WEEKBLAD - SPORT Parencompetitie bridgers gestart Jaap Akkerhuis weg Goede resultaten ERE-VOORZITTER BE FAIR badmintonners van Florida Excelsior 2 verliest met 6-10 Schaak mee met WSV Roubos De Gouwe start kringcompetitie KNZB TOOS-korfbal blijft aan kop EVERT JAN VAN BEEK JR. Reigersburgh Verenigingsjaar afgesloten A A A de ranglijst 29 september te Alphen a. d. Rijn 19.30 uur AZC/Unique V-Heren IV 29 september te Gouda 20.00 uur Donk C-Meisjes B 29 september te Boskoop 10.00 uur Koudekerk II-Dames II NIET TE PRATEN Akkerhuis daarover: ’’Fransje Murphy speelde een tijd niet zo goed. Daarom stond zij niet meer in de basis. In Ca nada merkte ik echter dat zij zich door extra training in de vakantie aanmerke lijk verbeterd had. Ik kreeg echter niet de kans haar te vertellen, dat ze weer in de basis kon komen. Er viel niet met haar te praten”. Uitslag overige teams: Saturnus 3-Florida 4,6-2 Florida 5-Rewic 1,1-7 Florida 5-Rijnland 3, 3-5 Florida 6- Vederlicht 6, 8-0 Florida 6-Mijdrecht 4, 7-1 Florida 7-DEO 4, 8-0 Florida 7-Pijnacker 9, 9-0 Florida 8-Delft 18,4-4 (52.50% (51.66%) STAND 4B: TOOS 1 NIO6 Nieuwerkerk 3 IJsselvogels Olympia 3 Argento 2 Oranje Nassau RWR 3 8. f8D+ En wit wint. Let op de afleidende rol, die afwisselend door de witte a- en f-pion gespeeld wordt. HENK VAN GILS 1-1 2-0 0-2 0-2 0-2 1-1 0-2 2-0 6-10 2-0 2-0 2-0 2-0 2-0 2-0 1-1 1-1 1- 1 2- 0 2-0 2-0 2-0 De Udense kleuterleidster weigerde ook later een verzoeningsgesprek on der vier ogen. Toch wilde Akkerhuis haar niet laten gaan: ”Zij wilde in Fran krijk afscheid nemen van het interna tionale volleybal. Dat gun ik haar van harte. De speelstersgroep wilde dat ook Ook het tweede team draait uitstekend, tegen Rijnland 2 uit Moordrecht werd vorige week met 8-0 gewonnen, terwijl ook deze zondag gewonnen werd van Saturnus uit Woerden met 6-2. Florida 3 won haar tweede match van Aristo 4 met 8-0, terwijl van Maria Hoeve uit Den Haag met 6-2 gewonnen werd. 5e RONDE De uitslagen van de 5e ronde van de onderlinge competitie van de damclub Excelsior zijn: P. Swart-J. de Haan A. Blom-D. Heeren G. v. d. Zijden-D. van Willigen T. Twigt-J. van Wijgerden G. Heeren-K. Huizinga T. den Ouden-P. van Gils C. Barelds-T. Driesse J. Brandhorst- Th. van Bueren C. Stolker-A. Crone A. Rietveld-J. de Pater C. Kramp-A. de Mik D. Schouten-P. van Es G. v. d. Zijden-M. C. van Willigen 16.30 uur Meisjes pup.- BZC pup. 17.00 uur Jongens B-IJsselzwemmers A 17.30 uur Meisjes A-Boskoop A 18.00 uur Heren V-ZPS II aftredende voorzitter stelde dat aftre den van een persoon als Wil Boom een vereniging pijn doet. Ook zij werd ver rast met bloemen en een cadeaubon. De vervangster van Wil Boom is inmiddels werkzaam. Besprekingen omtrent op volging van Evert Jan van Beek hoopt men bij Be Fair-volleybal binnen en kele weken te kunnen afronden. Daarom stond ik een gesprek toe met het hele team, de begeleidingsgroep en Fransje. Dat gesprek ging echter volle dig de mist in. Bovendien ontstond er in de speelstersgroep tweespalt. Toen ik vorig weekeinde merkte, dat ik de meisjes niet meer kon motiveren, be sloot ik er voorlopig een punt achter te zetten”, aldus Akkerhuis, die juist in Frankrijk bij de E.K. resultaat van zijn jarenlange werk had willen zien. 3-6 3-6 2- 4 3- 2 2-2 2-0 2-0 34) TOOS 2 verloor haar wedstrijd (thuis) tegen Hoogvliet 3. Uitslag: 4-6. Lang in de tweede helft leek het erop dat TOOS 2 beide punten zou gaan pakken. Door een geweldig tegenoffensief van Hoog vliet werd de stand van 4-3 omgezet in 4-6. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1979 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht 1 (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad- dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek tafeltenissenTennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN - Het eerste team van TOOS-korfbal heeft afgelopen za terdag de uitwedstrijd tegen RWR 3 met 2-11 gewonnen. De meeste doel punten werden door TOOS-speier Hans de Ridder gescoord: 3x. Met deze uitslag blijft TOOS 1 aanvoeren. WADDINXVEEN - In het eind spel kan de vrijpion een aflei dende of beslissende rol spelen. In het eerste geval lokt zijn op mars de stukken van de tegen stander weg van het voornaamste gevechtsterrein en kan hij de oor zaak zijn van een zetdwangposi- tie. In het tweede geval is het al niet meer mogelijk de vrijpion te blok keren of te liquideren. De verde digende partij slaagt er vaak zelfs niet in er een stuk voor te geven. In de volgende diagramstelling heeft wit een vrije a-pion, waar de zwarte koning achteraan moet. In de tussentijd wil wit de zwarte pionnen op de koningsvleugel gaan ophalen en vervolgens met zijn g-pion de partij winnen. De zwarte pogingen om met een doorbraak tegenspel te krijgen lopen op niets uit. (zie diagram) stage in canada aanvoerster Fransje Murphy na drie dagen het trainings kamp kwaad verliet. De Udense werd daar niet voor bestraft. 29 september te Bodegraven 16.30 uur BZ en PC A-Jongens pup. 17.00 uur BZ en PC A-Jongens A Vriendschappelijke wedstrijden De Gouwe I-Merwede I heren 5-1 De Gouwe I-DZV I heren 4-5 De Gouwe II-DZV II heren 3-4 De Gouwe A-ZPB/Unico A jongens 3-4 De Gouwe III-De Gouwe IV heren 9-6 1. mevr. Van Hattum-Haspels (67.50%) worden o 2. hrn. Moons-Jenné (58.33%) H. Jenné, Kanaalstraat 16, telefoon 3. dms. Moons-Jenné (54.16%) 2292. Werd de eerste wedstrijd in de bond- scompetitie met 8-0 gewonnen, ook de volgende twee ontmoetingen van Flo rida 1 konden in winst worden omgezet door Randstad 1 uit Rijswijk met 7-1 en Vlietwijk 3 uit Voorschoten met 8-0 te verslaan. Doordat de herendubbel van Erik de Frankrijker en Ronald Struys de vorige week nog niet geheel volgens wens verliep, leverde die partij tot nu toe het enige verliespunt op. Af gelopen zaterdag ging een en ander stukken beter, en kan dus de ontmoe ting tegen Shuttle Up 1 uit Sliedrecht op zondag a.s. in sporthal ”De Sniep” met vertrouwen tegemoet worden ge zien. WADDINXVEEN De Waddinxveense gymnastiekleraar Jaap Ak kerhuis, landelijk bekend als trainer-coach van de Nederlandse dames- volleybalploeg is diep teleurgetseld, zo lezen we in de dagbladen. Tot voor kort dacht de Waddinxvener namelijk nog de man te zijn achter de Oranje-volleybalsters, die van 5 tot en met 12 oktober deelnemen aan de Europese kampioenschappen in Frankrijk. Akkerhuis zal daar echter niet meer bij zijn. Zijn ’’meiden” willen hem niet meer. ’’Daar ben ik ze ven jaar voor bezig geweest”, verzucht hij tegen een verslaggever van De Telegraaf, ”al die tijd is het ook met de jeugdploeg goedgegaan. Maar opeens kan ik ze niet meer motiveren”. Het waarom? ”Hij komt niet meer ge loofwaardig over”, beweren een aantal speelsters, "we begrijpen soms hele maal niet wat hij bedoelt. Bovendien lost hij sommige zaken vreemd op”. Dat laatste slaat op de ’’zaak Jos Bak ker”. De Delta Lloyd/AMVJ-speelster zelf daarover: ”Je kunt niet goed pra ten met die man. Bovendien is hij ran cuneus. Hij kan niet hebben dat ik op een aantal dingen kritiek had”. De 25- jarige aanvalster verduidelijkt dat met: ”In het Nederlandse team wordt door een aantal mannen beslist over zaken, die we zelf ook wel kunnen oplossen”. Een mening die andere speelsters on dersteunen. Akkerhuis stelt daartege nover: ”Er zijn in de groep duidelijke afspraken gemaakt. Die waren in het belang van de voorbereiding voor de Europese kampioenschappen. Daar WADDINXVEEN - Evert Jan van Beek, die vorige week woensdagavond tijdens de in de sporthal ”de Sniep” ge houden ledenvergadering van de afde ling volleybal van de christelijke sport vereniging Be Fair na 16 jaar de voor zittershamer heeft neergelegd, is be noemd tot ere-voorzitter als blijk van zijn vele verdiensten en inzet voor de vereniging. Het ere-lidmaatschap werd ook ver leend aan Wil Boom, die bijna even zo vele jaren het wedstrijdsecretariaat da mes beëindigde. De benoeming tot ere-voorzitter werd namens het bestuur gedaan door Gerrit Los. Van hem kreeg hij ook de voorzit tershamer met inscriptie aangeboden. Evert Jan van Beek’s vrouw kreeg bloe men omdat zij haar man zo vaak heeft moeten missen voor de volleybalsport, voor wie overigens de oud-voorzitter niet verloren gaat. Zo blijft hij bestuur slid van Be Fair-volleybal, voorzitter van het hoofdbestuur en lid van de ge meentelijke commissie voor sportza ken. Evert Jan van Beek memoreerde in zijn slotwoord dat door de grote verbon denheid in die vele jaren, weggaan niet gemakkelijk was. Hij neemt dan ook uitsluitend afscheid als volleybal- voorzitter, teneinde zich wel beschik baar te houden voor andere Be Fair- functies. Op zijn beurt bracht Evert Jan van Beek een hulde aan Wil Boom. De WADDINXVEEN - Zaterdag 29 sep tember start de kringcompetitie voor de waterpolo-zeventallen van Roubos De Gouwe. had ook Jos Bakker zich aan te hou- 29 september te Waddinxveen den. Toen zij dat niet deed, kon zij niet gehandhaafd blijven. De manier waarop het haar verteld is, was wat on gelukkig”. Bij de speelsters kwam het wegsturen van Jos Bakker heel slecht over. Nog erger werd het toen op een Afscheid van WADDINXVEEN - Vorige week don derdag speelde het tweede achttal van de damclub Excelsior zijn tweede wed strijd in de competitie van de le klasse van de Goudse Districts-dambond. Het le achttal van Boskoop kwam op be zoek en wist een 6-10 overwinning te behalen. Niet onvermeld mag blijven de toch wel goede prestaties van Gert Dankers en Jaap van der Eist, die tegen de sterkste spelers van de damvereni ging Boskoop respectievelijk een re mise en een overwinning uit het vuur wisten te slepen. De onderlinge resultaten: Excelsior 2-Boskoop G. Dankers-D. van Wijk J. v. d. Elst-Joh. Meurs J. de Heer-H. van Klaveren sr. (51.66%) j Both-H. van Klaveren jr. (51.66%) A. Zwanenburg-J. Bruger B. van Eijk- A. v. d. Zijden C. Blonk-A. Koetsier P. Zaadhoff-G. Luijten Totaal (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal^Hengelsport ver eniging Waddinxveen HSW (vissen) -v- Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensport) Vereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). 4. hrn. Kuijpers-Schutte hrn. Grasborn-v. d. Hart GROEP B: 1. mevr. v. Delft-v. Leeuwen (55.83%) 2. dms de Leeuw-Dort Kroon £54.16%) 3. mevr. Wagensveld-v. Reek(52.5O%j hrn. Ebens-Koelman 5. dms. Ruijs-de Leeuwerik LEDENVERGADERING ren spelen in groep B. Naast de competitie worden er aan trekkelijke Kerst- en Paasdrives en an dere wilde drives georganiseerd, met aan de tijd van het jaar aangepaste prij zen. ro Op de openingsavond werd een verken- j. Schutte. Ér wordt "wekelijks ge- _.i -i j-i - _r__'2, 2__2-.2_c,- en ber werd tevens afscheid genomen van resultaten waren: vrijdagavond in de hal van de Ontmoe te amazones en ruiters die dit jaar ge- GROEP Atingskerk. Inlichtingen over de club stopt zijn met de ponywedstrijdsport. 1. mevr. Van Hattum-Haspels (67.50%) worden gaarne verstrekt door de heer Voorzitter M. de Gelder overhandigde k-" rsa iwi u i-z iz->z ._i_c- hen een medaille met inscriptie. volleybalvoorzitter Evert Jan van Beek door Gerrit Los. (rechts). (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Ook in de afge lopen periode hebben de meeste competitie-teams van de Wad dinxveense badmintonclub Florida goede tot zeer goede resultaten ge boekt, waarbij vooral de monster- overwmmngen van het eerste team in het oog springen. WADDINXVEEN Ponyruitervere- niging Reigersburgh sloot deze maand het verenigingsjaar af met de derde clubcompetitiewedstrijd. Allereerst werd op 9 september de wedstrijd voor de klassen B, L, M en Z combinaties verreden. Kampioen na drie wedstrijden werden: B dressuur-Colette Bavius met White Dancer, B springen-Sandra Nieuwstra- ten met Capella Petra, L dres.suur- Francis Salverda- Monique de Wilde springen-Francis Saverda met Mini Boy, M dressuur-Wilma Bloemkolk met Perle en M/Z springen-Diëgo Frankel met Lady Mabel. De ereprijzen werden gewonnen door: Ilse Hilgers- de fam. de Jongwisselprijs voor de best verzorgde combinatie, Francis Saverda- Monique de Wilde Red Devilwisselprijs voor de eerst ge- ëndigde in het L springen, en Francis Salverda- de fam. den Hartogprijs voor de eerst geëndigde in de L dressuur en springen. Ook waren er natuurlijk prijzen voor de best geklasseerden in de diverse rubrie ken op deze dag: B dressuur-1 Sandra Nieuwstraten, 2 Diana Blom, 3 Karin Nieuwstraten, 4 Colette Bavius, 5 Jacqueline Koster, 6 Diana Dorst. B springen-1 Carola de Mooy, 2 Diana Björn, 3 Sandra Nieuwstraten, 4 Ilse Hilgers, 5 Marjan Berg, 6 Reinilde Hey. L dressuur-1 Mariska v. d. Plasse, 2 Henri van Heffen, 3 Reinilde Hey, 4 Sas kia Best, 5 Francis Salverda. L springen- 1 Francis Salverda, 2 Brigitte Hardus. 3 Mariska v. d. Plasse, 4 Linda de Vries, 5 Jeannet Benning. M dressuur-1 Jean- net Benning, 2 Wilma Bloemkolk. M/Z springen-1 Tineke v. Vliet, 2 Conny v. Vliet, 3 Diëgo Frankel, 4 Wilma Bloem kolk. Op 16 september werd tenslotte de derde wedstrijd voor de b, zonder diploma, combinaties gehouden. Hier werden de volgende amazones kampioenDressuur- Dorry Kwaak, Sjpringen-Yqlette Meyer, Slalom-Yolette Meyer. De rubnek- prijzen van deze dag werden gewonnen WADDINXVEEN - De bridgeclub door: Dressuur-1 Joka Oldenbandringh, v 2 Elma Lucas, 3 Ruth Landmeter, 4 In- s grid v. Steenis, 5 Petra Sulhuteru, 6 parencompetitie Liesbeth Sanders, 7 Sandra v. d. Voort, 8 Fiona van Willigen. Springen-1 Jan Willem Lucas, 2 Yvette Ribbens, 3 Reneé Kaashoek, 4 Doory Kwaak, 5 Carola Helsloot, 6 Liesbeth districts-competitie Sanders, 7 Petra Sulhuteru, 8 Hedda Renooi, 9 Mireille Mooiman, 10 Jo- landa Klomp, 11 Ageeth v. Es, 12 Joka Oldenbandringh. Slalom-1 Yvette Ribbens, 2 Jan Willem Lucas, 3 Gert de Graaf, 4 Jos de Graaff, 5 Yolette Meyer, 6 Renee kaa shoek, 7 Mireille Mooiman, 8 Karin Ol denbandringh. Het spelverloop is als volgt: La5, Kc5 1Kd5 2. Kb2,f5,gxf5,g4 4. a6, Kc6 5. f6, g3 6. a7, kb7 7. f7. g2, a8D4 en wint. 2. Kb2, f5 De enige kans op tegenspel. Wit wint gemakkelijk na 2Kb5 3. Kc3, Kxa5 4. Kd4, Kb6 5. Ke4! (5. Kd5? laai de winst gliocen; 5 ...,f5! 6. gxf5, g4 7. Ke4, Kc6) 5. Kc7 6. Kf5, kd7 7. Kxf6, Ke8 8. Kxg5, Kf7 9. Kh6 3. gxf5, g4 4. F6!, Kd6 5. a6, g3 6. f7, Ke7 7. a7, g2 Waddinxveen heeft vorige week het startsein gegeven voor de onderlinge in het seizoen 1979/1980. Gespeeld wordt in groepen A en Bin groep A spelen de paren, die qua spelpeil behoren tot de categorie hoofdklasse en eerste klasse van de van de Neder landse Bridgebond, waarbij ook Wad- dinxveen is aangesloten; de overige pa- Voorafgaande aan de drive werd een vlotte ledenvergadering gehouden, waarin o.m. het bestuur onveranderd werd herkozen. Het bestaat uit me vrouw Ebens en de heren C. W. H. Kuijpers, voorzitter, H. Jenné, secreta ris, W. J. Moons, penningmeester en D. Tijdens de prijsuitreiking op 9 septem- ningsdrive gehouden, waarvan de beste speeld, afwisselend op donderdag- - 7- M»i m i k ‘I> sj z 1 w fo to f

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 25