in raadhuis een Ontmoetingskerk 10 jaar Haagse Rozenkoningin bezoekt 13 juli de markt ’Schoonmaakster moeilijke taak” n Afscheid van mevrouw E. van Ringelenstein-de Bruijn x»r I ll I Vivianne 1 spoort aan Den Haag te bezoeken Ds. J. Snoeij sloeg le paal Ontmoetings kerk I ll ♦I ll ♦I ll ll i' - *4^ K 4 idag 25 indag 9 aandag 9 - J de Groensvoorde. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen) Sjaak rs. i sief kst- Den Haag in den lande te vertegen woordigen. Zij is nl. de hoofdpersoon 1967 door de rooms-katholieken de gereformeerden werden onder betrekkelijk snel tot positieve in een onderdeel van de grote VVV- campagne ter stimulering van het bin nen landse toerisme naar Den Haag/- n, d- aandag Justus dag 30 Jus. zater dag 20 uit- 1 :r- per md. tst in en iet verder uit een advertentiecampagne in len en huis-aan- huisbladen en in een tweetal damesbla den. De gemeentebode P. Rooks sprak haar toe in een speech en daarbij steeds weer een letter van het alfabet nemend. De Haagse Rozenkoningin Viviane (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/VVV il il il WADDINXVEEN De man die op zaterdag 6 april 1968 aan de Groensvoorde de eerste paal heeft geslagen voor de Ontmoe tingskerk is de nu in Katwijk aan Zee wonende ds. J. Snoeij. Dit voorjaar vierde hij nog zijn 50- jarig ambtsjubileum. Geboren op 16 maart 1903 in Ab- benbroek verhuisde de boeren zoon Jan Snoeij naar Rockanje. Na goed school-onderwijs werd een keuze gemaakt. Onderwijzer of predikant. Het werd het laat ste. Na het Marnix-gymnasium te Rotterdam ging ds. Snoeij naar de Vrije Universiteit in Amsterdam, werd in 1928 theologisch kandi- Dit keurig gebonden boekwerkje met de speech en een geschenkenbon kreeg zij namens de afdeling Interne Zaken. Tot slot sprak nog de heer W. A. J. de Winkel als voorzitter van de perso neelsvereniging. Mevrouw van Ringe- lenstein was iemand die altijd actief deelnam aan de evenementen van de personeelsvereniging. Daar mevrouw Van Ringelenstein liever niet persoon lijk bedankte deed de burgemeester dat voor haar. De burgemeester was getrof fen door de hartelijkheid en de warmte waarmee afscheid is genomen en hij wenste de vertrekkende ambtenares nog vele goede jaren in een blakende gezondheid. Als aandenken ontving mevrouw Van Ringelenstein ook haar theekopje met daarop het gemeentewa pen en opgemaakt met een fraai bouquetje. Ds. J. Snoeij. daat en koos uit de zeven beroe pen die hij kreeg het dorpje ’s- Gravenmoer waar hij op 7 april 1929 werd bevestigd. 2 September 1934 volgde zijn intrede in de ge meente van Huizen. Na 3‘/2 jaar ziekte overleed in die gemeente mevrouw Snoeij-Kardol, ds. Snoeij bleef achter met 6 kinde ren. Op 18 juli 1948 kwam hij naar Waddinxveen tot 12 mei 1968. Vele jaren heeft mejuffrouw Van Schelven met volle inzet van al haar krachten het gezin verzorgd en mede bestuurd. Tot het mo ment waarop ds. Snoeij, oms treeks 1959, weer in het huwelijk trad. Ds. Snoeij bij zijn afscheid in 1968: "Het is wel een hele opgave geweest om zo lang in dezelfde gemeente te staan en steeds te preken voor hetzelfde gehoor. Mijn arbeid was zeer veelomvat tend: Catechisatie, ziekenbezoek, verenigings- en schoolleven, het politieke leven. Het liefst was mij mijn herderschap: sjouwen en ploeteren onder de mensen. Maar dat is dankbaar werk en mede daardoor heb ik 't onder Gods Ze gen al die tijd kunnen volhou den". In Waddinxveen kwamen, mede door zijn activiteiten, het jeugd werk Stationsstraat en de Christe lijke Bibliotheek tot stand. Wad- dinxveens eerste gemotoriseerde dominee, ds. Snoeij had jarenlang een bromfiets, nam afscheid op zondag 12 mei 1968 in een stamp volle herv. Brugkerk, spontaan daarvoor afgestaan. Als Ridder in de Orde van Oranje Nassau, ver trok hij elf jaar geleden naar Kat wijk aan Zee. resultaten konden leiden. De huidige voorzitter van de Stichting Ontmoe- I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 JULI 1979 tingskerk was tien jaar geleden voorzit ter van de gereformeerde bouwcom missie en zei toen: "Twee jaar geleden zouden we aan samenwerking met elke kerk hebben gedacht, behalve aan de katholieke...”. Pastoor J. A. M. Saulenn verklaarde: "Wat we met deze samenwerking wil len bereiken is dat we elkaar ais kerke lijke gemeenschap beter zullen leren kennen en begrijpen. Dat we meer re- WADD1NXVEEN De Haagse Ro zenkoningin Vivianne 1 komt vrijdag middag 13 juli om half vier naar Wad dinxveen voor een bezoek aan de weekmarkt in de Willem de Zwijger- laan. Evenals in die voorgaande jaren zal de "vorstin” de Waddinxveners weer aansporen Den Haag en Scheve- ningen te bezoeken. Daartoe deelt ze met gulle hand rozen en invitatiefolders uit. In die folder is dit jaar speciaal voor kinderen een kleurwedstrijd opgeno men, waarmee een aantal fraaie prijzen kan worden gewonnen. Natuurlijk zal de Rozenkoningin het niet nalaten te wijzen op de rozententoonstelling in het Westbroekpark in Den Haag, haar residentie, waar meer dan 20.000 ro zenstruiken bloeien in 400 variëteiten. Vivianne 1 komt naar Waddinxveen tie Orkest. Ze houdt dan ook veel van muziek, deze Rozenkoningin, en be zoekt graag musea, waarbij het Haagse Gemeentemuseum en Panorama Mes dag hoog op haar lijstje staan. Na een ;studie Nederlands zou ze wel de journa listiek in willen, maar voorlopig werkt ze bij de Raad van State. Wat ze zelf van Den Haag vindt? Een fijne grote stad met een bijzondere sfeer, ontspannen, tikkeltje deftig, in ternationaal. Een móóie stad ook, met veel groen en bloemen, en - even ver derop - strand, zee en duinen. Ze vindt het dan ook erg leuk dat de VVV haar Rozenkoningin en haar hofdame werd heeft uitgekozen om als Rozenkoningin belangeloos ontworpen door de be- Den Haag in den lande te vertegen- kende Haagse couturier Gérard Brussé. Till Uil WADDINXVEEN Volgende maand is het tien jaar geleden dat de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in gebruik werd genomen. De beide stichters en gebruikers van dit Godshuis, de Gereformeerde Kerk en de rooms-katholieke St. Victorparochie, zullen dit feit niet onopge merkt voorbij laten gaan. Aangekondigd is al dat er een gezamenlijk nummer van de beide kerkbladen Ontmoeting en Victorientje zal ver schijnen en dat er op maandagavond 27 augustus een gezamenlijke dienst zal worden gehouden. De Ontmoetingskerk, die wordt be heerd door een stichting welke sinds begin dit jaar wordt voorgezeten door de heer C. v. d. Bas, is in ruim 16 maan den tijd neergezet. Bij het slaan van de eerste paai door de gereformeerde pre dikant ds. J. Snoeij op zaterdag 6 april 1968 kon worden meegedeeld dat het oorspronkelijk als gereformeerde kerk bedoeld Godshuis zowel een gerefor meerde als rooms-katholieke kerk zou worden. Op de een week voor het slaan van de eerste paal gehouden gemeente- avond van de Gereformeerde kerk bleek namelijk de overgrote meerder- I heid van de ruim tweehonderd aanwe zigen dit voorstel van de kerkeraad te steunen. Een paar dagen later kreeg het kerkbestuur van de St. Victorparochie I het fiat tijdens een door tachtig mensen bezochte bijeenkomst. TOENADERINGEN In ieder geval was toen iedereen er bij zonder over verheugd dat de schuch- 1 tere toenaderingspogingen, die halver- wege en de gereformeerden werden onder- pe gereformeerd/rooms-katholieke Ontmoetingskerk aan nomen betrekkelijk snel tot positieve Noteboom}. Mevrouw E.van Ringelenstein-de Bruijn temidden van de chefpersoneels- zaken A. Both (links) en burgemeester mr. A. G. Smallenbroek en gemeente secretaris J. Meuleman. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Note- boom WADDINXVEEN In de raadzaal van het gemeentehuis werd vrij dagmiddag afscheid genomen van mevrouw E. van Ringelenstein-de Bruijn als schoonmaakster van het raadhuis, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Naats collega's, waren ook de kinderen en familieleden aanwezig. Mevrouw Van Ringelenstein is ongeveer 15 jaar als schoonmaakster werkzaam geweest en de laatste jaren als cheffin. In een keürige toespraak belichtte bur gemeester mr. A. G. Smallenbroek de moeilijke taak van de schoonmaak sters. Zij werken vaak in de vroege uren en vertrekken dan naar huis, als de andere ambtenaren binnenkomen om te beginnen. "Het raadhuis zag er al tijd proper uit, dat was zowel in het oude- als in het nieuwe raadhuis. U maakte van het raadhuis met uw ploeg een huiskamer en veel bezoekers ver wonderden zich dan ook over de net heid. namens het gemeentebestuur en heid." Namens het gemeentebestuur en aan en een bouquet bloemen. Namens de collegae sprak mej. C. Ver- kade. In dichtvorm schetste zij de speet voor eikaars opvattingen zullen krijgen. Bovendien is het natuurlijk te gek om anno 1968 twee grote kerken vlak bij elkaar te zetten, als we met één ook toekunnen". Vanzelfsprekend heb ben bij de gezamenlijke bouw van de Ontmoetingskerk ook financiële aspec ten een rol gespeeld. Het door de Wad- dinxveense architect T. W. Verwey ont worpen gebouw werd nu door twee kerken betaald. Volgende maand zal bij het opmaken van de balans blijken in hoeverre beide kerkgenootschappen vinden dat het samengaan in de Groenswaarden tot een werkelijke ont moeting - zoals de naam van de kerk ook veelbetekenend luidt - heeft geleid. Den Haag/Scheveningenj. met haar hofdame en chauffeur in een fraaie Bently van het Nationaal Automobielmuseum te LeidscHendam. Dan zal blijken dat de vlotte Vivianne Scheveningen. Deze campagne bestaat van den Houten een op en top Haagse is met 100 procent Haagse ouders. Een regionele dagblad' artistiek gezin, want de familie van 1 moeders zijde zit in het goudsmeders- vak, terwijl Vivianne’s vader al zo’n 35 jaar bas-trompet speelt in het Residen- Tijdens haar "ambtsperiode” van 2 juli t/m 1 augustus zal de charmante Vi vianne zich in de omstreken van Den Haag presenteren, vergezeld van haar al even aantrekkelijke hofdame, de donkerblonde Marianne Frankenmo len. Ook Marianne is zeer Haags: ze woont in het statenkwartier en is ex- gemeenteraadslid van Miniatuurstad Madurodam! Frank van den Akker zal deze 4 weken als chauffeur fungeren van de "hofauto”, een antieke Bentley goede verhoudingen en de prettige uit 1949, ter beschikking gesteld door werksfeer die er altijd is geweest. Zij het Nationaal Automobielmuseum in verheelde niet mee te delen dat zij me- Leidschendam. De garderobe van de vrouw Van Ringelenstein allemaal zullen missen. Zij bood namens de collegae een gouden letterspeld aan van de "E” en gaf gelijktijdig verschillende varian ten op de letter E. 77 gF'

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3