Dierentehuis krijgt 22 mille woningbouw tijdelijk opvullen Gaat Waddinxveen gat in Goudse «xrrxninrrlwxiiixz Fiirlollllz SYHVllIlon K P. de Vries PvdA draait L. Engels HSW-kampioen in De Unie Voorlichting in bus op markt geslaagd Sporthuis De Bron pakt voor het eerst de volle winst Voor KWF 19 mille ’’Mensenwerk” Ontvangt u de nota’s van uw verzekeringspremies ook altijd op de meest ongelegen momenten? Midden-Holland in Gouda B. en W. praten volgende maand met drs. J. Borgman r v\ I ~~1 Aan dergelijke onaangename verrassingen maakt de Pakketpolis voorgoed een einde. Deze moderne polis is één verzamelpolis die al uw schadeverzekeringen omvat. De premie kunt u desgewenst per jaar, per kwartaal of per maand betalen door automatische afschrijving van uw bank- of girorekening. Gemakkelijker kan het niet! II hebt er geen omkijken naar. U wilt er meer over weten? Bel 01828-4630 voor het maken van een afspraak. N. de Rooy - van der Loo WADDINXVEEN - Drs. J. Borgman (PvdA), de Zuidhollandse gedepu teerde die speciaal is belast met het streekplan Zuid-Holland Oost (1978), gaat in oktober een bilateraal gesprek voeren met het college van Burgemeester en Wethouders. B. en W. hebben de gemeenteraad laten weten te hebben besloten de uitnodiging voor zo’n wederzijds ge sprek met de gedeputeerde over de woningbouw (bouwlokaties) in de 1 I i h.! L. van Pakketpolis boek werden belangeloos ter beschik king gesteld door bekende Nederlandse auteurs en illustratoren. Assurantiekantoor assurantiën, spaarsystemen, financieringen, administraties, hypotheken, belastingzaken Noordkade 183, 2741 GA Waddinxveen heid van Werelddierendag 1978 werd uitgegeven door de Nederlandse Vere- men "met Felix-Bonzo. Het bedrag 21.990,- zal worden besteed aan een t van de Dierenbescher ming. Teksten en illustraties voor het Voetbal International de Rozet Koosjardin Glasbergen Huug van Es Rott. Studenten Sporthuis De Bron FV Snoekie Concordia Chess Z’75 Benco WADDINXVEEN De collecte voor het Koningin Wilhelmina- fonds (kankerbestrijding) heeft in Waddinxveen 19.094 opge bracht. Dat is een erg mooi be drag, waar iedereen erg blij mee is. Na deze succesvolle gezamenlijke actie zal Felix-Bonzo ook het komende jaar medewerking verlenen aan een project van de Dierenbescherming. Ter gele genheid van Werelddierendag 1979 (4 oktober a.s.) Wordt door Felix-Bonzo een exclusief dieren-memoryspel uitge bracht. Ook de netto-opbrengst van dit spel komt ten goede aan de Dierenbe scherming. De opbrengst zal worden gebruikt voor een project ter propage- ring van geboorteregeling bij honden en katten. WADDINXVEEN/GOUDA - In het dierentehuis ’’Midden-Holland” in Gouda ontving de heer J. van Rijn, voorzitter van de Dierenbescherming uit handen van de heer R. J. van der Eeze, directeur van Felix-Bonzo in Etten-Leur een cheque ter waarde van '),-• Dit bedrag betreft de voor- t van 1„. '.2 WADDINXVEEN Sporthuis De Bron boekte maandagavond zijn eerste overwinning in de regionale zaalvoet- balcompetitie, dat ging ten koste van Benco, dat in ”de Sniep” met 0-2 werd geklopt. De opdracht van coach Maarten Hoo- genboom (op de 0 spelen) slaagde uitstekend, er werd goed verdedigd, en via snlle counters creëerde Sporthuis De Bron legio mogelijkheden om zelf te scoren. Bij rust was het al 0-2, dank zij het uitstekend draaiende duo Jan van Rijn-Cees Bonefaas. De eerste treffer nam Bonefaas voor zijn reke ning, die het laatste tikje gaf na een ac tie van Jan van Rijn. Captain ’’Charlie” himself zorgde na een uitstekende combinatie met Cees Bonefaas voor 0-2 met een daverende knal. In de tweede helft consolideerde De Bron tegen een wat tegenvallend Be nco de voorsprong zeer bekwaam. A.s. maandagavond speelt Sporthuis De Bron tegen de leidse kampoen Koosjardin, aanvang 20.55 uur in sport hal ”de Sniep”. Stand Inter-regionale competitie: 4-8-40- 3 4-7-21- 8 4-6-24-18 4-6-24-20 4-5-15-11 4-4-12-14 4-3-12-17 3- 2- 6-16 4- 1- 9-20 4-0-11-26 4-0- 6-31 van de woningbouw, in 1980 uit draaiend op een achterstand van 3.500 woningen. De provincie meent dat deze cijfers in werkelijkheid rooskleuri ger zijn. - Omdat voor Gouda-West gebouwd zal moeten gaan worden op Moordrechts grondgebied - en daar verzet de ge meente van burgemeester R. J. G. Ban- dell zich nog krachtig tegen - is een grenswijziging onontbeerlijk. Gesprek ken zullen de daar liggende grenswijzi- gingsproblemen moeten oplossen en als de provincie maar voldoende oor heeft voor de verkeersproblemen en de huis- vestingsperikelen van de Zuidmolukse inwoners mag de kans van slagen daarop zeer groot worden genoemd. In Moordrecht heeft Gouda, dat in Gouda-Oost en Gouda-West 7.000 tot 8.000 huizen wil bouwen, reeds 70 a 80 hectare Zuidplasgrond in eigendom. Als direct betrokkenen bij deze zaak ziet het intergemeentelijk overlegor gaan Midden-Holland de gemeente Gouda en Moordrecht, de provincie en - op de achtergrond - het rijk. Ge meend wordt dat deze overheden met elkaar tot overeenstemming dienen te Goudse regio te aanvaarden. Volgens het Waddinxveense gemeente bestuur is dit het eerste gesprek, want er zou sinds de zomer van 1977 aan het Raadhuisplein nog nooit een uitnodi ging zijn binnengekomen om met wie dan ook (rijk, provincie, intergemeen telijk overlegorgaan Midden-Holland, gemeente Gouda) te komen praten over een regionale bouwplaats of de re gionale woningbouwproblematiek. ’’Met name is ons college hierover ook nimmer door één of meer leden van het college van Gedeputeerde Staten bena derd”, aldus B. en W. nog kortgeleden tot de raad. PROBLEMEN NIET GERING Intussen is wel duidelijk dat het provin ciaal bestuur onder aanvoering van drs. Borgman niet wil dat er in Wad dinxveen extra gebouwd gaat worden. Er wordt van het streekplan alleen af geweken als dat absoluut noodzakelijk blijkt te zijn. En volgens de provincie is daar nog geen enkele aanleiding voor, hoewel de woningbouwproblemen ook in de Goudse streek niet gering zijn. Het intergemeentelijk overlegorgaan Midden-Holland heeft becijferd dat hier sprake is van een dalende tendens WADDINXVEEN - De plaatselijke werkgroep ’’Laat Leven” (hulp voor moeder en kind bij niet gewenste zwan gerschap) heeft op de weekmarkt met een voorlichtingsbus gestaan van de landelijke vereniging ’’Redt het onge boren kind”. Het geven van voorlich ting op deze wijze (vooral ook aan jon geren) is erg geslaagd te noemen gezien de grote belangstelling. Ook de doelstelling van de vereniging blijkt bij veel mensen een oor te vin den. De plaatselijke werkgroep meent er dan ook - in het verlengde van ge noemde ’’voorlichtingsbijeenkomst” op de weekmarkt - goed aan te doen de Waddinxveners te attenderen op de te lefoonnummers zoals deze bij de kerke lijke mededelingen op pagina 2 van het Weekblad voor Waddinxveen staan vermeld. Hier kunt u voor inlichtingen en aan vragen van hulp terecht. Het spreekt voor zich dat in precaire situaties van hulpverlening uiterste discretie wordt gewaarborgd. WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxvener P. de Vries is benoemd tot directeur van het nieuwe kantoor in Gouda van NV Slavenburg’s Bank, Rotterdam. Dit blijkt uit de inschrij ving van het bankfiliaal in het handel- komen in het belang van de regionale sregister van de Kamer van Koophan- volkshuisvesting. Binnen Midden- del en Fabrieken voor Gouda en Holland is slechts geconstateerd dat Waddinxveen, indien nodig en wanneer het regionale volkshuisvestingsbelang daarom vraagt, het leveren van een bij drage aan de oplossing van de proble matiek in overweging wil nemen. VVD In ieder geval bestaat bij de besturen en fracties van de VVD in zowel Moor drecht, Gouda als Waddinxveen grote WADDINXVEEN - Zaterdag hield de verontrusting over de wijze waarop de hengelsportvereniging Waddinxveen woningbouwplannen ten westen van (HSW) haar laatste wedstrijd van de Gouda tot nu toe door de daarbij be- zomercompetitie. Er werd voor dit Jaat- trokken colleges en instanties zijn be- t. Foor hei dierentehuis Midden-Holland in Gouda staan links de heer J. Rijn en rechts de heer R. J. van der Eeze. geestdodend werk, maar toch liever dat dan de WW. Dat is de teneur die blijkt uit de interviews met verschillende ar beiders aan de lopende band. Werken is nodig: om geld te verdienen, om ho ger op te komen. Werkloos zijn is je hand ophouden, nutteloos zijn voor de maatschappij. Toch worden steeds meer mensen werkloos. De produktieprocessen wor den steeds verder gemechaniseerd en geautomatiseerd. De mens is het ver lengstuk van de machine geworden en niet omgekeerd. En de machine is de beste werknemer, die de baas zich maar kan wensen. Nooit ziek, betrouw baar, snel en onderdanig. Het is de grootste concurrent van de mens ge worden. Nou hoeft automatisering niet altijd negatief te zijn. Je kunt er ook nuttig gebruik van maken, omdat het een stuk zwaar of monotoon werk weg neemt voor de mens. Maar minder wer ken moet je leren. Dat vereist een an dere arbeidsethos, een andere mentali teit. Vooral als je werkloos bent is dat moei lijk te verteren. Dan voel je je uitge spuugd door de maatschappij. Aan je lot overgelaten; je hoort er niet meer bij. Je wordt onzeker, depressief, krijgt last van slapeloosheid en er knaagt een gevoel van schaamte in je omdat je geen prestatie meer levert. De film gaat uit van een schijnbare te genstelling: veel mensen hebben werk, waaraan weinig plezier te beleven valt, maar geven aan dit werk toch de voor keur boven werkloos zijn. Naar alle waarschijnlijkheid hangt dit samen met het feit, dat de waardering voor de ar beid in onze maatschappij nog geba seerd is op de opvattingen uit de tijd van voor de automatisering, gedeelte lijk zelfs van voor de industriële revolu- tie. Hoe komen we tot een betere ver- deling van de arbeid, tot het toekennen van een nieuwe zin aan het werk en ook aan de vrije tijd? Het zijn deze en der gelijke vragen die door Ton Aarden aan de orde worden gesteld; bijzonder urgente vragen in de maatschappij van vandaag. del en Fabrieken voor Gouda en omstreken. zal leggen, die zijn verzameld om aan Gouda-West, waar in de tweede hele competitie, n.l. 44 cm. De uitslag van zaterdag was, in de A- groep: A. van Leeuwen, 5070 gr.; 2. J. Verhoef, 4600 gr.; 3. L. Engels, 3430 gr.; broek weten we dat deze onderzoekge- 4. W. v. d. Wal, 2580 gr.; 5. M. Rei- Hoogerdijk, 1700 gr.; 2. H. Romijn, 1020 gr.; 3. P. Hofman, 940 gr.; 4. W. en 5. C. v. d. Wal 580 toegankelijk is en waarbij ook niet le den van harte welkom zijn, volgt er een discussie over deze rolprent. Hoe komt het toch dat de mensen geen arbeidsvreugde meer vinden in hun werk en toch bang zijn om werkloos te worden? Dat is de centrale vraag die je zou kunnen stellen bij de film ’’Men senwerk” van de Nederlandse cineast Ton Aarden. Je ziet mensen aan de lopende band bezig, steeds weer de zelfde monotone handeling. Uren, da- gen, nee jaren achtereen. Afstompend, ^polder zonder "rïjk'ssubsïdie’ gebouwd Hiddihg’ 610 gr .—ui gr. De einduitslag ziet er als volgt uit: 1. L. Engels 17550 gr.; 2. W. v. d. Wal 17210 gr.; 3. M. Reichard 13620 gr.; 4. 21.990,-.] A. van Leeuwen 11590 gr.; 5. C. Broer lopige opbrengst van het Wereld- 11510 gr.; 6. J. Verhoef 11030 gr.; 7. D. dierensprookjesboek dat ter gelegen- Heeren 10190 gr.; 8. P. Hofman 8750 gr.; 9. J. van Egdom 8330 gr.; 10 W. Hidding 5870 gr.; 11. H. Romijn 5590 niging tot Bescherming van Dieren sa- gr.; 12. P. van Exel 5220 gr.; 12. P. van Erkel 5220 gr.; 13. C. Stolker 4110 gr.; 14. W. Houtman 3480 gr.; 15. M. Hoo- jeugdproject gerdijk 3090 gr.; 16. C. v. d. Wal 2820 gr.; 17. A. van Rijn 2810 gr. en 18. M. -- van Ofwegen 110 gr. j Waddinxveen (HSW) haar laatste wedstrijd van de ste kasconcours gevist in de Oide Rijn, handeld. Volgens de regionale liberalen er werd redelijk gevangen. wordt de werkwijze gekenmerkt door Na de voorlaatste wedstrijd was het 1 en overleg met de verschil tussen de koplopers Van der zou kunnen worden. Voor Gouda-Oost en Gouda-West is deze subsidie, die staatssecretaris mr. G. Ph. Brokx in principe al heeft toegezègd, onontbeerlijk. EXTRA WONINGEN Zuidhollands gedeputeerde: ’’Zonder rijkssubsidie extra woningen bouwen in Waddinxveen? Maar dan vraag ik mij af of dat verantwoord is en dan zeg ik: nee”. Niettemin heeft het provinciaal bestuur wel te zoeken naar bouwmoge lijkheden die voorlopig kunnen voor zien in de woningbehoefte van de Goudse streek. Want er valt ontegen zeggelijk een gat in de woningbouw van Gouda. In dat geval kan Waddinxveen weer op de proppen komen als een plek waar voor een moment extra huizen ge bouwd zullen kunnen worden. Ook daarover gaat het gesprek met drs. J. Borgman en het college van Burgemee ster en Wethouders volgende maand in het gemeentehuis aan het Raadhuisp lein 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1979 WADDINXVEEN - Vanavond (woens dag) om acht uur houdt de afdeling Waddinxveen van de Partij van de Ar beid een openbare ledenvergadering in café-restaurant ”De Unie” aan de Kêrkweg-Oost. Na de afhandeling van enkele dringende huishoudelijke zaken gebrek aan openheid zal de film ’’Mensenwerk” worden ver- betrokken partijen. Wal en Engels dermate klein, zodat de toond. Na deze filmvertoning, die gratis Verwacht mag worden dat gedepu- beslissing pas in deze laatste wedstrijd teerde drs. Borgman in zijn gesprek moest vallen. Met een verschil van 340 met Waddinxveen de gegevens op tafel gram werd L. Engels uiteindelijk kam- 1. 21i van pioen van de zomercompetitie, en pas- provincie-zijde vast te blijven houden sant ving hij ook de grootste vis over de helft van de jaren tachtig huizen ge bouwd zullen kunnen gaan worden. Van burgemeester mr. A. G. Smallen- 1... 1d. Wal, 2580 gr.; 5. M. Rei- gevens, die hij zou hebben ingezien chard, 2270 gr. In de B-groep: 1. M. (”Ja, zo gaat dat”), zouden aantonen dat er in de Waddinxveense Zuidpla- Th” 'W»

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 27