Roubos Transporten mag niet uitbreiden Kip met vier poten SUCCESVOL Geen sprake van 'bedrijfje pesten Het Weekblad feliciteert KINDER VAKANTIE - WERK IN DE BONKELAAR SCHOLEN ’FLOEBELDEN’ ifcl ft fe fel-- ROUBOS WEEKBLAD VOOR WADDINX VEEN WOENSDAG 13 JUNI 1979 Roubos Transporten B. V. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Nöteboom). In 1969 Heeft' Roubos grond aange- f k 1 WAARD! WITTE HUJZENHAL Vh^GOED EN GOEDKOOP! VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT M. Kruijk, voorzitter van de commissie vond het opmerkelijk dat het bedrijf schriftelijk reageerde op een beslissing WADDINXVEEN Voor het Mavo-4 diploma zijn de volgende kandidaten geslaagd: VRIJWILLIGERS Er zijn 4 vaste vrijwilligers voor de be geleiding maar er zijn er méér nodig. Moeders en ook graag vaders die één of meer ochtenden willen komen hel pen zijn hard nodig om het kinderva kantiewerk door te kunnen laten gaan. Dat willen we graag zo snel mogelijk weten, bellen kunt u naar Ineke van Bockom Maas - 5875, Joke Noordhoek - 8927, Corine Mak - 5509, of Caren van Dompselaar - 5932. Ook voor het opgeven van kinderen en één geval bekend. De Waddinxveense veehouder mocht al eens eerder een kip met drie poten - één extra op de borst - tot zijn veestapel rekenen. Het komt wel eens voor dat op het veebe drijf aan de Henegouwerweg 20.000 kippen rondlopen en de kans op derge- 1 lijke bijzondere voorvallen is dan na tuurlijk wel groot. Dick, de zoon van veehouder Uitbeijerse, haalde het op- r merkelijke dier even uit zijn hok voor een plaatje. WADDINXVEEN Het aan de Onderweg gevestigde transportbedrijf Roubos B.V. mag niet uitbreiden. De beoogde uitbreiding is in strijd met het in 1977 van kracht geworden bestemmingsplan. Nadat de ge meenteraad zich hier al eerder over had uitgesproken werd het bez waarschrift van Roubos tenslotte door de commissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften, te licht bevonden. Als oplossing werd ver huizen naar een nog te realiseren industrieterrein op de hoek Kanaaldijk-Zuidelijke Dwarsweg aangewezen. laats van de Bekkersschool, daar stone de ijsman klaar voor een ijsje, wat na de speurtocht wel smaakte. Tenslotte nog een filmvoorstelling en de leerlingen konden moe; maar zeer voldaan, huiswaarts gaan. Aan het eind van het ochtendpro gramma werd ook de traditionele voet balwedstrijd gespeeld tussen de fana tieke leerlingen en de onherkenbare leerkrachten en ouders die zich vooi dit doel hadden verkleed. Zo kon hel gebeuren dat een barones een geel spekkie van de scheidsrechter kreeg asl zij een zware overtreding beging De langs de lijn staande ’’verpleeg sters” moesten meermalen in aktie ko men om de voetballers weer bij te sponzen. Aan het eind van de weds trijd, die overigens verdiend gewonnen werd door de leerlingen met 3-1, kreeg het schoolhoofd, de heer van de Hon- del, de gehele waterzak over zich heen. De uitstekende voorbereiding van ve len leverde een perfekte organisatie op en een waar genoegen voor de kinde ren en daar was het toch allemaal om begonnen. WADDINXVEEN Afhankelijk van voldoende vrijwilligers en i genoeg kinderen, van 6 jaar en ouder, zijn de werkgroepen kinderklubs van Bonkelaar en Ketelhuis, van plan om dit jaar voor het eerst kinder- aktiviteiten in de grote vakantie te or ganiseren. Ook ai gaan we massaal naar het bui tenland of wordt vakantie gevierd in ons eigen land, er zijn altijd nog veel mensen die om wat voor redenen dan ook, niet op vakantiekunnen gaan. Vooral voor de kinderen is de vakantie dan erg lang en ook de moeders hopen we blij te maken met dit initiatief. Op 2 ochtenden in de week, dinsdag- en don derdagochtend van 10 tot 12 uur, gaan we met mooi weer naar buiten, spelen, speurtochten en wandelingen. Bij regen wordt er geknutseld in de Bonkelaar. Het kindervakantie-werk start op 7 juli en eindigt op 16 augustus met een fiet stocht van 10 tot 15 uur. Kinderen van 6 en 7 jaar kunnen ook aan de fiet stocht meedoen mits één van hun ou ders meegaat. De kosten per ochtend bedragen f 0,50 per kind. Dit.bedragje wordt be- gehouden en het andere jaar een floebeldag. Dat is een speciale naam, destijds door de leerlingen verzonnen, wat staat voor een dag vol plezier met spelletjes en andere activiteiten. Deze keer hebben ook de oudere kleu ters van de kleuterschool aan floebel dag deelgenomen, weer een stap verder in de integratie tussen kleuter en basi sonderwijs. Toen de organisatoten, bestaande uit leerkrachten, klassevertegenwobrdig- sters, leden van de oudervereniging e.d. ’s morgens voor de keus stonden om al les buiten of binnen te houden, regende het eigenlijk. De lucht brak, het werd droog en behoudens enkele spetters was het voortreffelijk weer, een van de belangrijkste zaken voor het geheel. De gehele WSE organisatie stond ter beschikking, zoals de velden, de kan tine, de geluidsinstallatie e.d., waar voor de scholen bijzonder dankbaar waren. De morgen werd gevuld met vele behendigheids-spelletjes, welke in groepsvorm werden gedaan. Er was een kompetitie-element irigebouwd om het voor de groepen nog spannender te ma ken. Na de limonade, de versnapering, de patat en de appel begonnen de groe pen aan een speurtocht door Wad- dinxveen, welke uitkwam op de speelp- Uit Waddinxveen: Bonny Binkhuijsen, Jan-Kees Blom, Judith Blom, Jozien Bonefaas, Robert Frank Brink, Liesbeth de Bruijn, Rick van Dijk, Linda v. d. Eeckhout, Inge Gerhards, Frank de Graaff, Paul Karre- man, Ronald Koele, Korrie Kok, Mau rice Lagendijk, Petra van Leeuwen, Saskia van Leeuwen, Sybille van Lo- chem, Robert Markus, Nico Oortman, steed aan ijsjes, limonade en prijsjes Piet Overdam, Karin Pfeijffer, Paul Uy- natuurlijk voor eventuele wedstrijden. lenberg, Anette Verwaal, Harry Weck, Jaqueline van ’t Zet en Sebastiaan v. d. Zwan. Uit Boskoop: Martin Benschop. Uit Zevenhuizen: Nienke v. d. Burg, Yolanda van Gein, Karin de Groot, Tim van Katwijk, In grid Koolhaas, Marianne van Leeuwen, Peter Monster, Kees Roos Wa zn. en Kees roos A zn., Conny van Vliet, Tineke van Vliet en Paul van Yperen. Uit Moerkapelle: Ellen v. d. Feltz. op welke dagen ze komen, bellen met Uit Reeuwijk: bovenstaande nummers, zodat we on geveer weten hoe groot de belangstel ling is. HET WEEKBLAD Yvonne v. d. Toorn, Simon-Jan Groen veld. Met 8 kandidaten wordt het examen kip voortgezet. Geslaagden Mavo-3 Uit Waddinxveen: Guus Hendriks en Ilse Hilgers. Uit Zevenhuizen: Rianne v. d. Weerdhof, Liesbeth Ha- slinghuis, Cora van Helden en Jolanda dergelijke vergroeiing vrijwel niet Polderdijk. c.. 7 hicr.™ V.'-ddi..;.„I Met 1 kandidaat wordt het examen voortgezet. maals vergunning gegeven voor het ge deeltelijk veranderen en uitbreiden van een werkplaats. Eind 1977 vernam Roubos dat een nieuw bestemmingsp lan was ontworpen voor het betref fende gebied waarin voor het bedrijf Se®r^e onmiddellijk met, geen bestemming was. Een V.V.D.- motie om aan het bedrijf toch een be stemming te geven haalde de einds treep niet, dit was op 15 maart 1978. r 21. het college opdracht gaf om met Rubos ning was geweigerd. ’Verlakkerij’ noemde Roubos deze het gang van zaken omdat het bedrijf zei de bedrijf naar het nieuwe industrieterrein door de burgemeester en ambtenaren ben en daardoor bijna het beroep- Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Cees Bakker. WADDINXVEEN Moeder natuur kan ons soms vreemde poetsen bakken. Een duidelijk voorbeeld daarvan is de met vier poten die de Wad dinxveense veehouder A. Uitbeijerse in zijn schuur heeft rondlopen. Een merk waardig gezicht want het dier loopt op zijn voorpoten terwijl de extra achter poten geen dienst doen en er maar zo’n beetje bijhangen. Volgroeid zijn ze ech ter wel. Naar men verzekerde komt een 1 voor en is hiervan in Waddinxveen slechts WADDINXVEEN De Mgr. Bekkersschool voor basis onderwijs en de Prins Willem Alexander Kleuterschool hebben op vrijdag 8 juni weer gefloebeld. Het is de gewoonte dat om het jaar een schoolreisje wordt die formeel nog niet was meegedeeld. De reactie van Roubos bevatte der- 5 halve niet meer een opsomming van 3 reeds bekende gegevens maar het be- sluit zelf werd niet aangevallen. Wet- j houder P. F. J. van Schie merkte op dat J hij niet bij de gesprekken aanwezig is geweest en hier dan ook niet op wenste in te gaan. Wel bracht hij naar voren dat hij Roubos in 1977 duidelijk te ken nen heeft gegeven dat pogingen om een nieuwe uitbreiding aan de Onderweg van de grond te krijgen op niets zouden uitlopen. ’Zelfs al zou het college me dewerking aan het bouwplan willen verlenen, dan zouden Gedeputeerde Staten er een stokje voor steken’, zo merkte hij op. De beslissing van Gede puteerde Staten dat op het industrieter rein bij de veiling voor niet-veiling ge bonden bedrijven geen plaats is heeft ook het college teleurgesteld. ’Maar van bedrijfje-pestenis geen sprake’, aldus wethouder van Schie die tenslotte nog meedeelde dat de On- oerweg met voor verkeer afgesloten zal worden. - laatsen en heeft bovendien te kennen kocht met het doel haar bedrijf te kun- gegeven best aan de Onderweg te wil- nen uitbreiden. Het toenmalige college len blijven zitten omdat, zo meent het was verheugd dat Roubos hiertoe de bedrijf, door hen geen overlast veroor mogelijkheid had. Op het verzoek om zaakt wordt. op deze grond enige loodsen te mogen VERLAKKERIJ’ bouwen werd door het college positeii gereageerd. Dit gebeurde schriftelijk Op 11 september 1978 verzocht Rou- op 8 december 1969. In 1973 werd nog- bos, na overleg met de burgemeester, het college om bouwvergunning voor een nieuwe loods. Na een positief ad vies van de welstandscommissie bleek na telefonisch contact, dat de zaak er niet goed voor stond. Roubos rea- t een lange brief waarin verzocht werd om een po sitieve beslissing en overleg. Hierop werd niet gereageerd totdat Roubos op 19 januari 1979 schriftelijk werd mee- Een’ C.D.A.-motie, daarentegen, dié gedeeld dat de gevraagde bouwvergun- 11 1 wA. - -r,, ^rl in overleg te treden vond wel gehoor maar deze opdracht is, volgens Rou bos, niet uitgevoerd. De hoop om L_. j_: :cix tj -1 te kunnen verplaatsen vervloog, omdat aanbevolen procedure gevolgd Je heb- Gedeputeerde Staten geen medewet- l 7~~ king wilden verlenen. Een alternatief schrift te laat indiende. De heer W. L. schijnt niet of nauwelijks aanwezig te A~ zijn. Roubos zal haar bedrijf de eerst komende jaren dus niet kunnen verp- F F'

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3