Houd vol, eerste jaar is bepalend Provincie onthoudt goedkeuring aan tweede herziening plan Brugcentrum The Exorcist in Waddinxveense dag-mavo van start De Bonkelaar WSE-W’veen gelijk (0-0) Vergadering en fietstocht van PvdA GS vinden wel dat er huizen moeten komen en Roskam weg moet ^wrmpiujmoL ALTIJD VERS! ENKELE MANNEN Van de meer dan 70 leerlingen, waaron der zich enkele mannen bevinden, volgt nog niet de helft een volledig les senpakket. De vakken waarvoor een WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1979 De uitspraak van GS over de tweede herziening komt nadat eerder deze maand een hoorzitting werd gehouden over de vijf bezwaarschriften die over deze zaak waren ingediend. Deze wa ren afkomstig van de heer M. Neele- man, de heer H. E. Luiten en drie ande ren, de heer en mevrouw P. C. Bostelaar-van der Krans, de heer A. de Bruin en de heer E.J. Roskam. Dit ge zelschap liet zich assisteren door vier advocaten; mr. J. A. W. Suyver uit Alp- hen aan den Rijn, mr. E. J. T. Pool uit Gouda, mr. H. J. Suyver uit Gouda en mr. M. Lanen uit Utrecht. te onthouden. Zoals gezegd wil de pro vincie zien hoe de omgeving van het nieuwe woongebiedje, dat wordt omge ven door woningen, winkels, (kleine) bedrijven en het nieuwe gemeentehuis, gaat worden. NIETZINVOL Niet alleen de gemeente, maar nu ook het provinciaal bestuur heeft al deze bezwaren ongegrond verklaard, omdat veel zaken nog aan de orde zullen ko men bij de uitwerking van het woonge biedje in het Brugcentrum. Maar wat overeind is blijven staan is dat de nieuwe huizen er niet moeten komen voor een fraaiere aankleding van het gemeentehuis, maar om de woonfunc tie aan de voet van de hefbrug te kun nen vergroten. Gemeente en provincie laten er verder ook geen misverstanden over bestaan dat de smederij van de heer Roskam gekenschetst kan worden als grootschalig. Overigens gaat het provinciaal bestuur niet diep op de bezwaren in, omdat dit niet zinvol wordt geacht nu besloten is goedkeuring aan de tweede herziening RUGGESTEUN Overigens is ook het provinciaal be stuur met de gemeente van mening dat er in het gebied van de tweede herzie ning in principe woningen moeten ko men. Na deze uitspraak te hebben ge daan concluderen Gedeputeerde Sta ten tegelijkertijd dat handhaving van de smederij van de heer Roskam niet vere nigbaar is met de gedachte woonbe stemming. Dit betekent toch wel wat ruggesteun voor het Waddinxveense college van Burgemeester en Wethou ders, dat nu snel aan het werk zal moe ten om het totaalplan voor het Brugcentrum-gebied van de grond te krijgen. Het is alweer negen maanden geleden dat van gemeentewege een "nieuw plan voor het Brugcentrum" kon worden gepresenteerd. BEZWAREN De bezwaren van de heer Neeleman kwamen er op neer dat de tweede her ziening zijn magazijn en zijn werkplaats scheidde van de winkel, terwijl voor de uitoefening van het winkelbedrijf het magazijn niet gemist kan worden. De heer H. R. Luiten en drie anderen te kenden bezwaar aan tegen de maxi male hoogte van 9 meter voor de te bouwen eengezinshuizen, waardoor de bewoners van de bovenste laag van de nieuwe huizen een vrij in- en uitzicht hebben op de bestaande huizen. En dat betekent verlies van privacy. Dat komt natuurlijk ook omdat het nieuwe woon gebied op vijf meter afstand is gepro jecteerd van de bestaande bebouwing. Tussen het oude en het nieuwe woon gebied zou een brede strook ópschie tend groen kunnen komen. De heer en mevrouw P. C. Bostelaar- v. d. Krans noemden alle plannen met betrekking tot de winkels in het Brug centrum volkomen eenzijdig en toege spitst op verfraaiing van de omgeving van het nieuwe gemeentehuis. Beiden vonden het geheel een puur prestige object van de gemeente, waarvoor blijkbaar de karakteristiek en in goede staat verkerende winkelgalerij tegen de vlakte moet om plaats te maken voor woningbouw. Het Waddinxveense echtpaar sprak van een onhoudbare gedachtengang bij de gemeente, mede omdat de tweede herziening nog maar een klein voorbeeld is van de uiteinde lijke bedoeling van de gemeente met betrekking tot het totale gebied. Bo vendien valt niet na te gaan hoe en waar er in het binnenste woongebiedje zal worden gebouwd. NIET GROOTSCHALIG Omdat de heer A.de Bruin van de voor malige Brugboetiek geen binding meer heeft met het Brugcentrum-gebied zijn zijn bezwaren niet meer relevant. Tot slot waren er nog de ernstige bezwaren van de heer E. J. Roskam, omdat de ge meente zijn smederij met handel in ij- ERG GELUKKIG Wethouder A. H. van Gent (PvdA), die in "Het Trefpunt” aanwezig was met CDA-gemeenteraadslid mevrouw H. J. Groenendijk-Bernard, lid van de ge meentelijke commissie voor onderwijs zaken, zei erg gelukkig te zijn met het geslaagde initiatief om in Waddinxveen met ingang van het schooljaar 1979- 1980 een dag-mavo voor volwassenen van de grond te krijgen. Het gemeentebestuur zal belangstel lend de activiteiten van het Gouwe- college in onze gemeente blijven vol gen, zo beloofde hij algemeen directeur De Goede en adjunct-directeur P. Bouwman van de Waddinxveense de pendance. Hij wenste de dag-mavo een goede start en de leerlingen een goed eerste jaar toe. Daarbij ging hij ervan uit dat de cursisten van nu er in zullen sla gen hun opleiding ook volledig af te ronden. Of zoals adjunct-directeur Bouwman zei: ”Men moet langs de doornen om het hart van de roos te bereiken”. WADDINXVEEN De voetbal(oe- fen)westrijd Waddinxveen .WSE is doelpuntloos geëndigd. In het sport park "de Sniep" zagen we dat WSE zich meer kansen schiep voor een goal, dan Waddinxveen, dat onder leiding van Arie den Otter met een groot aan tal reserves moest aantreden. De oe fenmeester van de Waddinxveners wordt geconfronteerd met erg veel ge blesseerde spelers. Zo heeft hij in deze oefencampagne nog niet eenmaal met een volledig team kunnen spelen. Waddinxveen zag in de wedstrijd tegen WSE Piet Groot nog afhaken met een onwillige achillespees, Jacky Hooger- brug eveneens naar de kleedkamer ver trekken, waardoor keeper Arie Plaiser als veldspeler moest, worden ingezet. Zijn plaats onder de lat werd ingeno men door Leo Appel. WSE kon overeind blijven door prima spel van Arie Beij. De rooms-katholieke sport vereniging moest in de beginfase nog wel meemaken dat een doelpunt van André Disseldorp wegens buitenspel door scheidsrechter Rob Vos werd af gekeurd. Andere uitslagen: Tweedeklasser Be Fair verloor met 3-2 van de Rotter damse vierdeklasser TOGR. De twee Waddinxveense doelpunten werden ge maakt door Wim Bron. Tijdens de wed strijd moest de geblesseerde Kees de Knegt zich laten vervangen door Jan van Rijn, die op een naburig veld met het derde meespeelde. De dames van Waddinxveen verloren met 0-7 van Groeneweg. Bij het Wad dinxveense team zat onder andere ex- Gouda-speelster Trudie van Driel. Waddinxveen-Unio werd door de heren uit onze gemeente met 2-1 ge wonnen. De score van onze plaatsgeno ten had nog hoger kunnen zijn als niet tweemaal de lat was geraakt. De doel punten kwamen van Wim Oosterveen en Ron Coppejans. Be Fair speelde verder nog gelijk (2-2) tegen DSO. vol, het eerste jaar is bepalend. Je bent dan eigenlijk op de helft, zeggen wij wel eens", aldus de heer De Goede. Ver heugd kon hij de aanwezigen meedelen dat het Gouwe-coilege dezer dagen de duizendste leerling heeft kunnen inschrijven. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het provinciaal bestuur van Zuid- Holland heeft de benodigde goedkeuring onthouden aan de vorig jaar juni unaniem door de Waddinxveense gemeenteraad vastgestelde tweede herziening van het nu 14 jaar oude bestemmingsplan voor het gebied van het Brugcentrum aan de voet van de hefbrug. Deze opmer kelijke beslissing, die eind vorige week bekend is geworden, motiveren Gedeputeerde Staten door het gemeentebestuur erop te wijzen dat de herziening een klein gebiedje betreft van een veel grotere plek, waar voor zoals bekend een nieuw bestemmingsplan wordt voorbereid. De provincie wil nu dat de tweede herziening wordt ingevoegd in het in voorbereiding zijnde nieuwe plan voor het Brugcentrum, ’’opdat een jui ste beoordeling van de ruimtelijke en functionele indeling van de sa mengevoegde gebieden kan worden verkregen”. De niet verkregen provinciale goed keuring is zonder twijfel een klap in het gezicht van het Waddinxveense ge meentebestuur, dat ruim een jaar gele den met de tweede herziening van het huidige bestemmingsplan uit 1965 was gekomen om ongewenste ontwikkelin gen in het op te knappen gebied met de wet in de hand te kunnen tegengaan. Dit betrof met name de smederij van de heer E.J. Roskam, waarvoor plannen werden ontwikkeld om deze uitgebreid te krijgen. Volgens het gemeentebe stuur is dit bedrijf te grootschalig wor den om in het Brugcentrum-gebied ge handhaafd blijven. Vandaar dat die tweede herziening, om op die plek hui zen te kunnen bouwen waardoor wat meer leven in de brouwerij gebracht zou kunnen worden, in haastig tempo werd voorbereid. Tot zolang kan de samenhang van dit woongebiedje met het omringende ge bied en de daarin aanwezige bebou wing en voorzieningen niet worden overzien. Nu de gemeente heeft laten weten dat voor het betreffende gebied aan de voet van de hefbrug een nieuw bestemmingsplan in voorbereiding is, dient de tweede herziening te worden ingebracht in het in voorbereiding zijnde plan, opdat een juiste beoorde ling van de ruimtelijke en functionele indeling van de samengevoegde gebie den kan worden verkregen. De Waddinxveense dag-mavo voor vol wassenen, waarvoor op 27 maart van dit jaar de eerste leerlingen werden in geschreven, is een dependance van het Gouwe-college in Gouda, welk college uitgaat van de Stichting Avondschool voor Voortgezet Onderwijs Gouda en Omstreken. De vakken die op maandag-, woensdag- en donderdag morgen tussen 08.45-11.45 uur worden gegeven zijn Nederlands, Engels, Frans, Duits, Spaans, Aardrijkskunde, Handelskennis, Biologie, Geschiedenis en Wiskunde. Voor de vakken Maat schappijleer, Natuurkunde en Schei kunde bleek onvlodoende belangstel ling te bestaan. Aan de dag-mavo hier zijn zoals gezegd 12 docenten verbonden. WADDINXVEEN In het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar draait zaterdagavond om half negen de thril ler The Exorcist van William Friedkin en met Linda Blair en Max von Sydow. De toegangsprijs bedraagt drie gulden. Over de inhoud van The Exorcist het volgende: Wanneer de 12-jarige Regan, dochter van een bekend actrice zich vreemd begint te gedragen, lijkt het raadzaam haar te onderwerpen aan een hersenonderzoek. Men vindt geen af wijkingen en toch verergeren haar mentale en fysieke omstandigheden zienderogen. Ze braakt de schandelijk- ste taal uit, met een stemgeluid dat niet het hare is. Haar krachten worden on menselijk... een duidelijk geval van dui velse bezetenheid. Langzamerhand verandert haar uiterlijk totdat ze'nog nauwelijks herkenbaar is. Talloze me dici worden geraadpleegd, doch men vindt geen verklaring voor het feno- neem. Ook de psychiaters staan voor een raadsel. Dan blijft alleen nog de laatste hoop over... de énige hoop... de Exorcist... de Duiveluitbanner... zerwaren, gereedschappen, luxe- en huishoudelijke artikelen wil weg be stemmen. Volgens hem is er geen sprake van een grootschalig bedrijf. De argumentering van de gemeente noemde hij wat dat betreft gezocht en onjuist, zeker omdat het zijn belang is de smederij te kunnen voortzetten en eventueel uit te breiden. Een kwestie die door gebrek aan con crete verplaatsingsmogelijkheden zijn belangen deed aantasten. Ook hij meende dat de gemeentelijke plannen alleen maar zijn bedoeld om het ge meentehuis in een fraaiere omgeving geplaatst te krijgen. De eerste dagschool voor volwassenen is in Waddinxveen van start gegaan. Achter de klas van de houten nood- school aan de Mozartlaan adjunct-directeur P. Bouwman, naast hem de lerares Duits. (Foto: Weekblad voor Wad- din.ween/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN - Met meer dan 70 leerlingen, 12 docenten en 10 vakken is maandagmorgen in de 3-klassige houten noodschool aan de Mozartlaan de dag-mavo voor volwassenen van start gegaan. In verband hiermee was vorige week vrijdagmiddag in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw ”Het Trefpunt” al een officiële bijeenkomst belegd, waar onder meer wethouder A. H. van Gent (PvdA) een toespraakje hield en waar het onverwacht grote aantal volwassenen het lesrooster kwamen ophalen. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Partij van de Arbeid houdt maandagavond 3 september om acht uur in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost een ledenverga dering, die voor iedereen toegankelijk is. Op de agenda voor deze avond staan de punten: stand van zaken met betrek king tot de woningbouwproblematiek in de Goudse streek, de nota van de Zuidhollandse PvdA-statenfractie aan de provinciale vergadering .op 8 sep tember en actuele politieke zaken. FIETSTOCHT In de maand september gaande Waddinxveense socialisten ook weer fietsen. Werd deze zomer het rijwiel beklommen om de Zuidplaspolder van alle kanten te bekijken en na te praten in café "Het Praathuis” in ’t Weegje, zondagmorgen 23 september wordt het stalen ros weer uit de schuur gehaald voor een fietstocht onder leiding van fractie-voorzitter M. Boere in en langs de oostkant van de Zuidplaspolder. Ge start wordt er ’s morgens om negen uur op het schoolplein van de openbare Theo Thijssenschool aan de Kerkweg- Oost, terwijl rond de klok van elf uur de tocht wordt beëindigd in "het klein ste café van Waddinxveen”, ’t Baarsje op de hoek Zwarteweg/Bloemendaalse- weg. overweldigende belangstelling bestaat zijn Nederlands, Engels en Duits. Overigens mag Aardrijkskunde er ook zijn. Er wordt nog gesleuteld aan een eventuele kinderopvang van de school gaande moeders, omdat de aanvanke lijke samenwerking met de Stichting Behartiging Belangen Waddinxveense Peuterspeelzalen niet tot stand kon ko men, gezien de wachtlijsten voor deze speelzalen. In het Gereformeerd Verenigingsge bouw "Het Trefpunt” zei vrijdagmid dag de heer G. A. de Goede, directeur van het Gouwe-college, dat de inschrij vingen voor de Waddinxveense dag- mavo dit voorjaar beslist niet vlot ver liepen, maar daarin kwam deze zomer duidelijk verandering, zodat toch nog meer dan 70 leerlingen ingeschreven konden worden. Een verrassend hoog aantal. Hij wees de cursisten erop dat ze beslist geen gemakkelijk eerste jaar zullen gaan meemaken. "Maar houd

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3