Vrouw gaat elegant, zeer fijn, kleurrijk en wolwarm gekleed Besloten ledenvergadering van de RPF Adjudant spreekt op ouderavond ALTIJD VERS! Vergadering bestuur Jeugd- en Jongeren centrum MAVO/LTO 30 november helemaal klaar 6e Tocht weg Groen, bootvluchtelingen, Staringlaan, kinderdagverblijf Geheugen burgemeester opgefrist feit dat de subsidiemogelijkheid wat dit betreft verruimd zouden zijn. Modeshow van Verbakel B V in Hotel Florida: I I V van bomen heeft vorig jaar heel wat trammelant gegeven. flpfrTEPRraöL WADDINXVEEN - Donderdagavond 27 september om acht uur vergadert in De Bonkelaar het algemeen bestuur van de Stichting Jeugd- en Jongeren werk Waddinxveen. Op de agenda van deze vergadering staan de volgende punten: De heer Barth vertelde in de raad dat de toekomstige bewoners van de Heu velhof een brief aan het college van B. en W. hadden geschreven, waarin 32 van de 36 gezinnen hun verontrusting uitspreken over het weghalen van een groenstrook aan de Mozartlaan-kant in verband met de aanleg van een kinder- H. P. BARTH (D’66) WADD1NXVEEN/BOSKOOP Op de agenda van de vrijdagmiddag 29 sep tember in Boskoop te houden alge mene bestuursvergadering van het wa terleidingbedrijf De Rijnstreek, waarbij ook Waddinxveen is aangesloten, staat onder meer het beschikbaar stellen van een krediet voor de Zesde Tochtweg in Waddinxveen. Mode voor mannen en vrouwen op de modeshow van Yerbakel B V in Boskoop. Op de achtergrond lady-speaker Eugénie Herlaar. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). KLEI REN Volgens Verbakel zijn de bepalende kleuren aubergine, violet, paars, oker geel en mosgroen. Die hoofdkleuren zijn vaak met allerlei tussentinten ver werkt. Zwart en vooral grijs komen veel voor in combinatie met fellere contrastkleuren, die vooral in de kleinere kledingstukken en accessoires zijn te vinden. De nieuwe tendens spreekt het duide lijkst in de jassen. Ze hebben verbrede schouders (vaak met vullingen), de re vers zijn smal, de kragen tamelijk klein, er wordt veel met boordjes gewerkt en de taille - meest met ceintuur - wint het van de rechte of iets toelopende lijn. 1 De japonnen vallen soepel en zijn nauw I aansluitend; asymetrische sluitingen en I knoopsluitingen komen veel voor. I Rokken zijn er, zo toonde Verbakel BV, in zeer veel vormen.-De getoonde pantalons waren strak. Ook de kleinere kledingstukken als truien, vesten en spencers zijn wat strakker, in alle mo dekleuren en meest gebreid van wat dunnere wol. In.kleur en belijning sluit alles goed op elkaar aan, zodat heel veel verschillende combinatie-effecten mogelijk zijn. Sterk in opkomst is het korte jasje. Of wel als onderdeel van mantel/broekpak met een rok of pantalon van dezelfde of andere stof, ofwel wat ruimer gesneden en dan overal bij te dragen. Ook in de jasjes ligt het accent op hoge kragen en taille, meest met ceintuur, maar ook sjaalkragen komen veel voor. In ieder geval gaat de Waddinxveense en Bos- koopse vrouw die zich door Verbakel laat kleden deze herfst en winter ele gant, zeer fijn, kleurrijk en wolwarm gekleed door het leven. HERENMODE Op de modeshow in Boskoop werd ook nog herenmode getoond. Dat het ge mak de mens dient komt in de mode WADDINXVEEN - ’’Bedankt voor het herinneren aan de toezegging”, zei burgemeester mr. A. G. Smallenbroek in de gemeenteraadsvergade ring van vorige week woensdagavond tegen de heer H. P. Barth (D’66). De democraat friste het geheugen van de voorzitter op, dat er samen met de bewoners van een deel van de Mozartlaan nog wel zal worden overlegd over wijzigingen in de groenvoorziening nabij het nieuwe woongebiedje Heuvelhof (hoek Dorpstraat/Kerkweg-west). Het kappen voor de heren der schepping steeds sterker naar voren. Nonchalance is niet helemaal hèt woord, maar begint toch duidelijk terrein te winnen. En al blijft tweede fase van dit complex, het pak het modebeeld bepalen, dat pak is een gemakkelijk ander jpak aan het worden: soepel, stijlvol en noncha lant tegelijk. Niet alleen door de stoffen en structuren, zeker ook door de kleu ren en vooral de combinatiemogelijk heden. In kleur-uitbundigheid blijft de WADDINXVEEN Nu de zomer of wat daarvoor door moest gaan er op zit brak voor Modehuis Verbakel BV van de Zuidkade weer het mo ment aan zowel Waddinxveense als Boskoopse vrouwen ta laten zien wat de mode voor deze herfst en winter te bieden heeft. Dat gebeurde vorige week woensdagavond in Hotel Florida in onze buurgemeente, waar een kleine 500 mensen drie uur lang werden geboeid door een tem peramentvolle show, die werd gepresenteerd door oud-NOS- nieuwslezeres Eugènie Herlaar en muzikaal werd omlijst door The Blue Note onder leiding van de Gouwenaar Cas Berkhout. Zeven mannequins (onder andere van Modelservice Yvonne uit Amsterdam), drie dressbqys en drie kinderen lieten zien dat ook deze herfst en winter de mode meegaat in nieuwe lijnen, andere kleuren en warmere stoffen. Uit alles blijkt dat in de mode van het komende seizoen de warme wollen stoffen een grote rol gaan spelen. VROUWELIJK Wat op de modeshow van Verbakel op viel is dat de overvloedig wijde lijn in de kleding voor de vrouw verder wordt teruggedrongen. De vormen zijn uitge- sprokenerr en doen denken aan het modebeeld van de jaren vijftig. Zeer vrouwelijke kleding, van klassiek chic tot fijn sportief, met uitgesproken veel combinatiemogelijkheden. Twee silhouetten komen sterk naar vo ren. De Y-vorm die onsstaat door brede, vaak iets oplopende schouders, een smalle taille en een rechte, soms zelfs iets (taps) toelopende rok. En de X-vorm, ook weer met verbrede schou ders, een vaak door een ceintuur geac centueerde taille, maar dan met een wijde rok. De lengte is tot over de knie of net erover. De modemakers hebben op de toene mende vraag naar kwaliteit en natuur lijke, echte materialen ingehaakt door erg veel met wol te werken. Dat mate riaal leent zich bij uitstek voor de veel voorkomende structuurtjes, de dessins, de warme kleuren en de soepelheid die zo sterk de nieuwe mode bepalen. Om dat de coupe - de duidelijk gemodel leerde kleding - zo balngrijk is, worden veel kwaliteitsstoffen verwerkt. Van wollen tweeds tot bouclé’s. Er zijn no gal veel reliêfstofen, meerkleurig, waarmee extra mooie effecten worden bereikt'. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Reformatorische Politieke Federatie (RPF) houdt dins dagavond 2 oktober een besloten le denvergadering ten huize van de fami lie K. Senneker aan de Onderweg 71. Op deze achtste RPF-ledenvergadering betekent de opening van het seizoen 1979/1980. Op de agenda staat onder meer het onderwerp "Wetenswaardig heden rondom de PLO” door de heer K. de Jong. De RPF in Waddinxveen heeft op dit moment 39 leden. bij het ministerie van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk (CRM). STA RING LAAN Mijd nog een poosje de Staringlaan tussen de Noordkade en de Herman Heijermanslaan, zei wethouder P. F. J. van Schie (CDA) over de hoofden van speelplaats. De bewoners zouden het de gemeenteraadsleden heen tot de be- betreffende stuk groen willen laten volking. Dat de Staringlaan niet gedu rende een aantal weken voor het gehele verkeer wordt afgesloten voor de hui dige groorscheepse opknapbeurt is om dat de lijndiensten van Westnederland blematiek in het nieuwe woongebiedje er door heen moeten kunnen bliven rij- rondvraag. den. Ir. T. Drost (SGP/HKV/GPV) had te kennen gegeven dat de Staringlaan gedurende een bepaalde tijd afgesloten kan worden. ’’Maar er zijn hierover geen klachten bij de gemeente binnen gekomen”, aldus wethouder Van Schie. KINDERDAGVERBLIJF De heer W. L. M. I j j deed B. en W. de suggestie opnieuw bij WINTERSPORT Dat de Waddinxveense scholen geen gelijk standpunt hebben ingeno men ten aanzien van de februari- vakantieweek in 1980 zat de heer J. B. Borger (WD) dwars. Op dit moment is het zo dat de protestants-christelijke scholen en de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum die winter- sportweek in februari wel hebben, maar de overige scholen niet. Volgens burgemeester mr. A. G. Smal lenbroek zal deze zaak het volgend schooljaar opnieuw worden bekeken, omdat ook het intergemeentelijk over legorgaan Midden-Holland tot nu toe tevergeefs- heeft geprobeerd in deze streek één regeling te treffen. Overigens ziet ook de meerderheid van het college van B. en W. die februari- week niet zitten, terwijl de heer Borger (WD) meende dat er juist sprake zou zijn van een evenwichtiger verdeling in dien ten behoeve van die week de zomervakantie wat zou worden inge kort. In dit verband repte de heer F. H. de Ruijter (VVD) nog over de mening van de ouders. Volgens de voorzitter is die niet gemakkelijk te peilen, maar hij Den Haag” meende dat hiervan wat doorklinkt in de visies van de schoolhoofden. 1Opening 2. Ingekomen/uitgaande stukken en mededelingen 3. Verslag AB-vergadering van 28 juni j.l. 4. Nota welzijnsplanning 5. Voorstel herziening afkoopsom 6. Voorstel studie-faciliteiten 7. Werkgroep Buitenlandse gezinnen 8. Verslag D.B.-vergadering Ketelhuis van 11 september j.l. 9. Verslag D.B.-vergadering Bonke laar van 12 september j.l. 10. Werkverslag De Bonkelaar 11Werkverslag Ketelhuis 12. Nota gebruik van de lokaliteiten van de Stichting 13. Nota gebruik van duurzame goede ren van de stichting door derden 14. Rondvraag 15. Publieke tribune 16. Sluiting. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1979 WADDINXVEEN De planning is nog altijd zo dat de protestants- christelijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO ’’Koningin Wilhelmina” op vrijdag 30 november volledig zal kunnen worden opgeleverd. Zoals be kend wordt sinds januari van dit jaar aan de Sniepweg gewerkt aan de Dit nieuwe gedeelte omvat ruim 20 theorielokalen, 6 theorie/vaklokalen, overblijfruimten, directie en adminis tratieruimten, bibliotheek en twee gymnastieklokalen. 4 theorielokalen zijn reeds opgeleverd per start van de nieuwe cursus. Na de verhuizing en in- herenmode ietwat aarzelend achter bij richting beschikt de scholengemeen de kleding die de vrouw siert, maar ook schap over een compleet ingericht ge- voor de heren geldt de ’’stelling” dat bouw voor de volgende opleidingen: veel kleurtjes één kleur maken. Mavo-4 en de LTS-afdelingen Bouw- Bijzonder verrassend en de aandacht techniek, Mechanische Techniek en trekkend was de door Verbakel ge- Installatietechniek. Aan het einde van toonde nachtmode voor de vrouw, dit cursusjaar zullen de eerste dip- Deze is zeer vrouwelijk, zoals een reeks loma’s uitgereikt worden aan leerlingen door de mannequins getoonde dusters, van de afdelingen Bouw- en Mechani- nachthemden en huispyama’s duidelijk sche Techniek. De examenklas Bouw- maakten. Mode die er ook mag zijn is techniek bestaat uit: 15 jongens en Me de "outfit” van onze lieverdjes. De ou- chanische Techniek vierde leerjaar; 28 ders van al die meisjes en jongens kun- leerlingen. nen ook bij Verbakel goed terecht. Op de Koningin Wilhelminaschool zit ten sinds 1 september van dit jaar 605 meisjes en jongens. Een jaar eerder wa ren dat er nog 499. Van de leerlingen volgen er 387 MAVO-onderwijs en 218 LTO-onderwijs. Van de MAVO- leerlingen komen er 63 (16 procent) niet uit Waddinxveen en van de LTO- leerlingen 84 (39 procent). Totaal ge zien bestaat de scholengemeenschap voor 76 procent uit Waddinxveense leerlingen en voor 24 procent uit niet- Waddinxveense leerlingen. Aan de school zijn in totaal 51 medewerkers verbonden, waaronder 43 leerkrachten. betreffende stuk groen willen laten zoals het nu is. Burgemeester mr. Smal lenbroek wist daarvan en beloofde dat de kwestie nader bekeken zal worden. De heer Barth kwam met de groenpro- 1i 1t 1 x 1_ 1 Heuvelhof tijdens de ivuuviaag. u^.i. 1^./...,.,^. ..uu Daarin werd nog over de volgende za- te kennen gegeven dat de Staringlaan nen voor een kinderdagverblijf, voor de ken gerept: gedurende een bepaalde tijd afgesloten oprichting waarvan de meerderheid kan worden. "Maar er zijn hierover van d,e gemeenteraad voor is. Intussen BOOTVLUCHTELINGEN geen kiachten bij de gemeente binnen- een werkgroep van de plaatse- De gemeente Waddinxveen is en gekomen”, aldus wethouder Van Schie. hjke PvdA in de weer voor een opvang- bhjft bereid tot het opnemen van Viet- mogelijkheid voor kinderen van wer- namese bootvluchtelingen. Dit stand- KINDERDAGVERBLIJF kende moeders. Burgemeester mr. A. ting 1979/1980, een bestuursverkiezing punt is, zo vertelde de burgemeester De heer W. L. M. Kruijk (CDA) G. Smallenbroek zegde toe dat er maar en het bespreken van het activiteiten- desgevraagd aan ir. T. Drost (SGP/Her- deed B. en W. de suggestie opnieuw bij weer eens een brief naar ”D“" vormde Kiesvereniging/GPV), bekend het rijk een subsidieaanvrage in te die- zal worden gezonden, mede gezien het WADDINXVEEN - Adjudant M. W. Blom van de Waddinxveense rijkspoli tie zal op de ouderavond van de open bare kleuterschool "Pinkelotje” (C. Huijgenslaan) op maandagavond 1 ok tober om kwart over acht het een en ander vertellen over het kind in het ver keer. Hij doet dat na het huishoudelijk gedeelte van deze avond met het vast stellen van allerlei verslagen, de begro- het bespreken van het activiteiten programma 1979/1980. u K 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 29