Laatste schooldagen zijn geteld j 'Wjl Kindervakantiewerk 1979 MS Meest uiteenlopende festiviteiten voor schoolverlaters j Manifestatie j Pinkelotje en Klaas de Vries: Collecte Anjerfonds 'e L' r- j, -- DE GROENE LIJN tussen stad en matteland. twee mille 4 I mi 1 I t maa- 4 A een modeshow: bakkers, slagers, mili- 4A 4A Ver- van De protestants-christelijke Koningin Julianaschool aan de Peter Zuidlaan heeft een open huis gehouden met een modeshow, ter- KINDERVAKANTIEWERK DE BONKELAAR 26 24 19 17 12 10 timmeren l id. binnen: 16 I4 9 2 7 31 Vossejacht brood kleien sportwedstrijd speurtocht id. id. binnen: handenarbeid id. Ma llet, ydia t de igrid roen Nor- ikei. Erik udie >nne Su- WADDINXVEEN In de afgelopen weken is het de vrijwilligers van de Bonkelaar en ’t Ketelhuis gelukt om or ganisatie en programma voor het geza menlijke Kindervakantiewerk in Wad- dinxveen voor elkaar te krijgen. Elke dinsdag- en donderdag-ochtend JULI omschrijving aktiviteiten buiten: wandeling naar boerderij toneel maken van 10.00 tot 12.00 uur zijn er in De Bonkelaar activiteiten voor kinderen vanaf 6 jaar. Kosten per kind f 0,50. Ook moeders zijn van harte welkom. De eerste ochtend wordt gestart met een flinke wandeling naar een boerderij spoor zoeken verstoppertje zelf circus maken monstreerd hoe de telefoon werkt, hoe de post wordt gestempeld en gesor teerd, en waar de kinderen zelf een oude telefooncentrale mochten bedie nen. Na op deze wijze weer een stukje wereld te hebben verkend zijn ze weer - stevige schoenen of laarzen aan! Wat er verder allemaal te doen is ziet u in deze agenda, die u het beste kunt uit knippen en bewaren. Volksdansen en spel Fietstocht van 10-15 uur otte- iter. tats, arin der teke dul den ten- Tol, gen, den tuis, uter irer- ster- Ver- >uw, gen, dert Ma- Itijn, Do- Loo. sport wedstrijden id. verkleden en songfestival id. flessenpoppen maken id. tsten k sa- idie- on- >eeld ld in aan- toei- eine ordt deze na- de aar- zijn idie- dere :nde tort. het een men :ven .arin n de /eid, Ha- alph e de lord. Ibert Ma- arco ;aris, Of- orm. den, irjan >urg. ibert ndra kam. den bier, 'gen- Jan- 'erp- igen- Ilse Wim No- :sen, land, oog. Anja :vee, lelst, naar, Wil- ema- Her- Meer informatie kunt u krijgen bij Ca- ran van Dompselaar, tel. 5932. JULI/ AUGUSTUS omschrijving aktiviteiten buiten: Hans Peters. De uitvoering werd gegi ven voor ten van een vlot gespeelde musical. De avond werd besloten met een gezel lig samenzijn van de ouders en de kin deren, die dit als een mooie herinnering kunnen blijven houden. Mr. A. DE ROOSSCHOOL Na de Pinkstervakantie stond in alle klas sen van de openbare Mr. A. de Roos school (Wingerd) voor kleuter- en lager onderwijs de boerderij bij de lessen centraal. De kinderen verzamelden al lerlei plaatjes van voorwerpen en dieren die met het onderwerp te maken hadden, daarna werd er in de les aan dacht geschonken aan de aspecten van de land- en tuinbouw en de veeteelt. Veel informatiemateriaal werd door de kinderen verwerkt in werkstukken en tekeningen. In alle klassen werden kleine tentoon stellingen ingericht van (eindproduc ten van veeteelt en landbouw. Tijdens de handenarbeidlessen werden boerde rijen gebouwd, die steeds ingewikkel der werden. Ze werden vaak geplaatst op stukken hout en versierd met allerlei kleine dieren en struiken. Het enthou- dag groter. Tenslotte gingen alle kinderen op be zoek bij een boerderij om alles in le vende lijve te zien (en de ruiken). Op donderdag 28 juni kwamen erg veel ou ders en belangstellenden de tentoon stelling op school bezoeken. Het was een gezellige drukte en de expositie van een aantal handwerkprodukten trok te vens veel bekijks en oogstte veel waar dering. Vooral de leuke poppen van klas 6 stalen de show. De kinderen en het personeel kunnen terugkijken op een zeer geslaagd project. KONINGIN JL LIANASCHOOL wijl in de school de werkstukken van de kinderen konden worden bezichtigd. Dit laatste toont dejoto. (toto: weekblad voor Wad- dinxveen/Sjaak Noteboom beiden aan de Peter Zuidlaan, hebben zich de laatste weken beziggehouden met het kledingproject. Bij de kleuter scholen zijn de volgende onderwerpen aan de orde geweest: zomer-, winter-, regen- en nachtkleding, ook diverse stoffen zijn behandeld alsmede onder delen van kleding, zoals kraag, mouw enz. Op de lagere school heeft men kleding in verband gebracht met de diverse vakken die werden gegeven: Kleding en aardrijkskunde, geschiedenis, reke nen, taal. Omdat hierover geen lesma teriaal voorradig is, is dit door het schoolteam zelf ontwikkeld. Veel les sen zijn uitgewerkt in stencils die de I kinderen zelf moeten afmaken. De stencils worden gebundeld en aan het eind van het schooljaar krijgen de kin deren die mee naar huis. Veel klassen hebben in dit kader het kledingmuseum in Utrecht bezocht. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 JULI 1979 een waren er broodkraam, en WADDINXVEEN - De opbrengst de Anjerfonds-collecte in Wad- dinxveen bedraagt 2071,63. Van de opbrengst ging 25% naar de plaatselijke collecterende verenigingen. Dat waren: Voorwaarts, Concordia, Cormula’s en de Klimop-groep van Scouting Zowel de kleuterschool Woelwater als- Waddinxveen. ook de basisschool Koningin Juliana, i LEER ZELF STEKKEN Het zelf stekken van planten is een leuke en niet zo moeilijke bezigheid. Als voor beeld nemen we een mooie balsemien, ook wel vlijtig liesje genaamd. Wat men behalve de plant nodig heeft is om te beginnen een flesje water en een scherp mesje. Snijd een paar mooie stekken af. Mooie stekken zijn takjes waarvan de bladeren dicht op elkaar staan en die er gezond uitzien. De beste plek om te snij den is juist onder een oog, dat is de plaats waar het blaadje aan de scheut vast zit. Snij de onderste twee, drie blaadjes af, want als die in het water zouden komen gaan ze schadelijke stoffen aan het water afgeven. De stek zou dan gauw verwel ken. Pluk ook alle bloemen, want die vragen zoveel voedsel dat de stek geen energie meer overhoudt om wortels te maken. De stek kan nu in het flesje water worden gehangen en op een lichte plaats wor den gezet. Binnen twee weken zal het eerste worteltje te zien zijn. Aan de top komt een geelkleurig kapje, het wortelmutsje. In de grond dient dat mutsje als een beschermkap bij het opzij duwen van de grondkorrels. Vlak boven het mutsje verschijnt een rij wortelharen. Op het mo ment de balsemienstek een stel flinke wortels laat zien, kan de plant worden op gepot. Gebruik daarvoor een plastic of roodstenen pot met een doorsnede van ongeveer 8 cm. Deze met een klein laagje aarde vullen. Houd de jonge plant met de hand boven de pot èn laat er voorzichtig meer aarde in vallen. Druk tenslotte met de vingers de aarde aan en geef een klein beetje water. Plaats de kersverse plant op een plekje in de schaduw. De wortels hebben tot op dit moment weinig moeite hoeven te doen om aan voedsel te komen, nu moeten ze hard aan het werk. Pas na een dag of twee zijn ze gehard en kunnen ze echt hard zuigen en kan de balsemien op een zonniger plaats worden gezet. Dm sneller te kunnen werken stekken bloemisten direct in potten of kisten met 'urtstrooisel en zand of andere soort potgrond. Ze dekken de stekken dan af met Plastic of glas. In zo'n couveuse wortelen de stekken snel. Men kan deze met hode in de huiskamer nabootsen: steek het stekje in een potje met aatrde, geef het water en schuif er een boterhamzakje overheen. WADDINXVEEN De open bare kleuterschool Pinkelotje (C. Huygenslaan) en de Klaas de Vriesschool (Herman Heijerman- slaan) hebben vrijdag een gran dioze manifestatie achter de rug met een enorme opkomst en heel veel inzet van iedereen. De op brengst van de markt tijdens dit gebeuren bedroeg namelijk onge veer tweeduizend gulden. Dit geld is grotendeels bestemd voor De Klup, een stichting voor gespecialiseerd vormings- en ont spanningswerk in Gouda en oms treken. De Klup, die elke dag ver schillende activiteiten voor gee stelijk gehandicapten organiseert, betrekt namelijk een nieuw club huis aan de Goudse Bloemen- daalseweg en dat kost veel geld. Gelukkig krijgt men wel wat sub sidie, maar voor de inrichting van het speellokaal voor kinderen is er nog lang niet genoeg geld. De manifestatie van Pinkelotje en de Klaas de Vriesschool ging on der bedreiging van donkere wol ken 's morgens om negen uur van start met het hijsen van twee vlag gen en het uitdelen van surprises. Aan de surprises zaten negen touwtjes waar kinderen aan mochten trekken. Een regen van confetti was daarvan het resul taat. De oudere lagere school- leerlingen gingen voor een zes kamp naar het Antilopen veld aan de Alberdingk Thijmlaan en de rest van de kleuters schilderde en danste op de kleuterschool. Bege leid door een heuse orgelman gingen de kinderen terug naar de Klaas de Vriesschool waar een ge- Ij: zamenlijke maaltijd werd ge- f; bruikt. I;f De musical niet land” was een ;J; kleurrijk schouwspel. Honderd- ;j: vijftig kinderen speelden en zon- Ij: gen voor de andere leerlingen. Na de pauze traden de leerkrachten w I op. De kinderen genoten van de ;j dolle, dwaze grappen! |j: MARKT Voor de avond was een markt op- t gezet. Elke klas had een onder deel verzorgd. De heer C. W. ;j Glasbeek, antiquair uit de Prinses f Irenestraat, toonde een prachtige oude molen in de derde klas. Daar was tevens een rommel markt. Verder waren er een gebaks- en broodkraam, een speelgoed- en kinderboeken- kraam, een versierselenkraam, een muziekstand en een platen- i en bloemenkraam. In de aula werd koffie en limonade geschon- 8 siasme van de kfnderen'werd met de ken en een veiling gehouden met 5 het bekende resultaat: 2.000,-. ;j WADDINXVEEN Nog een paar dagen en alle scholen in Wad- dinxveen zijn definitief met vakantie gesloten. In deze dagen valt al goed te merken dat de vrije schooldagen voor de deur staan. Er wordt afscheid genomen van schoolhoofden en onderwijzers/onderwijzeres- sen, die naar elders vertrekken en er worden voor en door de zesde klas- sers van de basisscholen de meest uiteenlopende festiviteiten gehouden terwijl ook nog diverse schoolprojecten konden worden afgesloten. De kleuters uit de hoogste klassen van de kleuterschool hebben ook hun feestjes gehouden en hebben bovendien meermalen een bezoek ge bracht aan de ’’grote school” om vast te wennen voor straks. En dat straks is de eerste schooldag voor het kleuter- en basisonderwijs op maandag 20 augustus. Over de schoolverlatingsevenementen op de Waddinxveense basisscholen kregen we de volgende verslagen binnen. Mgr. BEKKERSSCHOOL De 6e klassers van de rooms-katholieke Mgr. Bekkersschool (Peter Zuidlaan) hebben op grandioze wijze afscheid ge nomen van hun school. Dat afscheid bestond uit twee delen: een schoolver- latingskamp en een musical voor de ou ders. Het schoolverlatingskamp vond plaats in Vierhouten van woensdag t/m vrijdag. Het programma bestond uit vele spelletjes en opdrachten in een prach tige omgeving. Vooral de avond dat de oudervereniging op bezoek kwam, was bijzonder geslaagd. De heer Van den Hondel, bijgestaan door de dames Fessi, Waterreus en de Bode, hebben de kinderen fijne dagen bezorgd. Afgelopen zaterdag werd het nog eens dunnetjes overgedaan. De kinderen Afgelopen vrijdag hield de school open hadden een musical ingestudeerd, geti- huis. Ongeveer 50 kinderen verzorgden teld: Spionnen in het circus. Een musi- cal van Tom Brugman op muziek van - ---1 - - .,e. de ouders, die^konden genie- christelijke kleuterschool Hummeltje Waddinxveen/Sjaak Noteboom}. Zomaar een foto van één van de Waddinxveense kleuterscholen. Hier een beeld de circusje spelende kleuters van de protestants- f’ aan de J. W. Frisoweg. Hun circus hadden ze Hummelino genoemd. (Foto: Weekblad voor 'tairen, postbodes. Klederdrachten uit derde klassen van de protestants- Marokko, Indonesië enz. Vervolgens christelijke De Savornin Lohman- konden stencilboekjes van de kinderen school (Lindengaarde) het laatste on- worden bezichtigd. Omdat erg veel van derwerp ”de P.T.T.” afgesloten met de ouders van deze kinderen van de ge- een bezoek per trein aan het postmu- legenheid gebruik maakten, was het op seum in Den Haag. Daar werd gede- school een gezellige drukte. DE SAVORNIN LOHMANSCHOOL Na een jaar met de methode "wereld- verkenning” te hebben gewerkt, en waarin heel wat zaken thuis, onderweg met de trein terug gegaan wat op zich al en in de klas zijn bekeken, hebben de 2 een geweldig evenement was. F- Jl tos ,r. ’k’ F

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 13