Behoud van het oude notarishuis WITTE PRUZENHAL Nieuwe panden in Waddinxveen-N Lezers schrijven B. en W. zijn niet van plan humanisten te beantwoorden W ALTIJD VERS! Goudse Kamer: Liquiditeit veel bedrijven zeer gespannen Kantoorflat NKF, fabriekscomplex Eminent BV, bedrijfshal Tienkamp onderdeel Waddinxveense zwemvierdaagse 1 1 i Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. 7^5 de Staringlaan. (Foto: Weekblad voor Wad- Het "De Waardt”-pand aan de Nobrdkade. (Foto: Weekblad voor Wad- CC WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1979 W. BROER Tuinbouwweg 15. dinxveen/Sjaak Noteboom Natuurlijk is er ook alles aan gedaan om de produktie zodanig te stroomlij nen dat die niet effectiever zou kunnen gebeuren. Het complex is voorzien van een eigen electriciteitsvoorziening. 'Aan de milieuvoorwaarden is optimaal voldaan, terwijl er ook gedacht is aan het personeel middels klimaatbeheer sing. Gewerkt wordt er in twee hallen, die vanaf de Staringlaan een beetje zijn weggewerkt achter een front van kan toren, entree, bedrijfswoningen en het eigen restaurant voor de honderden werk nemers van straks. Op eigen terrein is verder gezorgd voor voldoende par keerruimte. De nieuwe accommodatie beschikt vooralsnog over voldoende kantoor- en bedrijfsruimte, die dan ook wordt verhuurd door Makelaardij Hop man uit Zoetermeer. In het Eminent- pand hebben intussen al een plaats ge- WADDINXVEEN In Waddinxveen-Noord'zijn een paar forse be drijfspanden uit de grond gestampt, die in deze weken bewoond zijn ge raakt of hun voltooiing naderen. Aan de Staringlaan staat het Eminent- complex van de bekende Bodegraafse fabriek van electronische orgels, aan de Noordkade is gekomen de nieuwe kantoorflat van NKF Kabel BV en aan dezelfde kade vinden we een nieuwe bedrijfshal met vier wo ningen, een project van De Waardt BV (bouwmaterialen). Het vijf lagen tellende pand dat het eerst dat van NKF Kabel BV; Zoals we al hebben bericht zal deze kantoorflat aan de Noordkade donderdagmiddag 30 t1 »tti..i nomen door VVD-staatssecretaris mr. door de broer van mevrouw Nagel, prof. mr. W. H. Nagel) de gegevens werkelijk gebruikt heeft, of de Leidse universiteit ze wil teruggeven aan de gemeente als blijkt dat ze daar "weder rechtelijk zijn terechtgekomen" en of B. en W. richtlijnen opstellen voor de Het NKF-pand de Noordkade. (Foto: Weekblad voor Wad- dinxveen/Sjaak Noteboom). Het Eminent-pand aan dinxveen/Sjaak Noteboom Steeds opnieuw wordt er geschreven over het behoud van het notarishuis. Misschien zou dit nog wel haalbaar zijn als we over een huis konden spreken, maar gezien de staat waarin dit huis verkeert en nog verergerd is door de sloop van het aangebouwde gedeelte is hier meer sprake van een halve ruïne. Nu wordt er wel gezegd: er zijn 2693 handtekeningen voor behoud van het huis, maar ik denk dat nu iedereen WADDINXVEEN/GOUDA - De licht optimistische toon over een te ver wachten gang van zaken in 1979 is bij het bedrijfsleven in de Goudse streek allang uitgeklonken. Dat schrijft de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken in het pas- verschenen jaarverslag 1978, boordevol bedrijfsgegevens waarover we in dit Weekblad voor Waddinxveen begin van dit jaar al hebben gerapporteerd. Het wegebben van die optimistische toon is volgens de Kamer het gevolg van de strenge winter die we achter de rug hebben. Deze heeft een zeer grote nadelige invloed gehad, niet alleen op de akkerbouw, doch ook op de bouw nijverheid en de detailhandel. Die on dervonden ervan een zware tegenslag. Na de slechte winter kwam de energie crisis, welke weer is gevolgd door een nieuwe inflatiegolf, welke moeilijk on derdrukt kan worden door de hoge ren tetarieven. De Goudse Kamer van Koophandel "Door dit alles was de liquiditeit in vele bedrijven kort voor de zomervakantie van 1979 meer gespannen dan ooit te voren. Het stagneren van de detailhan delsomzetten en de grossiersaankopen dwingen tot sterke exportinspanningen. weet dat behoud 10,00 per persoon gaat kosten, er weleens 3 x 2693 hand tekeningen opgehaald konden worden voor sloop. Laten we eerlijk zijn: no stalgie is mooi, maar het moet geen last gaan worden, en er zijn wel mooiere huizen verdwenen. Denk maar eens aan De Beukenhof, en Waddinxveen draait toch ook gewoon door. Er zijn namelijk nogal wat raadsleden die vinden dat het schoolonderzoek met uit criminiologisch oogpunt inte ressante aanvullende vragen in de jaren lend o zestig al lang geleden is gehouden, ei- heeft verleend, hoe mevrouw Nagel genlijk buiten het gezichtsveld van de privé de adressen kon gebruiken, of zij gemeente Waddinxveen ligt en boven- een dubbele medische administratie dien onderwerp is geworden van een voerde, of prof. dr. W. Buikhuisen (het I J' r' - 1 om een ingewikkelde zaak, waar in WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense aflevering van de Nationale Zwemvierdaagse 1979 - die van maan dag 27 tot en met vrijdag 31 augustus in het openluchtzwembad "De Sniep” wordt gehouden, waarvoor men nu al kan inschrijven en waarvoor de organi satoren mede de aandacht vragen in een kraam op de weekmarkt van vol gende week vrijdag - zal worden wor den gekenmerkt door een tienkamp met 20 sportlieden (10 mannen en 10 vrouwen) van 10 Waddinxveense sport verenigingen Op iedere avond van de zwemvier daagse dienen een aantal onderdelen afgewerkt te worden. Met uitzondering van hun eigen sport komen alle deelne mers uit op ieder onderdeel. Deze on derdelen bestaan o.a. uit hordelopen, evenwichtsbalk, doelschieten, 100 me ter vrije slag, slalom-lopen, roosschie- ten, enz. Alle onderdelen worden zelf- - standig beoordeeld. De eind-uitslag zal een persoonlijke winnaar en winnares aanwijzen en een winnende vereniging. Voor de winnende vereniging is een wisselbeker beschikbaar gesteld. Het totale gebeuren is alleen mogelijk bij redelijke weersomstandigheden, ge zien de benodigde apparatuur, en door de medewerking van alle deelnemende verenigingen. Die hebben nogal eens succes. Die po gingen worden evenwel in grote delen van de wereld bemoeilijkt door de weinig stabiele dollar en de steeds ver der stijgende arbeids- en energieko sten. Ook neemt in de recessie overal de voorkeur voor eigen produkten toe. De situatie leidt evenwel ook tot toene mende rechtstreekse verkopen aan het publiek om de omzet te kunnen halen, om voorraden te kunnen liquideren, om werk te kunnen blijven houden. Het behoeft geen betoog dat daardoor de positie van de detailhandel nog moeilijker wordt”. - „"„.2- 1 2— l.-t ‘s °P dat monent definitief in werking officieêi geópend zaï worden Is getreden als hoofdkantoor van de sec- -tor telecommunicatie van de NKF Ka bel BV, die leverancier is van telecom municatiesystemen in binnen- en bui- augustus officieel ingebruik worden ge- tenland. Delfzijl wordt op dit gebied een bijvestiging. Met de concentratie IC H. Beyen van Ecönómïschè"Zakem ^an de .afdeling kabels voor telecom- speciaal belast met de internationale handelspolitiek en exportbevordering. De onderminister komt naar Wad dinxveen gezien de vele exportactivitei- ten, die de kersverse telecommunica- tievestiging van de Philips-dochter ont plooit. Voor het nieuwe hoofdkantoor van de sector telecommunicatiekabels sloeg burgemeester mr. A. G. Smallenbroek - op dinsdag 9 mei 1978 de eerste paal, de verhuizing eind ^vong jaaruit de in- De flat aan de Noordkade is naar een ontwerp van het Waddinxveense archi tectenbureau Stuurman BV neergezet door de Koninklijke Nederhorst Bouw BV uit Gouda. Het gebouw, dat in april Noord is mogelijk geworden dank zij een subsidie van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning van 5,5 miljoen gulden. In het nieuwe pand, dat 20 miljoen gulden kost, kunnen over een paar jaar 200 ar beidsplaatsen worden geschapen, welke ontwikkeling ook weer meer werk inhoudt voor de sociale werkp laatsen. Daar werken nu al 250 man voor Eminent BV, straks 500, Het door Eminent BV neergezette fa- vonden siroopwafelbakkerij Firma Gebr. Markus, Vermeulen Kunststof- toepassingen BV en Diheco Computer service. BEDRIJFSHAL Een bedrijfshal waar eveneens de laat ste hand aan wordt gelegd, is die welke De Waardt (bouwmaterialen) heeft la ten neerzetten aan de Noordkade. Deze hal meet 760 vierkante meter en is aan de voorzijde voorzien van vier woningen. De verhuur van dit complex is in handen van Van 't Hof Bedrijfs huisvesting BV in Gouda. In de hal zijn al ondergebracht drukkerij Nupro BV en Reof Bv. Wat er in het show roomachtige gedeelte aan de voorzijde gaat komen is nog niet bekend ge maakt. Gefluisterd wordt dat er tweede hands automobielen verkocht zullen gaan worden. municatie in Waddinxveen komt een einde aan de opsplitsing van deze acti viteit over de drie NKF-vestigingen Delft, Waddinxveen en Delfzijl, waarin totaal 2600 man werken. EMINENT In het nieuwe fabriekspand van Eminent BV aan de Staringlaan wordt al maandenlang volop gewerkt, nadat tussen met de grond gelijk gemaakte A- fabriek aan de Schielandstraat een feit werd. Vorig voorjaar was de B-fabriek op de hoek Kerkweg-West/Dorpstraat u u a' teëen de vlakte gegaan. Deze fa- gereed was gekomen als we niet zo’n brieksverplaatsing naar Waddinxveen- strenge winter hadden gehad, biedt sinds juni plaats aan de directie, administratief- en technisch personeel van NKF-telecommunicatie. De elec- trische installaties in het nieuwe pand, dat een bouwteam in een half jaar tijd heeft ontworpen, zijn uitgedacht door BV Technisch Adviesbureau TABO uit Waddinxveen. Het "vollopen” van de NKF- kantoorflat aan de Noordkade met te- lecommunicatiemedewerkers uit Delft gebeurde een week na Pinksteren. De briekspand, dat te zijner tijd officieel in vestiging van de Philjps-dochter kreeg gebruik zal worden genomen, is voor- er toen gelijk 200 arbeidsplaatsen bij en zien van de laatste technische snufjes. malige college van B. en W. akkoord is gegaan met de studie van mevrouw Na gel. De in 1969 gepensioneerde schoo larts bezocht enkele jaren geleden nog Waddinxveen om vergelijkende onder- zoekgegevens op te vragen. Zo kwam zij terecht in 1973/1974 op het bureau van de rijkspolitie aan de Kerkweg- Oost met het verzoek om de benodigde justitiële gegevens te verkrijgen. Dit lukte niet één twee drie, zodat er een briefwisseling met het ministerie van Justitie voor nodig was om alsnog over de gewenste criminologische gegevens te kunnen beschikken. Van een moeder met een in 1954 gebo ren dochter, die in de jaren 1960-1966 de lagere school in Waddinxveen be zocht, hoorden we dat ze van mevrouw Nagel in 1965 een brief hadden gekre gen met het verzoek aan een niet nader gespecificeerd onderzoek mee te wer ken. Het schrijven was niet gericht aan de ouders, maar aan het meisje zelf. Het zal natuurlijk duidelijk zijn dat on- derzoekgegevens vergelijkbaar moeten zijn. Aangezien kinderen en ouders van leerlingen, die in 1965 de eerste klas be zochten van de lagere school, over een gehele schoolcarrière gevolgd zijn heeft de aan het bewuste meisje ge vraagde medewerking alleen zin als mevrouw Nagel ook van haar informa tie bezat van medisch-sociale aard over 6 klassen lager onderwijs. Voor de hand liggende conclusie: Mevrouw Nagel is hoogstwaarschijnlijk al voor 1965 haar onderzoek begonnen. WADDINXVEEN Het lijkt erop dat het college van Burgemeester en Wethouders er niets voor voelt om de brief-met-vragen van de werk groep Waddinxveen van het Humanistisch Verbond (HV) over de zaak rond de oud-Waddinxveense schoolarts mevrouw drs. E. J. Nagel te be antwoorden. Dat blijkt uit het nietszeggende briefje dat het college heeft opgesteld afgelopen vrijdag. De volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad is voorgesteld zowel deze gemeentelijke brief als die van de plaatselijke humanisten voor kennisgeving aan te nemen. De vraag is of de gemeenteraadsleden den. Daarvoor ondervroeg ze destijds toch niet een aantal woorden in het op- als schoolarts van de schoolartsen enbaar aan deze zaak zullen gaan wij- dienst, kring Boskoop, niet alleen Wad den, maar de verwachting lijkt gerecht- dinxveense zesde klassers, maar ook vaardigd dat dat niet het geval zal zijn, leerlingen van scholen uit de omgeving. Wat de werkgroep Waddinxveen van het Humanistisch Verbond B. en W. nu heeft gevraagd is wie voor dit aanvul- schoolonderzoek toestemming gemeente Waddinxveen ligt en boven dien onderwerp is geworden van een kort geding. Daarbij komt dat het gaat huidige hoofd van het Crimininologisch om een ingewikkelde zaak, waar in Instituut van de Rijksuniversiteit te deze tijd weer andere mensen bij zijn Leiden, dat tot vorig jaar werd geleid betrokken dan 15 jaar geleden het ge val was en die - zo wordt gezegd - te veel op een eenmansactie lijkt van de humanist drs. A. A. de Bruin. VRAGEN Zoals bekend had het schoolonderzoek van de nu gepensioneerde en in Noord- bescherming van de privacy. wijk aan Zee wonende mevrouw Nagel justitie als doel na te gaan of bij lagere school kinderen al iets te voorspellen valt over Intussen heeft oud-burgemeester C. A. hun latere maatschappelijk welbevin- van der Hooft verklaard dat het toen-

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3