Organisatie van sportweek is ’kunststuk’ Disco film in premiere KAN ZWEMBAD ZUINIGER MET ENERGIE? Praathuis in geopend Caravannen zonder zorgen In 1980 moet 35ste sportweek grootser dan ooit worden - ^ni Mn ’t Weegje Verona Vanessa oogst daverend succes gj WEEKB LAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 6 JUNI 1979 Geen enkele auto is als caravantrekker besparing bereikt, tegen een investe- HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! De heer de Ruijter lichtte zijn vragen toe door op te merken dat de meeste week gehouden wordt, zal deze fout be slist geen tweede maal gemaakt wor den. In overleg met alle mogelijke be- BUTTENBAD MINDER OPEN Daar het energieverbruik van het bui tenbad groter is dan dat van het bin- bovenluchtklimaat tot gevolg heeft waardoor mogelijk de luchttempera tuur kan worden verlaagd (kosten ca. 400 gulden per vierkante meter.) Een warmtepomp vereist echter een hogere investering dan een warmtewis selaar. Dit is ook van toepassing voor de terugwinning van warmte uit het af gevoerde water. Deze hoeveelheid warmte zal echter geringer zijn, en de bereikte besparing dus kleiner, boven dien vergt dit een relatief hoge investe ring. Het afkoelen van rookgassen tot brief op dat zonnecollectoren op het ongeveer 40°C bespaart 7 tot 10 pro cent energie, terwijl per kubieke meter aardgas ca. 0.6 1 zuiver water wordt ge produceerd. Ook isolatie van (spouw)muren en het dak bespaart veel warmte, eventueel kan aan de buitenkant nog een extra Gezellige en goed bezochte receptie in het Praathuis. (Foto: WSE/Sjaak Noteboom). niet al te veel bagage achter in uw auto stopt, valt dit in de meeste gevallen wel weer mee. Bij plotselinge uitwijkmanoeuvres op hobbelige wegen, tijdens het remmen of in de bochten, willen auto en cara van wel eens scharen. Dit ontstaat overigens niet door het remmen zelf, maar de uitwijkmanoeuvres, die mee stal tijdens onverwachts remmen wor den gemaakt. Ook scheeftrekkende remmen van de trekwagen of van de aanhangwagen kunnen dit verschijnsel opwekken. De snelheid van personenauto’s met éénassige aanhangwagens mag op auto snelwegen niet meer dan 80km/u en op overige wegen niet meer dan 60 km/u bedragen. Wanneer u overigens de hoogste snelheid wilt rijden is het ver standig een caravan te kiezen, waarvan het gewicht ca. 50% tot 60% van het ge wicht van de trekwagen bedraagt. Met een caravan moet u: Langzaam en zeer gelijkmatig wegrijden; Goed be seffen, dat inhalen langzamer gaat dan men gewend is; Tijdig remmen, daar de remweg langer is dan normaal; Tijdens het rijden geen personen in de caravan laten verblijven; De bochten ruimer nemen dan gewoonlijk. (Let op overige verkeer); Wanneer u de caravan gaat slingeren, eerst sneller gaan rijden en vervolgens langzaam afremmen. Voor meer technische informatie, zoals hulpkoppeling, de beremming, bela ding en inrichting van caravans is op het groepsbureau der rijkspolitie te Waddinxveen de folder ’’Caravannen zonder zorgen” verkrijgbaar. WADDINXVEEN ‘Een kunststuk’, zo noemde de heer H. van Ge- looven, voorzitter van het organiserend comité, de organisatie van het evenement plus afsluitende show. En wie zal hem niet willen geloven? Maar liefst 5000 mensen hebben actief aan de diverse sportieve evene menten deelgenomen en naar schatting hebben zo’n 10.000 toeschou wers de verrichtingen - gadegeslagen. Vanuit dat standpunt gezien noemde de heer van Gelooven de sportweek dan ook geslaagd maar he lemaal tevreden bleek hij niet. Wat wil namelijk het geval? Het klap stuk van de sportweek, de spektakel- show om het zo maar eens te zeggen, is door ’slechts’ 1200 mensen bezocht. Niet slecht op het eerste gezicht maar onvoldoende om de niet geringe kosten van de show te kunnen dekken. Arties ten van naam traden op en deze men sen nemen bij elkaar enkele duizenden guldens mee naar huis. Het gevolg is dan ook dat er op toe ge legd moest worden, en dat was niet de bedoeling. Tijdens de show werd het sportpark van WSE ’De Lansbrekers’ overgoten door een stralend zonnetje, dus daar heeft het niet aan gelegen. ’Aan het programma heeft het ook ze ker niet gelegen’, durfde H. van Geloo ven met stelligheid te beweren. Vooral snog houdt hij het er op dat door onvol doende coördinatie de slotshow vrijwel gelijk viel met het brugfestijn. Twee WADDINXVEEN Energiebesparing is ook in Waddinxveen reali seerbaar. Tal van mogelijkheden zijn hiervoor aan te wijzen. VVD- raadslid F. H. de Ruijter heeft het college van burgemeester en wethou ders schriftelijk hierover een aantal vragen gesteld. Onder meer wil de Ruijter weten of er terugwinning van warmte uit de afgevoerde lucht (luchtverversing) plaatsvindt. Ook uit afgevoerd water van b.v. douches en zwemwaterverversing, kan warmte teruggewonnen worden. Isolatie van (spouw)muren en dak, alsmede opwekking van electriciteit d.m.v. een gasgenerator en benutting van in rookgassen aanwezige warmte kan besparing van energie opleveren. Beantwording van deze vragen is op de agenda voor de eerstvolgende raadsvergadering geplaatst. WADDINXVEEN Middelpunt van een show-programma, gepresen teerd door Theo Koomen en Louis Haasdijk, was de première van de di scofilm waarin de Waddinxveense Verona Vanessa de hoofdrol speelt. Hiermee is zij de eerste Nederlandse artiest die in een disco-film speelt. Verona Vanessa is, het behoeft nauwelijks nog gezegd te worden, mede- WADDINXVEEN - De realisering van het Nieuwe Praathuis in 't Weegje is in niet geringe mate een vrouwelijke aan gelegenheid geworden. Nadat me vrouw F. Berkhout-Hol in september 1978 de eerste paal sloeg voor het Praathuis mocht wethouder mevrouw Lous Oosterbroek-Waagmeester de op ening voor haar rekening nemen. Dit gebeurde op woensdag 30 mei j.l. Het moment van de opening was zo uit gekiend dat het officiële gebeuren zo veel mogelijk zou samenvallen met de opening van het visseizoen. Na de opening van het nieuwe café en botenverhuurbedrijf, beheerd door het echtpaar Berkhout, volgde een recep tie waarvoor grote belangstelling ge toond werd. werkster van Albert Heyn in Waddinxveen. De première vond plaats tijdens een personeelsavond, die in tegenstelling Maddies Act Dancers’. Na acht de heer de Ruijter het wenselijk tot het gebruikelijke bezoek aan een dansavond, dit keer bestond uit een ge varieerd programma in het Scheve- ningse Circustheater. Hier kregen de door Theo Koomen en Louis Haasdijk. Voor de pauze lieten zes finalisten van R h’ de Ruijter'merkt tenslotte in zijn talentenjachten hun kunnen zien onder - - toezicht van een jury. Indruk maakten vooral winnares Joyce Montgomery en strandwandeling besloten werd. dak en boven het parkeerterrein van het Waddinxveense zwembad een flinke besparing kunnen geven. Bij een opppervlakte van ca. 1400 vierkante meter (bij aanwezigheid van een zgn. ’deken’) wordt dan 80 tot 100 procent ontworpen. Toch wordt hij door veel besparing bereikt, tegen een investe- mensen enkele weken per jaar gebruikt isolerende laag worden aangebracht. F. ring van 3 ton. als trekpaard. Die exrta taak kunnen de meeste auto’s wel aan, maar u moet er rekening mee houden, dat uw auto meer slijt, minder goed trekt en meer benzine verbruikt. Wanneer u beheerst rijdt, zal de slijtage wel meevallen, ook al omdat de wagen slechts een klein deel van het jaar extra wordt belast. Wanneer de auto ernstige moeilijkhe den geeft (verbrande kleppen of be schadigingen aan het lagerwerk) is meestal de bestuurder zelf de schul dige. Bij veel kleine auto’s is in de hoogste versnelling te weinig reserve aan trek kracht aanwezig. Vaak zult u bij tegen wind of op een flauwe helling moeten terugschakelen en zult u de derde ver snelling langdurig moeten gebruiken. Wanneer u uw snelheid matigt, zal uw motor noch uw versnellingsbak prote steren. Ook bij wagens met kleine, opgevoerde motoren of met een versnellingsbak, die van een overdrive is voorzien, zal de hoogste versnelling zelden gebruikt kunnen worden. Hoe groter de motor, hoe langer u de hoogste versnelling kunt gebruiken. Een goede stroomlijn schept de moge lijkheid grote afstanden met een laag benzineverbruik af te leggen. De cara van achter de auto-werkt als een rem- parachute, waardoor een flinke lucht weerstand ontstaat. Wagens met voor- wielaandrijving zijn als trekwagen ten opzichte van auto’s met achterwielaan- drijving licht in het nadeel. Op een zeer glad of los wegdek kunnen de aange dreven voorwielen spinnen. Daar de achterkant van de auto door de cara van wordt ingedrukt, wordt de vooras tegelijkertijd opgetild. Hierdoor kun nen de wielen bij voorwielaandrijving gemakkelijk iets doorslaan. Wanneer u H. de Ruijter geeft in zijn uiteenzetting aan dat het aanbrengen van een warm- warmte (lees energie) verloren gaat bij testraling reflekterende folie op de ra de afvoer van warme en vochtige lucht, men weliswaar een geringe besparing Deze warmte kan worden teruggewon- geeft, maar niettemin een behaaglijke^r nen met een warmtewisselaar, waarin de aangevoerde koude buitenlucht wordt voorverwarmd met de afge voerde warme lucht. Dit geeft een be sparing van ongeveer 40 procent. Het kan nog effectiever gebeuren met een warmtepomp (60-70 procent bespa ring), vooral als deze kan werken op electriciteit welke opgewekt wordt door een gasgenerator. Deze warmte pomp is uit energiebesparend oogpunt nenbad bij gelijke buitentemperaturen, een aantrekkelijke oplossing, als er vol- doende reserve-vermogen aanwezig is. dat de openstelling van het buitenbad r?— -- -i.verminderd wordt tot die maanden die een kans op redelijk weer en een rede lijk aantal bezoekers geven. Hij noemt in zijn brief de derde en vierde week van mei, de maanden juni en juli en de eerste drie weken van augustus, afhan kelijk van het weer. de als derde geêndigde dansgroep ’De i een potre- den van de bekende groep ’Rainbow Train’ en Debbie kwam de Wad dinxveense Verona voor het voetlicht, een hard voor haar carrière werkend aanwezigen, waaronder vele prominen- meisje. Na de vertoning van de film, die ten uit de showbiz, een avond voorge- speciaal bedoeld is voor videotheken, schotelt welke gepresenteerd werd zong zij het perfect getimede Tt hurst to say goodbye’, hiermee een daverend succes oogstend. Al met al vormde dit voor de Albert Heyn medewerkers een zeer geslaagde avond die met een De Waddinxveense zangeres Verona Vanessa (Foto: Weekblad voor Waddinxveen). Het ligt in de bedoeling om een groots afsluitend feest te organiseren dat waarschijnlijk aan de Gouwe gehouden gaat worden. Uiteraard is het nu nog te vroeg om bijzonderheden te kunnen geven. DANK Een dankwoord aan allen die bij de sportweek betrokken zijn geweest mag zeker niet ontbreken, zo wer ons op het hart gedrukt. En dat zijn er nogal wat, voorzichtige schattingen spraken toch van zo’n 250 personen. Na enig denken noemde de heer Van Gelooven de be trokken commissies, EHBO, Politie, de dienst gemeentewerken, scheids- en van dergelijke Evenementen in één grensrechters, besturen van sportvere- week is teveel van het goede, dat roomt nigingen en het WSE-bestuur en - flink af. kantinepersoneel in het bijzonder. Niet Volgend jaar, wanneer de 35ste sport- te vergeten ook de bedrijven die de hel- - - pende hand toestaken. Vaak als de nood hoog was, en tenslotte de naamlo- zen die zich ook ingezet hebben. Ga- trokkenen zal vooraf overleg gepleegd ranties dat hier iemand vergeten is, zijn gaan worden. Want de sportweek in er niet, maar allen die een steentje heb- 1980 moet iets bijzonders gaan worden, ben bijgedragen: hartelijk dank.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 9