Nieuwe brug over ringvaart Revival Jassband in De Bonkelaar U vliegt WITTE PRUZEIOL GOED EN GOEDKOOP! ernaartoe. Gebruikte kleding kwam uiteindelijk toch in Ecuador r En daar vliegt DE TIJD om... Winter sportvakanties uitzoeken. Geholpen door uitstekende TRIPTIPS van ons reisburo zult U een geweldige gezins- vakantie in de bergen beleven. Daar zal volop plezier zijn dat U vaker nog wilt herhalen. ..'.-<.£^5 Troost straat met de Kanaaldijk verbindt geen vrachtwagens. BEKENDHEID HET WEEKBLAD WAARD! IU1 VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT W EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1979 Tevens kantoren te GOUDA. DEN HAAG, ZEIST en ZOETER MEER De Revival Jassband heeft inmiddels een grote landelijke bekendheid. Op 1 juni 1978 verzorgde het orkest met de bekende Amerikaanse klarinettist Via de Stichting Mensen in Nood wordt de overbleven niet meer te verstu ren kleding in Waddinxveen opgehaald. Ein 1977 werd de eerste L.P. van de Revival Jassband uitgebracht: ’’African Queen”! Op deze plaat speelt Ray Kaart nog mee. Deze trompettist die ruim anderhalf jaar van de Revival Jassband deel uitmaakte, vertrok per I augustus 1977 naar de Dutch Swing College Band. Zijn plaats is ingenomen door Cees van den Heuvel, die onder meer deel uitmaakte van dixieland kombinaties van Ted Easton. Noteboom WADDINXVEEN - In het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar treedt zaterdagavond 8 september om negen uur op de Revival Jass band. De entree hiervoor bedraagt zeven gulden. CJP-houders betalen vijf gulden. Van de Revival Jassband maken deel uit: Cees van den Heu vel (trompet/vocals), Sjoerd van Overcum (klarinet/vocals), Jan Meeu- wisse (trombone), Max Rodrigues Nunes (bas), Kuuk Griep (drums) en Richard Eudlich (banjo). De Revival Jassband bestaat in naam vanaf september 1976, maar werd als orkest eigenlijk reeds in juni 1975 opge- richt. De band heette Revival Dixie land Group. Omdat deze naam moeilijk in het gehoor lag vond de omdoping tot Revival Jassband plaats. Vanaf de op richting speelde het orkest voorname lijk in Amsterdamse Jazzcafé’s. Hoewel er weinig buiten die gelegenhe den werd opgetreden bouwde de for matie onder kenners een geweldige naam op. Dat kon ook haast niet uit blijven met zoveel prominente dixieland-musici in de gelederen, af komstig uit verschillende Nederlandse top-ensembles, zoals de Dutch Swing College Band, New Orleans Syncopa- ters. New Orleans Seven en Friends of Jazz. in het veem te Amsterdam, die zo gran dioos verpakt was, toch weg te sturen. Ze benaderden verschillende organisa ties om hen uit de situatie te helpen. Ui- teindelijk vonden ze de Stichting Men sen in Nood te Den Bosch daartoe be reid. Rosa en Huib Groenewegen: ’’Dankzij het transportbedrijf wat voor de stichting werkt kon de opgeslagen kleding tegen gereduceerde transport kosten, welke door de Stichting Men sen in Nood betaald werden, alsnog verstuurd worden. Ook was er nog een grote hoeveelheid kleding bij ons thuis opgeslagen, die helemaal niet meer ver stuurd zou kunnen worden. Ook dit probleem was besproken bij de Stich ting Mensen in Nood. In combinatie met een door de stichting gevoerde kle- dingophaal actie in Gouda werd de overgebleven kleding bij ons thuis mede opgehaald. Wij zijn blij dat ook deze kleding toch nog een goede be stemming gekregen heeft". "We vinden het jammer dat de aktie op deze manier moest eindigen, maar zijn blij dat we het gestelde doel dank zij ie ders medewerking toch voor een korte periode konden verwezelijken. Zuster Filomena in Ecuador is uiteraard op de hoogte van dit alles. Ze vindt het ook jammer maar is dankbaar dat er op deze manier toch vele vergeten armen in Ecuador geholpen konden worden”, aldus het Waddinxveense echtpaar. "Tot slot willen wij enkele mensen spe ciaal bedanken voor hun medewerking. Dank aan onze vaste "kledingadres- sen" het Winkeltje van Jetty en Lies- beth en de Kinderkledingbeurs in de Bonkelaar, onze "dozenleveranciers” drogisterij Van Mourik en speelgoed winkel v. d. Wal en ook onze buren die als we niet thuis waren de aangeboden kleding in ontvangst namen". Een groep arme Ecuatorianen gekleed met de door de Waddinxveners ge stuurde kleding op de dag van de uitdeling. Vijfde van links staat zuster Filo mena La Torre. problemen met zich niet gewild hebben. Het verkrijgen van weest dank zij ieders medewerking. De emballage van de laatste zending kle ding en het transport naar de haven van Amsterdam was geen probleem. Een bedrijf uit Waddinxveen hielp ons aan verpakkingsmateriaal, hielp bij het in pakken en verzorgde voor ons het tran- i in Amsterdam”. "Het probleem wat zich toen voor deed”, aldus Rosa en Huib Groenewe- litatief gezien, inmiddels is uitgegroeid gen, "was dat de hoeveelheid te verzen tot de belangrijkste jazzgebeurtenis in den kleding te groot was voor éénma- Europa. Als gevolg van dit succesvolle lige verscheping, een eis die ons plotse- i__. -ling werd opgelegd. We besloten toen de niet direkt verstuurbare hoeveelheid op te slaan in het veem te Amsterdam om deze met de volgende boot te ver schepen. Toen kwam echter het teleur stellende bericht dat verder gratis boot transport echt niet meer mogelijk was". Voor het met de verzending van ge bruikte kleding naar Ecuador zo drukke Waddinxveense paar was dit natuurlijk een tegenslag, maar ze waren vastbesloten om de opgeslagen kleding WADDINXVEEN - Rosa en Huib Groenewegen van de prinses Marij- kestraat 29 hebben grote moeilijkheden moeten overwinnen om hun ac tie ’’gebruikte kleding naar Ecuador” tot een goed einde te brengen. Maar uiteindelijk is het dan toch gelukt, mede dank zij de hulp van an deren, zo heeft het Waddinxveense echtpaar ons laten weten. Wat was er aan de hand? Rosa en Huib Groenewegen: "Het bleek dat, na enige malen kleding verstuurd te heb ben, er onoverkomelijke problemen bestonden rond het totaal gratis ver- schepen van de kleding. Er zijn interna- De oude brug over de Ringvaart naar de Burgemeester Trooststraat. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak tionale regels in de scheepvaartwereld die een gratis transport niet toelaten. De ambassadeur van Ecuador, die voor ons alles geregeld had, bleef het vreemd vinden; hij had immers alles zwart op wit staan! Na een langdurige correspondentie bleek uiteindelijk toch dat het niet meer mogelijk was". "Onze actie valt en staat met dit gratis transport; betaling van het transport bekende Amerikaanse klarinettist zou financiële problemen met zich "Peanuts Hucko" een 40 minuten du- brengen welke wij van het begin af aan rend optreden voor het Tros Radiopro- niet gewild hebben. Het verkrijgen van gramma "Sesjun”. Het ensemble is een gebruikte kleding is geen probleem ge- graag gehoorde kombinatie tijdens de meeste jazzfestivals in den lande, en oogst naar aanleiding daarvan lovende kritieken in de pers. WA DDINX VEEN - De oude brug over de ringvaart naar de Burgemeester Trooststraat zal worden vernieuwd. De ko sten van dit karwei bedragen f 250.000,-. Over het maken van een nieuwe brug zal gesproken gaan worden in de raad scommissie voor openbare werken en -bedrijven, die vanavond (woensdagvergaderten in de raadscommissie voor financiën die morgenmiddag (donderdag} bijeenkomt. Zoals bekend mogen over de huidige brug die de Burgemeester Een kenmerk van de formatie is de enorme power die zowel van de ritme- sektie als van de blazers uitgaat, waar door de toehoorders tot groot enthou siasme worden gebracht. Bovendien heeft het orkest een eigen sound. Dit komt ondermeer door de spelopvatting van de klarinettist, die nu eens niet een kopie is van de bekende, en overigens zeer gewaardeerde, Jan Marks Stijl. Ook de andere orkestleden kan men door hun geheel eigen muziekopvatting met een blinddoek op tussen iedere groep musicerende muzikanten uithalen. Ook oogstte de formatie met de ver maarde vocaliste Beryl Bryden veel sport naar de haven succes tijdens het "Northsea Jazzfesti- ”u-* U1- val 1978", een happening die, zeer kwa de belangrijkste jazzgebeurtenis in optreden ontving het ensemble weer een uitnodiging voor een AVRO-radio- uitzending.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 9