16; Petra Berkhoudt, Groensvoorde 54; Ricardo Slijngard, P. C. Hooftstraat 12; Michel en Oscar Brinkgreve, Peuleyen 158; Patty v. d. Sluis, Noordeinde 28; Mo nique v. Witteloostuyn, W. de Rijke laan 158; Jaco v. d. Eijk, Tuinbouwweg 10; Jeroen v. Tol, Kanaalstraat 20; Raymond van Nielen, Vondellaan 23; Petra van Leeuwen, Piasweg 16; Betty Roubos, Onderweg 22; Frank en Marco Koopmans, Amalia van Solms- traat 28; Johnny Janssen, J.D.kade 70 en Suzanne Smit, Mozartlaan 14. ^WTEPRUZENKAL WEGENS MISHANDELING AANGEHOUDEN Op verzoek van de Rijkspolitie zijn, in samenwerking met de politie van Gouda, Reeuwijk en Waddinxveen, twee Waddinxveners aangehouden. Het zijn de 22-jarige R. v. R. en de 21- jarige E. V. Het tweetal wordt ervan be schuldigd een automobilist te hebben klemgereden en mishandeld. MAROKKAAN GEARRESTEERD De 33-jarige Marokkaan E. D. B. M. is in Waddinxveen opgepakt. Dit ge beurde op verzoek van de politie in Gouda. De man wordt poging tot dood slag ten laste gelegd. Een 21-jarige Marokkaan, B. A., is op 26 mei aangehouden en uitgewezen. Hij verbleef illegaal in Nederland. MEER ALCOHOL GECONSTATEERD Steeds meer mensen kruipen achter het stuur terwijl ze (teveel) gedronken heb ben. Dit blijkt uit de ervaring van de Rijkspolitie Waddinxveen. In de afge lopen twee weken werden Wad dinxveense politiemensen bij controles en aanhoudingen wegens merkwaardig weggedrag zeven maal geconfronteerd met beschonken chauffeurs. Dit vormt de aanleiding om strenger te gaan cont roleren, zo werd meegedeeld. Bij een de onderlinge hulpverlening op econo misch terrein. In feite was er al een be gin gemaakt in de landbouw, want vooral in de arme gebieden van Zuid- Italië waren al duizenden boeren, die diepe armoede leden op veel te kleine bedrijfjes, uitgekocht. En dat gebeurde met geld uit alle zes landen. Maar in 1975 kwam er een nieuw pro gramma voor onderlinge hulpverlening bij dat zich niet op uitsluitend de land bouw richtte. Er werd besloten dat een deel van het geld van de jaarlijkse be groting van de Europese Gemeenschap voortaan besteed zal worden aan hulp bij het stichten van bedrijven, de aan leg van wegen enz. in de armste ge bieden van de negen landen. Dat zijn dan vooral Ierland, Zuid-Italië en gro te delen van Groot-Brittanië. Voor de jaren 1970-1980 is daarvoor 5,2 mil- routinecontrole werd in de auto van de Waddinxvener J. K. een Nunchaku (zg- n.’wurgstokjes’) aangetroffen. Deze stokjes vallen onder de wapenwet. Er is proces verbaal opgemaakt. Een inwoner van Utrecht reed, na ge tankt te hebben bij een benzinestation in Waddinxveen, zonder te betalen weg. Het kenteken van de auto werd echter genoteerd en de man en de man bij De Meern aangehouden. GEWONDEN BIJ AANRIJDING Twee lichtgewonden en totaal ver nielde auto’s waren de balans na een aanrijding op de henegouwerweg. Het ongeluk gebeurde toen op 1 juni de 54- jarige H. W. v. d. A. uit Den Haag, ko mend uit de richting Waddinxveen, een camping op wilde rijden. Hiertoe moest hij afremmen wat niet werd opgemerkt door de achter hem rijdende R. A. v.A. (30) uit Hoofddorp. In volle vaart reed deze op zijn voorganger in. De voertui gen moesten weggesleept worden. BOZE WOONWAGENBEWONERS Vermoedelijk zal binnen enkele dagen uitspraak gedaan worden in het kort geding dat tegen de gemeente Wad dinxveen is aangespannen. Het gaat om de bewoners van woonwagens op een terrein aan de Sniepweg. In oktober vo rig jaar vonden hier een dertigtal wa gens een plaats, wat door de gemeente Waddinxveen werd toegestaan onder de voorwaarde dat de woonwagens per 1 april jl. verdwenen zoudên zijn. Als argument voerde Waddinxveen aan dat het terrein nodig was als parkeerterrein voor bedrijfsauto’s en de auto’s van be zoekers van het sportcomplex. De woonwagenbewoners hielden zich niet aan de gemaakte afspraak. Men was het zwerven moe, zo werd als reden op gegeven. Van de Rotterdamse recht bank probeerden de woonwagenbewo ners, de zgn. Van Est-groep, de uit spraak te krijgen dat zij in Wad dinxveen mogen blijven. Maar de rech ter wilde nog geen uitspraak doen voor dat Gedeputeerde Staten een beslissing hadden genomen. De woonwagenbe woners brachten daarop een bezoek aan het Provinciehuis in Den Haag waar ze, bij monde van Gedeputeerde Noorland, te horen kregen dat 'zo spoedig mogelijk’ een besluit zal wor den genomen. De Waddinxveense woonwagenbewoners verlieten daarop boos het Provinciehuis. WADDINXVEEN Na verzet en geweldpleging bij zijn arrestatie is de jeugdige Waddinxvener J. H. M. v. E. ingesloten. Tegen hem wordt pro ces verbaal opgemaakt. De Rijkspolitie in Waddinxveen ging na een klacht van omwonenden een kijkje nemen op 24 mei bij de Passage. Vijf jongeren hadden hier ruiten en deuren beklad en plantenbakken ver nield. Twee gingen vrijwillig mee naar het bureau maar van E. pleegde verzet.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 11