dominees tussen 35 en 50” ’’Geef ons namen door van Restauratie vordert goed Het Weekblad feliciteert Ds. D. J. Modderaar gaat met emeritaat PRAKTIJK GESLOTEN vrouwen activiteiten Leerlingen van Willem van Oranjeschool geboeid bij huwelijk Informatie avond over Evangelisatie op camping aan Henegouwerweg VASTE LAGEPRLJZEN! iïi ■f f «dLJI i. w® EEEEEEEEEEEEEE I getje zijn te halen zijn er overigens nog wel wat financiële zorgen. Het schilder en timmerwerk, de electrische voorzie ningen en het opknappen van de ban ken vergen meer kosten dan mocht worden verwacht. Maar misschien dat de Rijksdienst voor de Monumenten zorg van 1 7 Recreatie en Maatschappelijk Werk gen wordt om dit instrument op de mo numentenlijst te zetten, zodat er sprake zal kunnen zijn van een grootscheepse restauratie) en het achter de kerk staande verenigingsgebouw "Het An ker" (dat ingrijpend verbouwd zal die nen te worden). WEGENS VAKANTIE IS DE HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! VAN 7 T/M 29 JULI De praktijk wordt waargenomen door de artsen Th. G. Blom en C. N. Vreeken. J. HEMMINGA, ARTS witte pruzenhal WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 JULI 1979 "Misschien komt u een dergelijke pre- Waddinxveen beëindigen. Van de kerk dikant in uw vakantie tegenaldus de commissie waarin verder zitting heb ben Th. de Jong (secretaris), Wvan waarin en de onderwerpen "MM H waarvoor het door de heer C. Neven geschreven boek "Omme 't woord Gods” nog eens een kleine 7 mille in het laadje kan brengen, gaat gepaard Hoofdlijnen daarvan zijn: iedere zater dagmorgen een bijbelvertelling voorde kinderen met uitwerken van de vertel ling en gesprekswerk. Dit gespreks- werk wil zeggen dat geprobeerd wordt contacten te leggen met de campingga- sten voor evangelisatieverkondiging. 's Middags is er voor de kinderen een kin- derkwis, atletiek, film, dia’s enzo voorts. De avonden zijn verdeeld in 4 koffiebar- en 4 spelavonden. Al deze avonden worden afgesloten door één van de leden van het evangelisatieteam is er een kampdienst, waarin zullen voor gaan de plaatselijke hervormde predi kanten, enige gemeenteleden en een campingbewoner. De restauratie van de hervormde Brug- kerk, waarvoor de gemeenteleden dit het ministerie van Cultuur, jaar ruim 116.000,-op tafel legden en 5? hun,r^rp ^og (CRM) ook hierin zal willen bijdragen. Met betrekking tot de bijna drie mil joen gulden kostende restauratie van dit voorjaar weten begin volgend jaar naar Alphen aan den Rijn te zullen ver huizen om de gereformeerde kerk van Alphen-Centrum en van Aarlander- veen bijstand in het pastoraat te kun nen verlenen. NAAR ALPHEN Wat ds. Modderaar toen precies via het mededelingenblad voor de Gerefor meerde Kerk van Waddinxveen "Ont moeting" meedeelde was dit: "Er is een tijd van komen en een tijd van gaan. Meerdere malen werd mij de vraag ge steld: "Dominee, wat gaat u straks doen wanneer u 65 jaar bent?". Daarop kan ik nu antwoord geven. Zodra ik die leeftijd bereikt heb ga ik met emeritaat. Ofschoon emeritus letterlijk betekent "uitgediend", voel ik dit persoonlijk nog niet. Toch zal ik wel mijn taak in WADDINXVEEN Vorige week donderdag zaten Roel v. d. Meulen en Sarina v. Es van de vierde klas van de protestants-christelijke Willem van Oranjeschool (Oranjelaan) aan elkaar vast met handboeien. Dit gebeurde in de Oude kerk van Spijkenisse ter gele genheid van de inzegening van het hu welijk van hun onderwijzer, R. Hoek met mej. M. Blok. Ds. J. v. d. Berg, herv. predikant te Spijkenisse, pro beerde de kinderen duidelijk te maken dat een huwelijk consequenties in houdt. Uiteraard zitten de meester en zijn vrouw niet als boeven aan elkaar, maar vergeleek hij hun huwelijk met de band tussen Christus en zijn gemeente, ’s Middags om kwart over één was de bus met de vierde klas op weg gegaan naar Spijkenisse. Allemaal waren ze wat nerveus en in de bus werd het no dige geluid geproduceerd, mede ver oorzaakt door de "onwetendheid" van chauffeur "Jantje" met Waddinxveen en de hitparade. Om half drie stonden de leerlingen met prachtig door ouders versierde bogen voor de kerk. Een enorm gejuich klonk op toen de mee ster en zijn vrouw en hun wederzijdse familie onder de bogen door de kerk binnengingen. RECHTEN Aan de Erasmusuniversiteit in Rotter dam is geslaagd voor het doctoraal exa men rechtsgeleerdheid de Waddinxve ner Dick J. P. de Leeuw. ARCHIEFVERZORGING Mevrouw T. J. G. den Haag-van ’t Sic uit Waddinxveen is geslaagd voor he diploma archiefverzorging 1, uitgaand' van de Stichting opleiding en examer voor documentatie en administratieve organisatie. Mevrouw Den Haag werk adjunct-commies A op de afdeling in terne zaken van de gemeente Gouda. WADDINXVEEN Het Weekblad voor Waddinxveen blijft doorgaan met het feliciteren van Waddinxveense geslaagden: ING. De Waddinxvener Arie J. de Jager mag ing. voor zijn naam zetten nu hij het diploma van de Rijks Hogere School voor tuin- en landschapsinrichting te Boskoop op zak heeft. KON. WILHELMINASCHOOL Na herkansing zijn de volgende leerlin gen van de christelijke scholengemeen schap voor MAVO/LTO Koningin Wilhelmina geslaagd voor het diploma MAVO-4: P. E. Bregman, A. Geers, J. van Driel, D. v. d. Kolk, H. J. Kuiper, T. H. van Noorten J. F. P. Scheele. MAKELAARSDIPLOMA De Waddinxveners Niek van Termeij en Hans Oudijk zijn geslaagd voor het makelaarsdiploma. Beide zijn werk zaam bij de Goudse makelaardij Van ’t Hof. DE DRIESTAR Aan de christelijke scholengemeen schap De Driestar is uit Waddinxveen geslaagd: A. van Vuuren (acte kleuterleidster). TECHNISCHE SCHOOL Aan de algemene technische school voor Gouda en omstreken te Gouda zijn de volgende Waddinxveners ge slaagd: Bouwtechniek (meubelmaken): E. N. M. Kok, P. J. Koster, R. H. van Raay. Bouwtechniek (metselen): H. F. M. Bresser. Installatietechniek: H. A. Faber. Keramiek: N. G. F. Steenland. Mechanische techniek metaalbewer- ken): G. F. A. Moliej, A. A. M. var Velzen, R. P. v. d. Ghijs, C. J. van Wee nen. Elektrotechniek: F. Ozan, H. Vermeij. A. de Jong, W. Braat, H. Wildeboer, Theoretisch Technisch Onderwijs: R Nijssen, R. de Reus, J. Holkema, J. Nieswaag. Motorvoertuigentechniek: V. G. Drie huijs. B. A. Boelee, A. C. de Bruin, M G. J. van Dodewaard, W. de Leeuw. Autogeen lassen beginners: G. Molen dijk, R. Rupke, L. H. Roos, G. F. A Moliej, A. A. M. van Velzen. Booglassen beginners: G. F. A. Moliej A. A. M. van Velzen. met een groot aantal activiteiten van de c kerkvoogdij zodat het omvangrijke kar- "De Stal”. Elke zondagmorgen i: wei in goede banen wordt geleid. Om- -- -- - dat de koffiebar "De Schaapskooi" aan de Nesse in de naaste toekomst weer zal moeten worden ontruimd had de Centrale Hervormde Gemeente ge dacht het verenigingsgebouw "Het An ker" samen met de Brugkerk op te knappen, maar Monumentenzorg was daar tegen, omdat verdere uitbreiding van de bijgebouwen afbreuk doet aan het kerkgebouw zelf. Misschien dat nu het wijkgebouw De Hoeksteen aan de Esdoornlaan kan worden uitgebreid, maar die mogelijkheden zijn ook be perkter geworden sinds de bouw van het onderkomen van de schoolartsen en logopedische dienst, kring Boskoop, aan de leplaan. WADDINXVEEN Gereformeerd Waddinxveen is op zoek gegaan naar een nieuwe predikant, omdat ds. D. J. Modderaar op 1 februari 1980 met emeritaat hoopt te gaan. De dezer dagen samengestelde be- roepingscommissie, die als waarnemend voorzitter mevrouw J. E. van Doorn-Visser heeft gekregen, heeft al een beroep gedaan op de lidma ten van de plaatselijke Gereformeerde kerk om namen door te geven van geschikt geachte predikanten tussen de 35 en 50 jaar. WADDINXVEEN Zaterdag is het jaarlijkse evangelisatie- en recreatie- werk van de Centrale Hervormde Ge meente weer van start gegaan op het campingterrein van mejuffrouw T. Breedijk aan de Henegouwerweg. Dit werk, dat wordt gedaan door het uit 16 leden bestaande evangelisatieteam "De Stal”, zal acht weken in beslag nemen. Met de voorbereiding ervan werd be gonnen in april, terwijl de afsluiting plaats vond met een weekeinde op za terdag 16 en zondag 17 juni in "De Windroos" te Sluipwijk. In afwijking van voorgaande jaren wordt op de camping aan de Henegou werweg niet alleen in het weekeinde evangelisatie- en recreatiewerk gedaan, maar ook op de woensdagavonden. Er wordt dan gekorfbald met materiaal dat de campinggasten het afgelopen jaar aan de Waddinxveense "evangelisten" hadden geschonken. Het team, dat ook de beschikking heeft Ss- gekregen over een bibliotheekruimte, zet de schouders onder een programma dat zeer gevarieerd is. WADDINXVEEN - Er waren woens dagavond voor een week zo’n 70 vrou wen uit Waddinxveen en Boskoop bij een in de Bonkelaar, om de film "Een 'Vrouw en haar Vrouwenhuis" te zien en daarna te praten over aktiviteiten voor vrouwen in Waddinxveen. Uit de wensen die werden genoteerd, bleek dat het grootste gedeelte van de aanwe zigen voelde voor een VOS-cursus (Vrouwen Oriënteren zich in de Samen leving) of een praatgroep. Het verschil tussen een VOS-cursus en een praatgroep is, dat de VOS-cursus twee getrainde begeleidsters heeft, die de onderwerpen die de groep verder wil uitwerken in een programma om zetten. Ook kunnen eventueel gastspre kers worden uitgenodigd, waarmee de begeleiding dan kontakt zal opnemen. Een praatgroep heeft geen blijvende begeleiding. De deelneemsters bepalen zelf de vorm i waarover ze verder willen praten. Wel zal er een contactpersoon zijn die ze te hulp kunnen vragen wanneer dit nodig blijkt. Praatgroep bijeenkomsten staan ook niet vast, terwijl een VOS-cursus uit 12 bijeenkomsten van 2 uur bestaat. Wel kan er een VOS-vervolgcursus ge organiseerd worden, maar ook vaak ge beurd het dat men uit een VOS in een praatgroep gaat meedraaien. ONTMOETINGSPLAATS Op de informatieavond werden er ver der nog de volgende wensen aangedra gen: vrouwenhuis/vrouwencafé. Kof fieochtenden VOS, V1DO (Vrouwen In De Overgang) enz. Het liefst waren mensen gelijk aan de slag gegaan om het een en ander van de grond te krij gen. Omdat de vakantie al voor de deur staat, is er besloten om eind augustus bij elkaar te komen met de vrouwen die ren aan jg binnenkant door een rin- actief willen worden. Dan zullen in ie der geval een voorlichtingsavond over VOS-cursussen en praatgroepen wor den georganiseerd. De andere wensen moeten bekeken worden in hoeverre en door wie ze georganiseerd kunnen worden. Er waren ook een aantal vrouwen uit Boskoop, die naar Waddinxveen waren gekomen, omdat er in niets op dit gebied georganiseerd wordt. Misschien als de activiteiten in Waddinxveen eenmaal lopen, dat van - hieruit ook een aanzét 'voor vrouwe nactiviteiten in Boskoop gegeven kan worden. - Over de thema-avonden, die voor sep tember, oktober en november gepland zijn, was men zeer enthousiast. Voorge steld werd om deze avonden te houden met bijv, een vrouwencabaret, filma vond en/of gastspreeksters. Het is die avond duidelijk gebleken, dat er be hoefte is naar activiteiten die speciaal bedoeld zijn voor vrouwen, en duide lijk op het gebied van emancipatori sche activiteiten. De werkgroep hoopt met behulp van andere aktieve mensen de wensen te kunnen realiseren. Als u zin hebt, kom er dan bij. Hetzij als deel neemster, hetzij als actief lid van de werkgroep. In de dienst zongen de kinderen twee Hij (of zij) zal zijn intrek kunnen gezangen en luisterden ze naar de preek van de dominee. Daarnaast snel de bus in op weg naar de St. Elizabet- shoeve, waar de kinderreceptie gehou den werd. Henk van Ingen en Heidi Vis werden snel verkleed als bruidegom en bruid. Zij ontvingen het nieuwe echt paar en speelden de rol van de meester belijdend lidmaat zijn, liet namelijk al en zijn vrouw tijdens het door de klas gezongen lied: "Weet u hoe het is be gonnen?” Vervolgens werden de ge schenken namens de klas overhandigd: een strijkijzer, een citruspers, een wandkleed waarop elk kind zijn gezicht had nagemaakt tijdens de handvaardig- heidslessen en een multomap met foto- bladen, waarop elk kind van de vierde klas en het personeel hun kijk op dit huwelijk hadden uitgebeeld. Na het eten van een enorme pannekoek. het drinken van de limonade en het ont vangen van een zakje bruidssuikers werd om kwart over vijf de terugreis naar Waddinxveen aanvaard. In een opperbeste stemming, mede door het mooie weer, arriveerden de kinderen en hun begeleiders om zes uur bij de school. Het was een enorme belevenis geweest! Het interieur van de in restauratie zijnde hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost. WADDINXVEEN De restauratie het Godshuis uit 1837, waarin al weer van de rond de Kerstdagen opnieuw in sinds 12 december 1977 niet wordt ge- gebruik te nemen hervormde Brugkerk kerkt, valt nog te melden dat in decem- verloopt na de nodige vertragingen in ber een aantal zaken niet gereed zullen deze winter weer volgens plan. Nu de zijn. Dat betreft het pijporgel (overwo- toren er weer ouderwets mooi bijstaat, het plafond klaar is en de strakke mu- van Alphen-Centrum en van de kerk van Aarlanderveen mocht ik een be noeming ontvangen voor bijstand in het Drunen (penningmeester), H. Meider- pastoraat aldaar. Met dank heb ik deze wijk (algemeen adjunct), D. v. d. Meu- benoeming geaccepteerd. Eindjanuari- len,H. D. van Arnhem, J. A. Hielema, begin februari hopen wij dan ook naar J. de Jong en J. den Draak. De te be- Alphen aan den Rijn te vertrekken.” roepen dominee krijgt evenals de over zeven maanden vertrekkende ds. Mod deraar de wijk van de Kruiskerk (Pas sage) onderzijn pastorale hoede. ";'r -• i nemen in de pastorie aan de Souburghlaan, omdat de nu met vakantie zijnde gere formeerde predikant heeft aangekqn- digd deze te zullen verlaten. Ds. Mod deraar, die samen met ds. P. van den Berg werkzaam is in een gemeente met 2300 gereformeerden, waarvan er 1235

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 5