Chinezen In Waddinxveen lïllÊ ü!l ll MHM IH!| lljmr IMii llllt J Timmerfabriek Both BV gaat na de zomer sluiten: gebrek aan 30 man I Jongeren- vereniging sluit seizoen af Voor vertrekkende 20 mensen zou volop werk zijn te vinden Werknemers vertrekken vrijwillig I Farmproducts De Schakel” uui fl OPENBARE COMMISSIE VERGADERING I I i ■i llll ■ni aan toelating In Bibelot aan de Passage dronken die :ht rit- n ie nsi al- als lo kt, via tar De ok :n. ng lat al le en sie sez verblijven twee weken in ons land en zullen enige farmaceutische fabrie ken bezoeken. Zaterdag werd een re ceptie voor hen georganiseerd in Bibe- aanwezig een handelsgedelegeerde en de eerste vrouweljke ambassadeur, me vrouw Li. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 20 JUNI 1979 farmaceutische industrie in hun land. Alcpharm im- en exporteert farmaceu tische grondstoffen ten behoeve van de geneesmiddelenindustrie. Onder die grondstoffen vallen vitamines, antibio tica en zware chemicaliën. Met de Chinese delegatie wordt onderhandeld over mogelijke contracten. De Chine- zijn vertrokken. Acht van hen hebben trouwens al ander werk. Niettemin zijn zowel de medewerkers als het CNV he vig teleurgesteld over de hoogte van de vertrekpremie, waar men naar zou kun nen fluiten indien er van vrijwillig ver trek geen sprake zou zijn. OP de premie-zaak zegt het CNV geen invloed te kunnen uitoefenen, hoewel ook deze vakbond er allerminst over te spreken In korte tijd is dit het tweede bedrijf dat de banden met Waddinxveen gaat doorsnijden, want zoals bericht is in mei de machinale houtdraaierij en houtbewerking Noorlander BV van de Zuidkade naar het Overijsselse Har- denberg vertrokken, waar wél vol doende werkkrachten werden aange troffen. De personeelsproblemen bij Both waren reeds lang onderkend. Naast het steeds groter wordende tekort aan geschoolde werknemers in de hout bewerking speelde bij het Wad- dinxveense bedrijf echter ook het pro bleem van de opvolging, terwijl de maatregel om vervroegd te kunnen uit treden op 63-jarige leeftijd - die in 1980 zal worden doorgevoerd - voor nog gro tere bezettingsproblemen in de houtver werkende bedrijven zal gaan zorgen. W ERK GENOEG Over werk heeft Both BV nooit te kla gen gehad. Begin van dit jaar werd een opdracht tot het maken van kozijnen voor 300 woningen niet in behandeling genomen in verband met de vereiste le vertijd, terwijl een paar weken geleden een opdracht ten behoeve van 41 wo ningen hetzelfde lot onderging. Niet voor niets is door het grote tekort op de arbeidsmarkt het personeelsbestand in de Waddinxveense timmerfabriek ge slonken tot 18 man. Bij Both werkten in het begin van de zestiger jaren nog zo'n 55 man. "Aan sluiting van het bedrijf valt helaas niet te ontkomen”, stelt de heer A. J. Both. "Er is nu nog geen sprake van een failliete boedel, zodat de werkne mers bij vertrek nog een premie kan is dat vooral de oudere werknemers met een soms lange staat van dienst bedrijf vrijwillig voor 31 augustus veria- niet wat extra zijn bedacht. Volgens de directeur van de timmerfa briek aan de Noordkade is steeds ge probeerd het bedrijf nieuw leven in te blazen. In de afgelopen jaren zijn di verse nieuwe, kostbare machines aan geschaft, maar het benodigde aantal medewerkers kwam niet opdagen voor het bedrijf dat in 1922 door wijlen de heer P. Both werd gesticht en nu ook zonder opvolging zit omdat de beide zonen van de huidige directie de ge neeskundige richting zijn opgegaan. PREMIE Degenen die bij Both BV naar een an dere werkkring moeten gaan omzien zijn 18 productiemedewerkers, een boekhouder en een werkvoorbereider. In totaal 20 man, exclusief de directie, die ook nog niet weet wat te gaan doen. De beide directeuren hebben wel nage gaan dat alle medewerkers bij andere houtverwerkende bedrijven in en bui ten Waddinxveen aan de slag kunnen komen. In ieder geval krijgen de vrij willig vertrekkende personeelsleden bezoeken. Zaterdag werd een re- -n (intussen verhoogde) premie die ligt J u*- tussen de f 250,- en f 1500,-, al naar lot aan de PaStag_e) Hterb‘j waren ook ge]ang het aantal dienstjaren. Onder de vertrekkende mensen zitten vier men sen die ouder zijn dan 60 jaar. Wat er met de panden en de grond aan de Noordkade gaat gebeuren (er is daar ongeveer 7300 vierkante meter aanwe zig) is nog niet bekend. "Verkoop of verhuur", zegt de heer A. J. Both ervan. ONDERWIJS WADDINXVEEN De raadscommis sie voor de onderwijszaken vergadert vanavond (woensdag 20 juni) om half acht in het gemeentehuis over deze agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 25 april 1979. 3. Verzoek om subsidie in de kosten van schoolbegeleiding door de te hebben gehandeld door na deze zomer de timmerfabriek te sluiten. De vaste kosten gaan immers gewoon door. We kunnen nu eenmaal niet om het feit heen dat we te weinig mensen hebben. De begin van dit jaar geplaat ste advertenties hebben geen respons opgeleverd. Het adverteren om perso neel te krijgen was gewoon geld weg gooien in de Gouwe. Nu de situatie op de arbeidsmarkt in de komende jaren kennelijk niet zal verbeteren hebben we het moeilijke besluit genomen om de produktie tijdig te stoppen. Dat is in ieders belang". KRITIEK CNV Met name het CNV, waarmee Both BV de gesprekken zegt te hebben afge rond, heeft dezer dagen nogal wat kri- WADDINXVEEN - Het tweede sei zoen van de katholieke jongerenvereni ging "De Schakel” werd zaterdaga vond in het wijkgebouw Zuid succesvol afgesloten. De avonden werden over het algemeen vrij druk bezocht. Dit seizoen stonden o.a. bowling, schaatsen, films en disco op het programma. Voor de laatste avond was het cabaret van de samen werkingsschool "Dan had je maar niet moeten liften" uitgenodigd. Na een zeer goede uitvoering werd de avond besloten met muziek van discotheek "Limakwa”. Na de vakantieperiode gaan de jongeren weer gewoon door, met hopelijk wat nieuwe mensen voor de organisatie, die misschien weer wat frisse ideeën kunnen aandragen. Heb je interesse, bel dan even naar Annelies Wesseling, Ringvaartsingel 8, telefoon 7929. WADDINXVEEN Alcapharm BV aan de Noordkade heeft bezoek gehad van een 6 personen bestaande delegatie uit de Chinese Volksrepubliek. Het Waddinxveense bedrijf importeert no gal wat uit China en de zes langs ko mende Chinezen waren vertegenwoor digers van alle onder afdelingen van de Het vooraanzicht van de timmerfabriek Both B V aan de Noordkade. die gaat sluiten wegens gebrek personeel. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom ruchtbaarheid te geven en dat de pre mieregeling voor werknemers die het J.’T til 11 1 ten de toets van een afvloeiingsregeling niet zou kunnen doorstaan. "Wat moet ik hierop allemaal zeg gen”?, vraagt de heer A. J. Both zich af. "Ik weet alleen niet waarop ze hun mening baseren. Gezegd wordt bijvoor beeld dat sollicitanten bij ons niet zou den willen werken vanwege het feit dat de werkomstandigheden niet optimaal zouden zijn. Los van het feit of dat wel zo is: we hebben in de afgelopen maan den geen sollicitant gezien 1" Intussen is bekend geworden dat het personeel van Both de premieregeling noodgedwongen heeft geaccepteerd, zodat het zeker is dat al de 20 perso neelsleden binnen 3 maanden zullen WADDINXVEEN/GOUDA In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken heeft zich nieuw laten in schrijven Internationaal Farmproducts Handling BV, Waddinxveen. Omschrij ving bedrijf: het uitoefenen van inter nationaal en nationaal expeditiebedrijf enz. Maatschappelijk kapitaal f 125.000.-, waarvan geplaatst/gestort f 35.000,-. Directie: L. J. C. Roos te Mijnsheerenland en A. A. J. Jansen te Bergschenhoek. WADDINXVEEN Na de zomervakantie gaat Timmerfabriek Both BV aan de Noordkade dicht. Dat hebben de beide directeuren, de broers A. J. Both (48) en G. Both (56), dezer dagen laten weten aan de 20 personeelsleden, de vakbonden, het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda en het Waddinxveense gemeentebestuur. Het volgend jaar maart 58 jaar oude bedrijf, dat eerst aan de Oranjelaan was gevestigd, Stichting Gereformeerrd Pedago- moet sluiten wegens een steeds groter tekort aan geschoolde werkne- gisch Centrum. mers. De timmerfabriek Both BV heeft namelijk behoefte aan een 30-tal 4. Vaststelling van een afvloeiings- productiemedewerkers, naast de 18 die er al werken. een regeling voor het onderwijzend per soneel van de openbare scholen. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. OPENBARE W ERKEN Eveneens woensdagavond om half acht vergadert in het gemeentehuis de raadscommissie voor de openbare werken en -bedrijven. De agenda van deze vergadering luidt: 1. Verslag van de vergadering van 23 mei 1979. 2. het beschikbaar stellen van een krediet voor het vernieuwen kabel openbare verlichting Zwarteweg- Bloemendaalseweg. 3. Bomen Prinses Beatrixlaan: a. uitslag enquete voor handha- ving/verwijdering van de bomen; b. een schrijven van 5 juni 1979 aan Burgemeester en Wethou ders namens bewoners westzijde Prinses Beatrixlaan. 4. Verbetering/reconstructie Kar.aal- dijk/Sniepweg binnen de bebouwde kom. 5. Mededelingen en ingekomen stuk ken. 6. Rondvraag. FINANCIËN De raadscommissie voor de finan ciën vergadert donderdagmiddag 21 juni om vijf uur in het gemeentehuis over deze agenda: 1Verslag van de vergadering van 31 mei 1979 (indien tijdig gereed). 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken: a. schrijven burgemeester en wet houders van Gouda d.d. 7 mei j.L inzake goedkeuring van de wijzi ging verordening op de heffing van rechten t.b.v. de keurings dienst van slachtdieren en van vee en vlees; b. brief Intergemeentelijk Automa- tiseringscentrum Midden-Neder- land d.d. 3 mei j.L inzake jaarreke ning 1977 en wijziging begroting worden aangeboden. Als we op deze manier nog een poosje zouden blijven doordraaien was er helemaal niets meer te halen geweest. Wij menen juist tiek laten horen naar aanleiding van de sluiting van de Waddinxveense timmer fabriek. Zo zei de vakbond dat er geen fris directiebeleid zou zijn gevoerd, dat de werkomstandigheden té wensen zouden hebben overgelaten, dat de di rectie verzuimd heeft gebruik te maken van de kennis en daadkracht van de vakbeweging door in een zeer laat sta dium aan de voorgenomen sluiting 1978, nr. 2. 3. Verlenen van een krediet ad f 3.700,— voor het aangaan van een kort geding. 4. Verzoek Gereformeerd Pedago gisch centrum te Zwolle tot sub sidiëring van de kosten van school begeleiding. 5. Krediet ad f 67.000,kabelver- nieuwing Zwarteweg-Bloemendaal- seweg. 6. Exploitatie-opzet Zuidkade I. 7. Verkoop grond aan de Noordkade aan de heer A. J. van Rosse. 8. Verkoop grond in het plan Zuid kade aan de heer W. Dijkhuizen. 9. Behandeling meerjarig investe ringsprogramma voor de jaren 1980t/m 1983. 10. Rondvraag. SCHOOLRAAD De schoolraad voor het openbaar onderwijs vergadert donderdagavond 21 juni om acht uur over deze agenda: 1. Opening. 2. Verslag van de vergadering op 19 april 1979. 3. Ingekomen en uitgegane stukken. 4. Mededelingen: 4.1 periodiek overleg met de wet houder 4.2 werkgroep bestuurscommissie Mavo 4.3 voorlichting voortgezet onder wijs 5. Inlichtingenformulier voortgezet onderwijs. 6. Procedure benoeming leerkrach ten. 7. Bergruimte in/voor scholen. 8. PLan van bespreking. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. In Bibelot aan de Passage aronxen en aten vorige week zaterdag de in Waddinxveen op bezoek zijnde Chinese delegatie wat. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). w WWWUilW» -

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 17