de hefbrug i Rondom 1 Bijna 100 jaar Plastic Het weten waard Marinus Verona Vanessa Tip Advertentie t I J I I I post card /fff f tl Samenstelling: Bert J. Woudenberg Mevrouw C. de Bruin gingen. Meeleven is voor sommigen een Mevrouw P. Verschut KHtWWt W' De Waddinxvener die onbekend wenst te blijven: De vloeren zijn donker. "Een lichte vloer draagt niet. Je hebt geen contact met de aarde. Daar ben ik erg gevoelig voor". De meubels zijn tijdloos en suggereren nog Verschillende proefnemingen hebben uit- dat de lichtweerkaatsende wer- Financial Center of the West De Waddinxveense zangeres Verona Van essa is deze maand op bezoek in Amerika. Dezer dagen ontvingen we van haar een kaart uit San Fransisco. Het rondkijken van Verona in de States heeft natuurlijk ook te maken met het opdoen van kennis en ervaring hoe het showwerk in de Vere nigde Staten wordt aangepakt. Verona, maakster van de twee gramo- vak, maar voor de meesten van ons beste ding en geven van je vrije tijd. Het is niet de bedoeling om hier nu voor de buitenwe reld te zitten opscheppen. Integendeel! Maar het is wel goed om te beginnen met een positieve kijk op ons "wijkbedrijf". Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 'etrupoiis of ihe The new blends •tiling agree 'able scene. tr uniek geheel van houwtjes met exotische bomen en uite raard: kunst. "Een museum is helaas vaak zo’n stati sche toestand. De collecties zouden veel heeft aangetoond dat de kenmerkende ronde vorm van retroflecterende fietsban den een zeer doeltreffende sleutel tot her- een, zeer vrolijke creatie uit veelkleurige geld goed kunnen gebruiken deltcat&tfen-tassen. meer moeten wisselen, dan komt er ten minste leven, beweging. Ook in Gouda wordt teveel vastgehouden aan de oude kenning is. van Wielaard voor de fiets Dorps- Fam. Bert Woudenberg Peuleyen 144 Waddinxveen The Netherlands. De Volle Evangelie Gemeente "Sion" (Tesselschadelaan 28. tel. 2618) is weer begonnen met kindersamenkomsten in de gemeenschapsruimte van De Savornin Lohmanschool aan de Lindengaarde op elke woensdagmiddag van 2 tot 3 uur. In dat uur wordt er gezongen, gespeeld met het electronisch orgel, wordt er verteld uit de Bijbel en worden er ook werkstukjes gemaakt. Ook worden er periodiek dia’s vertoond, terwijl er een ruim gesorteerde boekentafel aanwezig is voor kinderlec tuur, leesboekjes, krasboekjess, enz. Alles wordt gebracht, zuiver naar het evangelie, opdat de kinderen nu reeds gaan beseffen, het doel van hun leven, nu en later, recht, rust en blij te kunnen leven. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Gouda en omstreken heeft dit jaar een aantal bijeenkomsten georgani seerd waarin specialisten hun visie geven op een aantal actuele problemen. Eén zo ’n bijeenkomst gaat over arbeidsmotivatie en wordt in een cyclus van drie maandaga vonden (24 september, I oktober, 15 okto ber) gehouden in het pand van organisatie-adviesbureau Ydo B V aan de Beukenhof. Kosten F 250,- (exclusief btw). De vragen die aan de orde zullen ko men zijn: Hoe krijg ik bruikbare mensen in huis?, hoe kun je ze tegenwoordig moti veren? en Wat doen we met "inspraak"en "werkoverleg"? waarde had. Zoals de boerderij in de loop van deze periode bij stukjes en beetjes uit gebreid is. heeft het afgelopen jaar een t tot een eigentijds geheel. "De Kleur is wit ge bleven. maar nu gecombineerrd met zwart om een soort verbrokkeling tot stand te brengen, zodat geen witte schimmelplek in het landschap ontstaat foonplaatjes "Now we are free" en "If you'll stay here", werd dit voorjaar op het gevoelige celluloid vastgelegd op de zeer mooi uitgevallen film "Verona goes di sco", waarin zij "This is my song”, "There is a need in me" en "It hurts to say goodbye" zingt. Intussen blijft Verona Vanessa volop po gingen ondernemen om nationaal zich meer in de schijnwerper te zingen. des voormiddags ten elf ure is door ons Kerkbestuur der Rooms-Katholieke paro chie van den H. Victor te Waddinxveen, voor en ten koste dier Kerkelijke ge meente overgegaan tot het openen der in- schrijvingsbiljetten van de gegadigden die zich bereid hebben getoond tot het aanne men der hierboven gemelde werken. Er waren 16 inschrijvingen, de hoogste 59.352,-. Het minst werd ingeschreven door den heer Philippus Verbruggen uit Waddinxveen 45.160,-. Voornoemd kerk bestuur heeft besloten het werk aan hem te gunnen Met deze woorden wordt in de parochie- archieven melding gemaakt van een belan grijke gebeurtenis. Op 16 september 1879, nu precies 100 jaar geleden, werd eigenlijk de eerste steen gelegd van de rooms-katholieke Sint Victorkerk aan de Zuidkade. Onder het pastoraat van de Pa stoor G. J. W. Quant kwam de nieuwe kerk in oktober 1880 tot stand. Reden te over voor de St. Victorparochie om hier in oktober 1980 uitvoerig bij stil te staan. En zoals bouwmeester Verbrug gen langzaam zijn kerk zag groeien, zul len de parochianen door een reeks van ac tiviteiten naar de jubileum-maand toe groeien. Een uniek gebeuren: "100 jaar Sint Victorkerk Een commissie van St. Victorparochianen heeft zich inmiddels belast met de voorbereiding en organisa tie van het eeuwfeest. De hervormde koffiebar De Schaaps kooi kan terugzien op een geslaagde jubileum-feestweek ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan. In het kader van deze week, die in het teken stomd van "Ingaan en uitgaan" (Johannes 10), waren er een thema-avond, een creatieve avond, een fil mavond (met 180 bezoekers) en een open huis. I s gebruikt. Dat mevrouw J. van Driel met dit mate riaal goed overweg kon. mag blijken uit bijgaande foto's: zij maakte voor me vrouw C. de Bruin een japon uit bruine draagtassen en voor mevrouw P. Verschut voldoende echte goede doelen zijn die het Ruimte is altijd te creëren, vindt Erkelens. i seerd worden. Moderne kunst, prachtig inlichtingen naar het in de ad- lijkt me dat. Maar je krijgt hier moeilijk zijdelingse zichtbaarheid het beste bevor deren. Ze staan weer in de kranten, de kleine ad vertenties waarin geïnteresseerden een hoog uurloon in het vooruitzicht wordt ge- cultuurpatronen. Binnen het bestek van de De Internationale Federatie van Hogere Sint Jan en de musea zou veel meer moge- Politie Officieren (IFSPO) is in 1977 na een on(jerzoeg van een jnternatiOnale stu- len zitten uit 1910? Woninginrichting is geen statische toestand, maar hangt sa- en de dingen die ge beuren. Deze stoelen van Marcel Breuer hebben de tijd doorstaan. Je komt veel kocht werden voor f 2,95. Het droevige nieuwe dingen tegen, maar weinig blijft, van de zaak was echter dat onschuldige Onze bank van Anne Jacobson uit de mensen beboet werden en dat de man ach- Scandinavische periode "40-’50) is al twee ter de schermen niet te pakken was. Te- keer opnieuw bekleed. Deze meubels zijn vens kochten onschuldige mensen de kaar- plastieken, ruimtelijke objecten. Veel he ten, welke zij op moesten sturen naar een dendaagse meubels hebben te weinig ruimtewerking. Zijn pompeus en log". "'Ik heb overigens veel contacten met het ben zij als materiaal plastic draagtassen uitzondering schijnt er wel eens een pak- buitenland. Er wordt in kleine groepen op hoger niveau gewerkt". De ronde eettafel den Berg met stoelen (van Paul Kjerholm) is lager kewerk Van de Arnhemse politie kreeg ik het vol- dan gemiddeld het geval is. "Wij zijn lang gende advies: "Doe niet mee aan dit werk, en grote mensen zitten graag laag, zoals want een ander wordt er rijk van terwijl er kleine mensen graag hoog "Ik heb eens een 2.80 meter smal pandje hulpzaam te zijn mét de diakonale mede- in de binnenstad ingericht. Als de mensen bereid zijn om zich aan te passen, is er veel van te maken. Geen uitgebreide bank- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1979 Een nederlandse vakjournalist heeft vast gesteld dat de reflectiewerking na 3000 ki lometer - ondanks het achterwege blijven van onderhoud (schoonmaken) - nog steeds "voortreffelijk" was. Ook de ANWB en Veilig Verkeer Nederland beve len de montage van retroflecterende fiets banden in het belang van de veiligheid aan. the^^nttncnt HOKfi «w SAN FRANCESCO, the Greatest Met- West, proudly displays her skyline beautifully with the old and the resulting ment affords the viewer a pleasure.:,^ 84137-Cotor Photo- Sandor Ekdatoni De gereformeerde predikant ds. P. van over de importantie van het ker- in zijn "Ontmoetingskerkwijk” van de Gereformeerde Kerk: "Het wijkwerk is weer schuchter op gang aan het komen. Ouderlingen en diakenen pakken hun taken weer op om u en mij be werksters. ons koster-echtpaar - dat we in middels ook al weer tien jaar in ons mid den hebben - met degene, die 's zondags stellen natuurlijk, een werkblad in plaats het orgel bespelen, met allen die meewer- van een eettafel, een effen vloer, spangor- ken in het jeugdwerk en het evangelisatie- dijnen. alles.zo rustig mogelijk. Erg leuk jeugdclubwerk. in commissies en vereni- om te doen". -- "Het inrichten van woonhuizen is fijn om het contact met de mensen. Bij zaken zijn de organisatie en de planning erg interes sant. Iemands werkomgeving is enorm be langrijk. Je brengt er het grootste deel van de dag door. Ook hier kan de sfeer inspi rerend zijn. Sommige mensen houden van een steriel kantoor. Dat kan, het ligt ook aan je werkfunctie. Maar daarom hoeft het niet saai te zijn. Rommel is vreselijk. Je moet dingen kunnen wegbergen en te rugvinden. Dat geeft rust". Van antiek houdt hij niet, "het heeft een schoonheid uit een andere periode, niet van deze tijd. De stoelen zitten ook nooit lekker. Een enkel meubel kan wel leuk zijn, vooral als het een familiestuk is. Maar ik zou het nooit kopen". Natuurlijk is het niet de bedoeling dat ik mensen mijn wil opleg. De uitdaging is: iets verder te gaan dan ze zelf gedacht hadden te komen. weg zal komen, wordt wat groen en inde- te maken door middel van banden met ling betreft aangelegd door de tuinarchi- meegevulcaniseerde retroflecterende s- tect Henk Closing uit Zevenhuizen. Op trips. zijn beurt ontwerpt Marius Erkelens voor Deze zijdelingse zichtbaarheid is zeer be- hem een tuin!cultuurcentrum in Oud- langrijk: uit een analyse van ongevalsge- Verlaat. Vlak bij de Rottemeren komt een gevens is gebleken dat de belangrijkste hooibergachtige ge- ongevalssituatie met fietsen bij duisternis l ongeval is waarbij de fiets door een auto in de flank wordt aangereden. Wetenschappelijk onderzoek in de VS steld. Ook het Weekblad voor Wad- dinxveen had laatst zo’n advertentie, lijk zijn. In de Sint Jan zijn het altijd de waarop een ons bekende Waddinxvener Goudse glazen, maar er kan ook geëxpo- diegroep tot de keiharde conclusie geko- reageerde door namens zijn vrouw een seerd worden. Moderne kunst, prachtig men dat "lichtgevende" fietsbanden de briefje om i vertentie genoemde postbusnummer te iels van de grond, sturen. Kortgeleden kreeg hij een Briefje met nogafwat laaf- en stijlfou- den bijvoorbeeld in de zomer een beelden- gewezen ten. Daardoor gealarmeerd besloot hij in- t-o ----- -- lichtingen in te winnen over de "actie- schappen. Een expositie met werken uit ei- gemiddeld nog 80 procent bedraagt. De groep bestrijding vivisectie "Dierenleed" gen bezit van particulieren. De mensen J i k.i. in Arnhem, die het schrijven had verzon- zijn hier niet zo gebonden aan hun omge- den. ving denk ik als d Groningers Uitspraak van pastoor P. M. Olst- hoorn in deze Vredesweek: "Durft u te leven met zo’n stapel godver geten godverlaten wapens? Het is één hoge stapel "dood", in wankel evenwicht. En cynisch is de poging om ons wijs te ma ken, dat er nog wat bij moet. Ik ruk van daag aan u. en schud, en schop, en vloek bijna, omdat zovele mensen nog niet zien, niet kunnen/durven/willen zien, hoe groot het risico is dat wij, mensheid, lopen met atoombewapening. Ik heb geen kinderen, maar zonder die wordt ik nog woedend op het zogenaamde wettig gezag dat meent, corrupt van arrogantie en in ongekende hybris, uit te mogen maken of het uit is, finished met ons mensen hier op aarde". Aan de Zesde Tochtweg 4 in Waddinxveen heeft zich gevestigd de tot voor kort in Moordrecht wonende binnenhuisarchitect Marinus Erkelens. Met een "open huis" is hij gestart, reden voor diverse kranten (waaronder Jan Cohen van Holland Sil houet) om eens op bezoek te gaan bij de kersverse Waddinxvener. wiens huis te midden van korenvelden en kassen ligt op tweeduizend vierkante meter grond. Een plaatje, zowel van binnen als van buiten, maar daar staat het beroep van de heer des huizes dan ook garant voor. Naast zijn studie BNI heeft dit "zwarte schaap uit een Vlaar dings vissersgeslacht" ook een opleiding monumentaal beeldhouwen ge volgd. Door tijdgebrek komt het er niet meer van om daar nog iets mee te doen, maar het is wel de reden dat hij broeders in de kunst graag in zijn werk betrekt. "Er wordt naar mijn mening te weinig ge bruik van gemaakt om bij aankleding van huizen en gebouwen wandkleden, wandp lastieken of andere vormen van kunst toe te passen Maar ook naar de opdrachtge ver toe vindt Erkelens het een zinvol ge baar. "Het balengrijkste bij het inrichten van iemands woon- of werkomgeving is, dat hij er zich kan ontplooien, er nieuwe mogelijkheden vindt. Het is vaak gebleken Een tip dat mensen dan tot eigen creatieve activi- iraat teiten komenZoals bekend bestaat de mogelijkheid een De beeldentuin, die aan de Zesde Tocht- fiets ook bij duisternis van opzij zichtbaar In Groningen, waar ik drie jaar gewoond antwoord middels heb. lukte dat veel beter. We organiseer- 'ieffiTmet nogal wat taar tentoonstelling in diverse dorpen en land- king ook na 5000 gereden fietskilometers banden weerkaatsen het licht van autokop- lampen al op een afstand van meer dan 150 meter. Procesverbaal van openbare aanbeste ding van den bouw der nieuwe R.K. Kerk met sacristie enz. ten behoeve der paro- r- i chievandeH. Victor te Waddinxveen: Op Aan het opvallende huis van Marius Erke- Djnsd den zestienden September 1879 lens is niet meer te zien dat het een 120 ■- 'Allereerst nam ik contact op met de Ned. jaar oude boerderij met drie hooibergen is Bond ter bestrijding van de Vivisectie, Jan geweest, die overigens geen antieke van Nassaustraat 81, 's-Gravenhage, tel. 070-555777. Hier vertelde men mij dat men niets, maar dan ook niets, met de genoemde actie- verbouwing in fases plaatsgevonden groep te maken wilde hebben. De actie- -‘::J-"r‘~ L" groep bleek zuiver commerciële doelstel lingen na te streven. Men had de politie van Nijmegen al ingelicht om stappen te- gen de actiegroep te ondernemen, maar er bleken geen juridische gronden aanwezig Ook het interieur, dat eventueel geheel, te zijn om op te kunnen treden. maar in elk geval wat het atelier betreft De genoemde bond verzocht mij zoveel expositieruimte is. zijn deze kleuren ook I mogelijk bekendheid aan deze zaak te ge- consequent toegepast. "Ik heb thuis i ven, opdat er zo min mogelijk mensen vijf vooral met zwart en wit gewerkt omdat ik gulden aan de actiegroep zouden sturen. bij andere mensen met zoveel kleur te ma- Vervolgens had ik contact met de politie ken heb. Wit en zwart gelden als harde van Nijmegen tel. 080-225644maar kleuren, maar ze zijn heel harmonieus en hier kon of wilde men geen inlichtingen geven juist warmte". I verstrekken. Daarna had ik contact met de politie van Arnhem (tel. 085-422222Hier vertelde men mij dat tegen een ieder die in Arnhem artikelen van de actiegroep verkocht of te meer ruimten dan er al is. "Maar is het ei- koop aanbood, procesverbaal opgemaakt genlijk niet idioot dat we hier nu op stoe- moest worden op last van de Officier van Justitie. De artikelen waren veelal kaarten tegen men met de tijd Deze maand heeft een afvaardiging van de de vivisectie. Deze konden ingekocht wor- Nederlandse Bond van Plattelandsvrou- den voor de prijs van f 1,- terwijl ze ver wen. afdeling Zuid Holland, een bezoek gebracht aan de Duitse zusterorganisatie te Schneverdingen op de Lüneburger- heide. Er was gevraagd voor de Duitse ga stvrouwen een modeshow te houden. De vijf Waddinxveense deelneemsters aan de reis hebben voor deze show 2 japonnen ge- bepaald adres, alwaar ze meestal in de maakt. Om wille van de originaliteit heb- prullenbak schenen terecht te komen. Bij ket (of meerdere) aan de een of andere in stelling aangeboden te zijn.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 21