Druk afscheid van school Kindervakantiewerk 1979 WITTE PRUZENHAL ALTIJD VERS! hoofd J. C. M. v. d. Zijden i:lii :ir' ImM ïlïiülia Gemeente wil vroegtijdig contact met bedrijven over mogelijke sluiting 8I Failliet LJ.W. Lazeroms nieuw hoofd St. Paulusschool ’’Werknemers van Both zullen elders weer werk kunnen vinden” TO E m I «■■■«hii ismiiiiii I Dit schrijven B. en W. enigszins geirri- vakbonden de deeld, waren I* dit moment EERSTE BEGELEIDER schoolbestuur jaar. Kosten per kind: f 0,50. Ook moeders zijn van harte welkom. KINDERVAKANTIEWERK DE BONKELAAR 24 26 10 12 17 19 timmeren binnen: id. 16 I4 2 7 9 31 Vossejacht speurtocht sportwedstrijd brood kleien binnen: handenarbeid id. id. id. WADDINXVEEN - Deze en volgende maand hebben de vrijwilligers van De Bonkelaar en ’t Ketelhuis hun schouders gezet onder het gezamenlijke Kindervakantiewerk in Waddinxveen. Elke dinsdag- en donderda- wai naar, ti ste begeleider. De heer A. J. M. van den Hondel, hoofd van de Mgr. Bekkersschool (Pe ter Zuidlaan), bood als dank voor de goede samenwerking mede namens zijn collega J. M. Zandbergen van de wijk- spoor- zoeken verstoppertje zelf circus maken Volksdansen en spel Fietstocht van 10-15 uur Toespraken en cadeaus waren er vorige week woensdagavond voor het vertrekkende hoofd van de rooms-katholieke behouden? Is daarover overleg gevoerd St. Paulusschool (Jacob Catslaan, de heer J. C. M. sport wedstrijden id. verkleden en songfestival ld. flessenpoppen maken ld. WADDINXVEEN/GOUDA - Blijkens een mededeling uit het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Gouda en omstreken is IRT International Records and Tapes BV, Waddinxveen, failliet verklaard. JULI omschrijving aktiviteiten buiten: JULI/ AUGUSTUS omschrijving aktiviteiten buiten: IV WADDINXVEEN - Op een druk bezochte receptie in ’’zijn” rooms katholieke St. Paulusschool (Jacob Catslaan) heeft vorige week woens dagavond afscheid genomen schoolhoofd J. C. M. van der Zijden. De heer Van der Zijden is per 1 augustus benoemd tot adjunct-directeur van een MAVO-school in Voorburg. Vooralsnog blijft hij echter in Wad dinxveen aan de Mozartlaan wonen. 6. Ons college is van oordeel dat het zoeken van vervangende werkgelegen heid niet uitsluitend binnen de eigen branche behoeft te worden gezocht. De WADDINXVEEN - Het Waddinxveense gemeentebestuur wil voortaan zo tijdig mogelijk indicaties hebben van bedrijven die willen gaan slui ten. Alleen op die manier kan het college van Burgemeester en Wethou ders mogelijk in de overlegsituatie nog een inbreng leveren om de op de tocht staande werkgelegenheid te behouden. van der Zijden en zijn gezin. (Foto: Weekblad voor Wad- 1H wwmir deel van de avond werd ook betrokken mevrouw W. Roefs-Bekkers, die eve neens afscheid nam. Zeer vele ouders maakten van deze gelegenheid gebruik en zorgden nog heel lang voor een bijzon der gezellige sfeer. lijke vragen van PvdA-fractievoorzitter r.z maand aangekondigde sluiting van Tim merfabriek Both BV aan de Noord- kade. Na de zomervakantie hoeven bij dit uit 1922 stammende bedrijf de 20 medewerkers (waaronder 18 produktie medewerkers) niet meer terug te ko men, omdat de door de broers A. J. Both (48) en G. Both (55) geleide fa briek een chronisch gebrek heeft aan voldoende produktiemedewerkers. EEN TELEFOONTJE Dat de gemeente voortaan eerder iets wil horen is volkomen duidelijk want directeur A. J. Both belde pas naar het gemeentehuis op dinsdag 12 juni, ter wijl volgens onze informatie de mede werkers van de timmerfabriek en de vakbonden al op vrijdag 1 juni op de hoogte waren gesteld. Vlak voordat de pers over de situatie bij de timmerfa briek aan de Noordkade is gaan schrij ven werd alsnog de gemeente ingelicht via gemeentesecretaris J. Meule omdat burgemeester mr. A. G. Smal- lenbroek op dat moment onbereikbaar was. Uit de beantwoording van de schrifte lijke vragen blijkt ook dat de timmerfa briek Both BV maar eenmaal telefoni sch contact over de voorgenomen be drijfssluiting heeft gehad. B.en W. zeg gen nog van oordeel te zijn, dat hoewel er door de sluiting van Both een aantal arbeidsplaatsen verloren gaat, wat op zich een trieste situatie wordt ge- WADDINXVEEN - De Stichting voor Katholiek Onderwijs St. Victor heeft met ingang van het nieuwe schooljaar de heer L. J. W. Lazeroms (29) be noemd tot hoofd van de rooms katholieke St. Paulusschool aan de Ja cob Catslaan. De heer Lazeroms, die in Moordrecht woont, is op nog hoofd van de rooms-katholieke ba sisschool ”De Lusthof’ in Voorburg. Het nieuw benoemde schoolhoofd volgt in Waddinxveen de heer J. C. M. van der Zijden op. Zoals bericht is de heer Van der Zijden benoemd tot adjunct-directeur van een MAVO- school in Voorburg. Het rooms-katholiek heeft ook nog voorzien in een andere vacature en wel die van onderwijzeres van de derde klas van de St. Paulus school. Benoemd in die functie is me juffrouw C. P. Riekert uit Voorburg. Tenslotte roemde voorzitter van de ou- dercommissie, de heer C. H. N. Koe- mans, de wijze waarop de heer Van der Namens de schoolbegeleidingsdienst Zijden de St. Paulusschool tot een Midden-Holland en Rijnstreek sprak ’’drempelvrije” school had gemaakt, de heer J. Kersbergen. Hij roemde de waarin alle ouders welkom waren. Hij goede samenwerking en het werk van bood als afscheidscadeau aan de nog in de heer Van der Zijden om de veelheid volle produktie zijnde fotoreportage aan formulieren die aanvankelijk werd van de hele afscheidsavond. Na het of- gebruikt om leerlingen de stap van de ficiële gedeelte, dat duurde van half lagere school naar het voortgezet on- acht tot half negen, volgde een instuif derwijs te laten maken samen te voegen voor de ouders, oud-leerlingen en an- tot één. Voor de heer Kersbergen was dere belangstellenden. In dit informele ling ^ierij féel mal<br i De na de zomervakantie dichtgaande Timmerfabriek Both BV aan de Noordkade. (Foto: Archief Weekblad voor Waddinxveen). stelde vragen luidt als volgt: Daag; Is uw college op de hoogte gesteld door de directie van Timmerfabriek Both BV te Waddinxveen van haar voornemen haar produktiebedrijf te sluiten na de zomerva kantie van 1979 wegens te kort aan ge schoold personeel? Antwoord: 1. Ons college is door de di rectie van de timmerfabriek Both BV op de hoogte gesteld van de voorgeno men sluiting van haar produktiebedrijf. 2. Zo ja. welke informatie is u gegeven en wanneer heeft deze informatie u bereikt? 2. Door één van de directeuren van het bedrijf, de heer A. J. Both, is op dins dag 12 juni 1979 aan de gemeentesecre taris telefonisch kennisgegeven van de voorgenomen sluiting met het verzoek dit ter kennis te brengen van het col lege van burgemeester en wethouders. Het bericht werd telefonisch gegeven om te bereiken dat het gemeentebe stuur op de hoogte van de voorgeno- m e PI 1 ---- l-.~ J- publicaties in de pers zouden verschij nen. Door de directeur, de heer A. J. Both, werd daarbij medegedeeld, dat de slui ting niet een gevolg is van de financiële positie van het bedrijf, doch van de on mogelijkheid op de arbeidsmarkt vol doende produktiemedewerkers te kun nen aantrekken. De omzetdaling bedraagt naar de me dedelingen van de heer A. J. Both in 1979 ten opzichte van 1978 40%, mede omdat bij een gewenste bezetting van 27 produktiemedewerkers in een twaalftal vacatures niet konden worden voorzien. Voorts werd ons medege- werknemers zijn in principe vrij in de keuze van een nieuwe werkkring. De realiteit zal zijn dat de beste mogelijk heid om te slagen binnen de eigen bran che zal liggen. 7. Is mijn informatie juist dat het betref fende bedrijf geen woningen voor zijn me dewerkers exploiteert zodat voor gedwon gen woningontruiming en alle sociale ge volgen van dien niet gevreesd behoeft te worden? Indien mijn informatie niet juist is. kan uw college dan bevorderen dat voor betrokken medewerkers een redelijke op lossing in de huisvestingssfeer wordt ge vonden? 7. Voor zover ons bekend beschikt het bedrijf niet over bedrijfswoningen. 8. Is uw college niet met mij van mening dat om in de toekomst te voorkomen dat onder andere dit soort bedrijfssluitingen nog meer plaats vinden er gezocht moet worden naar gemeentelijke beleidsinstru- sluiting zou zyn alvorens daarover f”enlen (binnen de huidige wetgeving) die gOChtend van 10.00 tot 12.00 uur zijn er in De Bonkelaar aan de Beukenhof activiteiten voor kinderen vanaf 6 8. Ons college constateert dat de wet geen mogelijkheden biedt ons beleid sinstrumenten in handen te geven, die ertoe kunnen leiden bedrijfssluitingen als de onderhavige te voorkomen. Het enige wat mogelijk is binnen het kader van de huidige wetgeving en het vrije spel van de maatschappelijke krachten is dat ons college zo tijdig mo gelijk indicaties ontvangt inzake (mo gelijk) te verwachten bedrijfssluitingen zodat ons college mogelijk in de over legsituatie nog een inbreng kan leveren om de op de tocht staande werkgele genheid te behouden. Dit schrijven B. en W. enigszins geirn- deeld, dat teerd in hun antwoord op de schrifte- ingelicht. lijke vragen van PvdA-fractievoorzitter M. Boete naar aanleiding van de vorige 3. Welke stappen heeft uw college daarna maand aangekondigde sluiting van Tim- ondernomen en op welke datum of data? 4. Indien vraag 3 niet positief wordt beant woord is uw college met mij van mening Iaannemende dat uw college met mij be zorgd is over de werkgelegenheid in Wad dinxveen en de regio) dat er zo snel als mogelijk uw invloed aangewend moet wor den om de schade zoveel mogelijk te be perken wat de werkgelegenheid betreft? 3/4 Ons college heeft na ontvangst van deze mededeling geen stappen onder nomen. Ons college is van oordeel, dat hoewel er door de sluiting van dit bedrijf een aantal arbeidsplaatsen verloren gaat, wat op zich een zeer trieste situatie is, dit niet behoeft te betekenen dat de be trokken werknemers niet elders weer een werkkring zullen vinden. Aan de vraag naar medewerkers in de betrokken branche blijkt in deze regio niet te kunnen worden voldaan. ven werd alsnog de gemeente ingelicht via gemeentesecretaris J. Meuleman, 5. Kunt u mij informeren welke stappen en wanneer Both B V heeft ondernomen om de werkgelegenheid voor zijn werknemers te l.o o met de vakbonden en het Gewestelijk Ar- dinxveen/Sjaak Noteboom), beidsbureau (GAB) in Gouda? 5. Het is niet bekend welke stappen door het betrokken bedrijf zijn gedaan om de werkgelegenheid voor zijn me dewerkers te behouden. 6. Is uw college met mij van mening dat eerst gezocht moet worden naar werkgele den trieste situatie wordt ge- genheid in dezelfde branche voor de ont- noemd, dit niet hoeft te betekenen dat slagen medewerkers? de betrokken werknemers niet elders weer een werkkring zullen vinden. De letterlijke tekst van de beantwoor ding van de door de heer Boere ge- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 11 JULI 1979 liek Onderwijs St. Victor), de wijze St. Paulusschool vijf jaar organisatori- der Zijden voor het werk in het kader sch en onderwijskundig had geleid. Wat hem was opgevallen, was vooral het optimisme en de gulle lach waar mee de heer Van der Zijden zijn werk deed. Hij bood hem een geschenk on der couvert aan. Ondanks de dezelfde avond gehouden het vertrekkende schoolhoofd zijn eer- gemeenteraadsvergadering zag wet- houder A. H. van Gent (PvdA) nog kans acte de presence te geven op de afscheidsreceptie, waar hij namens het Waddinxveense gemeentebestuur een boekenbon aanbood aan de heer Van der Zijden. In een toespraakje prees de school St. Jozef (Kanaalweg) een kist heer P. J. Rippe, voorzitter van het met flessen wijn aan. Mevrouw A. C. schoolbestuur (Stichting voor Katho- Hengst-Titulaer, hoofdkleuterleidster liek Onderwijs St. Victor), de wijze van de Prinses Beatrixkleuterschool waarop het scheidende schoolhoofd de (Jacob Catslaan), dankte de heer Van van de intregatie van het kleuter- en het basisonderwijs. De kleuters be schouwden het St. Paulusschoolhoofd ook als hun schoolhoofd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 5