Aanzien van de Prinses de pater - makelaardij b.v. waddinxveen TOItltAS Rabobank O geld en goede raad Hogere spaarrente bij de Rabobank Beatrixlaan blijft zo Waddinxveen rijp voor hotel? PRETTIGE VAKANTIE Bomenbestand wordt in fasen aangepakt LUXAFLEX Gemeenteraad gaat benodigde verordeningen al vast stellen gesloten Burgemeester schaakte zondagmiddag in ambassade van Rusland Fa. v.d. Linde huis kopen? huis verkopen? verboom makelaardij b.v. |Rg| Asfaltering Henegouwenveg bij aquaduct Onafhankelijk Nieuwsblad Uw Televisiedokter LidNBMj in onroerend goed schielandweg 7 telefoon 01828-3822 onroerend goed kopen en verkopen taxaties en adviezen 7 Jür Eindeloze F kollektie jeans- en i spijkerkleding helemaal voor jouuuu Weekblad voor Waddinxveen HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG, PEULEYEN 144, TEL. (01828) 5594 Vraag vrijblijvend offerte. I EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN, KANTOOR ORANJELAAN 9, TEL. (01828)4788 NA 18.00 UUR TEL. (01820) 11032. Vanaf heden gelden de volgende rentetarieven HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! ZONNESCHERMEN HORREN JALOEZIEËN ROLGORDIJNEN 73/4% 36 maanden 674% Depositobrieven aan toonder met een loop tijd van 2jaar 7‘/2% Spaar-Extra- Premie-Boekje 8'/2% Termijnplanbrieven aan toonder met een looptijd van 4 jaar 83/4% Spaardepotbewijzen naam met een loop tijd van 4 jaar 9% Termijnplanbrieven aan Toonder met een looptijd van 5 jaar en 6 jaar vast 9*/4% Spaardepotbewijzen op naam met een looptijd van 5 en 6 jaar vast I.v.m. vakantie is mijn praktijk van 25 juni tot 23 juli Mevr. C. Van Der Welle- Hoogwerf gedipl. pedicure Sniepweg 52, W’veen Behandeling volgens afspraak Telefoon 2874 35e JAARGANG NR. 1621 WOENSDAG 27 JUNI 1979 Waddinxveen^ er op dit moment al een aantal gebou wen in onze gemeente als een logiesge bouw (dat is bestemd tot het verlenen van tijdelijke huisvesting met gehele of gedeeltelijke verzorging) zouden kun nen worden ingericht. Hoofdkanloor: Kerkweg 161 Bijkantoren: Kon. Wilhelminaplein 2 - Groensvoorde 14 Telefoon alle kantoren 01828-4566 24 uur service, 3 maanden garantie op iedere reparatie. Ook voor andere elektrische apparatuur. 01828-3500. WADDINXVEEN - Waddinxveens burgemeester mr. A. G. Smallenbroek heeft zondagmiddag een partij simultaan-schaak gespeeld tegen de Russische wereldkampioen en winnaar van de Kats Grootmeester Vierkamp in het gemeentehuis, Anatoli Karpov. Dat gebeurde ten huize van de ambassa deur van de Sovjet-Unie, Vasily Tolsti kov. Onze eerste burger was één van de dertig amateurschakers die de Rus voor een spelletje schaak tegen de bril jante grootmeester had uitgenodigd. Mr. Smallenbroek was één van de twee die tegen Karpov remise wist te berei ken en dat is een beter resultaat dan bijna twee weken geleden toen de bur gemeester in de sporthal ”De Sniep” het onderspit moest delven tegen de 82- jarige oud-schaakkampioene van Ne derland, mevrouw C. Roodzant (82). In de ambtswoning van de Russische am bassadeur wist overigens niemand te winnen. Onder de aanwezigen bevond zich ook, zoals wordt gemeld, Eerste Kamerlid en VARA-medewerker Jan Nagel, Am- serdams oud-burgemeester dr. Ivo Samkalden, de secretaris-generaal van Algemene Zaken drs. D. M. Ringnalda, de ambassadeurs van Bulgarije, België en Cuba en de vice-voorzitter van de PvdA-Tweede Kamerfractie drs. Ed van Thijn. Volgens de berichtgeving in het dagblad De Telegraaf zou de socia list bij mr. Smallenbroek nog een goed woordje hebben gedaan voor mr. Wil lem Aantjes, met wie onze eerste bur ger nog steeds redelijk bevriend is. te asfalteren. De nieuwe bomendiscus sie werd echter uitgelokt door de bewo ners van de oostzijde, die van een regel matige pluizenoverlast afwilden. Daarom werd ditmaal alle argumenten voors en tegens afgewogen tegen ecolo gische, planologische, esthetische en economische aspecten. Zuidkade 6 k Achter Verbakel WADDINXVEEN - Het huidige aanzien van de Prinses Beatrixlaan zal voor de toekomst behouden blijven. En om dat te bereiken zal zorgvul dig en over lange tijd worden omgesprongen met het bomenbestand langs beide zijden van deze laan. Dit beleid zal er uiteindelijk toch toe leiden dat de bestaande populieren en iepen verwijderd zullen worden. Maar niet direct en met beleid. Dat is het compromis dat de bewoners Bij de discussie hierover werden de aan beide zijden van de Prinses Bea trixlaan vorige week woensdagavond tijdens de vergadering van de raad scommissie voor openbare werken en - bedrijven hebben weten te bereiken. Wat is voor u de gunstigste vorm van sparen? Dat is afhankelijk van uw omstandigheden. Wij willen u bij uw keuze graag adviseren. - gelijkertijd sterkere bomen worden ge plant. Gedacht wordt aan bijv, es, es doorn of moeraseik. Wanneer na ver loop van 10 a 15 jaar de nieuwe bomen voldoende kruin zullen hebben ontwik keld, zullen de resterende populieren op gelijke wijze worden vervangen. Rapport over een en ander zal door externe deskundigen - zoals gezegd - worden uitgebracht aan B. en W. na overleg met representanten van de Prinses Beatrixlaan, die zich vorige week met dit twee fasenvoorstel kon den verenigen. Om aan de oprichting en exploitatie van ’’logiesgebouwen” en trouwens ook aan die van ’’verblijfsgebouwen” 4% Gewone spaarrekening 6'/4% ”Grijp5 spaarreke ningen voor 11 t/m 14 jarigen 6‘/2% Spaar-Premie-Boekje Spaar-Extra-Premie 5*/2% Spaarrekeningen met een opzegtermijn van 3 maanden 8‘/4% ’’Zilvervloot” spaar rekeningen met 10% premie voor 15 t/m 20 jarigen 5V4% Spaarrekeningen met een opzegtermijn van 6 maanden 6‘/4% Spaarrekeningen met een opzegtermijn van 12 maanden 7*/4% Spaarrekeningen met een opzegtermijn van 24 maanden Dorpstraat 38, Waddinxveen tel. 2373 bemiddeling bij koop en verkoop taxaties hypotheken assurantiën julianastraat 6 - waddinxveen - 01828-2309 - na 6 uur nm. 01828-2723 of 01821-2268 I,lk»nbmJ bleem hadden gebogen en toen had ge adviseerd alles te laten zoals het is en alleen de westkant van de laan opnieuw Op de vrijgekomen plaatsen zullen te- WADDINXVEEN Op donderdag 28 en vrijdag 29 juni en in de week van 2 t/m 6 juli zullen dagelijks tussen 07.00 en 16.00 uur asfalteringswerkzaamhe- den worden verricht aan de Hene- gouwerweg en wel op het weggedeelte tussen de noordelijke afrit van rijksweg 12 (afrit uit de richting Utrecht) en de Gouwebrug in de rijksweg. Voor het verkeer is slechts één rijstrook beschikbaar. Het verkeer zal door en vanwege de wegbeheerder geregeld worden. Men dient rekening te houden met file-vorming en vertraging, al zal het oponthoud minder erg zijn dan een paar weken geleden het geval was. Niettemin worden weggebruikers, die van en naar Gouda gaan, geadviseerd een andere route te kiezen. de volgende week woensdagavond ver gaderende gemeenteraad voorgesteld gens is het college wel van mening dat de hierop betrekking hebbende (bouw)verordeningen vast te stellen. In Waddinxveen is op dit moment maar één verblijfsgebouw aanwezig, zijnde het woonoord voor de Turkse gastar beiders bij NKF Kabel BV aan de zes aanwezige bewoners van beide zijden van de Prinses Beatrixlaan ruimschoots betrokken. De commissieleden waren unaniem de mening toegedaan dat het mooie aanzien van de laan in ieder ge- Met het resultaat na weken van discus- val niet mag worden aangetast, hoewel sie, enquetes, brieven en artikelen in de krant toonden alle betrokkenen hun in stemming. Bij het overleg over de toe komst van het bomenbestand langs de dereen Prinses Beatrixlaan, waarover deskun- waardoor het aanzien van de Prinses dige instanties als Staatsbosbeheer en de Nederlandse Heidemaatschappij den kan blijven. zullen worden geraadpleegd, blijven de Daarbij zullen de iepen worden verwij- bewoners betrokken. derd. Het plaatsen van deze bomen was Het al of niet kappen van de populieren destijds geen gelukkige keuze in ver- iangs de Prinses Beatrixlaan was afge- band met gevoeligheid voor iepziekte. lopen woensdagavond één van de agen- Als tijdelijke maatregel is voorgesteld dapunten van de raadscommissie voor de populieren in te snoeien om overlast openbare werken en -bedrijven, die en kans op omwaaien te verminderen, zich overigens eerder al over het pro- Omdat de populieren nog hooguit 10 a -jj-15 jaar kunnen blijven staan is voorge steld deze om en om te verwijderen. Noordkade. Dit wwonoord zal echter binnenkort worden opgeheven. Overi- WADDINXVEEN - Met het oog op dehuidige omvang van de gemeente en het aantal bedrijven dat hier is geve stigd is de mogelijkheid niet uitgesloten nadere eisen te kunnen stellen, waar- dat Waddinxveen over hotelgelegen- door de veiligheid in dergelijke gebou- heid gaat beschikken. Dat is de mening wen zo optimaal mogelijk is en misstan- van het college van Burgemeester en den bij collectieve huisvesting tegenge- Wethouders. gaan kunnen worden, hebben B. en W. binnen een bepaalde termijn iets moet gebeuren. Men is niet van plan de botte bijl te hanteren. De doelstelling van ie- was een plan te ontwerpen. Beatrixlaan voor de toekomst behou-

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 1