Veel activiteiten van Succes voor Manege Reygersburgh Waddinxveen tennis Drie promoties WEEKBLAD SPORT en nog een kampioen snel I I I I I 1 Roovers '(met IP. v. d. Laan 7 uit 7; 2. E. Philipse 5 */2 uit 7; 3. C. v. Alphen 4 uit 7. UITSLAGEN Wat de Reygersburghers betreft, wer den de volgende prijzen mee naar huis genomen: ponent 3-6 3-6. Tom Kandor startte overdonderend met een 6-0 setzege, doch raakte de kluts in de tweede set kwijt 3-6. Ook een riante voorsprong van 5-2 in de derde set ging helaas ver loren 6-8. prettigste kan wen- want parkeerruimte is er genoeg en de toegang is gratis. Een enorme tent terkt de aandacht en het doel daarvan is direct duidelijk als u diverse kleine en grote mensen met een tevreden gezicht achter koffie of soep ziet zitten of ziet knagen aan een stuk worst, drop, lolly, enz. Verder ziet u dan. een zo op het oog bijzonder war rige toestand van oranje touwen, hin dernissen, nummers, letters, pony’s met piekfijn geklede jongelui er op, men sen, veewagens, trailers, enz. Iris), 2e e.a. Monique Jelier (met W. Woodstock), e.a. Angelique Sijl (met Fury), 4e Ellen v.d. Vlist (met Johnny), 5e Marielle Straetmans (met Pianca). Ring 4: le Gerard Reparon (met Peter Pan), 2e e.a. Condy v.d. Berg (met Winda), e.a. Astrid van Leeuwen (met Vitona), 4e e.a. Conny v. Vliet (met Djinn’s Boy), e.a. Bianca Runnenburg (met Katinka), e.a. Nicole Donker voort (met Agba’s Norman). le Debby Schalkwijk (met Donar Ka- rino), 2e Jolanda Kolen (met Dykzich- t’s Benny), 3e Mariska Huisman (met Alexander), 4e Hanneke Dupree (met Shourha), 5e Jeannet Benning (met A.D. Juweel). Tweede groep: le Monique Martens (met Gr. Nightingale), 2e Heleen Hoo- gendoorn (met Tenderfoot), 3e Jannet van Bentum (de Burghs Pos.), 4e Judy Biallosterski (A.D. Randy), 5'e Re Edward), 4e Claudia van Es (met Broomy), 5e Ilze de Meer (met Kebry). Ring 3: le Willenden van Vliet (met (tennissei») Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxteen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS (basketbal). overtroeven 6-3 6-2. Gert Boere en Jaap Derks startten met een 2-6 nederlaag. De tweede set werd na een 4-4 tussenstand’ (HTCC was bijna gepromoveerd) juist nog gewon nen 6-4. De winnaar van de derde set WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 13 JUNI 1979 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gvmnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) l andelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht schaatsenW addinxveense Schaakvereniging WSV schaken Schuttersvereniging W ad- dinxveen (schieten) -j- Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen De ontmoedigde tegenstanders gaven toen zonder verder spelen de beide ge mengde dubbelspelen maar cadeau. Einduitslag een daverende 7-1 Het vierde damesteam, dat nog moet spelen tegen de Hartel uit Spijkenisse. zal niet willen onderdoen voor de zondag-teams. De uitslag van deze pro motiewedstrijd is nog niet bekend, maat het begeleidende legioen zal het team krachtig steunen. als invallers (kunst!) was uitgerust en daarom eigenlijk niet kon verliezen. Al leen Kees Kole wist zijn single te win nen, wat het enige winstpuntje ople verde en een eindstand van 4-1 WADDINXVEEN Evenals vorig jaar willen we hier gaarne iets ver tellen over de activiteiten van manege Reygersburgh gedurende de af gelopen weken. Ongetwijfeld heeft u op Hemelvaartsdag de gezellige drukte en wapperende vlaggen aan de Piasweg gezien en kreeg u mis schien een beetje spijtig gevoel vanwege de borden met het stop-verbod. Gaat u de volgende keer maar rustig het terrein op om even te kijken, 14E JEUGD CONCOURS HIPPIQUE Wat u hier zag was nl. het 14e Jeugd Concours-Hippique ’’Hemelvaarts dag”, georganiseerd door manege Rey gersburgh. Volgend jaar hoopt men dus het 3e lustrum te vieren. Dat er wel de gelijk een zeer doordacht verband in dit alles zit, is het gevolg van voorberei dingen, die al omstreeks de oliebollen tijd van het vorig jaar zijn begonnen, ei genlijk al omstreeks september. Er komt nl. ontzettend veel kijken voor het zo goed mogelijk doen verlopen van zo’n dag,, met 220 deelnemers (o.a. uit Nijmegen, Eindhoven, Muiderberg en Ridderkerk), met als besluit een of ficiële parade met het Wilhelmus en toespraken van de burgemeester en de voorzitter van de Ned. Ponyclub. Het terrein zelf moet in orde zijn, want al lang van te voren wordt voorbereid door drainage en het verzorgen van de grasmat. De juryleden moeten bijtijds gewaarschuwd en al diegenen die op de dag zelf aanwezig zijn voor de verzor ging van mens en dier. Om van de ge weldige administratieve voorbereiding - zoals het verzorgen van het program maboekje en de financiën, maar te zwijgen. Ook prijzen, lintjes en herden- kigsvaantjes moeten er op tijd zijn en in voldoende aantal. Want hoewel natuur- v lijk het sportieve meedoen aan zo’n dag Romano), 5e Evelyn Aries (met Prins Klasse Z: le Anouk Otjens (met Broomy Jul.), 2e Dorette Arts (met Ra mona), 3e Ellen Fidecius (met Pinto), ,4e Dorette Arts (met Kioewi), 5e Gert van Kooy (met Prins C). SPRINGEN, klasse L, kleine maat: le Sandro Rouss (met Sandokan), 2e Monica Grillo (met Sunlight), 3e Fran cis Salverda (met Mini Boy), 4e Eric Swagemaker (met Arabella), 5e Astrid van Leeuwen (met Vietona), 6e Jolanda Kolen (met Dykzicht’s Benny). Grote maat: le Cora v.d. Valk (met Shyla), 2e Marcel Deegen (met Win- stor), 3e e.a. Evelyn Goedkoop (met Akkers Bobby), e.a. Ellis Vreeken (met Edward), 5e Yvonne Kagchelland (met Smoky K.), 6e Marjolein Kleinendorst (met f hagon). klasse L. Cora v.d. Valk (met Shyla), 6e prijs, klasse L. Vervolgens traden Ton Rutten en Jaap uur durende driesetter moets Ton Rut ten op het nippertje de vlag strijken te gen zijn even snelle en taaie tegenstan der 6-7 7-6 3-6. Jaap Derks redde de eer door met uit gekookt spel de opponent naar de kleedkamer terug te sturen 6-4 6-4. na de 1-3 achterstand leek de toestand kri- JEUGD Van de drie jeugdteams die konder promoveren zag alleen het le mixec team tot 17 jaar kans dit te realiseren Bij een 2-0 voorsprong dank zij gewon nen single partijen van Rob en Ingric liep tijdens de gemengd dub.bel de spanning erg hoog op (ook buiten de baan), waarna tegenstander Be Quid (ot to Quick?) tegen een 3-0 acnter stand zat te kijken. Het gedrag van d< Goudse begeleider, geen voorheek voor de jeugd, was helaas oorzaak da de overwinning voor Be Fair bij de be trokkenen geen prettige herinnering heeft achtergelaten. Deze week nog onverwacht kampioe geworden dank zij betere setstande wist het le jeugd mixed team tot 14 ja;: bestaande uit Yvonne Houtman, M; rieke van Peet, Ronald Janse en Mar Brouwer de promotie niet te grijpen e verloor met 3-2 van Reyerbos. Het tweede jeugdteam tot 14 ja; moest het tegen Heemvliet opneme Jammergenoeg bleek de tegenstand iets meer gehard zodat een 3-2 verlit moest worden geaccepteerd. Voorlopige balans van de promotie strijd (de dames moeten nog spelen van de 6 teams die promotiewedstri den hebben gespeeld zijn er drie ge promoveerd, wat toch een goed resui taat genoemd mag worden. Als tegenwicht voor de vaak avondvul lende partijen die in de huishoudelijke competitie gespeeld worden, hield de WSV een snelschaakwedstrijd van 5 min.-partijtjes. Dit betekend niet dat een dergelijke wedstrijd geschikt is om na een zware competitie weer wat op adem te komen. Eerder is het een re- ;elrechte aanslag op de laatste schaa- ireserves en op de toch al gespannen zenuwen van de schakers zo vlak voor Klasse M: le Cita Melse (met Bimbo), 2e Wolfgang Chavanu (met Meikel), 3e -pon ]<andor Gaby Coppens (met Ringo Star), 4e basis Voor de eindsprint door hun te- Tineke van Vliet (met Polly), 5e Helene genstanders met aanvallende acties te de Werk (met Laika). Klasse Z: le Patricia v.d. Plasse (met Isolda), 2e Nicolet van Leeuwen (met Freska), 3e Antje de Vries (met Drift kikker), 4e Cita Melse (met Claudia), 5e Gerard Reparon (met Stormy). Een grote verrassing kwam aan het eind van de middag voor Wilma Bloemkolk (met Perle), die uit handen van burgemeester mr. A.G. Smallen- broek de NPC-wisselbeker voor de klasse M, wegens het hoogste aantal punten van die dag voor dressuur en springen samen, nl. 27. De Kammeraat-beker werd gewonnen door Ellis Vreeken (met Edward). Hanneke Bomers en de zeer jeugdige Natalie Bergwerf (13 jaar) wisten de stand in evenwicht te houden. Hanneke verloor met 3-6 6-7 maar wipt, terwijl Natalie de prestatiecurve van de laatste weken verder omhoog drukte 6-3 6-3 na een prima partij. Verrassend sterk werden de herenen- len in Waddinxveens voordeel beëindigd. De 16-jarige Cees Okkerse versloeg zijn tegenstander met grote cijfers en speels gemak 6-1 6-2. Jerry Rutten 15 jaar) had meer moeite, doch wst via 6-4 7-6 een 3-1 tussenstand op de borden te toveren. de damesdubbel was met Hanneke Bomersen Carien Kandor (14 jaar) de T VI VI&VIIO yi x-r V f- Derks in het strijdperk. Na een ruim 2 sleutelpartij. na een wat nerveuze start - 3-6 kwam het vertrouwen terug en werd alsnog gewonnen 7-5 en 11-9! De herendubbel (Cees Okkerse en Jerry Rutten), in de competitie een vast punt leek op een drama uit te draaien Eerste set verlies met 1-6. De machine kwam echter tijdig op snelheid en de volgende sets werden met 6-3 en 6-2 tiek. Allen 2 overwinningen in de dub- uitstekend gewonnen, beis, waarvan één in 2 sets waren nood- rA’ zakeiijk. Ken Ton Rutten legden de basis voor de eindsprint door h WEDSTRIJD IN WAALWIJK Op Tweede Pinksterdag ging een kleine caravan van 4 trailers (met elk 2 pony’s) en een aantal auto’s al heel vroeg de rijksweg op. Op weg naar Waalwijk, waar de ponyclub ”De Paardevrien- den” een jaarlijkse wedstrijd hadden georganiseerd op het prachtige terrein achter het LI DO. Dat is een groot park, dat door het gemeentebestuur van Waalwijk reeds voor de 4e maal ter beschikking was gesteld. Erg leuk voor onze ruiters en. amazones om eens in een heel andere omgeving en op zand grond te rijden. Op het springterrein stonden hier en daar bomen, waardoor het goed uitkijken was om geen ver keerd parcours te rijden. Zo te zien had men alle dranghekken van Noord-Brabant opgehaald, want alle stukken terrein die werden ge bruikt voor dressuur, enz. waren hier mee perfect afgebakend. Ook de water en toiletvoorziening was keurig ver zorgd. Voor de dieren stonden grote drums die steeds van vers water werden voorzien en waaruit de jongelui dan een emmer voor hun dier konden tap pen. Ook de diverse hondebeesten maakten hier op deze warme dag een dankbaar gebruik van. Springen: Ilze de Meer (met Kebry) le prijs, klasse Z. Cora v.d. Valk (met Shyla), 2e prijs, klasse L. Dressuur: Wilma Bloemkolk (met Perle), 5e prijs, klasse M. Jeanet Ben ning (met A.D. Juweel), 6e prijs, klasse M. Ilze de Meer (met Kebry), 5e prijs. mocht de flessen ontkurken. Via tus senstanden van 3-0, 4-1 en 5-2 kwam or Waddinxveen overeind, doch trok weef tie, hebben ook gezegevierd in de pro- wit weg nadat HTCC terugkwam tot 5-4. Onder hoogspanning werd door Gert Boere het derde matchpoint met een knallende backhandvolley verzil verd. Uitslag 3-3, setstand 8-7 in het voordeel van Waddinxveen! De Het gemengde vijfde jeugdteam onder tweede promotie in successie, hetgeen leiding van non-playing captain me opzienbarend genoemd mag worden. vrouw Bep Kandor was sneller aan het Het jeugdige vijfde team wist nu de titel promotiefeest toe. te bekronen met promotie, iets wat in Het sterke Overbrug 6 uit Amstelveen 1978 helaas niet gelukte. de competitie met 6 grote overwinnin- Een bijzonder talrijk publiek, het Eind- gen doorgedaverd, gold als favoriet hovense HTCC I had ook tientallen supporters meegenomen, aanschouwde spectaculaire wedstrijden, mede door het spannende scoreverloop. Allereerst traden Gert Boere en Tom Kandor aan voor hun enkelspelen. Aanvankelijk leek het op een 1-1 tus senstand uit te komen. Gert kon zijn draai niet vinden tegen zijn sterke op- kelspef WADDINXVEEN De jongstleden 'aterdag gespeelde promotiewedstrij den hebben voor Be Fair Tennis drie promoties opgeleverd. Spannend ging het toe bij mixed 2 te gen TVO dat het in de dames enkel en mixed dubbel moeilijk had wat bleek uit de langdurige partijen die beiden in 3 sets beslist werden, waarmede een 2-0 voorsprong een veilig gevoel gaf. De heren enkel werd door Rien Baam zeer beheerst in een snel tempo gewonnen, zodat de promotie naar de tweede klasse een feit was. De twee nog reste rende partijen werden plichtmatig afge werkt waarna een eindstand van 4-1 werd bereikt. Mixed 6, bestaande uit Ellen v. d. Kraats, invalster Wilma Wijnstok, Ge rard Venmans en Jaco Radstake heeft het succesvolle seizoen afgesloten met een 4-1 overwinning op Bernisse uit Heemvliet, waardoor promotie naar de 3e klasse een feit werd. De dames enkel van Ellen ging mede door nerveusiteit dik verloren. De mixed van Wilma en Jaco deed de balans weer in evenwicht komen (1-1). 2-1 werd het na een goede partij van Gerard, waarna de damesdubbel in een uitstekende partij de tegenstand sters met 6-4 en 6-1 weinig kans gaf en nu door het bereiken van de 3-1 stand de promotie veilig stelde. Jaco nam hiermede afscheid op de wijze die een tennisser zich sen, want hij zal wegens verhuizing niet meer in de Be Fair gelederen strijden. Heren 3 redde het niet tegen een ge- trucd Plaswijck dat met C en B spelers WADDINXVEEN Beide teams van tennisvereniging Waddinxveen, die kampioen waren in de zondagcompeti- motiewedstrijden. Het eerste herenteam zal na de succes sen van dit jaar voor het eerst uitkomen in de overgangsklasse, de op één na hoogste klasse van het Nederlandse he rentennis (zondagcompetit'ie). E_ Ring 5: le Joan Vreeken (met Dormy), 2e Margret Pijs (met Bianca), 3e Si mone Hollaar (met Goody Boy), 4e Monique Roovers '(met Gi Gi op zichzelf al geweldig is, wie zal ont- Arthur), kennen dat het ontvangen van een mooie beker met zo n kleurige kokarde DRESSUUR, klasse M, eerste groep: niet een heel plezierige aangelegenheid - - - -- is. Bovendien mogen de prijswinnaars meedoen aan de parade. UITSLAGEN Dit laatste brengt ons dan bij de uitsla gen die, na zorgvuldig tellen en nog eens tellen, uit de secretariaatscaravan komen. Daar is vanaf een uur of tien, als de protocollen met punten van de “an Bentum (de Burghs Pos.), 4e Judy eerste dressuurring binnenkomen, een 2 21 opgewekte cijferdans aan de gang met bécca Weye’rs (Broadl'ands”s'j. als resultaat het ophangen van de lij sten met de rangorde der behaalde - punten. Per 4 deelnemers is er een prijs, zodat de jongelui (en vergeet de yM/ Iq Cf* Q Q K t’P diverse pappa’s en mamma’s niet), die gespannen in de buurt van de caravan blijven, of verheugd opspringen of een tikje teleurgesteld weer naar hun po ny’s gaan. O wee, als iemand het idee heeft dat een uitslag verkeerd is bere kend. Dat idee kunnen die jongelui krijgen, die zo onopvallend mogelijk bij een raampje van de caravan staan en een glimp van één of andere lijst op vangen. Erg naar voor hen, want 1 punt verschil kan heel wat betekenen. Zie hier dan de uitslagen: DRESSUUR, klasse B, ring 1: le Diana „t Blom (met Pansy of Beechwood), 2e Sandra Nieuwstraten (met Capella Pe tra), 3e Jennifer v.d. Berg (met Ducko), de vakantie. 4e Mirjam v.d. Starre (met Goldstar). De 24 deelnemers werden in de voor- 5e Babette Olie (met Speedy Gonzales), ronde ingedeeld in 4 groepen van 6. De Ring 2: le Diana Dorst (met Iwan), 2e finalegroepen A, B en C werden ge- Ilse Hilgers (met Heidi), 3e Erica Vormd door de nummers 1 en 2, 3 en 4, Tierie (met Somia), 4e Anne ’t Hart 5 en 6 uit de voorronde. (met Goofy), 5e Jaqueline Verbeek jn groep A bleek clubkampioen v. d. (met Rythoura). Laan de sterkste zenuwen, het meeste Ring 3: le Annemiek v.d. Laarsen (met geluk en het kleinste aantal blunders Polly), 2e e.a. Mariska v.d. Plasse (met gemaakt te hebben. Soms langs het Reinhiida), e.a. Karin Meyer (met randje van de afgrond balancerend (bv. Black Devil), 4e e.a. Jeroen de Bree tegen Philipse) haalde hij met 7 uit 7 de (met Jeroen) e.a. Renate van Alphen finish. Ook J. v. Oort (in Groep C) be smet Easter Mona). haalde een 100%-score! Ring 4: le Carla Grillo (met Pukkie), 2e Op de ereplaatsen eindigden: Imke de Haan (met Happy), 3e e.a. Kitty Perridon (met Lady Jane), e.a. Groep A. Carola Imholz (met Donald), 5e Peter 1P. v. d. Laan 7 uit 7; 2. E. Philipse 5'/2 Roeling (met Wodan). Klasse L, Ring 1: le Jacqueline de Werk (met Lars), 2e Ellen Duhen (met Groep B. Annabelle), 3e Michel Roovers (met 1H. Schoemaker 5'/2 uit 7; 2/3 G. Bur- Spencer), 4e Monique Kwinkelenberg ger 5 uit 7; H. Smits 5 uit 7. (met Sultana), 5e Anne ’t Hart (met Marlon). Groep C. Ring 2: le Marie Noelle Otjens (met F. J. v. oort 7 uit 7; 2/3 R. Hamming 5 Salomé), 2e Monique Swagemakers uit 7; P. v. d. Hoek 5 uit 7. (met Rakker), 3e Ellis Vreeken (met A.s. donderdagavond zullen P. v. d. - - - - Laan en c v Aiphen het in een simui- taanwedstrijd opnemen tegen de rest van WSV’.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 21