Raadslid bereikt niets met schriftelijke vragen Materiaalloods in Zuidkade 1 uitgebrand WITTE PRJJZENHAL Nu kan het nogCircus aan Beethovenlaan Lezers schrijven Nostalgische herinneringen Over hengelsportvereniging Waddinxveen M^GOED EN GOEDKOOP! -*• r A A Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. stond. Met name zorgde het in de loods i bouw-isolatiemateriaal voor een enorme zwarte rookontwikke- ledig in vlammen opging. Door het leg gen van een waterscherm tussen de brandende loods en de direct daarach ter staande, in aanbóuw zijnde, rij wo- J. SLINGER Hendrick Staatsweg 559 Rotterdam WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 11 JULI 1979 te laten bieden om in de wateren, waar voor haar het visrecht is verhuurd, te moeten gelden, dat deze groep inwo- ander aan je geestesoog voorbij, nets dan geen aanspraak zou kunnen maken op de overige rechten die het den om publ bleek reaelijk innamen. Was een groot deel gekant te gen verzekeringen, notaris Vos pro beerde dan de gedachten op een ander niveau te brengen - als noodzakelijk achtend - zonder winstbejag. Lang heeft hij niet in de ouderlingen-bank gezeten, d.w.z. niet lang in tegenstelling met broeder Graveland, die naar ik meen tot aan z’n drie-en-tachtigste ver jaardag het ambt van ouderling heeft vervuld. Verder was er de dienstbode in het zwart gekleed met een half wit schortje, Jaantje Slierendrecht, een echte repre- sentante voor het notarishuis. Naast deze Jaantje had mevrouw Vos de be schikking over de huisknecht Bram Jongejan. Deze onderhield de tuin, en was verder belast met het zware werk - de z.g.n. buitenboel -Het zwaaien met de scepter ging mevrouw Vos goed af. Maar ja, niemand sprak haar tegen en men nam dat allemaal maar. Ja, wat al lemaal? Wel Jaantje haar diensttijd was van zondagavond 10 uur tot de andere zondagmiddag half drie, dan was ze vrij.... d.w.z. 6*/2 uur. Kom daar van daag de dag eens om. De beide kandidaat-notarissen, Kraayenbrink en Geist, vormden het personeel. Nog iets over de state zelf: zoals al ge- moreerd was is dit huis van de weg af gesloten door een fraai gesmeed ijzeren hek, vervaardigd door de heer Vis, grootvader van de bekende Nic. Vis aan de Kanaalstraat. Het had echter één ongemak: Als dat hek open moest dan knerpte en knarste dat op haar harre, dat tot ver in de omtrek te horen was, één-druppel deed wonderen. Zal men dit riante huis met hekwerk gaan slopen? Duizenden mensen zeg gen nee, nee, nee.... evenals die eeuwe noude beuk uit de tuin van de voorma lige burgemeesterswoning van Dort- Kroon, die in brandhout is gehakt??? Bestuurders van Waddinxveen, bewaar de panden die U zijn toebetrouwd, het nageslacht zal U daarvoor dankbaar zijn. WADDINXVEEN - Plotseling stond er eind vorige week een heus circus op de hoek Beethoveniaan-Mozartlaan. Dat kan toch maar mooi, midden in een woonwijk, moet menige Wad- dinxvener gedacht bij het zien van de viermaster van Circus Quaiser uit Bremen, dat naar ons Gouwedorp was gekomen voor twee voorstellingen: vrijdagmiddag en vrijdagavond. Voor dat de middagvoorstelling van start ging trok een deel van de dieren en circusartiesten door de Groenswaar- Drie dingen zijn voor mij te wonderlijk, ja, vier die ik niet weet. (Spreuken 30 18). Met een variant hierop zijn er drie, neen vier periodes in mijn leven ge weest die een herinnering hebben ach tergelaten en die onuitwisbaar zijn ge bleken. Niet elke dag staat men daarbij stil. Maar wanneer wij op de één of an dere manier hiermee worden gecon fronteerd, dan gaat er wel het een en ol aan redden niet te denken viel en de brand weer, die het vuur met 2 stralen 1 en 2 stralen uit de hoge-drukspuit nog bestreed, kon dan ook niet verhinde- betalende jeugdlidmaatschap ren, dat de loods en het daarin aanwe de Hengelsportvereniging Wad- zige materiaal, waaronder een tractor r->.| en een hoeveelheid bouwmateriaal vol- vember 1977 een overeenkomst aange gaan voor de tijd van zes jaren, in gaande 1 januari 1978 en mitsdien ein digende 31 december 1983. zo- 'ubliek te trekken en dat speelruimte. Maar zoals iedereen dra de planologische procedures aan de achterzijde'van het ter rein aan de Mozartlaan. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak vervolgens vanwege de bin- Noteboom). WADDINXVEEN - Het gemeenteraadslid voor de SGP/Hervormde Kiesvereniging/GPV, ir. T. Drost, heeft niets weten te bereiken met zijn schriftelijke vragen aan het college van Burgemeester en Wethouders over de hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW). Er komt namelijk geen verandering in de tot 1984 durende overkomst met de hengelaars, de kosten van het jeugdlidmaatschap voor lOjarigen en ouder blijven gehandhaafd, terwijl ook een (iets) goedkoper lidmaatschap voor 16- jarigen en ouder niet tot de mogelijkheden behoort. Hoewel daar niet in de beantwoording betekent dat de jeugd tot en met 9 jaar van de vragen over wordt gesproken geen lid van de Hengelsportvereniging betalen de jeugdleden van de hengel sportvereniging Waddinxveen vanaf hun 10e jaar f 7,-. Jongeren beneden de 10 jaar mogen in de HSW-wateren dus gratis vissen. In het jeugdlidmaat schap is begrepen de kosten van toe zending van het educatief geschreven maandblad Hengelsport, waarvan de drichting, kon worden voorkomen, dat de brand naar deze woningen over sloeg, hoewel door de grote hitte wel een materiaalloods van Bouwbedrijf verschillende ruiten van deze woningen j een aldaar in aanbouw bare wateren in deze gemeente is, voor zijnd complex woningen, in lichterlaaie zover de gemeente daarover zeggen- s' schap heeft, nagenoeg geheel verhuurd opgeslagen aan de Hengelsportvereniging 5Vad- w, x.,.,, viivimv i wiwuLwmiw- dinxveen. Voor deze verhuur is op 1 no- ling. nablussen vergde nog ruim een uur, wat met name een gevolg was van het ver- Onmiddellijk werden hierna de tweede brande isoiatie-materiaal waarin zich eenheid en alle beschikbare manschap- nog smeulende resten bevonden en wat pen opgeroepen, die binnen vijf minu- dus geheel uit elkaar getrokken en na- ten hierna ter plaatse waren. De brand geblust moest worden. Het was dan 2. Is het juist, dat de HSW ook van de had echter kennelijk al zolang gewoed, ook ruim tien over negen, voordat de jeugdigen onder 16 jaar en. hoewel zij niet voordat alarm werd geslagen, dat aan brandweerlieden konden gaan inpak- wettelijke bijdrageplichtig zijn It.a.v. de redden niet te denken viel en de brand- ken. algemene bijdrage), wel een bijdrage ver- weer, die het vuur met 2 stralen lage ;Naar de oorzaak van de brand wordt eist voor een visvergunning in de gepachte druk en 2 stralen uit de hoge-drukspuit nog een nader onderzoek ingesteld, wateren? bestreed, kon dan ook niet verhinde- warbij gedacht wordt aan kortsluiting 2. Het betalende jeugdlidmaatschap ren, dat de loods en het daarin aanwe- in de in de loods aanwezige tractor. De van de Hengelsportvereniging Wad- zige materiaal, waaronder een tractor totale schade wordt geschat op onge- dinxveen geldt vanaf het 10e jaar. Dit en een hoeveelheid bouwmateriaal vol- veer 85.000,-. WADDINXVEEN - Zaterdagmorgen om tien voor half acht werd de vrijwil lige brandweer van Waddinxveen gea larmeerd voor een uitslaande brand in m aaou'wuw tijnus., >ij wv- het gebied van de woonwijk-in-wording ningen en dankzij een gunstige win- - Zuidkade 1Bij aankomst van de eerste nagenoeg alle openbare vijvers, singels eenheid, die ongeveer zeven minuten e.d. in Waddinxveen verpacht is aan de na de melding ter plaatse was, bleek dat hengelsportvereniging HSW? Antwoord: 1Het visrecht op de open- Rehorst, bij Voorlopig over vier dingen zal ik mijn gedachten weergeven om hierdoor ook bij U herinneringen wakker te roepen, die van nut kunnen zijn, of die hun spo ren hebben achtergelaten waardoor aangename doch vervlogen tijden nog tot LJ kunnen spreken. Mijn eerste gedachte wil ik bepalen bij het Notarishuis Ameborgh. In de jaren 1915-1928 heb ik kostelijke uren door gebracht in Ameborch - rondom water -Ja, dat was zo, aan de voorkant een klein slootje, vóór het huis staande, rechts een sloot die als afscheiding diende van de tuin van de burgemeester-woning, links een sloot dat langs de paardenstal liep en daar achter de vaart die uitmondde in de Pletteplas. Achter het huis was een grote tuin, deels sier- en deels moestuin met fruitbomen. Het geheel gaf een ka steelachtige indruk, zoals die o.m. wordt beschreven in sommige boeken van Courts Mahler e.a. De paardenstal werd allang niet meer gebruikt. De voorgangers van notaris Vos beschikten wel over gerei. Nu de naam Vos gevallen is, ga ik even met U praten en deze aan U voorstellen: De familie bestond uit Pa en Ma Vos en hun eniggeborenzoon Gerrit. Gerrit waren gesprongen was mÜn vr*end, en we vormden met nog een paar anderen een hecht team, BRANDMEESTER maar Gerrit was mijn boezemvriend. Om tien voor acht kon het sein ’’brand Notaris Vos een statige eerbiedwaar- meester” worden gegeven, maar het dige verschijning - later met puntsik - was een integer man, die niet door ie dereen werd begrepen laat staan ge- waarderend; dat laatste bleek wel uit de houding die de kerkeraadsleden - niet allen - tegenover hun mede-ouderling behoeft te zijn om in de wateren waar van het visrecht is verhuurd, te mogen vissen. 3. Acht het college het, met mij, gewenst opde door de hengelsportvereniging om voor genoemde jeugdigen deze bij- Waddinxveen ontwikkelde activiteiten drage te laten vervallen? 3. Ons college acht het niet gewenst dit jaar een (iets) goedkopere mogelijkheid abonnementskosten al f 6,50 per jaar verplichte lidmaatschap te laten verval- bedragen. De hengelsportvereniging len. Door dit verplichte lidmaatschap Waddinxveen, die 700 leden telt, waar- kan het bestuur van de Hengelsport- vissen, waarbij als compensatie dan onder 120 jeugdleden, heeft ook nog vereniging nl. corrigerend optreden om een apart tarief voor 65-plussers. Voor de naleving af te dwingen van de in de een tientje per jaar zijn zij in het bezit huurovereenkomst opgenomen bepa- van de ’’grote vergunning” met de mo- lingen, bijvoorbeeld t.a.v. vernielingen lidmaatschap van de vereniging biedt, gelijkheid overal m het Tand te mogen vissen. Het lidmaatschap voor 16- jarigen en ouder bedraagt f 20,- per jaar. Volgens B. en W. is het visrecht op de openbare wateren in Waddinxveen, voor zover de gemeente daarover zeg genschap heeft, nagenoeg geheel ver huurd aan de hengelsportvereniging Waddinxveen. In de gemeentelijke be groting voor 1979 staat dat de verpach ting van het visrecht aan HSW betrek king op de bermsloot van de Voorof- sche Polder vanaf de Kerkweg-West, de gemeentelijke singels in de Oranje- s wijk, Vondelwijk en de Groenswaar- den, de plas achter de rioolwater zuiveringsinstallatie en de Petteplas. Dit alles levert de gemeente dit jaar 300,- aan pachtgeld op. LETTERLIJKE TEKST De letterlijke tekst van de door ir. Drost gestelde vragen en de door B. en W. daarop gegeven antwoorden luidt: Vraag: 1. Is het juist dat het visrecht op van oevers of beplantingen en derge lijke. In het lidmaatschap is begrepen, dat de leden het zeer instructieve tijd schrift ’’Hengelsport” ontvangen. 4. Acht het college het gewenst om voor inwoners boven 16 jr. naast de mogelijk heid van lidmaatschap van HSW ook een (iets) goedkopere mogelijkheid te laten bieden om een vergunning te hebben om in de gepachte wateren te vissen. (Dus zon der de overige rechten die het lidmaat schap van HS W biedt)? 4. Ons college ziet geen mogelijkheid en acht het ook niet gewenst - gelet Waddinxveen ontwikkelde activiteiten - deze te dwingen inwoners boven 16 deze plek te (her(ontdekken als nenkort van start gaande bouw - te lukken. Het "groene weet gaat ook dit groen voor een be- daarvoor rond zijn - van drie bunga- longetje" op de hoek Beethovenlaan- langrijk deel verdwijnen. In de eerste lows Mozartlaan blijkt uitstekend geschikt plaats vanwege de bouw van een te zijn voor dit soort activiteiten, trou- nieuw politiebureau aan de Beetho- wens ook steeds meer jongeren begin- venlaan en i nen

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 7