r f 13,95 mj WITTE PRUZENHAL uw WINSTWINKEL! Scholen zijn nu leeg en verlaten sjaak noteboom Opheffing kleuterschool FRANSE ORGANIST JEAN GUILLOU CONCERTEERT IN GOUDSE ST. JANSKERK AGFACHROME 50 S professional diafilm inclusief ontwikkelen •I Hummeltje’ l mui llty - - - - y De laatste schooldag vierden de leerlingen r PASSAGE 47 TELEFOON 01828-2477 Unie en Australië. Sinds 1963 is Jean Guillou titularis van de orgels in de St. Eustache te Parijs. Wie het voorrecht te beurt valt de grote organist Jean i, I- ;t ti n t WADD1NXVEEN/GOUDA - Op veler verzoek concerteert woensdagavond 8 augustus om kwart over acht in de Goudse Grote- of St. Janskerk de we reldberoemde Franse organist Jean Aan het Parijse conservatorium waren niet minder dan Marcel Dupré, Mau rice Duruflé en Olivier Messian zijn gen leermeesters. Hij studeerde harmonie, compositie en contrapunt en behaalde een Jean Guillou is gedurende driejaren als leraar orgel en compositie werkzaam geweest. Hij heeft talloze werken ge- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 11 JULI 1979 ten, zal hem met ’’Maitre” aanspreken. Jean Guillou is een grootmeester en het heeft weinig zin over zijn meesterschap uit te weiden. Van zijn nauwelijks te evenaren mentor Marcel Dupré heeft hij geleerd dat de kunst van het orgel spelen staat of valt met de mate van ac curatesse en precisie. Hij speelt, indien nodig, alles uit het hoofd, of liever ”par coeur” zoals de Fransen het zo treffend WADD1NXVEEN De Wad- dinxveense scholen voor kleuter-, basis- en voortgezet onderwijs zijn eind vorige week definitief dicht gegaan. Elke leerling weet hoe de zaken er in het nieuwe schooljaar voorstaan. Daarom werden de laat ste schooldagen door de één aange grepen om feest te vieren over de bereikte resultaten, terwijl de an der ze juist gebruikte om het ver driet over de niet behaalde, maar vurig gewenste resultaten een be etje naar de achtergrond te verdrin gen. Een laatste verslaggeving van een aantal festiviteiten die op school werden gehouden alvorens met het dichtgaan van de deuren eens en voor altijd een einde werd gemaakt aan het schooljaar 1978/1979. organist een unicum. Jean Guillou is te vens een voortreffelijk pianist, zijn im provisaties zijn wereldberoemd en dra- £--1 een geheel eigen karakter. Dit jaar improviseert hij bovendien over the ma’s, welke door het publiek kunnen opzienbarende reeks eerste prijzen, worden opgegeven, zoals tijdens zijn -•- - •- concert in De Doelen te Rotterdam in Maart 1979. Hier improviseerde hij over 3 thema’s, welke als een verras- cómponeerd, niet alleen voor orgel send hoogtepunt werden ervaren. gelijk was. Twee zeer echte, slungelige cowboys zongen en speelden voor ons. We woonden ook de opname bij van een Hollywood-film. De regisseur had had het ook al moeilijker dan een on derwijzer in een klas lastige kinderen Op hoog muzikaal niveau stond de ver tolking van het do-re-mi lied uit de Sound of music. Er werd pittig gedanst op muziek uit Grease. En verder waren er de gebruikelijke overzichten van klas 1 t/m 6. De leerlingen boden de school hun mascotte aan, die dit jaar van spectaculaire sportsuccessen ge tuige is geweest. Besloten werd met een daverend lied. Het refrein dreunde nog WILLEM VAN ORANJESCHOOL lang in ieders hoofden na: Wij hadden Na de laatste paar weken zich bezig te fijne leerkrachten - o, wat zijn ze fijn! hebben gehouden met het energiepro- --- u._r, - Willem van Oranjeschool (Oranjelaan) WADDINXVEEN - Met een tocht in een zelfgemaakte trein door het klaslokaal hebben de twintig leerlingen van de pro testants chr. kleuterschool ’’Hum meltje” aan de J. W. Frisoweg donderdag al zingende afscheid genomen van hun school. Het geheel was namelijk gegoten in de vorm van een musical. Het was een feestelijk afscheid, waar ook veel ouders en de leerkrach ten bij betrokken waren, maar te gelijk speelde ook een stukje wee moed mee. De school heeft namelijk zijn laatste leerlingen afgeleverd en is inmiddels gesloten in verband met het dalende leerlingenaantal. De leerlingen van de oudste klas gaan na de vakantie over naar de ’’grote” school. De kleuters uit de andere klas gaan naar andere kleuterscholen in Waddinxveen. Na het tochtje in de trein werd een film vertoond die één van de ouders had gemaakt van het feest op Koninginnedag en van het cir cus ’’Hummelino” dat de kleuters en hun leidsters op 28 juni hadden opgebouwd op het plein van de school. Namens het bestuur van de Vere niging voor Protestants Christe lijk Onderwijs te Waddinxveen werden de scheidende kleuter leidsters mevrouw A. van den Bo sch en mevrouw T. A. Tuinstra bloemen en cadeaubonnen aan geboden. Ook de ouders van de kleuters zorgden ervoor dat het afscheid van de school voor de vertrekkende kleuterleidsters toch nog een feestelijk tintje kreeg. Ze kregen namelijk prach tig opgemaakte plantenbakken. Ook mevrouw de Vries (inval ster), juffrouw Louise (kwekeling) en mevrouw van Dijken (school- schoonmaakster) werden in de bloemetjes gezet. fijne leerkrachten - o, wat zijn ze fijn! I 1 Die leerkrachten mochten trouwens jekt heeft de protestants-christelijke niet mopperen over de prachtige ca- v' --j- - deaus die hun werden aangeboden, vorige week het schooljaar afgesloten. Ook al weer op een leuke, originele Op maandag 2 juli namen de zesde wijze! - klassers afscheid van het personeel en Welgemeende dankwoorden werden ge- de school. Rond half zes 's middags r;--’-— J- -- --- - ter van de schoolcommissie ep door de heer J. Dijkhuizen, schoolleider. Hij bood de scheidende leerlingen een Bij bel aan, mét verrassing erin. Dit was een klassefoto. Die kunnen de jongelui bewaren als herinnering aan het fijne stel dat ze waren. Groen van Prinstererschool kwamen niet alleen de zesdeklassers aan hun trekken, maar ook de leerlin gen uit de lagere klassen. Afgelopen donderdagmorgen hadden de klassen 3, 4 en 5 een leuke speurtocht. Voor de klassen 1 en 2 was er een spelletjesmor- gen, met de van oudsher bekende ’’wedstrijden”, zoals zakken lopen, was ophangen enz. Alles verliep vlot, zodat er na de pauze nog een grandioos volksdansfestijn op- De laatste schooldag vierden de leerlingen van de rooms-katholieke St. Paulusschool en de Prinses Beatrix- kleuterschool met allerlei eigengemaakte kermisattracties. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom}. sproken door de heer De Vries, voorzit- werd begonnen met een diner be- i i i -> - staande uit: soep, slaatje, patat frites, appelsap of druivensap en ijs toe. Bij kaarslicht en in het Spaans geschreven menu’s werd alles smakelijk naar bin nen gewerkt. Vervolgens ging men op weg naar de Kon. Julianaschool, waar het avond programma werd afgewerkt. Dit was een zeer gevarieerd programma in de vorm van van een televisie-avond. Nico v. d. Hammen en Caroline Kersbergen praatten de programma-onderdelen aan elkaar. Zo zagen we een journaal, weerbericht, reclamespots en een re- busspel. Twee toneelstukjes over de keuring van dienstplichtige soldaten en avonturen in het margarinehospitaal le verden een aantal lachsalvo’s op. Ook de modeshow van ’’baby tot opa/ oma” oogstte veel waardering. Ver- protestants-christelijke Groen van Prinstererschool (Tollenslaan) het af scheid van de zesde klassers weer ge vierd en wel op luisterrijke wijze. De onderwijzers hebben van de voorberei dingen niet veel gemerkt. Hoogstens een flard van een liedje gehoord. Of een onduidelijk geschreeuw in de hal, na schooltijd. En van tijd tot tijd een enigszins verhitte moeder temidden van een opgewonden groep kinderen. Dat is alles. Wat er dan uit de bus komt op de avond zelf is altijd weer een grote F verrassing. Er wordt dan een pro- 4 gramma geboden met een amusements- waarde waar ze in Bussum jaloers op kunnen zijn. Zo zie je ze op tv niet! 4 ”Nee, als je echt weer eens wilt lachen, moet je op ons afscheidsfeest komen”, aldus de leerkrachten. 4 Wat dit jaar op de plankén kwam, was 9 ook weer uniek. Na een dia-show over A het schoolkamp kwam een stroom nummers, waar de creativiteit van af spatte. We zagen een dansende, etende, drinkende en tanden poetsende robot. En een chirurg, die het menselijk lichaam op koelbloedige, doch leer zame wijze ontleedde. We kregen een goede kijk op de gang van zaken in het leger, waar het sergeanten blijkbaar nóg moeilijker gemaakt wordt dan on derwijzers. Wij wisten niet dat dit mo- middels voor onderwijzeres geslaagde) der zagen we nog een play-back-groep 1 -» -<• j ----- en klaskoor met drie originele Chinezen. Het hoofd van de school, P. van Zwet, reikte getuigschriften, bijbels, rappor ten en schoolkranten met zijn mede-^ werkers uit. De heer J. van Tof, voor zitter van de schoolcommissie besloot de avond. schoolplein de prijsuitreiking plaats. Op de laatste schooldag, vrijdag 6 juli, werd door de overgebleven leerlingen op het schoolplein gegeten. Veel moe ders kwamen rond twaalf uur panne- koeken brengen, die met een bekertje limonade naar binnen werden gewerkt. Een oud schooljaar was voorbij, de va kantie stond voor de deur! St. PAULUSSCHOOL Op de laatste schooldag - vrijdag 6 juli - was het de beurt aan de leerlingen van de rooms-katholieke St. Paulusschool en de Prinses Beatrix-kleuterschool (beide aan de Jacob Catslaan) om een afscheidsfeest te vieren. Na met zang en dans de vertrekkende leerlingen te hebben gehuldigd en fraaie cadeaus waren aangeboden werd het school complex omgetoverd tot een kermisge- bouw. In een twaalftal leuke attracties door de hele school verspreid, welke werden bemand door ongeveer veertig ouders, waren punten te verdienen voor een totaalklassement per klas. Het afscheidsfeest op de St. Paulus school en de Prinses Beatrix- kleuterschool was een fijn feest voor de leerlingen en voor de scheidende leer krachten J. C. M. van der Zijden en mevrouw W. Roefs-Bekkers een twee tal dagen waarop ze - zoals ze in hun dankwoord verklaarden - hebben erva ren hoeveel waardering ze hadden ver worven en hoeveel vrienden er zijn gemaakt. DESAVORNIN LOHMANSCHOOL De zesde klas van de protestants- christelijke De Savornin Lohman- school (Lindengaarde) had vorige week maandag de hele dag afscheidsfeest. Van een vertrekkende leerling kregen we daarvan het volgende verslag: Be: gonnen werd met het versieren van de gemeenschapsruimte voor de ’’Bonte avond”. Even pauzeren en daarna be gonnen we met het repeteren van de musical die ’s avonds opgevoerd zou worden. Later in het Gouwebos waren we bezig met een spel, dat leek op le- venskwartet. Zó, even uitblazen in school en dan wachten op de tomaten soep. Lunchpakket opeten, en dan de speurtocht. Het was half twee, even wat uitleggen en de eerste groep ging Qp weg. De speurtocht kwam uit bij het zwembad, maar het was jammer dat we niet mochten zwemmen. Om een uur of drie ging je dan naar huis om even uit te blazen. Vijf uur weer op school. Ge nerale repetitie van de musical die over het kamp ging, blok- en dwarsfluitver- zen, klarinet-muziek en een gedicht van S. Carmiggelt. Zo, en toen gingen we dineren, eerst kippèsoep en een slaatje. Deze waren door de moeders van de kinderen gemaakt. En als toetje ijs. Toen nog vlug wat klaar zetten voor het project Oosterschelde, dat s’ avonds in de pauze getoond werd (en waar we een ’’paar” weken aan ge werkt hadden). En eindelijk werd het acht uur. Onze vaders en moeders mochten toen komen om de ’’Bonte avond” mee te maken. Het werd een groot succes en één van de vaders zei dat Paul van Vliet het niet beter had kunnen verbeteren, zó had hij genoten. GROEN VAN PRINSTERERSCHOOL Vorige week dinsdagavond is op de nr/Moct 'i nt c_rh ri et p 1i iL p rrxc*n i/nn De wereldberoemde Franse organist Jean Guillou. maar ook voor piano, orkest en koor. Ook heeft hij veel kamermuziek ge schreven. Als concertorganist speelt Jean Guillou over de gehele wereld, in Europa, de Verenigde Staten, Canada, J GuiHomH^ïs dan de eerste ëïf dagen Japan, HongKong^PolemjJe Sovjet J van augustus voor een concerttournee c. mzi J in Nederland, zodat hij dus ook voor E het eerst het twee-klaviers Leeflangor- gel in de Grote-of St. Janskerk kan be- -- - --<=- - 0 spelen. Dat bespelen in Gouda is ook Guillou persoonlijk te mogen ontmoe- H zichtbaar, in tegenstelling van vele an- 1 9 dere orgels, waar de organist meestal hoog boven achter "zijn speeltafel” zit. J Het programma vermeld werken van o.a. J. S. Bach, W. A. Mozart, F. Liszt 9 en M. Dupré. Tevens zal hij improvise- 9 ren op een thema uit het publiek. Kaar- 9 ten zijn verkrijgbaar aan de kerk. 2 Jean Guillou werd in 1930 geboren. Toen hij vijfjaar oud was begon hij coeur zoais oerransen net zo treneno S piano te studeren, op zijn elfde orgel, uitdrukken. Hij heeft een fabuleuze Reeds op 12-jarige leeftijd werd hij titu- techniek, daardoor krijgt zijn spel vaart E laris van de orgels van de Saint-Serge en visie. Bovendien zullen zijn pro- E Kathedraal in Angers en tegelijkertijd gramma s in iedere plaats verschillend E begon hij concerten te geven die on- zÜn» °°k voor een buitenlandse jf middellijk allerwege werden geroemd, organist een unicum. Jean Guillou is te- i. a vpnc ppn vnnrtrpffpli nianict 7iin im- hospitante A. Zwijgers. Zelfs de grotere kinderen, die terug kwamen van de speurtocht, gingen meedoen. Dat het geheel als zeer geslaagd be schouwd mag worden, blijkt wel uit het feit dat niemand van ophouden wilde weten, toen het al lang tijd was om naar huis te gaan, ’s Middags vond op het Voor iedere klas waren er een aantal prijsjes. Bovendien kreeg elk kind een ’’diploma” mee naar huis, met ’t door hem behaalde aantal punten er op vermeld. de pai gevoerd, dat werd geleid door de (in- 'ff

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3