weer bijeen Passage-winkeliers vol aktiviteiten Lezers schrijven Raad vanaf 8,45 4,75 Van Eeuwen VOLOP KWALITEIT! Vaderdag Tips Vader dag-surprise en speciale jeugdmarkt in winkelcentrum De Passage Start Vrouwenactiviteiten te Waddinxveen hele fl. 14,95 vanaf 2,95 Hele Itr. 11,95 Huis aan huis kollekte Anjerfonds DIT IS NODIG i i Ir pp EomhifOYO Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van net recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. f A h I Slijterij-Wijnhandel WITTE PRUZENML Winkelcentrum Luifelbaan Telefoon 4143 JONGE JENEVER HARTEVELT WHISKY WHYTE MACKAYS BRAND BIER De trots van Limburg Bij elke krat bierglas gratis JONGE JENEVER DE KUYPER in stenen kruiken de lekkerste borrel BEERENBURG BOOMSMA in stenen kruiken in 6 maten nnen bijdt Namens de initiatiefgroep Mijntje de Jongh, Lindengaarde 11 (7089, Lilian Steenvoort, Wingerd 554(76851 K. Senneker B. van der Roest WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 13 JUNI 1979 Bovendien gratis miniatuur (winkelwaarde 1,95) (Doosje steentjes) Bovendien glaasje GRATIS Een mond vol en nog maar één plan. Er zijn nog meer plannen. Andere ge meentes kennen bv. aktiviteiten voor vrouwen in de overgang, bv. praatgroe pen enz. We kunnen in de Bonkelaar met elkaar praten wat we in Wad dinxveen willen. hebben alleen gekonstateerd, dat velen het uitgangspunt van het CDA niet meer kunnen onderschrijven, omdat te. gengesteld blijkt te zijn met de uitgan- spunten, welke de ’’oude” ARP er op na hield. Voor velen is het zeer betreu- weliswaar in strijd met het bestemming- renswaardig, dat het CDA zich vaak visie. Een Bouwvergunning kan der- WADDINXVEEN Het is juni 1979. Veel vrouwen in Waddinxveen zullen zich herinneren dat er zo’n drie jaar ge leden een grote maar korte golf van enthousiasme bestond voor vrouwen werk in Waddinxveen. Zeventig vrou wen bekeken toen een film over krèches en bespraken de mogelijkhe den van aktiviteiten in ons eigen dorp. Ondanks de belangstelling kwam er niets van de grond omdat er geen men sen waren die het werk op gang konden brengen. Dit was een teleurstelling voor veel vrouwen. Wat was het ge volg? Zij die wel aan groepen wilden deelnemen gingen naar elders, met name naar Gouda. Dat is toch jammer. Een aantal vrouwen uit Waddinxveen die van andere plaatsen het vrouwen werk kennen en meemaken, vond dat tentie en is ook los in de Passage- winkels verkrijgbaar. Al met al laten de Passage-winkeliers met deze 2 manifestaties weer duidelijk zien, dat het hen veel waard is op een gezellige sfeer in het winkelcentrum te behouden. dere Christelijke politieke partijen dan ARP, CHU en KVP zijn bij dit overleg nooit betrokken geweest. De RPF be stond bovendien al toen er tusseen de drie voornoemde partijen een voor- dinxveen). kopen. Men denkt hierbij aan bv. ge dragen (te klein geworden kleding), speelgoed, hobby-artikelen, boeken, stripverhalen, verzamelingen, etc., etc. De jeugdmarkt is op zaterdag 30 juni a.s. van 10.00-16.0U uur m net winkel centrum De Passage. Deelnemers moe ten zich wel van tevoren via een in- schrijfformuliertje opgeven. Dat for- tijen, die volgens de briefschrijver alle muliertje staat afgedrukt in de adver- U~’ r'r'A Onder het motto ’verdien zelf je eigen vakantiegeld' wordt op deze wijze een spectaculaire markt gehouden. De ver wachting van het organiserende rekla- mebureau Alphad is, dat het erg druk zal worden, zowel met de junior- marktkooplieden als met marktpu- bliek. Dat is althans de ervaring die men bij Alphad in andere steden reeds vele malen heeft opgedaan. WADDINXVEEN Traditiegetrouw zal in Waddinxveen dor het plaatselijk Anjercomité een actie worden gehou den ten bate van het Anjerfonds. De lijfspreuk van het fonds 'Tua-Res- Agitur’ (het gaat om uw zaak) en het doel van het fonds, te weten, de bevor dering van het eigen initiatief op Cultu reel gebied. 25% Van de opbrengst kan ten bate ko men van de kollekterende verenigingen gezien als voörkeurssubsidie. Deze zijn: Brassband Voorwaarts. Drumband Cormula’s. Muziekvereniging Concor dia. Speeltuin De Overkant. De Streek Waar gaat het in zo’n kursus om? Waar praat je over? Je beslist zelf waar het over zal gaan. De doelstellingen van de VOSS zijn om samen: a. inzicht te krijgen in onze situatie, als vrouw; ontdekken en ervaren wat we gezamenlijk hebben; werken aan soli dariteit met elkaar. b. ons bewust worden van onze moge lijkheden. Werken aan de herwaarde ring van eigenschappen, die als typisch vrouwelijk gezien worden. c. werken aan ons zelfvertrouwen; le ren omgaan met onzekerheden. d. inzicht krijgen in de struktuur van de maatschappij die onze positie be paalt. e. naar wegen zoeken die de maat schappij zodanig veranderen dat vrou wen en mannen gelijke kansen en mo er hier ook iets van de grond moest ko- gelijkheden hebben zich te ontplooien, men. Deze start is er nu. Het plan is als volgt. Op woensdag 20 juni draait er kort na 20.00 uur de film ’’vrouwen en hun vrouwenhuis”, in de Bonkelaar. Het gaat in deze film over de dingen die Amsterdamse vrouwen zoal doen van uit een centraal punt. Hieronder vallen Vrouwen Oriënteren zich op de samen leving (V.O.S.), samen praten over je zelf (praatgroepen), yoga, zelfverdedi ging enz. Hoewel Amsterdam Wad dinxveen niet is en de film best wat vra gen en weerstanden zou kunnen oproe pen, kan deze wel een stimulans zijn om verder samen te denken en te doen in onze eigen woonplaats. Wat kunnen en willen wij In Wad dinxveen? Daar zal het na de film vooral om draaien. Om dan maar gelijk die belangstelling hebben te beginnen willen we in augustus di- rekt verder gaan en aktiviteiten opzet ten. Ieder kan zich opgeven. Hoe oud jebent is niet van belang het gaat om vrouwen van alle leeftijden. Een eerste gedachte gaat uit naar V.O.S.-kursussen (vrouwen oriënteren zich op de samenleving). Er zijn twee getrainde begeleidsters en een viertal vrouwen die zich al eerder opgegeven hebben. Per V.O.S.-groep is er plaats voor twaalf vrouwen. Het is nu eenmaal een feit, dat er vooral op zolders en in schuurtjes aller lei spuien liggen, die nooit meer ge bruikt worden en die iemand anders misschien best voor 'een prikkie’ wil Van 11 tot en met 23 juni Muziekschool en de Klimop Groep. Vandaar een beroep op de bevolking, geef zoveel als u kan en met milde hand. Grijp uw kans, het is voor het voortbestaan van talloze verenigingen. bln»en bijtd>eare^ns ^2^buunn,an Ook moeten wij ons excuseren voor deze late reaktie. Aan het begin van de maand hoorden we pas van het door de heer Van Tol ingezonden stuk. WADDINXVEEN Vanavond komt de gemeenteraad in een openbare ver gadering bijeen. Op de agenda staan o.m. de volgende punten. Allereerst een voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het bestemming splan ’Gouwebos’. Dit voorbereidings-- besluit houdt verband met een verzoek om bouwvergunning, ingediend door de Zuid-Hollandse Glascentrale in Boskoop. Vervolgens de behandeling van een be roepschrift, ingediend door Roubos Transporten B.V. Elders in deze krant vindt u een uiteenzetting. Als punt vijf staat de benoeming van le den van de Woonruimteadviescommis- sie (vorderingscommissie) op- het pro gramma. Voorgesteld wordt de vol gende personen opnieuw te benoemen voor de periode 15 juni 1979-15 juni 1980: B. P. Berloth, M. N. Boer, W. J. Moons, A. P. Noorlander en M. Zoete- weij. Genoemden hebben allen te ken nen gegeven hun herbenoeming te zul len aanvaarden. Wanneer de raad instemt gaat de ge meente Waddinxveen de woning Klei- kade 4 kopen. Het gebied ten oosten van de woning Kleikade 18 en ten oo sten van de woning Onderweg 33 valt onder de vigeur van de NotaKernenbe- leid. Met deze nota als uitgangspunt wil het college een sanerings- en renova- tieplan ontwerpen, wat betekent dat de Tot slot van deze reaktie op de inge zonden brief van de heer C. J. Tol moe ten wij opmerken, dat het ons pijn doet door middel van een volledig uit z’n verband gerukt deeltje van een Bijbel vers er van beschuldigd te worden de Christelijke eenheid te niet te doen. Wij hopen van ganser harte dat alle Ch ristenen in Nederland er van overtuigd raken dat Gods Woord ook voor de po litiek normatief is en niet alleen maar inspiratiebron. Passage-hostess Henny Slingerland (Foto: Archief Weekblad voor Wad- Omdat het in een grote groep niet pret tig praat, gaan we na de film in kleine groepjes praten over de film, ideeën en plannen en is er ruimte tot vragen. Kom gewoon deze keer eens kijken en praten met anderen. Opgevén voor een aktiviteit kan maar behoeft natuurlijk niet. Nogmaals: woensdag 20 juni om 20.00 uur een open filmavond voor vrouwen, 1 voor vrou wenwerk. De toegang is gratis. We den ken aan vrouwen die iets willen maar nog niet weten wat, aan bestaande vrouwengroepen, gewoon aan iede reen. Dat is het voor juni 1979. Tot ziens. Stapt U maar eens binnen bij één van de méér dan 200 speciaalzaken op foto- en filmgebied.Daar heeft de Combifoto vakman nog lil écht tijd voor U en daar vindt U alle kwaliteitsmerken WADDINXVEEN De winkeliers van De Passage blijven de aan dacht trekken met nieuwe opvallende aktiviteiten. Dit weekend zal er o.a. weer volop aandacht zijn voor de komende vaderdag. De char mante hostess Henny Slingerland zal uiteraard daarbij betrokken zijn. Zij zal op verschillende tijden in het winkelcentrum rondlopen en een alle winkelende vaders een aardig presentje aanbieden. Zomaar gratis als vaderdag-presentje van de gezamenlijke Passage-winkeliers. JEUGD Maar voor het einde van deze maand is er een nieuwe aktie in voorbereiding, die eveneens deze week van start gaat. Daarbij zal de aandacht gericht zijn op de jeugd van Waddinxveen. Elders in deze krant staat een advertentie opge nomen met de aankondiging van de eerste Jeugdmarkt in De Passage. Be doeling is, dat de jeugd t/m 14 jaar al lerlei spulletjes van zichzelf gaat ver kopen. Daarvoor worden een fiks aan tal heuse kramen opgesteld, vanwaar af de jeugdige kooplieden hun 'handel’ kunnen gaan bedrijven. Met verbazing hebben wij kennis geno men van een ingezonden brief in dit blad. Hierin werd de RPF verweten de politieke eenheid van Christelijke par- _i i:.ci-•*-> zijn opgegaan in het CDA, te willen verbrokkelen. Voor zover wij weten hebben aan de ’’uren van vergadering” slechts drie partijen deelgenomen. An- Briefschrijver verwondert zich er over dat er vanuit Waddinxveen gewerkt wordt om een nieuwe kiesvereniging in Boskoop op te richten. Dat is echter niet zo verwonderlijk, als men weet dat het streven van de RPF er op gericht is in zoveel mogelijk plaatsen een kies vereniging op te richten. Dat daarbij gewerkt wordt in plaatsen zonder kies vereniging vanuit de dichtsbijzijnde plaats waar al wel een afdeling van de RPF is, is louter een organisatorische kwestie. betreffende woningen afgebroken moe ten worden. Met de eigenaar van de be treffende woning is inmiddels een koopsom van 132.166 gulden overeen gekomen. Genoemd bedrag dient nog lopige fusie werd gesloten. Los hiervan verhoogd te worden met 10 procent js het njet onze bedoeling de zoge- aankoopkosten zodat in totaal naamde politieke eenheid onder de Ch- 145.282,60 gulden op tafel moet ko- ristelijke partijen te doorbreken. Wij men. Het bouwplan van de Stichting Bevor dering Eigen Woningbezit Groens- waard voorziet in de bouw van 46 pre- het in de eerste plaats in de praktijk miekoopwoningen en 8 zgn. garantie- - ,J *-1"’ ---- J- ----- woningen in het gebied van het bestem mingsplan Zuidkade 1. Dit bouwplan is splan maar een wijziging hiervan ligt ter jaat ieiden° door de zedelijke draag- visie. Een Bouwvergunning kan der- kracht van het volk en niet uitsluitend halve door het college worden verleend door de norm Gods, geopenbaard in zodra van Gedeputeerde Staten goed- Zijn Woord. Men is bereid om op zeer keuring van de planwijziging is ontvan- principiële terreinen compromissen te gen. sluiten. Dit in tegenspraak met het Punt 12 van de agenda is een voorstel Woord van God dat van ons allen een tot wijziging van de legesverordening volledige overgave eist. i.v.m. hinderwetvergunningen. -i Tenslotte omvat punt 17 van de agenda een wijziging van de begroting van het Gemeentelijk Antennesysteembedrijf. Dit ten behoeve van de uitbreiding van het programmapakket C.A.I. met de zender Duitsland III. Vorige week be steedde het Weekblad al aandacht hieraan. ft y

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 5