Nieuwe dienstregeling Westnederland is verkrijgbaar op het postkantoor Westnederland: 480 bus sen en 35 milj. reizigers ai WITTE PRIJZENHAL Volop dansles in Waddinxveen VOLOP KWALITEIT! Open huis boomkwekers Streekvervoerbedrijfop zoek naar bijna 200 chauffeurs j Weer een showavond j Concordia KOFFIEBAR VIERT le LUSTRUM f I Gemeente WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1979 DIENSTREGELING OP POSTKANTOOR De dienstregeling als belangrijkste krijgen de reizigers van Westnederland te maken met nog meer kwaliteitsver beteringen: HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! Hervormde Waddinxveen. stekken, enten, veredelen, vermeerde ren enz. van planten in Boskoop ge beurt. De vertrekpost voor deze dag is ingericht in de loods van de firma G. C. van Stolwijk Co., Reijerskoop 321 te Boskoop. Op alle invalswegen naar boskoop en in de gemeente, zullen verwijsborden worden geplaatst, zodat de vertrekpost voor iedereen gemakkelijk te vinden zal zijn. Tussen het NS-station in Boskoop en de vertrekpost zal ook regelmatig een busje heen en weer rijden, waarvan door de mensen die met het openbaar vervoer komen, gratis gebruik kan wor den gemaakt. Ook zijn er kosten ver bonden voor deelname aan een excur sie. Wilt u nog nadere inlichtingen, dan kunt u contact opnemen met de VVV afdeling Boskoop, telefoon 01727-2644. staat uit 90 personen, waarmee het to taal, inclusief het overige personeel, komt op 1330 personen. Het aantal bussen bedraagt 480. De omvang van het Westnederland vervoergebied maakt decentralisatie van de busexploitatie noodzakelijk. Het gebied is verdeeld in drie regio's, die eik bestaan uit twee vestigingen. De in totaal zes vestigingen verzorgen elk de dagelijkse exploitatie van een aantal lijnen. Ook voert elke vestiging haar ei gen personeelswerving en -beheer. Het hoofdkantoor vervult een coördine rende en adviserende rol en is gesi tueerd bij de vestiging Waddinxveen. De regio-indeling is als volgt: regio West: Den Haag en Waddinxveen, re gio Oost: Nieuwegein en Sliedrecht en regio Zuid: Krimpen aan den Ijssel en Ridderkerk. MARKETING De gezamenlijke openbaar vervoeron- dernemingen trachten de sinds de jaren in 1979 zullen 400 abri's worden gep laatst; in 1979 is een landelijke regeling van kracht geworden, die gemeenten voor hoeft te doen. Noem maar eens een andere gemakkelijke sport die net zoveel voor u doet. Het is nu een mooie tijd om er mee te beginnen”. De heer H. van Ooftmerssen van het Haagse dansinstituut "Sfeer” dat maandagavond 24 september in "De; Unie” van start gaat met wekelijkse les-1 sen waarvoor op het ogenblik al enorm veel belangstelling bestaat, is een zeer ervaren dansleraar met een lange staat van dienst. In de nieuwe zaal van hef café-restaurant aan de Kerkweg-Oost zal uitsluitend les worden gegeven aan gehuwden en/of paren.Elke maandaga vond tussen 19.00 en 21.00 uur kan er voor deze danslessen van de heer Oort- merssen worden ingeschreven in "De Unie”. Inmiddels is ook "Studio Swing '77" begonnen met het werven van leerlin gen voor de lessen die in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw "Het Tref- Daar voor kan men terecht bij de beheerster van dit zalencomplex, mevrouw Har dendood. Centrale informatie wordt gegeven als men draait 010-713071 of 620688. geling 1979 zal worden verkocht op alle PTT postinrichtingen binnen het ver voergebied. De prijs van dit boekje is twee gulden. kan bovendien de onbekendheid met het openbaar vervoer verminderen. KWALITEITSVERBETERINGEN Naast frequentieverhogingen, uitbrei dingen van het lijnennet en de verbe- open, 's Morgens zijn er terdeverspreiding van de dienstregeling informatie-stands, 's middags speelt de groep "Blijmare” uit Veenendaal en 's avonds spreekt Goof van Wijngaarden uit Hardinxveid-Giessendam. verkorting van de reistijd (tijdwinst) Iedereen vanaf 15 jaar is van harte wel kom bij deze activiteiten. De avonden beginnen om half acht. Koffiebar De Tot nog toe vond de verspreiding plaats op de bussen, bij vestigingen, sigaren winkeliers en kaartverkoopadressen. Deze verkooppunten voldeden goed maar hadden het nadeel slechts bekend WADDINXVEEN NV Verenigd Streekvervoer Westnederland, waar van een rijtje autobussen op de foto zijn gezet, is een in Waddinxveen geve stigde onderneming, die het interlokale busvervoer verzorgt in een groot deel van de provincies Zuid-Holland en Utrecht. Naast de interlokale lijnen zijn er door Westnederland uitgevoerde stadsdiensten in Alphen aan den Rijn, Delft en Gouda. In 1978 werden in to taal 35 miljoen reizigers vervoerd, waarvan 3,7 miljoen reizigers op de lo kale lijnen. Bij de onderneming werken 1030 bu schauffeurs. De technische dienst be- De bestaande capaciteit van stalling en werkplaatsen zijn onvoldoende om de uitbreiding van 1980 te kunnen opvan gen en ook zullen de uitbreidingen in 1981 en 1982 de onderneming voor ca paciteitsproblemen plaatsen, zo is de verwachting van Westnederland. Een nieuwe vestiging in Delft en uitbreiding van de vestigingen in Krimpen aan den Ussel en Ridderkerk moet voor de ko mende jaren enige soelaas bieden. FREQUENTIES OPGEVOERD Een en ander is het gevolg van een uit breiding van het lijnennet. Sinds 1979 wordt op de dienstregelingen van de Nederlandse streekvervoerbedrijven het N.S.V. (Normeringssysteem Voor-1 zieningsniveau Streekvervoer) toege past. Via dit systeem kunnen aan de hand van reizigerstellingen in de bussen normen vastgesteld worden voor de frequenties van verschillende lijnen. Kort gezegd: het aantal mensen in de bus bepaalt het aantal ritten dat per uu- rop een lijn mag worden gereden. Toe passing van dit N.S.V. op de Westnederland-dienstregeling had tot gevolg dat op verschillende lijnen frequenties opgevoerd zouden kunnen worden. Daarnaast zal het lijnennet worden uitgebreid door nieuwe routes. Voor deze gemeente zijn de volgende wijzigingen van. belang: Lijn 2: Waddinxveen - Bleiswijk - Berg- schenhoek- Rotterdam. Door verschuiving van aankomst en vertrektijden wordt in combina tie met lijn 4 en 12 een kwartier- dienst gereden tussen Bergschen- hoek en Rotterdam. Lijn 8: Leiden - Boskoop - Gouda. van maandag t/m zaterdag wordt de hele dag een halfuurdienst gereden. in combinatie met lijn 7 en 9 wordt tussen Hazerswoude Rijndijk en Leiden een kwartierdienst gereden. De aankomst- en vertrektijden wor den gewijzigd. Verspreiding van deze dienstregeling op zo groot mogelijke schaal kan bo vendien de onbekendheid met het op enbaar vervoer verminderen. Vanuit die gedachte is met de PTT overeenge komen dat de Westnederland dienstre- WADDINXVEEN "Buschauf feurs zijn bij streekvervoerbedrijf Westnederland is bepaald geen kleinigheid. Hij vertegenwoordigt in zijn eentje de hele onderneming ten opzichte van de klant, is niet alleen verantwoordelijk voor een kost bare bus maar ook voor het wel en wee van zijn passagiers”. Met deze tekst tracht NV Verenigd Streek vervoer Westnederland personeel te werven via een brochure. De dienstregeling 1979 vraagt een uit breiding van 80 chauffeurs, 5 mon teurs en 80 bussen terwijl de diens tregeling 1980 een uitbreiding van 115 chauffeurs en 50 bussen vereist. 3 WADDINXVEEN - Het Wad- dinxveense fanfarecorps Concor- 3 dia werkt aan een nieuwe showa- f; 3 vond in de sporthal "de Sniep”. ff 3 Deze zal, gezien de redelijke be- f- f;: langstelling een jaar geleden ten ff 3 tijde van het 80-jarig bestaan, op- ff nieuw worden gehouden en wel f; jf onder de naam ”Show-’79” op za- f; 3 terdagavond 22 september om f 3 acht uur. ;j 3 Aan deze show zullen hun mede- f; j' werking verlenen de Harmonie f ff Crescendo uit Reeuwijk, KVT f 3 Harmonie uit Moordrecht en f lf Fanfarecorps Irene uit Werken- 3 dam (Noord-Brabant). Een week f 3 eerder, zaterdag 15 sepetember f; 4 zal Concordia aan een dergelijk ff 3 evenement in Linschoten haar ;f f medewerking verlenen. ;j; Voor de belangstellenden van de f: 3 Waddinxveense showavond zal ff ff op zaterdagmiddag in de sporthal ff i;f een voorverkoop worden gehou- ;f f< den. ff ;;f Tevens heeft Concordia dit jaar f: ff weer het muziekconcours in de >f ff Stadsgehoorzaal te Leiden op het jf 3 programma staan. Daar zal de ;f ff vereniging aan de hand van twee ;j ;j; concertwerken naar kwaliteit f ff worden getest. Dergelijke con- lf ff certwedstrijden zijn voor het pu- ff ff bliek uiteraard toegankelijk en ff voor een muziekliefhebber dus f; |f een mooi uitstapje. f WADDINXVEEN - In oktober van dit jaar is het vijf jaar geleden dat de kof fiebar De Schaapskooi aan de Nesse werd opgericht. Ter gelegenheid van dit lustrum organiseert het medewer- kersteam een aantal activiteiten in de week van 3 t/m 8 september, in en rond het gebouwtje naast de Brugkerk. Maandagavond spreekt Wim Markus over het thema "Ingaan uitgaan”, met behulp van een dia-serie. Woens dagavond is de koffiebar open voor een ieder die zich creatief wil uitleven: ver ven, tingieten, boetseren, tekenen, draadfiguren, enz. Vrijdag is er een koffiebar-avond waarop de film "Het kruis in het asfalt- jungle” gedraaid wordt (duur: 3 uur). Het hoogtepunt vindt plaats op zater dag. Dan is de koffiebar de gehele dag open, 's Morgens zijn er diverse Feit is dat dansen volgens de lesgevers kleur en fleur geeft aan het leven en uitgelegd kan worden als plezier voor twee. "Dansen is een van de fijnste tijd sbestedingen, waarvan u uw leven lang plezier kunt hebben. Wie niet kan dan sen moet dan ook 'n hoop prachtige mogelijkheden missen om af en toe eens helemaal uit de sleur te breken, de zinnen te verzetten en gezellige mensen te ontmoeten in een opgewekte atmos feer. Dansen biedt de mogelijkheid om tot in de kern te ontspannen en tegelij kertijd van top tot teen een gezonde oppepper te krijgen waar je een hele poos op vooruit kunt", zo wordt ge zegd. "Dansen”, zo gaat men verder, "maakt een ander mens van u, verdrijft een zaamheid en sombere stemmingen en geeft u een blij gevoel van binnen. Dan sen schraagt uw zelfvertrouwen en ver groot uw vrienden- en kennissenkring. Bovendien, dansen wekt ingedutte punt” zullen worden gegeven, spieren weer tot leven, bestrijdt "buik- -1--*- jes” en andere beschavingssymtomen en stimuleert hart en bloedsomloop. Kortom: dansen daar kikkert u van op, zonder dat u er eigenlijk echt moeite te zijn bij vaste reizigers. Door aan te sluiten bij de 350 PTT postinrichtingen binnen het vervoergebied heeft West nederland de beschikking gekregen over een netwerk van verkooppunten die, zoals uit een PTT frequentie- onderzoek is gebleken, door 88",van de volwassen Nederlanders gemiddeld éénmaal in de twee weken wordt bezocht. WADDINXVEEN/BOSKOOP - In na uwe samenwerking met de Neder landse Bond van Boomkwekers, orga niseert de VVV afdeling Boskoop op za terdag 1 september weer een "Open- Huis-Boomkwekerijdag”. Gezien het grote succes in 1978, verwacht men ook nu weer vele belangstellenden die op deze dag eens willen kennismaken met het vak "boomkweker”. inspraak geeft in de dienstregelingen ,Van ve^"end1e. ^drijven zullen dan van de sïreekvervoerondernemingen. tussen 09 00 en 15.30 uur hun kweken- krijgen de reigers bij monde van hun gemeeniebes.uur nspraak in „,kk,ri de mhoud van de dienstregeling; integratie van tarieven en kaart- soorten en invoering van de zonering in heel Nederland bevordert de duidelijk heid voor de reiziger. De prijswijziging op 1 oktober a.s. is een stap in de rich ting naar een landelijk, uniform tarief, dat in 1981 moet zijn gerealiseerd. bron reizigersinformatie wordt door de vervoerondernemingen uitge geven en is in beginsel 1 jaar geldig. WADDINXVEEN - Je zult het altijd zien: Jarenlang bestaat er niet of nauwelijks gelegenheid in Waddinxveen dansles te nemen, maar het ko mende seizoen zijn er maar liefst twee instituten die zich op de Wad dinxveense dansles-markt hebben gestort. In café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost is dat het dansinstituut "Sfeer” en in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw "Het Trefpunt” aan de Stationstraat "Studio Swing ’77”. door het verminderen van de stilstand van de bussen bij haltes. De verminde ring van de zogenaamde halteringstijd Schaapskooi gaat uit van de Centrale zal worden bereikt door over te gaan Hervormde Gemeente van op verkoop van meerrittenkaarten bui ten de bus en het gebruik van stempel automaten, Op een aantal lijnen zijn alle bussen reeds van stempelautoma ten voorzien; uitbreiding van de infrastructuele voorzieningen voor het busverkeer als resultaat van het voortdurend overleg met de 110 gemeenten binnen het We stnederland vervoergebied. Door de 1960 bestaande trend van een relatieve aanleg van vrije busbanen en teruggang van het openbaar vervoer in stoplichten-beinvloeding kan de reistijd het totale aantal verplaatsingen van belangrijk worden bekort; personen tot staan te brengen en zelfs de wachtgelegenheid bij de haltes: om te buigen in een toename. Oorza ken van de teruggang worden gezocht in de enorme vlucht van het particulier vervoer; het beleid is gericht op een verbetering van de concurrentiepositie van het openbaar vervoer ten opzichte van het particuliere vervoer. Dit stre ven heeft geleid tot de introductie van marketing in het openbaar vervoer: een marketing gerichte aanpak stelt de po sitie van de reiziger centraal bij de be oordeling van het voorzieningenniveau. Belangrijke marketinginstrumenten waarmee de kwaliteit van het voorzie ningenniveau worden verbeterd, zijn bijvoorbeeld frequentie, reizigersinfor matie, reistijd, wachtgelegenheid, aan- sluitingsmogelijkheden en afstand tot een halte. REIZIGERSINFORMATIE De verbetering van de concurrentiepo sitie ten opzichte van het huidige parti culiere vervoer vraagt een informatie verstrekking aan reizigers op zodanige wijze dat het ook voor regelmatige en zelfs potentiële reizigers eenvoudig is op de hoogte te komen met de gewen ste reisgegevens. De dienstregeling, de belangrijkste bron van reizigersinfor matie, wordt door de vervoeronderne mingen uitgegeven en is in beginsel 1 jaar geldig. Hiermee is het ook voor niet-busreizigers volledig duidelijk hoe er van bussen gebruik gemaakt kan worden en wat precies alle mogelijkhe den zijn. De verspreiding van de diens tregeling op zo ruim mogelijke schaal

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 7