W’VEEN TOEN EN NU Aanrijding op Henegouwerweg Politie kijkt 400 voertuigen na WAT EEN VERSCHIL ZEG, Noordkade toen Noordkade nu Vrijdagmiddag viel een regen van bekeuringen Nader advies over verzoek notarishuis Jazztival in Zoetermeer boekhandel veldwijk 4 S NOOPDKAOfc, WADDINXVEEN. Al O'V KA P'fF [lil WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1979 PASSAGE 53 TEL. 2620 - feerd dan bijvoorbeeld de Zuidkade, bepaald lommerrijk te noemen. Er FOTO'S: SJAAK NOTEBOOM voertuigen overschreden 53 de toege- stane maximum-snëlheid. De snelhe den varieerden van 63 tot en met 94 km per uur. WADDINXVEEN Ditmaal de Noordkade tweemaal in beeld: boven de situatie in de jaren dertig en onder anno 1979. Opnieuw, wat een verschil zeg. Weinig herinnert er meer aan hoe het was. Rechts op de voorgrond zijn als enige herkenningspunten overge bleven de houten gevel van ”Gebr. Karreman” (hout, board, carboleum) en de voorzijde van het huidige woon- winkelhuis van bakkerij H. v. d. Loo. Voor de rest is de Noordkade, die vroe- handremmen te hebben en van 2 perso nenauto’s werden respectievelijk een koehoorn en een zogenaamde F.B.I.- hoorn gedemonteerd. Behoudens de 6 uit het verkeer genomen bromfietsen werden ook 2 personenauto’s en 1 mo torfiets, gezien de zeer slechte techni sche staat, uit het verkeer genomen. Gelijktijdig werd tijdens deze controle op de Sniepweg en de Juliana van Stol- berglaan radarsnelheidscontrole ge houden. Van de 460 gecontroleerde ger op bepaalde plekken behoorlijk smal kon zijn, totaal veranderd. De weg is breder geworden en geschikt ge maakt voor het snelverkeer en de sloot met bruggetjes is verdwenen. Ook foetsie zijn de woonhuizen aan de linkerkant. Daar staan nu de bedrijven van Glasbeek Finish BV, Glasbeek Autoschade BV, Tuincentrum Gerts en Timmerfabriek Both BV. In het begin van deze eeuw was de Noordkade, die overigens veel minder werd gefotogra- WADDINXVEEN Burgemeester e i Wethouders hebben de gemeentera; gevraagd het verzoek van de werk groep ’’Red het notarishuis” tot het la ten restaureren van het voormalige n< tarishuis aan de Kerkweg-Oost 165 hun handen te geven voor nader advie Zoals bekend werd het betreffende ver zoek, vergezeld van 2693 handtekenin gen en een alternatief revalidatieplan van de Gelderse architect ir. E. J. Ho genberk, deze zomer aan de wetho ders A. H. van Gent (PvdA) en me vrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester (WD) door enkele werk- groepleden aangeboden. Intussen is bekend geworden dat de Rijksdienst voor de Monumentenzorg van het Ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk (CRM) het uit 1859 stammende pand in het Brugcentrum niet geschikt acht om op de aanvullende ontwerp- monumentenlijst te zetten, zoals de werkgroep ’’Red het notarishuis” in november vorig jaar had gevraagd. Vol gens de werkgroep gaat de revalidatie van het oude notarishuis f 350.000, kosten, terwijl de gemeente dit karwei becijfert op 600.000,waarbij nog de tonnen geteld moeten worden die er in de loop der tijd in het panct zijn ge stoken om het voor de streekmuziek- school Waddinxveen bruikbaar te houden. gen van de autogordel, 4 wegens gladde banden, 5 wegens defecte uitlaten, 3 wegens defecte handrem (auto), 1 we gens defecte richtingaanwijzer, 6 we gens opgevoerde bromfietsen (zijn voor technisch onderzoek uit het verkeer ge nomen), 5 wegens defecte remlichten, 3 wegens overtredingen rijtijdenwet en I wegens defecte losbreekreminrichting aanhangwagen. Wat de controle verder nog opleverde was dit: 2 bromfietsen bleken defecte WADDINXVEEN De 24-jarige Nico van Spengen uit Waddinxveen is na een aanrijding op de Henegouwer weg opgenomen in het Goudse St. Jo- zefziekenhuis. Het ongeluk gebeurde op het moment dat de auto van het slachtoffer stond voorgesorteerd tegen de as van de weg. Hij bleef wachten om het in de richting Waddinxveen rijdende verkeer voor rang te verlenen. Een uit de richting Waddinxveen ko mende automobilist, de 60-jarige Reeu wijker J. M., had de wachtende auto te laat in de gaten. Nadat hij zeer krachtig probeerde te remmen verloor de Reeu wijker de macht over het stuur. Hij kwam in de vangrails langs de Gouwe terecht en reed vervolgens op de wach tende wagen. Deze kwam daardoor op de andere weghelft terecht. Daar werd het voertuig geschept door een vracht auto. Hierdoor werd de wagen van de heer Van Spengen geheel vernield. Zo wel de auto van de Reeuwijker als de vrachtauto raakten beschadigd. WADDINXVEEN/ZOETERMEER 1 september houdt Jazzclub Zoeter meer een grandioos Jazztival, dat zich zal afspelen in alle zalen van het Wijk centrum Meerzicht in Zoetermeer. Een keur van Nederlandse en buitenlandse orkesten en solisten zal dan in door lopende concerten te horen zijn, terwijl ’s middags Zoetermeer al zal worden omgetoverd in een ’’Swinging City”, door middel van ’’streetparades” in di verse winkelcentra. De concerten in het Wijkcentrum Meerzicht beginnen om 21.00 uur. Me dewerking wordt verleend door de be kende Nederlandse Dixieland band ’’The Revival Jassband”, Ann Burton, een van Nederlands meest vooraan staande jazz-zangeressen, die wordt be geleid door een all star kwartet, waarin o.a. de vermaarde Amerikaanse tenor saxofonist Sandy Mosse speelt, het Gypsy-Jazz Kwintet ”Waso” uit België (spelend in de trant van het historische kwintet van de Hot Club de France), het parade-orkest ’’Dixiefoon” uit Breda en tenslotte het huisorkest van Jazzclub Zoetermeer, ’’The Sweet Lake City Jazz Men” met zang van Ria Boer. De gang van zaken bij de kaartverkoop voor dit evenement is als volgt: a. Voor leden van Jazzclub Zoeter meer: prijs van de toegangskaarten f 7,50 per lid, uitsluitend te verkrijgen door overmaking van het gewenste be drag vóór 20 augustus a.s. op postgiro rekening 302 4108 t.n.v. penningmee ster jazzclub Zoetermeer te Den Haag. De kaarten liggen dan op 1 september a.s. bij de ingang van het Wijkcentrum Meerzicht op naam gereserveerd. Op dezelfde manier kunnen de leden van jazzclub Zoetermeer kaarten bestellen voor hun introducé’s, maar dan wel voor 12,50 per persoon. ;b. Voor niet-leden van jazzclub Zoe termeer: prijs van de toegangskaarten f 12,50 per stuk. Deze kaartverkoop vindt uitsluitend plaats op de onder staande adressen: in Zoetermeer: Adams Foto-Optiek, Dorpstraat 142 en Middelwaard 58; in Den Haag: ’t Di- scabinet, Wagenstraat 73 en Javastraat 122. WADDINXVEEN Vrijdag heeft de Waddinxveense rijkspolitie in samen werking met de technische afdeling van de Verkeersgroep der Rijkspolitie in het district Den Haag een verkeer scontrole gehouden op de Sniepweg, de Noordkade en de Henegouwerweg. Tussen half vier ’s middags en half acht ’s avonds werden ongeveer 400 voertui- gen gecontroleerd. In die periode werden deze bekeurin gen uitgedeeld: 28 wegens het niet dra- destijds ook bode L. F. Sol, die een dienst had van Waddinxveen naar stonden rijtjes huizen die de naam "No- Gouda en terug. Vele oudere inwo- bis et Posteris” - voor ons en het toeko- ners zullen hem nog heel goed voor mende geslacht - droegen (ze werden in zich kunnen halen. Hij begon zijn de wandeling ”het fort” genoemd), had dienst met een hondekar. Zijn route Vis een heuse scheepswerf, terwijl er ging altijd naar Gouda via de Zuid- langs de Noordkade vroeger vele mo- kade, lens stonden, zoals de ’’Dikke Bet” ge- noemde papiermolen ”De Betere Hoop” (een eeuw geleden één van de veertien). Op de Noordkade woonde

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 13