Actie voor behoud bomen Prinses Beatrixlaan Lezers schrijven Aan Mercunusweg nu ook Keukenvoorlichting Sloop van het Notarishuis w Raadscommissie praat er vanavond weer over Britse plattelands vrouwenop bezoek in Waddinxveen Activiteit van aannemer P. D. L. Bouthoorn - yrw? De kastenwand met zwevende deur EEïEZE eurohome zijde 36, boskoop telefoon 01727 4550 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. De leden van de werkgroep Red het nota- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 20 JUNI 1979 mogelijk het pand sloopt om er niet nog meer geld aan te verslingeren. Naschrift redactie: Voor een reactie heb ben we de brief van de heer W. S. Schutte voorgelegd aan de werkgroep Red het no tarishuis. die ons het volgende liet weten: ■A van 24 mei t!m 31 mei de gelegenheid kre gen ons standpunt te bepalen. Doordat mensen o.a. door Hemelvaartsdag. vrije dagen hebben opgenomen, was de t van de gevallen de bewoners niet thuis getroffen. Een eenvoudige rekensom leert dat zo'n 65 procent van de Wad- dinxveense gezinnen de actie ondersteunt. Waddinxveen heeft inderdaad ruim 20.000 inwoners, maar de bevolkingsop bouw is van dien aard dat van die 20.000 erg veel kinderen zijn. Bewust heeft de werkgroep niet naar de mening van de jongsten gevraagd. Juist de volwassenen en bijna-volwassenen hebben hun mening door het zetten van een handtekening ge geven. nieuwe bomen goed aangeslagen zijn. Wij vertrouwen er op dat uw college be grip zal tonen voor de wens van de meer derheid der bewoners van de w 'j' zijde van de Prinses Beatrixlaan en voor vele andere bewoners van Waddinxveen. om het aanzien van een der mooiste lanen van hun plaats te behouden. Hoogachtend. E. Derksen-Hofman J.A.G. Hertogh J. de Vos-Ras P.S. deze bomen te kappen, de jaarlijkse plui- Wij gaan er uiteraard van uit, dat zolang zenlast wordt aangevoerd. jaar. Overigens doen de drie bewoners Gedurende de zestien jaar dat wij hier van de Prinses Beatrixlaan wel een aan- nen Volgens mijn informaties heb ik slechts reacties gehad die vóór het slopen zijn van het notarishuis. Door middel van steek proeven. waaronder diverse originele Waddinxveners. kom ik tot de conclusie om het pand te slopen. W. S. SC HUTTE, Prinses Margrietstraat 28. het overleg over de door ons voorgestelde oplossingen nog niet is afgesloten, door u niet tot verwijdering van bedoelde bomen zal worden overgegaan. Indien u onver- ’n trad overigens in heel Nederland op. van de bomen, dan zullen wij ons terstond Het weghalen van de grote populieren vin- wenden tot de voorzitter van de afdeling den wij alleen verantwoord na verloop van rechtspraak van de Raad van State te Den een langere periode, nadat gebleken is, Haag met het verzoek tot schorsing. o- B- dar er tussen geplaatste bomen een rede- stuurde brief vertellen we nog dat de lijke levenskans hebben. bomenzaak vanavond (woensdag 21 juni) opnieuw aan de orde komt in de in het gemeentehuis óm half acht te hou den vergadering van de raadscommis sie voor openbare werken en - bedrijven. Daar zal dan worden gespro- bewoners van de westzijde gehouden enquete. maakt de tekeningen voor de klanten. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom'). WADDINXVEEN - Met een ’’open huis” heeft de Wad- dinxveense aannemer P. D. L. Bouthoorn de bevolking zaterdag zijn nieuwe Keukenvoorlichtings- ruimte aan de Mercuriusweg 6 getoond. De opening hiervan werd gevierd met een feestelijk hapje en drankje. De Keukenvoorlichting is een uit breiding van de service van de 43- jarige heer Bouthoorn, die al sinds 1970 een zaak in Wad dinxveen heeft. Zijn echtgenote, mevrouw L. A. Bouthoorn-van der Laan (41) zal de voorlichting van de keukens op zich gaan ne men. Er is een ruime keus, die vooral gericht is op verbouwing en plaatsing van nieuwe keukens in bestaande situaties in de regio. De gewone functionele keuken is er ruimschoots vertegenwoor digd, maar U vindt er ook exclu sieve modellen. De openingstijden van de Keu kenvoorlichting zijn: dinsdag: op afspraak; woensdag t/m vrijdag 9.30 - 16.30 uur; donderdagavond 18.30 - 20.00 uur en zaterdag van 9.30 - 14.00 uur. De zaak is op maandag gesloten. Zo brachten zij bij aankomst een be zoek aan de bloemen-veiling en maak ten een excursie bij twee kwekerijen van leden. Verder werd Zoetermeer be zocht waar in het raadhuis uitleg gege ven werd over deze stad-in-wording waarna een busrit met diverse bezichti gingen volgde. Vervolgens stonden uit stapjes in Gouda en Den Haag op het programma en was er een gezellige bij eenkomst met een modeshow van boer enstoffen en zakdoeken. Ook werden er eigengemaakte klederdrachtpoppen geshowd. De laatste dag werd een be zoek gebracht aan het bisdom Van Vliet en een kaasboerderij. Ondertussen bakten de leden een flinke stapel pan- burgemeester nekoeken voor de lunch waarna de thuisreis werd aanvaard. WADDINXVEEN - Uitgaande van de berichtgeving in het Weekblad voor Waddinxveen over de bedreigde toekomst van de populieren aan beide zijden van de Prinses Beatrixlaan hebben drie bewoners aan de westzijde van deze laan, mevrouw Derksen-Hofman, de heer J. A. G. Voor ons aanvaardbare oplossingen zou den zijn: - Populieren insnoeien: - de Iepen verwijderen (en een onopval lende plaats geven - lepziekte komt veel -- voor ‘n ^el Gouwe bos), hiervoor in de ken over de door de gemeente onder de plaats bomen te planten (na overleg met WADDINXVEEN Een groep En gelse plattelandsvrouwen is op bezoek zólïs'bekend hébben de bewoners geweest in Waddinxveen. Vorig jaar waren twee groepen plattelandsvrou wen uit Waddinxveen en omgeving te gast in Yorkshire, dit jaar kwamen de Engelse dames naar Holland. De eerste groep leden van ’Womans Institutes' was hier in de bloembollentijd. De W.I.-leden overnachtten bij leden van de Nederlandse plattelandsvrouwen en maakten uitstapjes in de omgeving. De restauratie van het pand zal geld ko sten. dat is waar. Maar er zijn andere dan de traditionele restauratiemethoden. Juist vandaag (woensdag) heeft een architect het pand bekeken. Deze architect heeft methoden ontwikkeld om TOT EEN KWART van de prijs van de traditionele methoden te restaureren. Bovendien is een aanvraag ingediend om het pand op de Monumentenlijst geplaatst te krijgen. Als dat gebeurt zijn er fikse rijkssubsidies te verwachten. Het rekensommetje als zou de bewoners) die een langere levensduur de restauratie van het pand een miljoen hebben: kosten, klopt volgens de werkgroep dus bij - de Populieren verwijderen zodra de tange na niet. m zijn. college be- J, Over smaak valt niet te twisten. Als de westelijke briefschrijver de voorkeur geeft aan wéér een betonblok in het oude gedeelte van Waddinxveen. is dat zijn keus en zijn goed recht. Maar de werkgroep vindt dat er al teveel mooie, oude panden verdwenen zijn en bij het voeren van de actie waren juist de authentieke Waddinxveners dat met de werkgroep eens.' Met veel verwondering las ik ook in het Weekblad voor Waddinxveen dat er 2000 handtekeningen waren opgehaald om het notarishuis te restaureren. Volgens de ac tievoerders schijnt dit 15% van de Wad- dinxveense bevolking te zijn. Er werd in genoemd artikel niet vermeld hoeveel ne gatieve reacties er bij waren. Voor zover mij bekend heeft Waddinxveen ongeveer 20000 inwoners. Volgens mijn berekening dus slechts 10%, in plaats van 15%, vóór re stauratie te zijn. Mijn conclusie is dan dat er nog steeds 90%, van de mensen vóór het slopen van het huis zijn. Het is zeer begrijpelijk dat er veel mensen tegen zijn om het pand te restaureren. Het is al te erg dat er reeds 3 ton aan het pand is verspijkerd. Met een restauratie van f 700.000.dit wordt in de praktijk altijd rishuis hebben 4500 van de ongeveer 6000 hoger) is het nog een oud gebouw dat woningen in Waddinxveen bezocht. Van waarschijnlijk niet functioneel is en f die 4500 woningen werden in ongeveer een 10.per jaar per inwoner is toch erg veel kwart gevraagd van de bevolking. Het pand moet dus zo snel mogelijk wor den gesloopt, het is nog altijd beter ten halve gekeerd, dan ten volle gedwaald. Voor een bedrag van 7 ton is op dezelfde ----- r uur eert ucuiug vuri tun ij up Dit is de nieuwe afdeling Keukenvoorlichting van het aan de Mercuriusweg gevestigde aannemingsbedrijf van de piaats een re(jelijk nieuw functioneel ge- heer P. D. L. Bouthoorn. Over deze loonruimte van inbouwkeukens, gesitueerd boven de werkruimte van het bouw te plaatsen. bedrijf, zwaait mevrouw L. A. Bouthoorn-van der Laan de scepter. Ze heeft een cursus op dit gebied gevolgd en Het is te hopen dat de gemeente zo snel Wij zijn verbaasd omdat eind maart 1979 ken en -Bedrijven unaniem het college J i l seerd om de bomen aan beide zijden van de Prinse Beatrixlaan te handhaven. van de bedreigde populieren, omdat de jaarlijkse pluizenoverlast - de belan grijkste reden om de bomen te kappen - zich maar zou hebben beperkt tot één van de Prinses Beatrixlaan wel een aan tal naar hun mening aanvaardbare op- éénmaal zodanig geweest dat van overlast houden en verbeteren van het bomen bestand in dit deel van de Oranjewijk. RAADSCOMMISSIE Voordat we de letterlijke tekst aan u doorgeven van de aan het college ge- Hertogh en mevrouw J. de Vos-Ras, een brief geschreven aan het col lege van Burgemeester en Wethouders. In deze brief, waarvan afschriften zijn Wij zijn verontrust vanwege de door u ge- gestuurd naar de gemeenteraadsleden volgde procedure, waardoor wij slechts en de Raad van State, wordt verontru sting uitgesproken over de gemeente lijke plannen en de voorbereiding daar- veel van. Het drietal toont zich een voor- stander van het voorlopig laten staan mogelijkheid tot overleg minimaal. Wij zijn des te meer verontrust, omdat door u als argument om op korte termijn zenlast wordt aangevoerd. z-_j.-1- j-j-i— e.--, w0_ is de hoeveelheid pluizen slechts lossingen aan de hand voor het op peil gesproken kon worden: dit verschijnsel hoopt toch mocht overgaan tot het kappei aan de oostzijde B.en W. onder aanvoering van de heer F. M. Delwel (Prinses Bea trixlaan 23) in overgrote meerderheid laten weten er voorstander van te zijn dat de betreffende bomen worden ge kapt. Toen dat bekend werd gaf het college te kennen tot een heroverwe ging van standpunten te komen. BRIEF En dar. nu de inhoud van de brief die de dames Derksen-Hofman en De Vos- Ras en de heer Hertogh aan het college van Burgemeester en Wethouders heb ben gestuurd: Edelachtbaar College, Tot onze verbazing heeft de westelijke zijde van de Prinses Beatrixlaan een brief van u ontvangen - gedateerd 23 mei 1979 - waarin de bewoners werden verzocht om vóór 1 juni 1979 hun standpunt kenbaar te maken t.a.v. het al of niet kappen van de grote bomen aan deze laan. Wij zijn verbaasd omdat eind maart 1979 de raadscommissie voor Openbare Wer- van wethouders heeft geadvi- 5^ Nog een foto van de mooie Prinses Beatrixlaan Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). «i

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 5