de hefbrug Rondom Ton v. Ginkel Brieven aan de gemeente Bibliotheeknota Energie Jan den Hartogh (3) Bibliotheeknota (1) j ook individuele Waddinxveners, 19 19 Waddinxveen De gemeente-secretaris, J. Meuleraan. Uw schrijven van betreffende leden van de gemeenteraad, worden ge was bedoeld. Brieven voor de raad worden niet door het college afgedaan, 't Is maar dat u het weet. Energiegebruik is één van de zaken die zitten in de portefeuille van de nu in geen voorlopig standpunt kan innemen dan getuigt dat niet van kracht". Fred de Ru ij ter (VVD): "Ik vind het one legant van de kant van de PvdA om terwijl men weet dat twee leden van de raad in het bestuur van de bibliotheek zitting hebben genomen en dat er een bibliotheeknota zal verschijnen, zo’n tamtam te maken. Het komt bij mij over als zoeken van goedkope publiciteit". Vele mensen hier aan boord van de Logos, die nu in Sandakan geweest zijn, kunnen zich dat wel goed indenken. We zagen on- heeft Ton van Ginkel 21 medewerkers en kon hij recent een jaaromzet van 15 mil- Gemeente Waddinxveen, tel. 01828-4433, M'n eerste activiteit betrof het verhuren van een buitenhuisje van mijn broer in Spanje. Toen kwamen daar buitenlandse appartementen van vrienden bij. Dat is het begin van het reisbureau geweest. Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 Wethouder Paul van Schie (CDA) wist niet hoe dat kwam, maar l werd x» goede orde ontvangen en is in behandeling genomen. Over het in uw schrijven bedoelde onderwerp zult u nader bericht ontvangen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1979 i van Ginkel (43), direc teur van Van Ginkel bv reis- en passage bureaus, vestigingen in Waddinxveen, belangstelling genoten. Vooral de boeken- Gouda, Den Haag, Zeist en Zoetermeer. sten, is ook Elseviers Weekblad niet ont gaan. Vlak voordat hij naar Sulawesi Ce lebes) zou vertrekken, een nieuw reisdoel dat hij voor uitbreidingsmogelijkheden seerd, kerken bezocht, openlucht bijeen- Sittg verkennen, ten berichten. Daarin wordt er toch gewag van gemaakt dat de Partij van de Arbeid van mening is, dat subsidiëring van de ch- raad banden van de openbare christelijke ristelijke openbare bibliotheek onmogelijk bibliotheek in fasen aangepast zullen wor den aan de eisen van de Bibliotheekwet. Voorts zal een nota over de bibliothee- kontwikkeling worden uitgebracht. Zegt minst onelegant, wetende, dat een bibliot- de Partij van de Arbeid dat onderdeel van het beleidsprogramma thans op? Marie Boere (PvdA) jen willen over het algemeen snel werken. Ik wens echter geen uitspraak over deze Omdat de gemeentelijke bibliotheeknota er nog altijd niet is, ondanks allerlei belof ten van B. en W., kan het geen kwaad nog eens terug te kijken naar de gemeente raadsvergadering van woensdagavond 21 maart. Dat is de avond voordat burgemee ster mr. Bert Smallenbroek door de parle mentaire commissie-Patijn tevergeefs aan de tand zou worden gevoeld over zijn ver meende kennis met betrekking tot het oor logsverleden van oud-CDA- fractievoorzitter in de Tweede Kamer mr. Willem Aantjes. De raadsleden deden toen zeer lang qver de ingekomen stukken, omdat daar brie ven bijzaten van het Humanistisch Ver bond inzake de naar de mening van de hu- af °f ket belangrijk is informatie door te noga! eens met het probleem dat de inwo- ners hun brieven geregeld verkeerd adres seren. In Waddinxveen zitten de inwoners len nagaan hoe de vork aan de steel zat. met het probleem dat het gemeentebe stuur brieven nogal eens onbeantwoord sprak de man die tien jaar geleden een schip. In reis- en passagebureau begon met 75 gul- Het doen en laten van de 43-jarige Wad- dinxvener Ton van Ginkel, de man die ter leren kennen, maar vooral is dit een laatst landelijk in het nieuws kwam door- ideale gelegenheid om teams van het schip dat zÜn reisbureaus in Waddinxveen, naar andere plaatsen te zenden dieper het Gouda, Den Haag, Zeist en Zoetermeer binnenland in om daar de mensen te berei- ken met het evangelie! Vorig jaar boekten 23.000 personen bij Van Ginkel bv voor auto-vakantiereizen. Als reisagent, dus als bemiddelaar voor andere reisorganisaties, kwam het bedrijf op 17.000 boekingen. ..Ik zit weinig achter mijn bureau, ik ben een zoeker, naar nieuwe mogelijkheden, nieuwe invalshoeken. Ik kijk op een eigen manier tegen de reiswereld aan", zegt Ton van Ginkel, die ..zonder ervaring. Energiegebruik is één van de zaken die niks, ook geen stage nu tien jaar geleden zitten in de portefeuille van de nu in die reiswereld binnenliep. „Ik ben op een Noord-Italie op vakantie zijnde burge- gegeven moment gewoon maar begonnen, meester mr. Bert Smallenbroek. Beper- h"' king van het energiegebruik behoort dus al zijn aandacht op te eisen. Dat is ook wel het geval maar onze eerste burger slaagt er maar niet in daarover iets zin- rig". worden. In publikaties wordt gezegd, dat Cees van 't Hoog (CDA): "Ik heb geen het zo erg is, dat de bibliotheek zich eerst conclusie getrokken. Ik heb een vraag ge- moet opheffen voordat een situatie ont- steld". staat, die voldoet aan de eisen van de vier Marie Boere (PvdA): "Ik heb duidelijk jaar oude bibliotheekwet. De Wad- willen maken, dat ik vooralsnog niet van dinxveense situatie zou strijdig zijn met de plan ben mij daarvan terug te trekken wet. Ik heb me over deze publikaties ver- Wethouder Anne Van Gent (PvdA): "Ik baasd. Deelt wethouder Van Gent de uit- hoor dat de heer Barth met verbazing mensen stonden te wachten voor de loop- echtgenote. „Ik had in een pandje twee om enkele boeken te kopen op het bureaus staan. Je hoort wel meer van die schip. In die tien dagen dat we in Sanda- de brief ingegaan. De heer Lont heeft Gelukkig lijkt diens beschuldiging niet hard gemaakt". Dirk Lont: "Ik heb een paar uitlatingen van de heer Van 't Hoog met elkaar in ver band gebracht. Hij heeft wel degelijk ge zegd: wie schrijft die blijft Cees van 't Hoog: "Heb ik beweerd dat "wie schrijft die blijft" iets negatiefs zou zijn? Dat brengt de heer Lont er nu in, maar ik heb het niet in mijn mond gehad en ook niet gesuggereerd. Wat zou ik te gen het Humanistisch Verbond hebben? Ik heb alleen gezegd, dat het zijn doelstel ling beter kan bereiken, indien het ook in zijn correspondentie zijn naam eer aan doet. Dit is een advies omdat ook ik vind dat het Humanistisch Verbond in de sa menleving een functie heeft en er in moet blijven. De suggesties die de heer Lont aan mijn woorden verbindt, zijn onjuist". Dirk Lont: "U wenst ook meer stem te ge ven aan het Humanistisch Verbond?" Cees van 't Hoog: "Ik ben niet degene die stem moet geven aan het Humanistisch Verbond. Ik zei juist dat het Humanistisch Verbond dit zelf moet doen en zal moeten bepalen, hoe het dit doet. Ik ben degene die luister en beoordeel". nigs op papier te zetten, hoewel het er nu toch van lijkt te gaan komen. Diverse ge meenteraadsleden. te beginnen bij de vo rig jaar uit de raadzaal vertrokken Willem Verbaan Progressieven PPR), hebben hem dan ook herhaaldelijk achter de broek gezeten. Zo ook in één der laatste gemeenteraads vergaderingen toen Jan Havenaar (SG- P(HKV/GPV) naar de maatregelen van het college van B. en W. vroeg om het ener giegebruik te beperken. In iets van een antwoord maakte de raadsvoorzitter toen duidelijk dat de zaak al jaren besproken wordt en aan de orde zal komen in de raadscommissie voor de financiën. Vol gens Jan Havenaar kan de openbare ver lichting op, de Gouwebrug. de Henegou- werweg en het Koordeinde best een pitje lager worden gezet. Of de gemeente daar bij de provincie maar eens op wil aandrin gen. "Als aan energiebesparing wordt ge- - - dacht, moet het aspect van de veiligheid werken op het, evangelisatieschip de Lo- niet uit het oog worden verloren", vond de de geëigende kanalen kie- laten horen. Zijn brief schreef hij vorige burgemeester, die na de vakantie over het energiegebruik in Waddinxveen en wat daar daadwerkelijk aan gedaan kan wor den wel met een nota zal komen. In ieder geval heeft ook PvdA- fractievoorzitter Marie Boere laten weten zich over de energiebesparing niet geluk kig te voelen, zolang ministers van Bin nenlandse Zaken besluiten op het departe ment de letter "B" onverlicht te laten. "Als iemand denkt dat dat helpt, dan is men in Nederland verkeerd bezig. Het gaat om een mentalitietsombuiging. Op het ogenblik wordt er gesmeten met ener gie. Als men hieraan een halt wil toeroe- pen, is een heroriëntatie in het denken noodzakelijk", aldus Marie Boerre tot het Waddinxveense college dat ook al een an der milieu-vriendelijk begin heeft gemaakt door kringlooppapier te gebruiken voor een brief aan de bewoners in het Brugcen- trum. "Ik denk dat wij dat wel vaker zul len gebruiken", zei mr. Bert Smallen broek tot Dirk Lont (PvdA) die dit was opgevallen. De gemeenteraadsvergadering van woens dagavond 21 maart werd gehouden op de dag dat het Weekblad voor Waddinxveen u'tgebreid melding maakte van de PvdA- lota met boordevol kritiek op de opzet, iet doel en het reilen en zeilen van het daatselijk bibliotheekwerk, waarin rijk en ■emeenie samen zo'n kwart miljoen gul- 'en gemeenschapsgeld stoppen, lees Dijkshoorn CDAin de raadszaal: llr 'Uit regelmatig contact met het bestuur Brievenschrijvers krijgen van het Waddinxveense gemeentebestuur zo n an de bibliotheek is mij gebleken dat uit- kaartje bij wijze van voorlopig antwoord. de bi- l/.ivoi.h. L/priuwnim izrr* tC horCtt frUCtie Zül mamsten onzorgvuldige wijze waarop le- hoe a/ies reiit en zeih Het Weekblad voor zen den van B. en W. en dan vooral wethouder Anne van Gent PvdAzouden omspringen met de HV-correspondentie, en van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs VOO) met betrekking tot een eventuele deelname in het bestuur van de Christe lijke Openbare Bibliotheek "Wad dinxveen". CDA-fractievoorzitter Cees van 't Hoog bekroop toen, bij het lezen van de brieven van het Humanistisch Verbond, het gevoel dat de humanisten het motto lijken te heb ben: Wie schrijft die blijft. "Zitten ze niet in een bestuur, dan schrijven ze dat ze er in willen. Zitten ze wel in een bestuur, dan schrijven ze dat ze hun zin niet krijgen. Wie dat motto: "wie schrijft die blijft" heeft moet zich ook realiseren, dat de wijze waarop men schrijft medebepalend is voor de mate waarin men blijft. Ik meen, dat het Humanistisch Verbond zich dit onvoldoende realiseert. In een brief worden beschuldigingen geuit, wordt min „u,,„ of meer gesuggereerd dat het college het spraken, gedaan in de - mij niet bekende - heeft kennis genomen van perspublikaties nota? Waarom is niet gewacht op het uit- omtrent een nota, uitgebracht door een brengen van de gemeentelijke nota? Uit werkgroep van de Partij van de Arbeid. Ik krantenberichten in het Weekblad voor meen dat dé heer Boere er verstandig aan Waddinxveen) heb ik opgemaakt, dat van- heeft gedaan mee te delen, dat geen initia- avond een initiatiefvoorstel van de kant tiefvoorstel tegemoet kan worden gezien, van de fractie van de Partij van de Arbeid en dat de bibliotheeknota zal worden afge- tegemoet zou kunnen worden gezien, om- wacht". dat de achterban geen enkele speelruimte Hans Barth (D'66): "Het antwoord van zou hebben geboden. In tegenstelling tot het college is gerustellender dan de kran- het verkiezingsprogramma van de zpartij van de Arbeid staat in het beleidspro gramma, dat de huisvesting en de voor- De Waddinxvener Jan den Hartogh, die - zoals we vorige week schreven - sinds be- gezonderd het CDA geen enkele in dé gadering nog te recent gehouden. Het is gjn van dit jaar voor een jaartje is gaan raad vertegenwoordigde politieke partij een illusie te denken dat een initiatiefvoor- werker, at het c:'a.n~e!:sat:c:ch:~ dc "L„ ooit contact met het bestuur van de bi- stel op tafel zal worden gebracht. Mijn gos" ("HetWoord" f heeft weer van zich bliotheek heeft opgenomen om te horen fractie zal voor d--- Waddinxveen van vandaag lezende moet Cees van 't Hoog (CDA"Wenst de heer ik vragen, of men van andere zijde wel ooit Boere zich nu en in de toekomst aan het contact met het bestuur heeft gezocht, gemeenschappelijke beleidsprogramma te Men weet niet eens hoe vooruitstrevend dit houden? bestuur is. Men zegt wel eens dat allerlei Marie Boere (PvdA): "Ik heb in septem- verenigingen in het bestuur horen te zit- her 1978 gezegd, dat mijn fractie zich in tern Dat is echter niet juist; het zijn de af- derdaad gebonden achi aan het beleid- gezanten van de lezers die daarin horen". sprogramtna. Die aanvaarding van die Hans Barth (D'66): "Een politieke partij PvdAniet geheel vreemd aan die van de gemaakt moet worden en dat de fractie zich moet laten leiden door de nota van de Partij van de Arbeid. Ik acht dit op zijn heeknota op komst. Het excuus van de heer Boere. dat de tijd te kort is geweest, "Progressieve parti- acht ik vrij goedkoop. Men ziet kans een verslag van de ledenvergadering binnen 14 uur in de krant (Weekblad voor Wad- zaak te doen, daarvoor is de afdelingsver- dinxveen) te krijgen. Als men dan nog maand op de Logos", een schip dat maxi maal 140 personen kan bergen en ruimte biedt aan 150 bezoekers, toen het voer in de wateren rond Celebes. Dit is zijn relaas, zoals hij dat toestuurde aan de redactie van het maandblad van de hervormde Im- manuëlkerkgemeente, waarvan de Wad dinxveense oud-radio-offtcier lidmaat is: "Het handboek voor Maleisië betiteld verantwoordelijkheid liet onverlet, dat het Sandakan als het "Kleine Hong Kong". verantwoordelijke wethouder (Anne van politiek denken zou vormen. De conclusie, Z”, 1 bibliotheeknota vooruit te moeten lopen. Een werkgroep, waarin twee raadsleden zitting hebben, vindt het allemaal te bar eigen programma uitgangspunt voor het Gent), heeft gemeend op die gemeentelijke 'dat mijn fractie zich terugtrekt van het ge- o__o zamenlijk beleidsprogramma is voorba- geveer 20 vrachtschepen geankerd liggen in de baai voor de haveningang van Sanda kan op het eiland Sabah, het vroegere Noord-Borneo. De meeste vrachtschepen waren hout aan het laden, wat het belan grijkste exportartikel van Sabah is terwijl je op de achtergrond de vrij hoge gebou wen van Sandakan zag staan met daar achter de hoge bergen en heuvelruggen, die een groot gedeelte van de stad over schaduwden. In feite is Sandakan met haar inwonertal van 30.000 een van de kleinste plaatsen, die de Logos heeft bezocht sinds lange tijd dit jaar. In de stad zijn slechts drie kerken. Het be zoeken van zo 'n kleine haven geeft je niet alleen een hechtere band met de bevol king. en doet je niet alleen de mensen be- i.. i'i. ideale gelegenheid om teams van het schip zÖn reisbureaus in Waddinxveen, nu ook voor de klanten vreemd geld zijn gaan wisselen en hij wel tegen dezelfde Ër gingen zes teams in Volkswagenbusjes aan- en verkoopkoers en zonder^extra ko en bestelwagens weg: volgeladen met boe- ken en evangelisatielektuur, dia- en ftlm- projektoren, versterkers enzovoort. De teamleden hebben konferenties georgani- komsten georganiseerd, veel films ge draaid en dia’s getoond van ons p-’-f zo 'n team ben je druk bezig, want je bent den op de bank en één medewerkster zijn meestal met zo 'n zes tot zeven man en dan echtgenotemet ElseviersJouke Mulder, wordt er van ieder wat gevraagd! Vaak Wat deze toeristisch georiënteerde zitten in zo'n team ook doodgewone be- weekblad-journalist in Waddinxveen manningsleden van ons schip, die zich dan hoorde en in meer dan 130.000 exempla- een weekje vrij konden maken! ren van Elseviers Weekblad liet afdrukken Terwijl de teams hun werk deden bleven was dit: wij aan boord van de Logos ook niet met Tien jaar geleden begon hy met 75 gulden onze armen over elkaar zitten. Het schip op de bank: Ton is nooit in Sandakan geweest, dus U be grijpt misschien wel dat we van een grote niet was bericht dat de gemeente met deze laat of pas in een laat stadium iets van zaak bezig is". Nu doet zich ook nog iets anders voor, zoals we al hebben geschreven: Wad- kent zo’n 3.000 man per dag! Een bezoe- 1 op een verkeerde manier hun brieven aan de er een kentering te komen plaatselijke overheid. Wat al die brieven en laat gemeentesecretaris J. Meuleman betreft stellen B. en W. zich uiterst flexi- voorbedrukte kaartjes rond sturen opdat bel op en proberen ze na te gaan welke be de brievenschrijvers in ieder geval weten doeling de brievenschrijver kan hebben ge- dat hun schrijven is aangekomen en - uite- had om het stuk op de juiste tafel te krij- raard - in behandeling is genomen. Dat is gen, maar lastig is het allemaal wel na- een goede zaak. We hopen dat het ge- tuurlijk. Daarom is het van belang het vol- meentehestuur erin slaagt dit vol te hou- gende te weten: den. want het is nog altijd zo dat de bevol king er niet is voor het gemeentebestuur Brieven kunnen worden gericht tot de ge- maar andersom, al is dat niet altijd even meenteraad, het college van Burgemee- goed te merken. ster en Wethouders en de burgemeester. In dit verhand herinneren we nog maar Deze drie organen kent de wet. Een brief, eens aan het voorval dat Charles Wijnen gericht tot een lid van het college, zal al- PvdAin de gemeenteraad ter sprake tijd door één van de wethouders in het col- hracht. Hij zei in het Weekblad voor Wad- lege worden gebracht. Brieven, gericht tot dinxveen gelezen te hebben dat een inwo ner van Groenswaard 2 op 4 september bracht in het orgaan, dat kennelijk 1978 een brief aan B. en W. had gestuurd naar aanleiding van de vervuilde speelp laats aan Akkerwinde/Waddepad en boord Humanistisch Uerbond doelbewust ne geert. Bij het lezen van de brief ontstaat de neiging het Ter bond inderdaad te nege ren. Toch moet men als bestuurder hier aan niet toegeven", aldus Cees van 't Hoog, die nog zei dat het Humanistisch Verbond zijn doelstellingen beter zou kun nen realiseren, indien het de naam meer eer zou aandoen. Opmerkingen als "de gemeentelijke brie venbus is lek" en "degemeentelijke infor matiekanalen deugen niet" schoten ook bij wethouder Anne van Gent PvdAin het verkeerde keelgat. Niettemin wil ook hij het Humanistisch Verbond - waarmee goed over de gemeentelijke politiek, in het bijzonder de bibliotheek, kan worden ge sproken - bepaald niet negeren. "Dat heb ik ook niet gezegd", kwam Cees van 't Hoog er tussendoor. Dirk Lont (PvdA) vond het een verheu gende zaak dat de christen-democraat niet in de brievenbus van het raadhuis kan graaien. "Ik hoor uitlatingen als "wie schrijft die blijft". "Ik heb de neiging die brieven te negeren", "die organisatie zou haar doel meer eer aan doen, wanneer ze wat ze doet achterwege laat". Deze uitla tingen verontrusten mij. De heer Van 't Hoog is namelijk daarmee bezig de doel stelling te beoordelen en hij leidt daaruit /n Waddinxveen zit het gemeentebestuur daarop geen antwoord had gekregen. zenden naar degenen voor wie de informa- ners hun brieven geregeld verkeerd adres- niet hoe dat kwam, maar beloofde te zul- tentoonstelling trok veel bekijks. Massa s Hij^had in die tijd^één medewerkster, zijn tie is bedoeld seren. In Waddinxveen zitten de inwoners len nagaan hoe de vork aan de steel zat. Cees van t Hoog: De heer Lont fanta- met het probleem dat het gemeentebe- 'Ik zou het betreuren als de briefschrijver plonk steert. Ik heb die woorden niet gesproken, stuur brieven nogal eens onbeantwoord niet was bericht dat de gemeente met deze schip. In die tien dagen dat we in Sanda- verhalen, zoals ik ze vertel, maar zo is het Integendeel, ik heb de toonzetting van de jaat of pas in een laat stadium iets van zaak bezig is". kan hebben gelegen, zagen we maar liefst toef met mij begonnen.^ Nu, na tien jaar, brief zodanig genoemd, dat die uitnodigt zjch laat horen. Gemeenteraadsleden, Nu doet zich ook nog iets anders voor. 30.000 mensen komen-en-gaan! Dat bete- tot negeren, maar ik heb er aan toege- maar 00k individuele Waddinxveners. a voegd dat ik als bestuurder dat niet mag hebben daar herhaaldelijk hun misnoegen dinxveners adresseren geregeld en zal doen. Ik ben dan ook duidelijk op over geuit. verkeerde manier hun brieven kersaantal, dat we de laatste maanden joen gulden noteren. „We vormen een aan boord van dit weliswaar kleine kleintje in de reiswereld, maar zijn sterk scheepje nog maar zelden hebben meege- groeiende. Ik heb veel mislukkingen om maakt! We hopen en bidden vaak, dat de me heen zien gebeuren. Mijn uitgangspunt mensen, door de Christelijke lektuur de was stap-voor-stap een bedrijf op te bou- Heiland mogen leren kennen. wen. Geen wildgroei. In de afgelopen ja- Daarnaast hebben we ook een bijeen- ren heb ik heel wat afgesjouwd, om nieuwe komst gehouden voor zondagsschoollera- projecten te ontdekken. ren. Verder een internationale muzieka- Ik spreek Ton van Ginkel vóór zijn vertrek vond in een concertzaal in het centrum van naar Sulawesi Celebes), een reisdoel dat Sandakan, een koffiebar, wat we gewoon hij sinds kort in de bestaande Indone- aan boord van het schip hebben georgani- siëreizen heeft ingebouwd. Hij gaat zich seerd en waar de mensen konden genieten oriënteren omtrent uitbreidingsmogelijk- van een echt "Logos-bakkie"! We kregen heden. „We zijn een van de weinigen die toestemming van de autoriteiten om films Celebes bij een Indonesië-reis betrek- te draaien op de kade, zo probeerden we ken. Het eigen Indonesië-programma de mensen het wachten voor de loopplank van Van Ginkel bv is in zijn derde jaar „en te veraangenamen met films. Door al deze loopt goed". Andere activiteiten zijn de programmaonderdelen konden we echt auto-vakantiereizen (Spanje, België, zien dat de Heer aan het werk was! Er kwa- Duitsland, Oostenrijk. Frankrijk, Zwit- men vele mensen tot Hem en velen werden serland), „een markt die algemeen ge- bemoedigd door het evangelie en de akti- sproken een grote groei doormaakt". Ton viteiten die we in dit kleine stadje brach- van Ginkel fungeert op dit punt niet alleen ten! als touroperator; voor de auto- Toen we maandag vertrokken uit Sanda- vakantiereizen heeft hij ook eigen bunga- kan namen we afscheid van de vele kennis- lows in beheer. Dat geldt voor België Gem sen, die we hebben gemaakt. Zwaaiend en menich) en Frankrijk (de Dordogne- wuivend lieten we hen op de kade achter, streek). „In de Dordogne zoek ik naar het zal waarschijnlijk nog een lange tijd nieuwe mogelijkheden. Ik heb een plan duren, voordat de Logos terugkeert naar voor een bungalowpark. Het moet een ru- Sandakan, maar we bidden dat God dit stig, op de natuur gebaseerd geheel wor- belangrijke werk op langer termijn wil den. Zoiets als mij voor de geest staat vind voortzetten", aldus Jan den Hartogh, je in de Dordogne praktisch niet." wiens "Logos" dezer dagen Lai en Papua Nieuw Guinea binnenvaart om vervolgens door te varen naar Port Moresby, Bris bane en Sydney.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 4