Goed zien zonder bril. Mr.OpticienJ.Grit >antro< OPRICHTING R.P.F. STUIT OP BEZWAAR Voorkomen is beter dan genezen Eerste paal dertien villa’s Mogelijk Waddinxveense t.v.-beelden naar Boskoop BRiLuiNr\r de slaapkamer Dat kan. Met contactlenzen. Die wij u - als lid van de Algemene Nederlandse Vereniging van Contactlens specialisten - perfect aanpassen. Een ANVC-lid onderscheidt zich van andere contactlens leveranciers door zijn erkende vakopleiding en voortdurende bijscholing. Bril of contactlenzen? U bent'bij ons verzekerd van deskundigen objectief advies. loODtiek Gcdipl. Optometrist O.V. |OfTt I Gedipt Contactlensspecialist A.N.V.C. Gedipl. Audicien F.I.D.A. Gouda,Korte Tiendeweg 12, Tel.: 01820 1 30 33. Gouda, Kleiweg 108, Tel: 01820 1 60 33. Gouda, Winkelcentrum Bloemendaal 41, Tel: 01820 -1 84 92. Waddinxveen, Winkelcentrum de Passage 220, Tel.: 01828 - 43 03. Nieuwerkerk a/d IJssel, Winkelcentrum Dorrestein 21, Tel: 01803 49 75. eurohome a aan E.G.-verkiezingen contact gezocht met de SGP en het Raad weer bijeen ingekomen en WITTE prjjzenhal UW WINSTWINKEL! mee matie, de massabeweging, te laten hanteert. Ik durf wel te schrijven dat datgene die in Boskoop het C.D.A. ver- WEEKB LAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 6 JUNI 1979 R.P.F. neemt geen deel De RPF van Waddinxveen sluit zich aan bij het hoofdbestuur en zal dus plaatselijk ook geen advies uitbrengen. Tijdens de.vergadering werd K. de Jong als bestuurslid gekozen. In een vol gende vergadering zal besloten worden welke functie hij zal krijgen. AG. M. Olthof geeft uitleg bij de stand in Waddinxveen. {Foto: Cees Bakker/Weekblad voor Waddinxveen). De R.P.F. wil er ook zijn voor hen die politiek niet gebonden zijn, maar die zich wel kunnen vinden in de doelstel lingen van de R.P.F. Volgens de R.P.F. hebben velen tegenwoordig moeite met het doen en laten van de grote partijen en ook vindt de R.P.F. dat het CDA steeds minder herkenbaar is in het nor matief handelen in ivereenstemming met wat de bijbel zegt. Voor velen is deze vraag niet zo ac tueel, meent het R.P.F., want de men- WADD1NXVEEN - Tijdens de manife statie van de brugwinkeliers was in de Nesse ook een stand te vinden van ’’Crime Prevention”. De verantwoor delijke man hierachter is A. G. M. Olt- hof, een politieman die tot taak heeft het voorlichten over mogelijkheden om diefstal e.d. te voorkomen. Een zware taak die hij zelf uit moet zien te bou wen. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense gemeenteraad komt op woensdag 13 juni in een openbare ver gadering bijeen. Aanvang 19.30 uur. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Mededelingen stukken (nr. 83); 2. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een ge deelte van het bestemmingsplan ”Gou- webos” (nr. 76); 3. Behandeling van het door de heer H. A. Peters te Waddinxveen inge- i i i Tm 1. t bouwvergunning; 4. Behandeling van het door Roubos Transporten BV te Wadinxveen inge- king staan om misdrijven te voorko men. Men staat er versteld van bij het zien van de grote hoeveelheid veilig heidssloten op ramen en deuren e.d. die op de markt verkrijgbaar zijn. De heren slotenmakers hebben, wat dit be treft, niet stil gezeten. In de stand van Olthof.was hieruit slechts een willekeu rige greep te zien. Toch kan tegen, rela tief, lage kosten het inbraakgévaar aan zienlijk verminderd worden. Uitge breide informatie hierover is via folders op het politiebureau in Waddinxveen te verkrijgen. Wenst men nog meer infor matie dan wordt men doorverwezen naar de heer Olthof zelf die graag een afspraak zal maken. Regelmatig geeft hij ook voorlichtingsavonden voor win kelpersoneel en directies. Ook ten aan zien van de beveiliging tegen winkel diefstallen, wat onrustbarende vormen begint aan te nemen, staan meer moge lijkheden ter beschikking dan men ge neigd is te veronderstellen. De praktijk wijst uit dat na goede voorlichting ver bluffende resultaten bereikt worden. Naar het zich Iaat aanzien zal binnen niet al te lange tijd een voorlichtingsa vond gegeven worden. De plaatselijke politie organiseert dit. Olthof noemt zichzelf ambtenaar ter voorkoming van misdrijven en zijn werkterrein is het district Den Haag. Waar mogelijk licht hij het publiek voor over de middelen die ter beschik- WADDINXVEEN/BOSKOOP De bekendmaking van de Wad dinxveense kiesvereniging van de Reformatorische Politieke Federatie, in Boskoop een comité te willen oprichten dat een Boskoopse kiesvere niging gaat bewerkstelligen, is in Boskoop niet ongemerkt gebleven. Zelfs zijn bezwaren gehoord. Nu zijn de Boskoopse RPF-ers onderge bracht bij de Waddinxveense kiesvereniging en uit practische overwe gingen is besloten om in Boskoop een R.P.F. te vestigen. sen gaan pas nadenken als ze in het stemhokje staan. Het politieke ge beuren is echter aan de orde van de dag en beslissingen worden met de regel maat van de klok genomen. Vragen als: Hoe vallen die besluiten dan uit? en wat is de norm geweest die men heeft aangelegd? komen regelmatig naar vo ren. Elke burger draagt verantwoorde lijkheid voor de ontwikkelingen in onze democratische samenleving. De R.P.F. zegt dat het wel duidelijk zin heeft om, als mensen moeite hebben met de hui dige gang van zaken, lid te worden van de Federatie. gewerkt zouden hebben zou er een kans geweest zijn op een zetel, zo zei voorzitter Fenneker. Schriftelijk heeft een Boskoper, C. J. van Tol, hierop gereageerd in een Bos- koops blad. De inhoud van de brief is als volgt: ’Met verbazing heb ik gelezen dat men bezig is in Boskoop een nieuwe politieke partij op te richten, en dat vanuit Waddinxveen. bouwvergunning; Voorstel tot het benoemen van de leden van de Woonruimte-advies- commissie (vorderingscommissie) (nr. 77); 6. Voorstel tot het verlenen van me dewerking voor de vervanging van gor dijnen in de gemeenschapsruimte van de St. Paulusschool (nr. 82); 7. Voorstel tot benoeming van een lid in de commissie Waddinxveen-Zuid (nr. 78); 8. Voorstel tot vaststelling van straatnamen in het bestemmingsplan Zuidkade 1 (nr. 86); 9. Voorstel tot aankoop van de wo ning Kleikade 4 (nr. 85); 10. Voorstel tot het beschikbaarstel len van grond voor uitbreiding de kleu terschool ’’Woelwater” (nr. 87); 11Voorstel tot verkoop van grond in het bestemmingsplan ’’Zuidkade” aan de stichting Bevordering Eigen Wo- ningbezit Groenswaard te Wad dinxveen ten behoeve van de bouw van 54 woningen (nr. 88); 12. Voorstel tot wijziging Legesveror- dening in verband met hinderwet vergunningen (nr. 84); 13. Voorstel tot het aangaan van vaste geldleningen in 1979 (nr. 79); 14. Voorstel inzake voorlopige vast stelling van de gemeentebegroting 1975 (nr. 80); 15. Voorstel tot voorlopige vaststel ling rekening 1977 van de dienst van Openbare Werken en het Grondbedrijf (nr. 81); 16. Behandeling meerjarenbegroting 1979-1983 en meerjarig investering sprogramma 1980-1983 (stuk volgt) 17. Begrotingswijziging (w.o. wijzi ging van de begroting 1979 van het ge meenschappelijk Antennesysteembe- drijf, nr. 4 ten behoeve van de uitbrei ding van het programmapakket C.A.I. met de zender Duistland III); 18. Rondvraag. Ook zaken in Zwijndrecht (2x) en IJmuiden. Bij de rondvraag, tenslotte, kwamen de Christelijke Openbare Bibliotheek en het notarishuis aan de orde. Wat het eerste betreft is de RPF voor het be houd van het Christelijke karakter van de bibliotheek. Over het tweede onder werp zal de RPF zich nog nader bera den, met het oog op de overige proble matiek die met het notarishuis samenhangt. WADDINXVEEN - ”In principe is de Reformatorische Politieke Fede ratie landelijk gezien tegen een verenigd Europa, hetgeen echter niet wil zeggen dat de RPF tegen economische samenwerking zou zijn. Er dient I gewaakt te worden tegen het gevaar van supra-nationale machtsvor- I ming. Het nationaal-eigene van de deelnemende ledenlanden moet be schermd worden'”. Deze principe-uitspraak werd gedaan Het hoofdbestuur van de RPF heeft door E. Fenneker, voorzitter van de contact gezocht met de SGP en het I Reformatorische Politieke Federatie GPV om gedrieën met een lijst uit te tijdens de ledenvergadering van 29 mei komen. Dit voorstel werd echter door j.|. beide andere partijen afgewezen. De De RPF had wel aan de verkiezingen RPF komt niet met een eigen lijst uit en j mee willen doen, zo deelde Fenneker zij zal ook geen landelijk stemadvies mee, ’’vooral om de stem van de Refor- geven. Fenneker zei het jammer te vin- matie, de massabeweging, te laten den dat de SGP en het GPV nu met doorklinken in het Europees parle- aparte lijsten uitkomen, vooral omdat ment”, aldus de voorzitter. menselijkerwijs moet worden gevreesd - dat beide lijsten, mede door de hoge kiesdrempel, kansloos zijn en dus geen enkel resultaat zullen hebben. Als de drie Reformatorische partijen samen stichting C.A.I. die een aart leven is dinxveen gaan kopen voor een bedrag niging St. Jozef, weigerde uitspraken te van 10.000 gulden per jaar. Met dit geld doen. ’Onderling is afgesproken dat zo- kan Waddinxveen aan haar ontvangst lang definitief niets bekend is, geen mededelingen gedaan worden. Ik wens me hieraan te houden’, zei hij. Bekendmakingen op dit tijdstip van Waddinxveense zijde komen voor rekening van de bekend- maker, vond hij. Wel gaf hij toe dat in- derdaad overleg met Waddinxveen 3 alsmede België 1 en 2 (nederland- hierover gaande is en dat onderzocht wordt hoe Boskoop haar ontvangst kan Maar deze bekendmaking schijnt nogal verbeteren, maar tot een besluit is nog te zijn van de Wad- niet gekomen. Lange tijd heeft Bos- dinxveense wethouder. In Boskoop koop alles in het werk gesteld om een weet men althans van niets. De heer B. eigen C.Z.I.-mast (72 meter) van de grond te krijgen, maar het ziet er niet naar uit dat dit lukt. Gebruikmakend van een moment van onoplettendheid van Gedeputeerde Staten heeft Bos koop zelfs een raadsbesluit genomen waardoor bouw van de mast mogelijk is, maar G.S. heeft de kroon verzocht dit besluit te vernietigen. Dit kan een tijdje duren maar hierdoor is het toch twijfelachtig of de Boskoopse mast er ooit komt. show en advies: zijde 36. boskoop, tel. 01727 - 4550 voorbarig althans van niets. De heer B. F. A. van Oefelt, voorzitter van de van de Oude Rijn op een terrein waar voorheen een transport- en smederijbe- inmiddels buiten de binnenstad actief zijn. De geheel geïsoleerde vijfkamer- woningen met tuin en worden gebouwd door Hodabouw bv. Wijkwerk wikkeling. Met het bouwprogramma of de^enheid te doorbreken. Ik dacht dat Christus ons geleerd had met de woorden: opdat gij één zijt. WADD1NXVEEN/BODEGRAVEN Architect L. Roggeveen BNA in Waddinxveen tekende voor het ont ziende beroepsschrift inzake weigering werp van dertien geschakelde villa’s in En dan moet men weer vanuit een chri stelijke richting zo nodig het C.D.A. weer aanvallen alsof zij haar grondge- van Dam, sloeg op dinsdag 5 juni jl. om dachte vanuit de bijbel niet voldoende traaten Buitenkerk in deze gemeente. Bodegraven. De wethouder van Open bare Werken van Bodegraven, H. A. diende beroepsschrift inzake weigering 14.00 uur de eerste paal aan de Kerks- bouwvergunning; traaten Buitenkerk in deze gemeente. ar 5. Voorstel tot het benoemen van de Qg woningen komen langs de oever tegenwoordigen in alle ernst en met Am cs..Am d;;„ mm mmm waar volle overtuiging daarvan uitgaan. Daarom is het wel betreurenswaardig drijf ^waren^ gevestigd,^ welke bedrijven na al die jaren van toenadering en uren iu-1- i_...« j_ 1 .-j vergaderen om tot politieke eenheid te komen onder de christelijke partijen en aanlegsteiger daar God zij dank met een voorlopige J' j fusie in geslaagd is en dat dan weer zo Opdrachtgever is Reh-Bex Projectont- nodig in discrediet probeert te brengen zal naar verwachting een jaar gemoeid zijn. WADDINXVEEN/BOSKOOP In de nabije toekomst gaat Boskoop haar televisiebeelden betrekken van de Waddinxveense mast aan de Staringlaan, zo heeft de Waddinxveense gemeenteraad besloten in over leg met de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven. Wet houder P. F. J. van Schie (CDA) van Waddinxveen heeft dit bekend gemaakt. stichting C.A.I. die een aart leven is Boskoop zou de beelden van Wad- gaan leiden, los van woningbouwvere- i- j tox 1c t j !x1x 10.000gulden per jaar. Met dit geld doen. ’Onderling is afgesproken dat zo- 1 i-ir^z» u~i-i gaan sleutelen. Onder meer zal de FM ontvangst verbeterd worden en ook de televisiezender Duitsland 3 ontvangen kunnen worden, een kulturele zender. Hiermee wordt de ontvangst in Wad dinxveen gebracht op 7 televisiesta tions- Nederland 1 en 2, Duitsland 1, 2 en 2U’ stalig).

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 15