E B ^WITTE PRUZENÏÏAL Opening kantoor NKFmiddag lang feest VASTE LAGE PRIJZEN! Nieuwe cursus EHBO (17 lesavonden) J.M.J. THOMASSEN: KONINKLIJK GOUD Flat met 5 kantoorlagen J’ WADDINXVEEN De rond 2 I I 200 Delftse medewerkers van 2 NKF kabel BV, die een week na 2 I I Pinksteren kwamen van het 2 huidige complex aan de Delftse 2 ISchieweg naar de gloednieuwe 2 Onderminister komt ook B. en W. tot Humanistisch Verbond: ’’Vragenrecht is er voor de gemeenteraadsleden DE GROENE LIJN tassen stad en platteland r [nep, vereniging] mi [KONINKLIJKE I I NATIONALE ZIEKENDAG ZONDAG 9 SEPTEMBER De koninklijk onderscheiden Waddinxvener J. M. J. Thomassen met echtgenote. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom j. WADDINXVEEN Dinsdagavond 11 september begint de nieuwe cursus EHBO. Deze omvat 17 lesavonden van 2 uur en kost f 80,(instructieboekje en examengeld inbegrepen). Belang stellenden kunnen zich aanmelden bij het secretariaat, Philips Willemstraat 13, telefoon 3079. GROTE ORDER Aan de vooravond van de officiële ope ning van het kantoorgebouw en ont- wikkelingslaboratoria heeft NKF Ka-. .V bel BV Telecommunicatiesystemen be kend gemaakt opdracht te hebben ge kregen voor de vernieuwing en uitbrei ding van de telefoonkabelnetten in Noord-Jemen in de hoofdstad Sana, de tweede stad Taiz en nog tien kleinere plaatsen. Met de opdracht is in eerste instantie een bedrag van ruim f 40 mil joen gemoeid met de waarschijnlijk dat een uitbreiding zal plaatsvinden tot ca. f 60 miljoen. NKF is verantwoordelijk voor het ont werp, de leverantie van alle kabels en overige materialen, het graafwerk, de aanleg van kanalisatie-systemen en het leg- en installatiewerk. De voor de uit breiding van het telefoonsysteem in Je men benodigde telefooncentrales zijn enige tijd geleden door de Fransen ge- - gesteld door derden - zou leiden tot een precedent. Ten einde de ongewen ste werking daarvan te voorkomen heb ben wij uw schrijven voor kennisgeving aangenomen. het, blijkens uw schrijven in 1965 plaats gehad hebbende wetenschappelijk on derzoek van mevrouw dokter Nagel, aan de huidige leden van ons college niet bekend is. Ten einde de raadsleden desgewenst nader te kunnen informe ren voor wat betreft de gemeentelijke bemoeienis met betrekking tot het door u bedoelde onderzoek, hebben wij be sloten nadere informaties in te winnen. Een afschrift van dit schrijven zenden wij ter kennisneming aan de NEDERLANDS RUNDVEE OVER DE HELE WERELD WADDINXVEEN - Hoewel de gesteldheid van bodem en klimaat in Nederland op zichzelf niet zó uniek te achten zijn, heeft de combinatie er van de bewoners van de lage landen aan de Noordzee al heel vroeg aangezet tot specialisatie in de richting van de melkveehouderij. Oude schrifturen getuigen daarvan. Vanouds hebben de Nederlandse boeren met veel liefhebberij de veeteelt beoefend en zich daarin, door de generaties heen, grote bekwaamheid verworven. Tot ver over onze grenzen heen kreeg dat al vroeg bekendheid. De verspreiding van Nederlands vee over de hele wereld is aanmerkelijk. Ra snamen als ’’Holanda” en ’’Frisian” leggen daar blijvend getuigenis van af. In Zuid-Afrika lopen bijvoorbeeld zwartbonten, die terugvoeren op in 1854 uit ons land geïmporteerde dieren. Drie jaar later vond de eerste aankoop van dieren door een Amerikaanse fokker plaats. De daarop volgende ontwikkeling leidde er toe, dat daar in 1871 een stamboek van zwartbont rundvee werd opgericht, in geheel Noord-Amerika maken de zwartbonten nu rond 80% van de melkveesta- pel uit. Niet ten onrechte kennelijk prees prof. Roberts, toentertijd rector van de beroemde Cornell Universiteit in de staat New York, zich gelukkig dat hij in de zomer van 1877 enige tijd in Noord-Holland en Friesland doorbracht. ”Als er ergens op de aardbodem een goed constant melkras is, dan hebben de Nederlan ders dat”, zei hij. Ook in Groot Brittannië bestaat de melkveestapel voor rond 80% uit zwartbon ten. Het stamboek van de British Friesians dateert daar weliswaar eersLuit 1909. maar men ging daar van start met talloze dieren die al vóór 1892 aangevoerd wa ren. Sindsdien is het destijds overheersende Dairy Shorthornras tot een beschei den positie teruggedrongen. Overigens was in vroeger eeuwen al vanuit Neder land bijgedragen tot de vorming van dit ras. Buitenlandse belangstelling heeft dan ook, in de jaren zeventig van de vorige eeuw, bijgedragen tot de oprichting van het Nederlandsche Rundveestamboek in 1874 en van het Friesch Rundvee-Stamboek in 1879. Kopers van elders wen sten immers, begrijpelijkerwijs, gewaarmerkte afstammingsgegevens van aange kochte dieren. Ruim een eeuw lang al worden door de Nederlandse stamboeken deze gegevens verstrekt. Kenmerkend voor de zwartbonte koeien, waar ook ter wereld, is hun grote mel- krijkheid. Buiten Noord-Amerika (inclusief Canada), waar zuivere vleesrassen in de vraag naar vlees voorzien, onderscheiden de zwartbonten zich in tweede instantie ook door een goede vleesproduktie. Ongeacht haar produktietype steunt de zwartbonte koe op een hoge groeisnelheid die mogelijk gemaakt wordt door efficiënte voederomzetting. Deze laatste ligt ook ten grondslag aan haar grote melkrijkheid. Talentvolle fokkers, ook in het buitenland, hebben eveneens uitstekende resul taten weten te bereiken met (van oudsher) Nederlands materiaal. Voor de Ne derlandse fokkers is dit te meer een aansporing om nog betere dieren te fokken. Dat hierbij tastbare resultaten worden geboekt blijkt onder andere uit de stij ging van de gemiddelde melkproduktie tot zo'n 5.000 liter per jaar per koe in ons land. Vanaf 1970 heeft deze ruim 100 kg per jaar bedragen. De omvangrijke vraag naar Nederlands vee in de aigelopen decennia - uit 25 a 30 verschillende landen - stoelt dan ook, terecht, op de reeds eeuwen lang in ons land met zorg doorge voerde specialisatie in de melkveehouderij. Een goed beeld zal daarvan dit jaar tijdens de jubileumkeuringen van het NRS en FRS te krijgen zijn. Het FRS viert op 11 en 12 september in Leeuwarden haar eeuwfeest, het NRS toont de zwartbonten op 8 september in Utrecht. De dag daarvoor maken, ook in Utrecht, het roodbonte Maas-Rijn-Ussel (MRIJ) vee en het Groninger blaarkop-vee hun opwachting. kantoorflat aan de Noordkade, 2 I J zullen daar een vijf lagen tellend 2 pand aantreffen: vier kantoorla- 2 gen en verder een dakopbouw en 4 een sousterrain. In de kantoor- 2 ruimten zijn er kamers voor 1 tot 2 II 4 personen en grotere ruimten, 2 die als kantoorlandschap worden 4 II ingericht. De dakverdieping biedt 2 ruimte aan de directiekamers, 4 I I kantoor-, vergader- en lunch- 2 1 ruimten. In het sousterrain zijn de 2 I technische-, archief- en magazijn- o ruimten ondergebracht. Centraal 2 U in het gebouw is er een lift, het 4 o trappenhuis, de leidingen en sani- 2 taire voorzieningen. Het gebouw 4 I I heeft een moderne gevel van don- 2 kerbruin geanodiseerd aluminium X II en dubbele beglazing. De verwar- ming is een combinatie van 4 1 I water- en luchtverwarming- en 2 verversing. Eventueel latere in- 2 o bouw van airconditioning is mo- 2 gelijk. 2 2 Voor de nieuwe NKF-kantoorflat werd op dinsdag 9 mei 1978 door 2 IJ burgemeester mr. A. G. Smallen- 4 broek de eerste paal geslagen. In 2 11 december vorig jaar kon vesti- X o gingsleider ing. J. J. Kimmel de 2 JI vlag uitsteken vanwege het berei- 4 ken van ’t hoogste punt. Wat er 2 11 aan de Noordkade is neergezet 2 o betreft 5.000 vierkante meter 2 11 kantoorruimte en 3.300 vierkante X o meter laboratorium. Om de bouw 2 IJ van dit pand van 18 meter hoogte 4 mogelijk te maken heeft de ge- 2 meenteraad het ter plaatse gel- 2 o lijk herzien. Aanvankelijk wilde 4 JI NKF geen vijf kantoorlagen bou- X wen, maar zes. 2 II In de tijd van de nieuwbouw is het 4 hele bedrijf aan de Noordkade, 2 J J dat de Rotterdamse tabaksfirma 4 o Dobbelman in 1941 liet neerzet- ten (het puin voor de fundering 4 11 kwam uit het in 1940 platgebom- 2 bardeerde Rotterdam) en dat in 2 II 1962 door NKF Kabel BV geheel X o werd overgenomen, veranderd. 2 J J Er werd ruimte vrijgemaakt voor X o nieuwe afdelingen, er kwam ook een totaal nieuwe verwarmingsin- 4 II stallatie, er werd meer eenheid* gebracht in de produktiehallen en JI er kwamen nieuwe sociale ruim- 2 o ten (kantine, kleedruimten, ver-2 II bandkamer, personeelswinkel X o voor het personeel. In de afge-2 JI lopen maanden is de NKF ook ei-4 genaar geworden van 2 hectare 2 grond aan de noordkant van het 4 11 bedrijf, welk terrein nu nog in ge- bruik is bij het Voedsel In- en 2 2 Verkoopbureau van het ministe- 2 rie van Landbouw en Visserij. 4 dere informaties over deze kwestie in te winnen. De letterlijke tekst van de door Burge meester en Wethouders aan mevrouw E. Krösschell-Koopmans van het Hu manistisch Verbond gezonden brief Bijkomend is dat wezenlijke kennis van luidt als volgt: ”Bij brief van 26 juni j.l. richtte u zich namens de plaatselijke werkgroep Waddinxveen van de Gemeenschap Gouda e.o. van het Humanistisch Ver bond met een aantal vragen tot ons col lege, aangaande een wetenschappelijk onderzoek door de toenmalige schoo larts mevrouw E. J. Nagel. De door u gestelde vragen betreffen het door ons college gevoerde en te voeren beleid. Wij zijn van oordeel dat wij ter dit vragenrecht ex. artikel 129 der Ge- gemeenteraad.” meentewet jo. artikel 24 van het Regle ment van orde voor de vergaderingen van de gemeenteraad, is voorbehouden aan de leden van de gemeenteraad. Het beantwoorden van dit soort vragen leeftijd in dienst trad van de Coöpera tieve Inkoopvereniging St. Homobonus in Rotterdam. Dat was dus voor de fu sie. De sinds vier en een half jaar in onze gemeente wonende heer Thomassen, die in aanwezigheid van vrouw en ze ven kinderen met aanhang, de huldi- gevolg van de vervroegde pensionering, ging in Gouda onderging blijkt een waarvan de heer Thomassen gezien zijn steunpilaar voor het bedrijf en de me- gezondheid zeker gebruik van denkt te dewerkers van Hobo-Faam te zijn, zo gaan maken. WADD1NXVEEN/GOUDA De bleek tenminste uit de toespraken van Waddinxvener J. M. J. Thomassen (55) loco-burgemeester A. B. van der Wel, van de Peuleyen 72 is onderscheiden president-directeur mr. drs. G. L. M. met de gouden medaille verbonden aan Madlener, ondernemingsraad- de Orde van Oranje-Nassau. Dat ge- secretaris G. van Elck, oud-president- beurde afgelopen vrijdag door Gouda’s directeur J. D. Jongma en oud- loco-burgemeester A. B. van der Wel directeur J. M. J. A. Mikx. De vriende- bij de in- en verkoopcombinatie voor lijke woorden werden met veel ge- de detailhandel Hobo-Faam BV, waar schenken onder couvert voor de jubila- de Waddinxvener zijn 40-jarig dienstju- ris en rode rozen voor zijn echtgenote bileum vierde. Het koninklijk schou- begeleid. derklopje beloonde de trouwe dienst In Waddinxveen kennen we de heer van het hoofd bijzondere projecten van Thomassen als algemeen adjunct van Hobo-Faam, dat in 1939 op 15-jarige de ’’Stichting tot gezamenlijk gebruik ‘r'~ - van de Ontmoetingskerk” en als ”lid- op-afroep” van het bestuur van de St. Victorparochie. Bij Hobo-Faam BV is hij nog hoofdredacteur van het bedrijf sorgaan ”Op de hoogte”. Verwacht mag worden dat hij de 50 jaar bij dit Goudse bedrijf niet zal volmaken als WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1979 WADDINXVEEN Waarom willen burgemeester mr. A. G. Smallenbroek en de wethouders A. H. van Gent (PvdA), P. F. J. van Schie (CDA) en mevrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester (VVD) de eind juni ge schreven brief van de werkgroep Wad dinxveen van het Humanistisch Ver bond (HV) niet beantwoorden, zoals we vorige week al hebben geschreven. Het antwoord is kort en krachtig: Het vra genrecht is voorbehouden aan gemeen teraadsleden. En bovendien: Het college beschikt niet over wezenlijke kennis van het in de jaren zestig volgens de plaatselijke humanisten plaats gevonden hebbend wetenschappelijk onderzoek onder zesde klassers met voor de criminologie (omstreden) interessante aspecten van de sinds 1969 gepensioneerde en nu in Noordwijk aan Zee wonende schoo larts mevrouw drs. E. J. Nagel. Niette min hebben B. en W. wel besloten na- WADDINXVEEN - Met een middag lang durend programma neemt NKF Kabel BV Telecommunicatiesystemen volgende week donderdag 30 augustus het nieuwe kantoorgebouw en ontwikkelingslaboratoria aan de Noordkade officieel in gebruik. Voor de openingshandeling is uitgenodigd mr. K. H. Beyen, staatssecretaris van Economische Zaken, speciaal belast met exportaangelegenheden. Voordat de onderminister het woord krijgt zal commercieel directeur mr. W. Huisman een welkomstwoord spreken en zullen er nog enkele toespraken worden gehouden. Na de rede van mr. Beyen bestaat er de mogelijkheid tot bezoek aan de afdeling Research en Ontwikkeling onder het motto: ’’Ver bindingslijnen naar de toekomst” en kan er een rondgang door het kantoor gebouw worden gemaakt. Op de vierde etage is er een aperitief. Het officiële programma duurt van twee uur tot half vijf. Voor het nieuwe hoofdkantoor van de sector telecommunicatiesystemen sloeg burgemeester mr. A. G. Smallen broek op dinsdag 9 mei 1978 de eerste paal. De flat aan de Noordkade is naar een ontwerp van het Waddinxveense architectenbureau Stuurman BV neer gezet door de Koninklijke Nederhorst Bouw BV uit Gouda. Het gebouw, dat in april gereed was ge komen als we niet zo’n strenge winter aan de directie, administratief- en tech- last met exportaangelegenheden. personeel van NKF- - leverd en worden momenteel geïnstal leerd. Het project - dat NKF in onge veer twee jaar tijd dient op te leveren - wordt door de regering van Jemen uit eigen middelen gefinancierd. gC1- --Staatssecretaris mr. K. H. Beyen 11 dende bestemmingsplan gedeelte- hadden gehad, biedt sinds juni plaats van Economische Zaken, speciaal be ft Hik herzien Aanvankelijk wilde 2 aan de directie, administratief- en tech- Inst met pxnortaaneeleeenheden. nisch personeel van NKF- telecommunicatie. De electrische in stallaties in het nieuwe pand, dat een bouwteam in een half jaar tijd heeft ontworpen, zijn uitgedacht door BV Technisch Adviesbureau TABO uit Waddinxveen. Het ’’vollopen” van de NKF- kantoorflat aan de Noordkade met telecommunicatie-medewerkers uit Delft gebeurde een week na Pinkste ren. De vestiging van de Philips- dochter kreeg er toen gelijk 200 arbeid splaatsen bij. In de telecommunicatie- vesliaina aan de Noordkade. die een omzet gaat halen van 250 miljoen gulden per jaar, werken nu in totaal bijna 6W mensen. Dat waren er tot voor kort 340. Van NKF Kabel BV is de PTT de grootste individuele klant.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 9