RPF-discussie echt openbaar zijn WITTE PRUZENHAL Bibliotheek moet Kanaalgraverij in discussie E. J. van Beek sr. (69) 50 jaar bij Van Hemert Lezers schrijven ggr IKV W’veen heeft een informatieblad Nu weer nader onderzoek KONINKLIJK ZILVER VOOR G. A. VERKADE Van 1946 tot 1975 op directeurspost VASTE LAGE PRIJZEN! VASTE LAGE PRIJZEN! ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■I Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. N'- F x IÉ - e**8* Hiermee eindig ik deze discussie. I als hoofdagent van de Haagse gemeen- hem uitgereikt vanwege zijn verdien- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 20 JUNI 1979 uit nieuw onderzoek is gebleken dat de behoefte aan zoetwater van de water schappen Delfland die sinds 1974 in Waddinxveen woo nachtig is, heeft sinds 1945 bij de C. J. VAN TOL, Rijneveld 143, Boskoop. "Zo'n lange periode, in goede gezond heid te mogen werken stemt tot grote tevredenheid”, aldus de jubilaris, die in Waddinxveen geen onbekende is. Zo is hij president-kerkvoogd van de her vormde. Immanuëlkerkgemeente (welke wijkgemeente bij hem in de voorkamer werd "geboren”) en zat hij in het bestuur van het Christelijk Natio naal Onderwijs en van de Oranjevereni ging Waddinxveen. De heer Van Beek, die recipieert op de verjaardag van zijn zoon, de huidige di recteur van Van Hemert Co BV, kwam op 15 juni L929 bij het Wad- dinxveense bedrijf, dat in 1876 door de heer C. van hemert op 26-jarige leeftijd werd begonnen en waar nu zeven men sen werken. De ruim honderdjarige is kerngezond en heeft vooral voor de tuinders in Zuid-Holland een echte streekfunctie verkregen, zeker voor wat betreft de levering van witlofzaden in het Goudse. Een noodzakelijk snelle distributie in deze typische branche is hieraan natuurlijk niet vreemd. Voor Van Hemert Co zijn de leveringen aan tuincentra, instellingen, bloemisten en de overheid in de laatste jaren van steeds grotere betekenis geworden, waarmee het Waddinxveense bedrijf zich door geheel Nederland is gaan be wegen. De heer E. J. van Beek sr. kwam na een aantal interne veranderingen op 1 no vember 1946 op de directeursstoel te zitten (hij was de vijfde directeur die het bedrijf heeft gekend), terwijl hij op 2 oktober 1959 het bedrijf en op 2 okto ber 1962 de panden aan de Julianas- traat overnam, ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum op 15 juni 1969 werd de heer Van Beek de gouden ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau op de revers gespeld. Van Hemert Co werd op 30 septem- wachten. Ik heb gezocht aan de hand van kaartenbakken en navraag gedaan bij het personeel. Deze dames waren natuurlijk bereid om de door mij ver langde boeken op te vragen, maar dit koste tijd en geld. Het was voor mij veel gemakkelijker om ze via andere bibliotheken te ver krijgen. Tenslotte nog dit: ieders levensovertui ging of maatschappijvisie moet gere specteerd worden, maar het wordt zo langzamerhand de hoogste tijd, dat ie dere vorm van bevoogding verdwijnt. Openbare instellingen, moeten ook op enbaar heten en voor mij mag dat woord christelijk ervoor dan ook wel verdwijnen. INEKE KLINKENBERG VAN DEN HOOG EN. naai, dat vooral het Westland van goed water moet voorzien. De overige gede puteerden willen een smaller kanaal, dat ook op andere punten kan afwijken van de oorspronkelijke plannen. Zeven jaar geleden was het bestuur van Dat het bestuur van de bibliotheek niet verrukt is van de uitgebrachte nota van de werkgroep van de PvdA, kan ik me wel voorstellen. Ik vraag mij echter af, of het domweg ontkennen van geconstateerde tekor ten en het schermen met uitleencijfers voldoende is om alle kritiek opzij te schuiven. Het afgelopen jaar werd ik vele malen geconfronteerd met tekorten in het boekenbestand. In het kader van een afstudeerskriptie heb ik m.n. gezocht naar feministische literatuur, die bleek in zeer beperkte mate aanwezig te zijn. Aangezien meer dan 50% van de Wad dinxveense bevolking uit vrouwen be staat en dit onderwerp door pers, t.v. en radio nogal in de schijnwerpers wordt gezet, zouden we hiervan toch een redelijke basiskollektie mogen ver- ber 1975 omgezet in een BV, waarvan Evert Jan van Beek jr. de zesde direc teur werd. Inmiddels is ook hij al weer ruim 20 jaar bij het selectiebedrijf en zaadhandel werkzaam. aan een bescheiden bijdrage te leveren. Vanuit kranten/tijdschriften met een verschillende achtergrond worden de ontwikkelingen op het gebied van Woord vooraf: Het Weekblad voor Wad dinxveen berichtte op woensdag 6 juni dat de bekendmaking van de Waddinxveense kiesvereniging van de Reformatorische Politieke Federatie (RPF) dat vanuit Waddinxveen wordt geprobeerd een Bos- koopse kiesvereniging van die partij op te richten niet onopgemerkt is gebleven. In een Boskoops blad liet de heer C. J. van Tol een ingezonden brief opnemen, waarop de heren K. Senneker en B. van der Roest van de RPF vorige week in het Weekblad voor Waddinxveen reageerden. Op die reactie levert de Boskoper Van Tol nu het volgende commentaar: Om te beginnen met uw te late reactie blijkt wel dat u over weinig contacten met de Boskopers beschikt, anders was u daarover eerder bericht. Dan wat mij zeer verbaasd is, dat ik u pijn heb gedaan, met de tekst uit de bij bel "Opdat gij één zijt”. Door die tekst te gebruiken, heb ik volgens u die uit zijn verband gerukt. Die zal ik voortaan niet meer gebruiken, want uw ant woord is mij bekend, maar voor ons heeft elk woord uit de bijbel zijn waarde en volle betekenis. En op dat woord terug te komen, heeft u wel be grepen hoeveel pijn u de mensen van het CDA aan doet, door hen te be schuldigen dat zij de norm van God niet hanteren, maar bereid zijn tot compromis sluiten, ook door de bewe- WADDINXVEEN/DEN HAAG Het heeft er alle schijn van dat het zoetwaterkanaal Waddinxveen-Voorburg van 23 kilometer lengte en f 125 miljoen gulden (prijspeil 1977) er in zijn oorspronkelijke vorm niet komt. Maar in hoeverre de (wellicht gedeetelijke) kanaalgraverij - dat tot nu toe over deze problematiek heb ben gevoerd, kwam vrijwel steeds naar voren, dat de hoeveelheid informatie hierover, die via kranten enz. naar bui ten komt, bijna niet is bij te houden. Bovendien lees je meestal maar één, hooguit twee kranten, waardoor het vaak niet mogelijk is ook van de andere naai. Aan de noodzaak ervan is de min derheid van Gedeputeerde Staten gaan twijfelen door de uitkomst van een stu die van het Instituut voor Cultuurtech niek en Waterhuishouding (ICW). Vol gens het ICW is het zoetwaterkanaal - kosten 140 miljoen gulden - minder noodzakelijk. De drie waterschappen delen de uitkomsten van het ICW- rapport niet, maar ze zijn bereid mee te werken aan een nader onderzoek naar ring dat haar programma zeer vaag is. Om een punt te noemen, het is niet het CDA dat vrije abortus wil dat moet u bekend zijn, zie de aanvallen op mini ster van Agt als minister van Justitie, toen hij wel principieel wilde handelen. Maar juist de kiezer die zich niet vol doende rekening geeft wat hij stemt om de mogelijkheid tót vrije abortus te ver hinderen en daarop toe te stemmen, u kunt begrijpen wat ik daarmee bedoel. In dit Jaar van het Kind kan men rustig doorgaamn met moord op het nog jonge ongeboren leven, het is ver schrikkelijk, maar wel waar. Als dan het CDA alles probeert om dit tot een minimum terug te brengen, is het wel betreurenswaardig dat men dat op ons wil schuiven. En nog eenmaal de mensen die het CDA vertegenwoordigen. Zij hebben bij mij nog steeds het volste vertrouwen dat zij handelen in volle overtuiging en naar Gods geboden regeren, en probe ren in Nederland te bereiken wat nog mogelijk is. Moge God hun bijstaan in deze woelige en verwarde wereld waar wij heden in leven. (kern-) bewapening gevolgd. Voorlopig heeft gehad wordt de berichtgeving gehaald uit het naai wil graven. Algemeen Dagblad, Trouw, NRC, Volkskrant en Hervormd Nederland. Daarnaast worden kerkbladen en plaatselijke en regionale bladen ge raadpleegd voor kerkelijk nieuws, resp. gebeurtenissen "dicht bij huis”. De gekozen opzet waarborgt geen vol ledig beeld, maar verschaft hopelijk wel meer inzicht in de feiten, die dage lijks op iedereen afkomen. Belangstellenden voor regelmatige toe zending van het blad kunnen contact opnemen met Hennie v. d. Berg, Nic. Beetslaan 118, telefoon 7391. ven van een zoetwaterkanaal van Wad dinxveen naar Voorburg. Vier van de negen Zuidhollandse gedeputeerden plus de Commissaris van de Koningin het zoetwaterkanaal zijn echter tegen de aanleg van dit ka- kant van de zaak kennis te nemen. Na- Waddinxveen-Voorburg te graven nu tuurlijk zijn we allemaal in meer of mindere mate eenzijdig geïnformeerd. Daaraan valt niet te ontkomen. Toch schappen Delfland en- Schieland in vereist een zinvol gesprek op z’n minst droge zomers aanzienlijk kleiner is dan de bereidheid een zo breed mogelijke die waarop de plannen zijn gebaseerd. oriëntatie or> te doen. Het is dan ook heel goed mogelijk dat Zuid-Holland eenstemmig voor dit ka- het kanaal slechts voor de helft in Het IKV-informatieblad probeert hier- lengte gegraven zal worden (tot Zoeter- meer) en ook de helft in breedte. Een suggestie van die strekking is gedaan door het statenlid R. E. Waterman, (VVD), die daarvoor intensief contact met Delfland, dat het ka- WADDINXVEEN Met een feestelijke receptie op vrijdag 29 juni van 16.00 tot 18.00 uur in Huize Elfhoeven in Reeuwijk staat de heer E. J. van Beek sr. (69) van de Brugweg erbij stil dat hij 50 jaar verbonden is aan het Waddinxveense selectiebedrijf en zaadhandel Van Hemert Co. aan de Julianastraat 1 De jubilerende heer E. J. van Beek sr. voor de ingang van ’’zijn' Van Hemert Co. BV, de 103 jaar oude zaadhandel aan de Juliana straat. Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). De koninklijk onderscheiden ex-hoofdagent van de Haagse gemeente politie G. A. Ver kade en zijn echtgenote. (Foto: Weekblad voor Waddinx veen/Sjaak Noteboom). Bekend is dat een kleine meerderheid van het provinciebestuur van Zuid- Holland nog voorstander is van het gra- de juiste waterbehoefte. WADDINXVEEN - Ruim een halfjaar nu wordt door de werkgroep Wad dinxveen van het Interkerkelijk Vre desberaad (IKV) een infotmatieblad uitgegeven. Wat wil zij hiermee berei ken? In de eerste plaats is het blad be doeld om bekendheid te geven aan de plaatselijke activiteiten van de groep. Evenals voorgaande jaren wordt bijv, in de laatste week van september de vre- desweek georganiseerd. Het juli/augustus-nummer zal voornamelijk aandacht besteden aan de gebeurtenis sen in Waddinxveen om en nabij en in deze week. Behalve plaatselijk nieuws bevat het blad ook samenvattingen van in kran ten en tijdschriften verschenen artike len over het onderwerp vrede en veilig- heid. De kernwapenpolitiek krijgt ook onderwep is geworden van schriftelijke vragen van het PvdA- daarbij bijzondere aandacht. In ge- Tweede-Kamerlid F. Castricum - toch nog doorgaat en een kostenver- sprekken die leden van de werkgroep hogend aspect zal vormen voor de ontwikkeling van de Waddinxveense hok. woonwjjj< Zuidplas tussen de Piasweg en Beijerincklaan is aog niet hele maal duidelijk. Eind vorige week hebben de provin ciale staten van Zuid-Holland namelijk besloten een nader onderzoek (kosten f 1.100.000,-) te laten instellen naarde noodzaak om 1 hoofdcommissaris van de residentie. WADDINXVEEN Bij zijn afscheid De koninklijke onderscheiding werd tepolitie wegens functioneel leeftijd- sten voor de politie. De heer Verkade. sontslag heeft de Waddinxvener G. A. Verkade (60) van de Schuberthof 7 de zilveren ere-medaille verbonden aan de Haagse gemeentepolitie gewerkt, laat- Orde van Oranje-Nassau op de revers stelijk bij de vervoerspecialisten van gespeld gekregen door de waarnemend het korps.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 9